Striders Winter Racing Circuit Half-Marathon

1/2 Marathon

Overall Finish List

April 05, 2014


Results By Stride Racing strideracing.com

Female Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Kate Papenberg                                          475    27   F       1 Overall           1:20:04.2   1:20:07.8      0:03.6      6:06/M
      2    Devra Vierkant                    Sandy  UT             616    38   F       2 Overall           1:20:33.0   1:20:35.4      0:02.3      6:09/M
      3    Sariah Long                       South Ogden  UT       700    28   F       3 Overall           1:21:03.3   1:21:05.3      0:01.9      6:11/M
      4    Allie Moore                                             419    27   F       1 25-29             1:23:41.3   1:23:43.8      0:02.4      6:23/M
      5    Amy Cook                                                130    28   F       2 25-29             1:24:44.9   1:24:44.9                  6:28/M
      6    Kim Hart                          Salt Lake City  UT    485    40   F       1 Masters           1:26:38.4   1:26:39.6      0:01.2      6:36/M
      7    Kathryn Throolin                                        456    35   F       1 35-39             1:27:28.8   1:27:31.4      0:02.5      6:40/M
      8    Jami Caldwell                                            93    32   F       1 30-34             1:29:19.1   1:29:20.5      0:01.4      6:49/M
      9    Rochelle Tyson                                          607    30   F       2 30-34             1:29:29.4   1:29:32.8      0:03.4      6:50/M
     10    Malaika Homo                      Ogden  UT             273    35   F       2 35-39             1:30:00.1   1:30:02.9      0:02.7      6:52/M
     11    Amy Jensen                                              305    32   F       3 30-34             1:30:48.2   1:30:48.2                  6:56/M
     12    Carol Cabanillas                                         91    33   F       4 30-34             1:31:26.2   1:31:26.8      0:00.5      6:58/M
     13    Jessica Stranford                                       581    45   F       2 Masters           1:31:55.2   1:31:56.5      0:01.3      7:01/M
     14    Adrienne Morgart                  West Haven  UT        423    30   F       5 30-34             1:32:32.0   1:32:34.7      0:02.7      7:03/M
     15    Kimberly Hunt                                           286    34   F       6 30-34             1:33:52.4   1:33:54.4      0:01.9      7:10/M
     16    Melinda Aaron                                           690    37   F       3 35-39             1:34:53.8   1:34:55.4      0:01.5      7:14/M
     17    Dana Anderson                                            64    30   F       7 30-34             1:35:27.1   1:35:28.5      0:01.4      7:17/M
     18    Kirsten Zesiger                   Farmington  UT        670    39   F       4 35-39             1:37:07.9   1:37:31.2      0:23.3      7:24/M
     19    Jenny Cole                                              124    42   F       3 Masters           1:38:06.7   1:38:12.7      0:05.9      7:29/M
     20    Melanie Clayton                                         120    40   F       1 40-44             1:38:51.0   1:38:55.0      0:03.9      7:32/M
     21    Jennifer Garlock                                        209    36   F       5 35-39             1:38:53.0   1:38:57.1      0:04.0      7:33/M
     22    Tiffany Swenson                   Perry  UT             588    40   F       2 40-44             1:41:20.9   1:42:27.8      1:06.9      7:44/M
     23    Sarah Hohman                                            268    25   F       3 25-29             1:41:24.8   1:41:29.0      0:04.2      7:44/M
     24    Sharon Lyman                      Tooele  UT            378    21   F       1 19-24             1:41:40.5   1:42:15.0      0:34.5      7:45/M
     25    Sara Westbroek                                          632    30   F       8 30-34             1:41:54.0   1:42:16.9      0:22.9      7:46/M
     26    Casey Davis                                             141    35   F       6 35-39             1:43:29.2   1:43:43.2      0:14.0      7:54/M
     27    Heidi Allen                                               7    45   F       1 45-49             1:43:32.4   1:43:36.3      0:03.9      7:54/M
     28    Megan McDonald                                          400    30   F       9 30-34             1:44:27.3   1:44:32.5      0:05.2      7:58/M
     29    Angie Welling                                           698    35   F       7 35-39             1:44:35.3   1:44:35.3                  7:59/M
     30    Nan Schmidt                                             539    55   F       1 55-59             1:45:02.7   1:45:32.3      0:29.6      8:01/M
     31    Lisa Greding                                            222    46   F       2 45-49             1:45:12.0   1:45:30.9      0:18.9      8:01/M
     32    Hope Braithwaite                                         69    22   F       2 19-24             1:45:41.2   1:46:15.9      0:34.7      8:04/M
     33    Joni Whiting                      Bountiful  UT         638    21   F       3 19-24             1:46:02.7   1:46:06.2      0:03.4      8:05/M
     34    Megan Wiseman                                           648    25   F       4 25-29             1:46:28.3   1:46:33.8      0:05.5      8:07/M
     35    Amanda Slater                     Syracuse  UT          558    30   F      10 30-34             1:47:07.3   1:47:14.0      0:06.6      8:10/M
     36    Marie Mullen                                            426    42   F       3 40-44             1:47:11.1   1:47:25.5      0:14.4      8:11/M
     37    Meagan Jeffs                      Kaysville  UT         304    37   F       8 35-39             1:47:32.1   1:48:17.2      0:45.0      8:12/M
     38    Natalie Day                                             149    33   F      11 30-34             1:47:55.3   1:48:07.9      0:12.6      8:14/M
     39    Tara Low                          Morgan  UT            375    44   F       4 40-44             1:48:52.8   1:49:21.5      0:28.6      8:18/M
     40    Felicia Kucharski                 Roy  UT               347    32   F      12 30-34             1:49:06.6   1:49:08.7      0:02.0      8:19/M
     41    Cathie Hurst                      Ogden  UT             287    50   F       1 50-54             1:49:13.5   1:49:36.7      0:23.1      8:20/M
     42    Lindsay Larsen                                          354    21   F       4 19-24             1:49:19.9   1:49:26.4      0:06.4      8:20/M
     43    Anna Halverson                                          545    35   F       9 35-39             1:49:20.2   1:49:28.2      0:08.0      8:20/M
     44    Natalie Bird                                            551    30   F      13 30-34             1:49:20.2   1:49:28.1      0:07.9      8:20/M
     45    Melanie Conger                    Riverdale  UT         128    33   F      14 30-34             1:49:36.5   1:49:46.0      0:09.5      8:22/M
     46    Michelle Wybrow                   Roy  UT               660    48   F       3 45-49             1:49:39.2   1:50:25.8      0:46.6      8:22/M
     47    Katie Wybrow                                            659    30   F      15 30-34             1:49:46.6   1:49:57.7      0:11.0      8:22/M
     48    Sara Johansen                                           313    37   F      10 35-39             1:49:55.6   1:50:06.7      0:11.1      8:23/M
     49    Laura Sensenstein                 Ogden  UT             548    52   F       2 50-54             1:50:26.1   1:50:38.7      0:12.6      8:25/M
     50    Whitney Facer                     South Weber  UT       179    27   F       5 25-29             1:50:29.2   1:50:51.1      0:21.8      8:26/M
     51    Abigail Morrison                                        424    20   F       5 19-24             1:50:36.0   1:50:43.1      0:07.1      8:26/M
     52    Jessica Wignall                                         640    37   F      11 35-39             1:51:09.9   1:51:14.7      0:04.7      8:29/M
     53    Jennifer Arciaga                  Syracuse  UT          715    42   F       5 40-44             1:51:10.7   1:51:17.8      0:07.1      8:29/M
     54    Laura Fuller                                            204    50   F       3 50-54             1:51:13.0   1:51:53.0      0:39.9      8:29/M
     55    Amber Allred                                              9    36   F      12 35-39             1:51:13.8   1:51:19.2      0:05.4      8:29/M
     56    Jayne Holt                                              272    62   F       1 60-64             1:51:15.9   1:51:21.6      0:05.6      8:29/M
     57    Jennifer Carroll                  Morgan  UT             99    35   F      13 35-39             1:51:33.9   1:51:44.8      0:10.9      8:31/M
     58    Lindsay North                                           455    30   F      16 30-34             1:51:39.3   1:52:16.1      0:36.8      8:31/M
     59    Samantha Casey                    Layton  UT            103    22   F       6 19-24             1:51:40.2   1:51:49.5      0:09.2      8:31/M
     60    Tiffany Swaner                                          586    33   F      17 30-34             1:51:40.4   1:51:50.3      0:09.8      8:31/M
     61    Kirstin Harris                                          246    31   F      18 30-34             1:51:44.1   1:51:54.5      0:10.3      8:31/M
     62    Shawnee Bishop                    Mountain Green  UT     55    45   F       4 45-49             1:51:50.8   1:51:56.5      0:05.7      8:32/M
     63    Julia Johansson                   Ogden  UT             314    47   F       5 45-49             1:52:06.0   1:52:34.7      0:28.7      8:33/M
     64    Jennifer Ondrus                   Ogden  UT             464    39   F      14 35-39             1:52:07.3   1:52:32.5      0:25.2      8:33/M
     65    Kira Wylie                                              661    38   F      15 35-39             1:52:27.4   1:53:05.1      0:37.6      8:35/M
     66    Melissa Little                    West Jordan  UT       364    36   F      16 35-39             1:52:30.4   1:52:41.2      0:10.8      8:35/M
     67    Hazel Riley                                             519    55   F       2 55-59             1:52:36.2   1:52:45.3      0:09.1      8:35/M
     68    Carrie Cassity                    Pleasant View         105    34   F      19 30-34             1:52:40.8   1:53:14.1      0:33.3      8:36/M
     69    Bobi Pace                                               471    44   F       6 40-44             1:52:48.3   1:53:05.4      0:17.0      8:36/M
     70    Lori Nelson                       West Point  UT        446    39   F      17 35-39             1:53:01.9   1:53:30.1      0:28.1      8:37/M
     71    Mickele Mills                     Woods Cross  UT       413    37   F      18 35-39             1:53:03.8   1:53:18.7      0:14.8      8:37/M
     72    Lana Dennis                       Farmington  UT        151    28   F       6 25-29             1:53:08.7   1:53:23.8      0:15.1      8:38/M
     73    Cassie Hale                                             691    27   F       7 25-29             1:53:09.5   1:53:34.0      0:24.5      8:38/M
     74    Erin Mikkelsen                    Logan  UT             410    29   F       8 25-29             1:53:13.1   1:53:20.6      0:07.4      8:38/M
     75    Kathy Bastian                                            43    55   F       3 55-59             1:53:14.3   1:53:19.6      0:05.2      8:38/M
     76    Tori Byers                                               90    36   F      19 35-39             1:53:28.2   1:53:44.3      0:16.1      8:39/M
     77    Lisa Harward                      South Weber  UT       251    34   F      20 30-34             1:53:34.3   1:53:56.1      0:21.8      8:40/M
     78    Maryann Bronson                                          74    49   F       6 45-49             1:53:35.1   1:53:41.8      0:06.6      8:40/M
     79    Crystal Chansamone                                      112    30   F      21 30-34             1:54:06.3   1:54:35.6      0:29.3      8:42/M
     80    Desarae Clontz                                          121    33   F      22 30-34             1:54:12.8   1:54:46.2      0:33.4      8:43/M
     81    Hilari Jones                      Salt Lake  UT         322    42   F       7 40-44             1:54:21.3   1:54:31.2      0:09.8      8:43/M
     82    Stephanie Maw                     SOUTH WEBER  UT       398    29   F       9 25-29             1:54:40.1   1:54:50.4      0:10.2      8:45/M
     83    Mary McCreedy                     Salt Lake City  UT    399    23   F       7 19-24             1:54:46.6   1:55:25.0      0:38.4      8:45/M
     84    Allison Chambers                                        111    51   F       4 50-54             1:54:57.2   1:55:02.8      0:05.5      8:46/M
     85    Michelle Loghry                   Ogden  UT             369    44   F       8 40-44             1:55:07.5   1:55:20.2      0:12.6      8:47/M
     86    Kalie Chamberlain                 Salt Lake City  UT    110    29   F      10 25-29             1:55:10.0   1:55:58.0      0:48.0      8:47/M
     87    Denise Hadfield                   Clinton               230    38   F      20 35-39             1:55:18.7   1:55:57.8      0:39.0      8:48/M
     88    Jami Ford                                               192    18   F       1 13-18             1:55:19.4   1:57:10.2      1:50.8      8:48/M
     89    Susie Davis                       Mountain Green  UT    145    46   F       7 45-49             1:55:32.3   1:55:46.2      0:13.8      8:49/M
     90    Danna Roberts                                           521    34   F      23 30-34             1:56:00.1   1:56:39.3      0:39.2      8:51/M
     91    Margaret Leuschner                South Weber  UT       363    58   F       4 55-59             1:56:50.0   1:56:59.7      0:09.7      8:55/M
     92    Krissy Coburn                                           123    30   F      24 30-34             1:57:02.5   1:57:26.0      0:23.4      8:56/M
     93    Jennifer Harrison                 Erda  UT              247    51   F       5 50-54             1:57:04.8   1:57:24.4      0:19.5      8:56/M
     94    Beckie Read                       North Ogden  UT       505    45   F       8 45-49             1:57:19.4   1:58:21.8      1:02.4      8:57/M
     95    Meghan Capra                                             98    29   F      11 25-29             1:57:24.9   1:58:10.7      0:45.8      8:57/M
     96    Karen Nielson                     South Weber  UT       454    39   F      21 35-39             1:57:29.5   1:57:52.1      0:22.6      8:58/M
     97    Shae Bitton                       Ogden  UT              56    40   F       9 40-44             1:57:43.3   1:57:53.8      0:10.4      8:59/M
     98    Janet Pace                                              472    43   F      10 40-44             1:57:45.0   1:58:03.2      0:18.1      8:59/M
     99    Stephanie Mitchell                                      416    35   F      22 35-39             1:57:52.2   1:58:09.1      0:16.8      8:59/M
    100    Jenna Murphy                      Bountiful             432    48   F       9 45-49             1:58:53.2   1:59:07.4      0:14.2      9:04/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    101    Karen Hinkle                                            265    31   F      25 30-34             1:58:55.5   1:59:53.9      0:58.3      9:04/M
    102    Jennifer Luft                     Ogden  UT             377    45   F      10 45-49             1:59:15.0   1:59:33.5      0:18.5      9:06/M
    103    Courtney Wheeler                                        633    26   F      12 25-29             1:59:18.0   1:59:48.3      0:30.2      9:06/M
    104    Karen Nelson                      Morgan  UT            445    41   F      11 40-44             1:59:23.3   1:59:44.4      0:21.1      9:06/M
    105    Laura D'Hulst                                           154    41   F      12 40-44             1:59:35.4   1:59:42.2      0:06.8      9:07/M
    106    Sherry Postel                     Syracuse  UT          494    51   F       6 50-54             2:00:12.5   2:00:30.8      0:18.2      9:10/M
    107    Alisha Boyce                      Ogden  UT              66    26   F      13 25-29             2:00:14.8   2:00:46.6      0:31.7      9:10/M
    108    Clara Morales                     North Salt Lake Cit   422    55   F       5 55-59             2:00:40.1   2:00:53.2      0:13.0      9:12/M
    109    India Plough                                            488    55   F       6 55-59             2:00:45.1   2:01:44.6      0:59.5      9:13/M
    110    Heidi Bryant                      Draper  UT            711    31   F      26 30-34             2:00:51.6   2:00:53.8      0:02.1      9:13/M
    111    Suzanne Lloyd                                           365    36   F      23 35-39             2:00:58.0   2:01:25.7      0:27.6      9:14/M
    112    Ami Cragun                        Layton  UT            136    42   F      13 40-44             2:01:03.1   2:01:28.6      0:25.5      9:14/M
    113    Heidi Bassett                     Pleasant View  UT      42    42   F      14 40-44             2:01:16.4   2:01:37.2      0:20.7      9:15/M
    114    Andra Vanorden                    Ogden  UT             615    32   F      27 30-34             2:01:31.9   2:02:03.0      0:31.1      9:16/M
    115    Charlene Kerwin                   Cottonwood Heights    333    48   F      11 45-49             2:01:47.9   2:02:01.5      0:13.5      9:17/M
    116    Carli Edwards                                           170    21   F       8 19-24             2:02:03.1   2:02:38.2      0:35.0      9:19/M
    117    Tiffany Adams                     Morgan  UT              4    30   F      28 30-34             2:02:09.0   2:02:31.5      0:22.4      9:19/M
    118    Jodi Beus                         North Ogden  UT        51    39   F      24 35-39             2:02:24.3   2:02:32.8      0:08.5      9:20/M
    119    Cindy Vineyard                    West Haven  UT        618    45   F      12 45-49             2:02:37.5   2:02:43.7      0:06.1      9:21/M
    120    Eva Harris                        Layton  UT            243    30   F      29 30-34             2:02:43.0   2:03:22.7      0:39.7      9:22/M
    121    Nancy Boyce                       Ogden  UT              67    51   F       7 50-54             2:03:13.8   2:03:46.6      0:32.8      9:24/M
    122    Heather Record                                          508    34   F      30 30-34             2:03:28.4   2:03:47.0      0:18.6      9:25/M
    123    Holly Gough                                             217    33   F      31 30-34             2:03:36.3   2:03:55.3      0:19.0      9:26/M
    124    Nicole Gentry                                           211    46   F      13 45-49             2:03:46.1   2:04:05.8      0:19.7      9:26/M
    125    Devyn Storey                      Ogden  UT             579    21   F       9 19-24             2:03:46.7   2:04:54.7      1:07.9      9:26/M
    126    Courtney Munson                                         428    30   F      32 30-34             2:03:46.9   2:04:14.4      0:27.5      9:26/M
    127    Annie Frye                                              202    41   F      15 40-44             2:03:49.7   2:04:18.4      0:28.6      9:27/M
    128    Madonne Miner                                           414    61   F       2 60-64             2:03:50.2   2:04:16.3      0:26.0      9:27/M
    129    Alisa Gunn                                              227    48   F      14 45-49             2:03:52.9   2:04:07.2      0:14.3      9:27/M
    130    Sheri Bilbao-Roberts                                     52    44   F      16 40-44             2:05:28.2   2:06:06.6      0:38.4      9:34/M
    131    Karen Larsen                      Salt Lake City  UT    353    40   F      17 40-44             2:05:35.1   2:06:12.5      0:37.3      9:35/M
    132    Pardis Brown                                             76    33   F      33 30-34             2:05:39.5   2:06:16.8      0:37.2      9:35/M
    133    Wendy Phillips                    Saint George  UT      486    38   F      25 35-39             2:05:46.0   2:06:52.0      1:05.9      9:36/M
    134    Wendi Dehoop                      Sandy  UT             150    49   F      15 45-49             2:06:03.3   2:06:17.0      0:13.7      9:37/M
    135    Beth Furton                                             206    36   F      26 35-39             2:06:14.9   2:06:37.5      0:22.6      9:38/M
    136    Jana Smith                                              560    38   F      27 35-39             2:06:27.5   2:07:08.6      0:41.1      9:39/M
    137    Cecily Weeks                                            628    22   F      10 19-24             2:06:39.8   2:06:57.6      0:17.7      9:40/M
    138    Jen Richins                       Henefer  UT           517    40   F      18 40-44             2:06:46.6   2:06:53.9      0:07.2      9:40/M
    139    Christie Ingram                                         291    41   F      19 40-44             2:07:10.3   2:07:57.8      0:47.4      9:42/M
    140    Stacy Wilcox                      West Point  UT        643    51   F       8 50-54             2:07:21.2   2:07:45.1      0:23.9      9:43/M
    141    Celeste Collman                                         127    60   F       3 60-64             2:07:35.5   2:07:45.3      0:09.7      9:44/M
    142    Danielle Rankin                   Holladay  UT          502    24   F      11 19-24             2:07:38.0   2:07:41.7      0:03.7      9:44/M
    143    Karen Bailey                      Layton  UT             31    56   F       7 55-59             2:07:51.9   2:08:22.9      0:31.0      9:45/M
    144    Sarah Johnson                                           319    17   F       2 13-18             2:07:57.0   2:08:32.6      0:35.6      9:46/M
    145    Allie Zimmerman                                         681    27   F      14 25-29             2:08:09.2   2:08:39.2      0:30.0      9:46/M
    146    Camille Johnson                                         316    24   F      12 19-24             2:08:17.2   2:08:37.4      0:20.2      9:47/M
    147    Jennifer Lakman                   South Weber  UT       349    42   F      20 40-44             2:08:20.7   2:08:32.4      0:11.7      9:47/M
    148    Lindsay Hogan                                           267    30   F      34 30-34             2:08:32.1   2:09:00.9      0:28.8      9:48/M
    149    Breanna Keller                                          328    22   F      13 19-24             2:09:02.1   2:09:41.8      0:39.6      9:51/M
    150    Sarah Shelburne                                         550    33   F      35 30-34             2:09:02.4   2:09:40.5      0:38.1      9:51/M
    151    Kimberli Turner                                         605    41   F      21 40-44             2:09:12.7   2:09:38.9      0:26.2      9:51/M
    152    Debbie Maughan                    Roy  UT               396    47   F      16 45-49             2:09:12.7   2:09:46.6      0:33.8      9:51/M
    153    Sharon Headley                    Clinton  UT           236    59   F       8 55-59             2:09:17.9   2:09:42.4      0:24.4      9:52/M
    154    Brandi Hively                                           266    27   F      15 25-29             2:09:49.0   2:10:18.2      0:29.1      9:54/M
    155    Marlene Hadley                    Ogden  UT             231    62   F       4 60-64             2:09:59.0   2:10:20.5      0:21.5      9:55/M
    156    Suzanne Hubble                    Ogden  UT             281    48   F      17 45-49             2:10:56.6   2:11:07.5      0:10.8      9:59/M
    157    Karen Eddy                        West Point  UT        169    59   F       9 55-59             2:11:02.6   2:11:26.6      0:24.0     10:00/M
    158    Cami Rasmussen                    Clinton  UT           503    37   F      28 35-39             2:11:24.1   2:11:43.2      0:19.0     10:01/M
    159    Wendy Graham                      Farr West  UT         435    39   F      29 35-39             2:11:35.7   2:12:34.5      0:58.7     10:02/M
    160    Melissa Smith                                           563    36   F      30 35-39             2:12:02.2   2:12:52.3      0:50.1     10:04/M
    161    Stacey Stark                                            570    27   F      16 25-29             2:12:03.8   2:12:34.1      0:30.3     10:04/M
    162    Laurie Myers                      Syracuse  UT          436    43   F      22 40-44             2:12:06.6   2:12:34.5      0:27.9     10:05/M
    163    Michelle Duran                    Clearfield  UT        168    46   F      18 45-49             2:12:52.5   2:13:18.8      0:26.2     10:08/M
    164    Aga Merx                          Ogden  UT             407    33   F      36 30-34             2:12:55.6   2:13:15.3      0:19.7     10:08/M
    165    Alverna Jaime                     Roy  UT               299    65   F       1 65-69             2:12:59.8   2:13:41.2      0:41.4     10:09/M
    166    Janessa Whitesides                South Ogden  UT       637    34   F      37 30-34             2:13:02.9   2:13:45.1      0:42.2     10:09/M
    167    Angie Thiros                      Bountiful  UT         593    49   F      19 45-49             2:13:06.5   2:13:19.6      0:13.1     10:09/M
    168    Melanie Reed                                            510    30   F      38 30-34             2:13:06.8   2:13:11.1      0:04.3     10:09/M
    169    Sonja Davidson                    Ogden  UT             140    36   F      31 35-39             2:13:14.6   2:13:46.7      0:32.1     10:10/M
    170    Sandi Roberts                                           652    48   F      20 45-49             2:13:14.6   2:13:33.4      0:18.7     10:10/M
    171    Cindy Sears                       Roy  UT               544    54   F       9 50-54             2:13:26.2   2:13:48.6      0:22.4     10:11/M
    172    Patti Zimmerman                                         671    58   F      10 55-59             2:14:18.3   2:14:48.1      0:29.8     10:15/M
    173    Melissa Griffiths                 South Weber  UT       224    30   F      39 30-34             2:14:22.3   2:14:35.8      0:13.5     10:15/M
    174    Grimely Degrauw                                         695    41   F      23 40-44             2:14:40.6   2:15:17.0      0:36.4     10:16/M
    175    Hannah Miller                     SOUTH OGDEN  UT       412    35   F      32 35-39             2:14:49.2   2:15:30.2      0:40.9     10:17/M
    176    Linda McMillin                    Park City  UT         403    55   F      11 55-59             2:15:22.9   2:15:50.4      0:27.4     10:20/M
    177    Christine Oram                                          466    45   F      21 45-49             2:16:10.4   2:16:31.3      0:20.9     10:23/M
    178    Michelle Layne                                          359    34   F      40 30-34             2:16:24.0   2:16:46.3      0:22.3     10:24/M
    179    Courtney Housley                                         30    21   F      14 19-24             2:16:36.7   2:16:55.4      0:18.6     10:25/M
    180    Burkell Cooper                    Kaysville  UT         131    32   F      41 30-34             2:17:15.7   2:17:59.9      0:44.2     10:28/M
    181    Elise Wandrey                                           621    26   F      17 25-29             2:17:23.9   2:17:33.2      0:09.2     10:29/M
    182    Gail Perkes                                             481    40   F      24 40-44             2:17:47.1   2:18:15.9      0:28.7     10:31/M
    183    Linda Walker                                            704    45   F      22 45-49             2:18:00.1   2:18:08.8      0:08.6     10:32/M
    184    Kaitlin Walker                    Layton  UT            705    18   F       3 13-18             2:18:00.9   2:18:08.6      0:07.7     10:32/M
    185    Melody Thomas                     Clinton  UT           594    54   F      10 50-54             2:18:12.9   2:18:58.0      0:45.1     10:32/M
    186    Laura Burkhard                    Eden  UT              712    47   F      23 45-49             2:18:15.4   2:18:42.1      0:26.6     10:33/M
    187    Laurel Fedor                      Ogden  UT             183    33   F      42 30-34             2:18:24.5   2:18:46.5      0:22.0     10:33/M
    188    Colleen Lasko                     Salt Lake City  UT    356    33   F      43 30-34             2:18:31.3   2:19:34.9      1:03.6     10:34/M
    189    Megan Hansen                                            239    21   F      15 19-24             2:18:33.2   2:18:56.7      0:23.5     10:34/M
    190    Miliama Sooaemalelagi             Riverdale  UT          59    32   F      44 30-34             2:18:47.9   2:19:36.2      0:48.2     10:35/M
    191    Christine Roberts                 Ogden  UT             520    47   F      24 45-49             2:18:50.8   2:19:38.9      0:48.0     10:35/M
    192    Jyl London                        West Haven  UT        371    39   F      33 35-39             2:18:52.8   2:19:33.4      0:40.6     10:36/M
    193    Betty Yamashita                                         662    61   F       5 60-64             2:18:58.5   2:19:31.9      0:33.3     10:36/M
    194    Jessica Buchi-Atkin                                      83    48   F      25 45-49             2:19:06.9   2:19:23.4      0:16.4     10:37/M
    195    Annette Nielsen                   Salt Lake City  UT    452    40   F      25 40-44             2:19:44.3   2:20:33.9      0:49.5     10:40/M
    196    Emily Bullock                     Bountiful  UT          84    31   F      45 30-34             2:20:26.7   2:20:47.2      0:20.5     10:43/M
    197    Theresa Jensen                                          310    38   F      34 35-39             2:20:39.4   2:20:55.0      0:15.6     10:44/M
    198    Joann Turcotte                    Layton  UT            603    51   F      11 50-54             2:20:41.0   2:21:17.5      0:36.5     10:44/M
    199    Angie Osguthorpe                  Ogden  UT             469    47   F      26 45-49             2:20:56.9   2:21:32.2      0:35.3     10:45/M
    200    Lizzie Wray                                             657    26   F      18 25-29             2:21:12.1   2:22:13.1      1:01.0     10:46/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    201    Julia Wulf                        Salt Lake City  UT    658    59   F      12 55-59             2:21:43.4   2:21:55.6      0:12.2     10:49/M
    202    Michele Casey                     Layton  UT            102    51   F      12 50-54             2:22:02.6   2:23:15.4      1:12.7     10:50/M
    203    Lisa Anderson                                            17    47   F      27 45-49             2:22:39.8   2:23:09.7      0:29.8     10:53/M
    204    Lisa Streadbeck                   Morgan  UT            582    44   F      26 40-44             2:23:01.8   2:23:28.3      0:26.5     10:55/M
    205    Trina Call                        Farmington  UT         95    32   F      46 30-34             2:23:01.9   2:23:33.2      0:31.3     10:55/M
    206    Linda Edwards                     Ogden  UT             171    52   F      13 50-54             2:23:02.3   2:23:37.9      0:35.5     10:55/M
    207    Michelle Faamausili               Magna  UT             178    42   F      27 40-44             2:23:11.0   2:23:56.8      0:45.7     10:55/M
    208    Rebekah Whitaker                                        635    38   F      35 35-39             2:23:11.0   2:23:56.7      0:45.6     10:55/M
    209    Tammy Higginson                                         264    50   F      14 50-54             2:23:22.1   2:23:27.0      0:04.8     10:56/M
    210    Diane Stack                                             568    61   F       6 60-64             2:23:36.2   2:23:57.0      0:20.8     10:57/M
    211    Aimee Cherry                                            115    31   F      47 30-34             2:23:43.3   2:23:58.7      0:15.4     10:58/M
    212    Camille Judd                      Provo  UT             708    20   F      16 19-24             2:23:47.6   2:24:18.5      0:30.9     10:58/M
    213    Josie Pearson                                           709    19   F      17 19-24             2:23:47.9   2:24:18.8      0:30.8     10:58/M
    214    Katy Miles                        Sandy  UT             411    29   F      19 25-29             2:23:55.2   2:24:57.3      1:02.1     10:59/M
    215    Brandy Lee                        West Haven  UT        360    32   F      48 30-34             2:24:04.9   2:25:02.1      0:57.2     10:59/M
    216    Sheena Jordan                                           324    30   F      49 30-34             2:24:13.8   2:24:53.7      0:39.9     11:00/M
    217    Mary MacIas                                             381    33   F      50 30-34             2:24:14.1   2:24:29.3      0:15.1     11:00/M
    218    Hailey Zenger                                           669    29   F      20 25-29             2:24:39.4   2:25:34.5      0:55.1     11:02/M
    219    Cheryl Beagley                    Ogden  UT              45    48   F      28 45-49             2:24:45.6   2:25:15.1      0:29.5     11:02/M
    220    Sandy Bond                        Mnt. Green  UT         61    57   F      13 55-59             2:24:46.6   2:25:16.1      0:29.5     11:03/M
    221    Angela Dugdale                                          164    34   F      51 30-34             2:25:49.1   2:25:55.7      0:06.5     11:07/M
    222    Gladys Alvarez                                           12    41   F      28 40-44             2:26:15.9   2:27:10.6      0:54.6     11:09/M
    223    Kaitlyn Anderson                                         16    23   F      18 19-24             2:26:41.9   2:27:27.7      0:45.8     11:11/M
    224    Corrie Call                       Kaysville  UT          94    46   F      29 45-49             2:26:55.4   2:27:24.2      0:28.8     11:12/M
    225    Kathy Rasmussen                   Syracuse  UT          504    42   F      29 40-44             2:26:59.8   2:27:18.9      0:19.1     11:13/M
    226    Lauren Keller                                           329    22   F      19 19-24             2:27:15.2   2:27:55.2      0:39.9     11:14/M
    227    Jamie Paskins                     Layton  UT            477    37   F      36 35-39             2:27:16.0   2:28:09.7      0:53.6     11:14/M
    228    Mindi Holley                      Plain City  UT        270    35   F      37 35-39             2:27:18.3   2:28:12.6      0:54.3     11:14/M
    229    Lisa Murphy                                             433    46   F      30 45-49             2:27:48.7   2:28:55.4      1:06.6     11:16/M
    230    Britney Munday                                          427    24   F      20 19-24             2:28:13.1   2:28:58.9      0:45.8     11:18/M
    231    Shelley Smith                                           523    55   F      14 55-59             2:29:30.9   2:29:49.1      0:18.1     11:24/M
    232    Lori Andres                       Farmington  UT         21    53   F      15 50-54             2:29:31.7   2:29:49.4      0:17.7     11:24/M
    233    Denise Rager                                            501    52   F      16 50-54             2:29:32.2   2:29:49.5      0:17.3     11:24/M
    234    Cynthia Smith                     Kaysville  UT         559    49   F      31 45-49             2:30:05.1   2:30:55.4      0:50.2     11:27/M
    235    Jodi Smith                        Ogden  UT             561    42   F      30 40-44             2:30:11.7   2:31:18.1      1:06.4     11:27/M
    236    Rosemary Palmer                                         608    42   F      31 40-44             2:30:41.3   2:31:21.8      0:40.5     11:30/M
    237    Ginni Redfern                     Farr West  UT         509    38   F      38 35-39             2:31:03.8   2:31:58.2      0:54.4     11:31/M
    238    Winona Roylance                                         536    19   F      21 19-24             2:31:06.2   2:32:05.5      0:59.3     11:32/M
    239    Emily McLaughlin-Tutton                                 402    31   F      52 30-34             2:31:26.2   2:31:32.2      0:06.0     11:33/M
    240    Brittany Swenson                                        587    31   F      53 30-34             2:31:43.3   2:31:48.0      0:04.6     11:34/M
    241    Sarah Radford                                           702    30   F      54 30-34             2:32:17.0   2:32:28.1      0:11.1     11:37/M
    242    Kristy Neel                       Plain City  UT        441    35   F      39 35-39             2:33:10.5   2:33:38.5      0:27.9     11:41/M
    243    Corrina Huddle                                          282    52   F      17 50-54             2:33:10.6   2:33:19.7      0:09.1     11:41/M
    244    Wendy Aoki                                               23    35   F      40 35-39             2:33:55.2   2:34:22.2      0:26.9     11:44/M
    245    Cecilia Murphy                                          430    35   F      41 35-39             2:33:55.7   2:34:22.1      0:26.4     11:44/M
    246    Louise Street                     Shelley  ID           583    59   F      15 55-59             2:34:01.9   2:34:32.8      0:30.9     11:45/M
    247    Molly Adams                                               3    17   F       4 13-18             2:34:25.1   2:34:45.4      0:20.2     11:47/M
    248    Jan Ott                                                 617    66   F       2 65-69             2:35:20.0   2:35:55.8      0:35.8     11:51/M
    249    Brenda Wheelwright                                      634    50   F      18 50-54             2:35:34.7   2:36:21.5      0:46.7     11:52/M
    250    Nikki Trujillo                                          602    30   F      55 30-34             2:35:35.0   2:36:21.9      0:46.9     11:52/M
    251    Shauna Shih                       Sandy  UT             553    52   F      19 50-54             2:36:00.8   2:36:32.5      0:31.7     11:54/M
    252    Elizabeth Lamora                  South Jordan  UT      350    40   F      32 40-44             2:36:01.0   2:36:32.6      0:31.6     11:54/M
    253    Kimberly Bowsher                                         65    27   F      21 25-29             2:36:40.6   2:37:26.0      0:45.3     11:57/M
    254    Joann Nelson                                            444    58   F      16 55-59             2:36:44.2   2:37:16.0      0:31.8     11:57/M
    255    Aimee Ferrin                                            185    36   F      42 35-39             2:37:08.0   2:37:30.7      0:22.6     11:59/M
    256    Wanda Adams                                               5    45   F      32 45-49             2:37:09.3   2:37:30.9      0:21.6     11:59/M
    257    Cheryl Smith                                            675    67   F       3 65-69             2:37:21.5   2:37:57.6      0:36.1     12:00/M
    258    Cara Armstrong                                           26    37   F      43 35-39             2:37:23.3   2:37:57.5      0:34.2     12:00/M
    259    Gwen Nyugen                                             459    49   F      33 45-49             2:37:29.0   2:38:03.8      0:34.7     12:01/M
    260    Brooke Malan                      Ogden  UT             386    33   F      56 30-34             2:37:51.0   2:38:14.8      0:23.8     12:02/M
    261    Becky Roe                         Ogden  UT             528    35   F      44 35-39             2:37:51.2   2:38:15.3      0:24.1     12:02/M
    262    Cindy Lapei                                             351    54   F      20 50-54             2:39:07.0   2:39:40.7      0:33.6     12:08/M
    263    Kara Loftin                                             368    37   F      45 35-39             2:39:08.6   2:39:56.7      0:48.1     12:08/M
    264    Onalie Matthews                                         394    36   F      46 35-39             2:39:10.7   2:39:51.7      0:40.9     12:08/M
    265    Mandy Poll                        South Weber  UT       492    39   F      47 35-39             2:39:11.5   2:39:56.7      0:45.1     12:09/M
    266    Shay Bair                         BEAR RIVER CITY  UT    32    40   F      33 40-44             2:39:11.7   2:39:56.8      0:45.0     12:09/M
    267    Melodie Moore                     Layton  UT            421    40   F      34 40-44             2:39:14.6   2:39:40.4      0:25.8     12:09/M
    268    Mccall Devries                                          153    18   F       5 13-18             2:39:22.4   2:39:38.5      0:16.0     12:09/M
    269    Amy Devries                       Syracuse  UT          152    43   F      35 40-44             2:39:22.6   2:39:38.6      0:16.0     12:09/M
    270    Krissy Duke                                             166    49   F      34 45-49             2:40:27.2   2:41:16.8      0:49.6     12:14/M
    271    Marianne Islas                    Clinton  UT           294    31   F      57 30-34             2:40:39.9   2:41:18.0      0:38.1     12:15/M
    272    Dawnelle Porter                                         493    30   F      58 30-34             2:40:45.9   2:41:14.8      0:28.8     12:16/M
    273    Trista Mann                                             389    28   F      22 25-29             2:40:47.2   2:41:56.2      1:08.9     12:16/M
    274    Elenor MacGregor                                        380    35   F      48 35-39             2:41:29.2   2:41:53.4      0:24.1     12:19/M
    275    Christy Perkins                                         482    33   F      59 30-34             2:42:13.1   2:42:55.0      0:41.8     12:22/M
    276    Mandy Roberts                                           522    34   F      60 30-34             2:42:14.4   2:42:55.0      0:40.5     12:22/M
    277    Bobbi Taylor                                            590    28   F      23 25-29             2:42:34.3   2:43:10.6      0:36.2     12:24/M
    278    Alana Titus                                             597    33   F      61 30-34             2:42:39.3   2:43:05.1      0:25.8     12:24/M
    279    Heather Morrison                  South Ogden  UT       676    37   F      49 35-39             2:43:26.2   2:43:37.4      0:11.1     12:28/M
    280    Shelly Nettesheim                                       677    51   F      21 50-54             2:44:03.2   2:44:39.6      0:36.4     12:31/M
    281    Danielle Janke-White              Layton  UT            300    40   F      36 40-44             2:44:35.3   2:45:27.5      0:52.1     12:33/M
    282    Megan Adams                                               2    18   F       6 13-18             2:44:37.3   2:45:02.5      0:25.2     12:33/M
    283    Jocelyn Christensen               Layton  UT            116    35   F      50 35-39             2:45:14.1   2:46:22.1      1:07.9     12:36/M
    284    Gail Prims                        Layton  UT            499    67   F       4 65-69             2:45:17.8   2:46:07.6      0:49.8     12:36/M
    285    Rachel Rogers                                           529    43   F      37 40-44             2:46:02.9   2:46:54.9      0:52.0     12:40/M
    286    Dalia Rojas                                             530    32   F      62 30-34             2:46:23.9   2:46:50.6      0:26.6     12:41/M
    287    Chris Kennard                     Salt Lake City  UT    331    39   F      51 35-39             2:47:46.6   2:48:50.0      1:03.3     12:48/M
    288    Deidra Armstrong                                         27    33   F      63 30-34             2:47:59.1   2:48:33.2      0:34.1     12:49/M
    289    Heather Collard                   Clinton  UT           125    28   F      24 25-29             2:48:09.6   2:48:40.7      0:31.0     12:50/M
    290    Sarah Kap                         Layton  UT            703    36   F      52 35-39             2:48:22.5   2:48:33.4      0:10.8     12:51/M
    291    Melissa Larsen                                          355    34   F      64 30-34             2:48:37.1   2:49:40.6      1:03.4     12:52/M
    292    Katie Browning                    Ogden  UT              81    28   F      25 25-29             2:48:46.3   2:49:51.8      1:05.5     12:52/M
    293    Anne Branca                                              70    21   F      22 19-24             2:49:53.4   2:50:55.5      1:02.1     12:57/M
    294    Suann Potter                      Clearfield  UT        496    35   F      53 35-39             2:50:01.3   2:51:00.4      0:59.0     12:58/M
    295    Kemper Laub                                             357    26   F      26 25-29             2:51:39.8   2:52:24.9      0:45.0     13:06/M
    296    Christine Ipsen                                         292    39   F      54 35-39             2:53:02.5   2:53:58.7      0:56.2     13:12/M
    297    Rachel Hawkins                                          254    37   F      55 35-39             2:53:02.9   2:53:59.0      0:56.1     13:12/M
    298    Heidi Bills                                             693    34   F      65 30-34             2:54:38.6   2:55:46.4      1:07.8     13:19/M
    299    Brittany Herrera                  Ogden  UT             259    36   F      56 35-39             2:55:35.0   2:56:27.9      0:52.9     13:24/M
    300    Tonya Nielsen                                           453    41   F      38 40-44             2:56:45.5   2:57:28.9      0:43.3     13:29/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    301    Kim Harris                                              245    43   F      39 40-44             2:56:45.8   2:57:28.9      0:43.1     13:29/M
    302    Char Richens                                            516    51   F      22 50-54             2:58:05.1   2:58:58.9      0:53.7     13:35/M
    303    Danielle Jensen                                         306    26   F      27 25-29             2:58:06.0   2:58:20.0      0:14.0     13:35/M
    304    Karlee Trease                     Roy  UT               600    28   F      28 25-29             2:58:57.1   2:59:42.0      0:44.8     13:39/M
    305    April Stoddart                                          578    42   F      40 40-44             3:00:01.6   3:00:39.6      0:37.9     13:44/M
    306    Ashley Tracy                                            599    29   F      29 25-29             3:06:53.9   3:08:01.6      1:07.7     14:15/M
    307    Jordyn Dark                                             139    18   F       7 13-18             3:09:06.7   3:09:32.0      0:25.2     14:25/M
    308    Amy Owens                                               470    42   F      41 40-44             3:12:41.1   3:13:49.6      1:08.4     14:42/M
    309    Jocelyn Badger                                           29    29   F      30 25-29             3:15:38.8   3:15:59.0      0:20.2     14:55/M
    310    Kim Barnard                                              39    49   F      35 45-49             3:36:44.4   3:36:58.9      0:14.4     16:32/M


Male Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Scott Keate                       Highland  UT          327    40   M       1 Masters           1:08:44.6   1:08:44.9      0:00.2      5:15/M
      2    Bryant Jensen                     Farr West  UT         680    30   M       1 Overall           1:08:48.8   1:08:49.0      0:00.2      5:15/M
      3    Jace Nye                          Layton  UT            457    29   M       2 Overall           1:10:04.2   1:10:04.8      0:00.6      5:21/M
      4    Ben Vanbeekum                     North Ogden  UT       612    30   M       3 Overall           1:10:11.4   1:10:11.6      0:00.1      5:21/M
      5    Seth Wold                         Lehi  UT              665    30   M       1 30-34             1:10:21.2   1:10:21.4      0:00.2      5:22/M
      6    Fritz Vandekamp                                         613    34   M       2 30-34             1:10:32.3   1:10:32.9      0:00.6      5:23/M
      7    Nathan Hornok                     Salt Lake City  UT    277    35   M       1 35-39             1:12:18.0   1:12:18.2      0:00.2      5:31/M
      8    Josh Erekson                      Salt Lake City  UT    173    36   M       2 35-39             1:15:34.8   1:15:35.3      0:00.4      5:46/M
      9    Walter Brown                                             78    42   M       2 Masters           1:16:11.8   1:16:13.2      0:01.3      5:49/M
     10    Thom Kuehls                       Ogden  UT             348    50   M       3 Masters           1:18:36.8   1:18:37.1      0:00.3      6:00/M
     11    Mitchell Collins                                        126    20   M       1 19-24             1:19:16.4   1:19:18.3      0:01.8      6:03/M
     12    Mark Payne                        Salt Lake City  UT    479    41   M       1 40-44             1:20:28.2   1:20:30.4      0:02.2      6:08/M
     13    James Moore                                             420    28   M       1 25-29             1:21:01.5   1:21:03.3      0:01.8      6:11/M
     14    Scott Hall                                              232    23   M       2 19-24             1:21:04.8   1:21:05.6      0:00.7      6:11/M
     15    Patrick Cross                     Ogden  UT             710    54   M       1 50-54             1:22:35.7   1:22:36.9      0:01.1      6:18/M
     16    Brandon Gardner                                         207    35   M       3 35-39             1:22:52.8   1:22:57.4      0:04.6      6:19/M
     17    Jed Johansen                                            312    39   M       4 35-39             1:23:58.3   1:23:59.3      0:00.9      6:24/M
     18    Dan Kerns                                               332    56   M       1 55-59             1:24:04.0   1:24:07.5      0:03.4      6:25/M
     19    Richard Borget                    Springville  UT        63    45   M       1 45-49             1:24:04.4   1:24:06.7      0:02.3      6:25/M
     20    Burke Hills                                             696    58   M       2 55-59             1:25:02.0   1:25:03.4      0:01.4      6:29/M
     21    Parry Higginson                                         263    24   M       3 19-24             1:25:32.9   1:25:35.9      0:03.0      6:31/M
     22    Brent Steed                                             571    43   M       2 40-44             1:26:03.5   1:26:06.6      0:03.1      6:34/M
     23    Brandon Kirby                     West Jordan  UT       342    38   M       5 35-39             1:26:43.7   1:27:03.3      0:19.6      6:37/M
     24    Brandon Borget                                           62    21   M       4 19-24             1:26:56.7   1:26:59.0      0:02.3      6:38/M
     25    John Rosswog                      Salt Lake City  UT    534    34   M       3 30-34             1:28:03.8   1:28:04.3      0:00.5      6:43/M
     26    Spencer Simpson                   Draper  UT            555    38   M       6 35-39             1:28:16.6   1:28:17.7      0:01.0      6:44/M
     27    Curtis Sneddon                                          697    44   M       3 40-44             1:28:36.7   1:29:05.2      0:28.5      6:45/M
     28    Dan Hughes                        Layton  UT            284    49   M       2 45-49             1:28:40.5   1:28:42.8      0:02.3      6:46/M
     29    Zac Rich                                                513    32   M       4 30-34             1:29:01.0   1:29:04.0      0:02.9      6:47/M
     30    Ben Davis                                               340    35   M       7 35-39             1:29:04.3   1:29:10.7      0:06.4      6:48/M
     31    Shawn Grant                       Syracuse  UT          220    39   M       8 35-39             1:29:27.5   1:29:31.2      0:03.6      6:49/M
     32    Rob Wilcox                        West Point  UT        673    50   M       2 50-54             1:29:31.1   1:29:33.0      0:01.9      6:50/M
     33    Brice Williams                    Layton  UT            646    37   M       9 35-39             1:29:31.5   1:29:38.7      0:07.2      6:50/M
     34    Michael Hancock                                         234    26   M       2 25-29             1:29:33.3   1:29:35.5      0:02.2      6:50/M
     35    Cameron Jefferies                                       303    39   M      10 35-39             1:29:51.7   1:29:58.8      0:07.1      6:51/M
     36    Josh Richens                      Nephi  UT             609    22   M       5 19-24             1:29:55.4   1:30:03.7      0:08.3      6:52/M
     37    Ron Loghry                        OGDEN  UT             370    47   M       3 45-49             1:30:04.0   1:30:15.5      0:11.5      6:52/M
     38    Tim Drake                         Ogden  UT             161    38   M      11 35-39             1:30:09.9   1:30:24.3      0:14.3      6:53/M
     39    Nathaniel Neubert                                       447    17   M       1 13-18             1:30:23.2   1:30:24.9      0:01.6      6:54/M
     40    Read Neubert                                            448    49   M       4 45-49             1:30:27.2   1:30:28.6      0:01.4      6:54/M
     41    Eric Jensen                                             307    38   M      12 35-39             1:31:09.2   1:31:10.1      0:00.9      6:57/M
     42    Russell Brantner                  Tremonton  UT          71    34   M       5 30-34             1:31:12.4   1:31:15.1      0:02.7      6:57/M
     43    Eric Noble                                              692    31   M       6 30-34             1:31:19.8   1:31:24.5      0:04.6      6:58/M
     44    Jason Judkins                                           325    30   M       7 30-34             1:31:32.3   1:31:34.9      0:02.6      6:59/M
     45    Don Hoover                                              274    28   M       3 25-29             1:31:40.1   1:31:47.6      0:07.5      7:00/M
     46    Bryan Brady                       Layton                 68    36   M      13 35-39             1:31:48.0   1:32:10.5      0:22.4      7:00/M
     47    William Calton                    Ogden  UT              96    52   M       3 50-54             1:32:20.1   1:32:20.1                  7:03/M
     48    Brian Austin                      Logan  UT              28    35   M      14 35-39             1:32:45.7   1:33:03.0      0:17.2      7:04/M
     49    Jace Waddoups                     Layton  UT            620    30   M       8 30-34             1:32:55.4   1:33:03.1      0:07.7      7:05/M
     50    Roger Snow                        North Ogden  UT       566    38   M      15 35-39             1:33:07.7   1:33:14.8      0:07.1      7:06/M
     51    Lloyd Hansen                      Salt Lake City  UT    683    65   M       1 65-69             1:33:14.7   1:33:16.6      0:01.8      7:07/M
     52    Scott Laroche                                           352    38   M      16 35-39             1:33:35.9   1:33:56.6      0:20.6      7:08/M
     53    Lane Wayment                                            624    48   M       5 45-49             1:33:38.4   1:33:43.5      0:05.1      7:09/M
     54    Michael Wojciechowski             West Haven  UT        650    33   M       9 30-34             1:33:57.8   1:33:59.4      0:01.5      7:10/M
     55    Greg Richens                                            686    54   M       4 50-54             1:34:04.4   1:34:23.6      0:19.2      7:11/M
     56    Charles Burtis                    Hyrum  UT              87    57   M       3 55-59             1:34:12.8   1:34:16.9      0:04.0      7:11/M
     57    Demetrio Cabanillas               Murray  UT             92    59   M       4 55-59             1:34:26.3   1:34:27.1      0:00.7      7:12/M
     58    Mark Anderson                                            18    45   M       6 45-49             1:34:27.5   1:34:31.4      0:03.8      7:12/M
     59    Joey Wilkinson                                          645    36   M      17 35-39             1:34:46.4   1:34:49.5      0:03.1      7:14/M
     60    Ray Workman                       Salt Lake City  UT    713    64   M       1 60-64             1:35:14.3   1:35:14.3                  7:16/M
     61    Todd Handy                        Pleasant View  UT     237    45   M       7 45-49             1:35:32.3   1:35:35.6      0:03.2      7:17/M
     62    Brad Wojciechowski                West Point  UT        649    35   M      18 35-39             1:35:50.3   1:35:51.7      0:01.4      7:19/M
     63    Casey Brown                       Kaysville  UT          75    48   M       8 45-49             1:35:52.8   1:36:00.3      0:07.5      7:19/M
     64    Mel Lemon                         Magna  UT             362    54   M       5 50-54             1:35:56.3   1:35:57.4      0:01.0      7:19/M
     65    Benjamin Steiner                                        572    38   M      19 35-39             1:36:01.3   1:36:03.4      0:02.0      7:19/M
     66    Randall Steinfeldt                Ogden  UT             573    51   M       6 50-54             1:36:06.9   1:36:28.5      0:21.5      7:20/M
     67    Jack Hubble                       Ogden  UT             280    52   M       7 50-54             1:36:43.1   1:36:53.3      0:10.1      7:23/M
     68    Austin Stephens                   Ogden  UT             574    24   M       6 19-24             1:36:51.0   1:37:55.9      1:04.8      7:23/M
     69    Miguel Gonzalez                                         214    31   M      10 30-34             1:37:09.2   1:37:43.6      0:34.4      7:25/M
     70    Jeff Holman                       Farmington  UT        271    37   M      20 35-39             1:37:18.1   1:37:30.1      0:12.0      7:25/M
     71    Roy Gruber                                              226    50   M       8 50-54             1:38:26.2   1:38:31.0      0:04.7      7:30/M
     72    Skye Barnard                                             40    26   M       4 25-29             1:38:34.1   1:38:53.7      0:19.5      7:31/M
     73    Jon Wayment                                             623    51   M       9 50-54             1:39:07.5   1:39:14.5      0:06.9      7:34/M
     74    David Tanner                      Washington Terrace    589    30   M      11 30-34             1:39:13.7   1:39:54.2      0:40.5      7:34/M
     75    Caleb Dredge                                            162    15   M       2 13-18             1:39:19.9   1:40:13.7      0:53.8      7:35/M
     76    Mark Nye                                                458    53   M      10 50-54             1:39:59.2   1:40:01.9      0:02.6      7:38/M
     77    Dave Merrill                                            405    41   M       4 40-44             1:40:14.4   1:40:22.8      0:08.4      7:39/M
     78    Eric Turner                                             604    42   M       5 40-44             1:40:41.0   1:40:42.0      0:01.0      7:41/M
     79    Chip Fuller                                             203    52   M      11 50-54             1:40:45.2   1:41:42.2      0:57.0      7:41/M
     80    Nick Bowsher                                            706    29   M       5 25-29             1:41:01.3   1:41:09.3      0:08.0      7:42/M
     81    Paul Clark                        So.weber  UT          119    47   M       9 45-49             1:41:13.8   1:41:36.9      0:23.0      7:43/M
     82    Joseph Kiley                                            337    19   M       7 19-24             1:41:14.7   1:41:30.4      0:15.6      7:43/M
     83    Jayson Baker                                             34    44   M       6 40-44             1:41:42.5   1:42:09.8      0:27.2      7:45/M
     84    David Jasper                      Ogden  UT             302    52   M      12 50-54             1:42:04.3   1:42:10.8      0:06.5      7:47/M
     85    Jeff Clark                                              117    30   M      12 30-34             1:42:07.2   1:42:31.1      0:23.9      7:47/M
     86    Mike Pace                                               473    44   M       7 40-44             1:42:23.5   1:42:39.9      0:16.4      7:49/M
     87    Cole Hale                                                15    29   M       6 25-29             1:42:28.8   1:42:53.4      0:24.6      7:49/M
     88    Sherman Smith                     Ogden  UT             564    69   M       2 65-69             1:42:36.7   1:42:45.4      0:08.6      7:50/M
     89    Eric Westbroek                                          631    30   M      13 30-34             1:43:15.1   1:43:38.5      0:23.3      7:53/M
     90    Cortney Davis                                           143    33   M      14 30-34             1:43:24.6   1:43:41.0      0:16.4      7:53/M
     91    Justin Benavides                  Clinton  UT            49    40   M       8 40-44             1:43:30.7   1:43:34.7      0:04.0      7:54/M
     92    Josh Robles                       West Point  UT        525    35   M      21 35-39             1:43:41.5   1:43:48.4      0:06.9      7:55/M
     93    Brian Nicholson                   Ogden  UT             451    44   M       9 40-44             1:43:41.6   1:44:28.4      0:46.8      7:55/M
     94    Ashton Hyde                                             289    29   M       7 25-29             1:43:53.3   1:44:17.4      0:24.1      7:55/M
     95    Matthew Weeks                     Ogden  UT             629    45   M      10 45-49             1:43:59.7   1:44:20.2      0:20.4      7:56/M
     96    Kyle Neville                                            449    21   M       8 19-24             1:44:04.1   1:44:25.0      0:20.8      7:56/M
     97    Neal Wayment                                            625    54   M      13 50-54             1:44:06.0   1:44:12.0      0:06.0      7:56/M
     98    Ted Piehl                         Ogden  UT             487    24   M       9 19-24             1:44:11.7   1:44:29.7      0:17.9      7:57/M
     99    Tyrel Nebeker                                           439    30   M      15 30-34             1:44:14.3   1:44:30.2      0:15.8      7:57/M
    100    Jon Jensen                        Lehi  UT              308    36   M      22 35-39             1:44:37.5   1:44:42.3      0:04.7      7:59/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    101    Joel Bass                         South Ogden  UT       679    53   M      14 50-54             1:44:43.1   1:46:00.7      1:17.5      7:59/M
    102    Brad Mortensen                    Ogden  UT             425    43   M      10 40-44             1:45:56.5   1:47:26.8      1:30.3      8:05/M
    103    Ben Jensen                                              685    31   M      16 30-34             1:46:33.2   1:47:19.1      0:45.9      8:08/M
    104    Peter Stratford                                         689    23   M      10 19-24             1:46:44.5   1:47:04.4      0:19.9      8:08/M
    105    Terry Foust                       Kaysville  UT         195    51   M      15 50-54             1:47:21.1   1:47:41.6      0:20.5      8:11/M
    106    Paul Hulet                        Ogden  UT             285    58   M       5 55-59             1:47:33.3   1:47:44.0      0:10.7      8:12/M
    107    Troy Anderson                                            20    47   M      11 45-49             1:47:34.2   1:47:55.5      0:21.3      8:12/M
    108    Brad Kelley                       Eden  UT              330    59   M       6 55-59             1:47:42.9   1:47:47.6      0:04.6      8:13/M
    109    Craig Oberg                       Liberty  UT           678    58   M       7 55-59             1:47:46.0   1:49:03.5      1:17.4      8:13/M
    110    Chad Herrick                                            260    39   M      23 35-39             1:47:56.8   1:48:48.1      0:51.2      8:14/M
    111    Craig Fry                         Layton  UT            201    48   M      12 45-49             1:47:58.4   1:48:28.9      0:30.4      8:14/M
    112    Derek Bell                        Hooper  UT            699    32   M      17 30-34             1:48:06.4   1:48:29.4      0:23.0      8:15/M
    113    Billy Wray                                              656    27   M       8 25-29             1:48:10.5   1:49:10.9      1:00.3      8:15/M
    114    Anthony Bradley                                          44    43   M      11 40-44             1:48:11.4   1:48:32.6      0:21.1      8:15/M
    115    Brennen Beesley                                          47    13   M       3 13-18             1:48:23.1   1:48:23.5      0:00.3      8:16/M
    116    Jme Simpson                                             372    36   M      24 35-39             1:48:24.9   1:48:40.3      0:15.3      8:16/M
    117    Brad Wichtoski                                          639    31   M      18 30-34             1:48:26.6   1:48:54.5      0:27.9      8:16/M
    118    Lonnie Fierro                     Ogden  UT             187    46   M      13 45-49             1:48:28.4   1:48:51.9      0:23.4      8:16/M
    119    Kerry Binggeli                    Plain City  UT         53    53   M      16 50-54             1:48:40.1   1:49:44.1      1:04.0      8:17/M
    120    Isama Fairbanks                                         682    42   M      12 40-44             1:48:49.4   1:49:00.7      0:11.3      8:18/M
    121    Alma Palmer                                             474    34   M      19 30-34             1:48:54.0   1:48:59.8      0:05.7      8:18/M
    122    Dave Donaldson                    Morgan  UT            157    52   M      17 50-54             1:48:54.7   1:49:21.5      0:26.8      8:18/M
    123    Kaly Fadel                        Ogden  UT             180    63   M       2 60-64             1:49:02.7   1:49:11.3      0:08.6      8:19/M
    124    Adam Johnston                     Ogden  UT             320    41   M      13 40-44             1:49:06.8   1:49:32.4      0:25.6      8:19/M
    125    Mike Schouten                                           540    50   M      18 50-54             1:49:12.9   1:49:20.0      0:07.0      8:20/M
    126    Rich Humpherys                                          484    59   M       8 55-59             1:49:15.0   1:49:30.7      0:15.7      8:20/M
    127    Tim Genovesi                      Clearfield  UT        210    29   M       9 25-29             1:49:20.3   1:49:25.8      0:05.4      8:20/M
    128    Perry Hacker                      Salt Lake City  UT    228    48   M      14 45-49             1:49:24.1   1:49:39.2      0:15.1      8:21/M
    129    Chris Zampedri                                          667    29   M      10 25-29             1:49:39.3   1:50:52.9      1:13.5      8:22/M
    130    Blake Marigoni                                          390    33   M      20 30-34             1:49:50.0   1:49:53.0      0:03.0      8:23/M
    131    Chad Gray                                               221    40   M      14 40-44             1:50:50.7   1:51:15.3      0:24.6      8:27/M
    132    Jason Ross                                              533    32   M      21 30-34             1:50:55.9   1:51:12.5      0:16.5      8:28/M
    133    Stephen Dredge                                          163    47   M      15 45-49             1:51:08.5   1:52:03.0      0:54.4      8:29/M
    134    Abe Weeks                                               627    19   M      11 19-24             1:51:14.0   1:51:33.7      0:19.6      8:29/M
    135    Richard O'Dea                                           460    36   M      25 35-39             1:51:23.5   1:51:29.5      0:06.0      8:30/M
    136    Ryan Goodrich                                           216    30   M      22 30-34             1:51:26.2   1:52:12.2      0:46.0      8:30/M
    137    Kirk Stickler                                           577    45   M      16 45-49             1:52:23.4   1:52:34.6      0:11.1      8:34/M
    138    Stuart Grover                                           225    36   M      26 35-39             1:52:29.0   1:53:01.1      0:32.0      8:35/M
    139    James Harrison                    North Ogden  UT       674    46   M      17 45-49             1:52:55.9   1:53:33.7      0:37.8      8:37/M
    140    David Seedenburg                  South Ogden  UT       546    60   M       3 60-64             1:52:56.2   1:53:06.5      0:10.2      8:37/M
    141    Mark Van Dyken                    West Haven  UT        611    43   M      15 40-44             1:53:04.8   1:53:52.1      0:47.3      8:37/M
    142    Richard Street                                          584    59   M       9 55-59             1:53:05.9   1:53:36.1      0:30.1      8:38/M
    143    Troy Oram                         Farr West  UT         468    46   M      18 45-49             1:53:07.1   1:53:15.9      0:08.7      8:38/M
    144    Gary Dawson                       Ogden  UT             147    68   M       3 65-69             1:53:07.3   1:53:19.6      0:12.3      8:38/M
    145    Colton Harris                     Pleasant View  UT     242    21   M      12 19-24             1:53:10.3   1:53:18.8      0:08.4      8:38/M
    146    Garrett Chatelain                 Syracuse  UT          714    21   M      13 19-24             1:53:19.5   1:53:26.7      0:07.2      8:39/M
    147    Jason Polad                                             491    38   M      27 35-39             1:53:39.3   1:53:55.6      0:16.3      8:40/M
    148    Michael Crudele                                         137    51   M      19 50-54             1:53:42.4   1:54:26.2      0:43.8      8:40/M
    149    Stan Beagley                      Ogden  UT              46    51   M      20 50-54             1:53:59.0   1:54:07.8      0:08.8      8:42/M
    150    Tim Sanchez                       Layton  UT            538    48   M      19 45-49             1:54:12.1   1:54:15.0      0:02.9      8:43/M
    151    Sam Harrison                      Layton  UT            249    16   M       4 13-18             1:54:13.3   1:54:19.4      0:06.1      8:43/M
    152    Paul Jacobs                                             296    60   M       4 60-64             1:54:20.5   1:54:46.7      0:26.2      8:43/M
    153    Matthew Harrison                                        248    45   M      20 45-49             1:54:22.7   1:54:28.5      0:05.8      8:43/M
    154    Corey Howell                                            701    38   M      28 35-39             1:55:10.9   1:55:46.7      0:35.8      8:47/M
    155    Marty Ford                                              193    53   M      21 50-54             1:55:24.6   1:57:15.5      1:50.9      8:48/M
    156    Bill Wavering                                           622    63   M       5 60-64             1:55:42.1   1:56:07.9      0:25.7      8:50/M
    157    Michael McLaughlin                                      401    56   M      10 55-59             1:55:55.4   1:56:38.7      0:43.3      8:51/M
    158    Roger Key                                               336    45   M      21 45-49             1:56:14.6   1:56:20.6      0:05.9      8:52/M
    159    Rex Carter                                              100    72   M       1 70-99             1:56:46.0   1:56:49.2      0:03.2      8:54/M
    160    Daniel Holley                                           269    35   M      29 35-39             1:57:23.8   1:57:46.0      0:22.2      8:57/M
    161    Thomas Hackett                    Layton  UT            229    52   M      22 50-54             1:57:29.7   1:57:35.2      0:05.5      8:58/M
    162    Scott Davis                                             144    33   M      23 30-34             1:57:33.2   1:57:39.8      0:06.5      8:58/M
    163    Jacob Lockhart                    Provo  UT             366    29   M      11 25-29             1:57:38.6   1:58:06.4      0:27.7      8:58/M
    164    Randy Thomas                      Clinton  UT           595    58   M      11 55-59             1:57:46.0   1:58:31.6      0:45.6      8:59/M
    165    Chad Roylance                     North Ogden  UT       535    42   M      16 40-44             1:58:17.3   1:59:16.0      0:58.7      9:01/M
    166    Adam Welling                                            630    33   M      24 30-34             1:58:28.4   1:58:33.4      0:04.9      9:02/M
    167    John Harris                       Provo  UT             244    42   M      17 40-44             1:58:52.6   1:59:03.8      0:11.2      9:04/M
    168    Keith Kiley                                             338    16   M       5 13-18             1:58:52.9   1:59:08.6      0:15.6      9:04/M
    169    Travis Cassity                                          108    41   M      18 40-44             1:58:59.1   1:59:58.5      0:59.3      9:05/M
    170    Braxten Neel                      Plain City  UT        440    14   M       6 13-18             1:59:14.3   1:59:41.6      0:27.2      9:06/M
    171    Kurk Beesley                                             48    40   M      19 40-44             1:59:15.2   2:00:33.4      1:18.2      9:06/M
    172    Mike Rosner                       Ogden  UT             532    68   M       4 65-69             1:59:25.5   1:59:52.1      0:26.5      9:07/M
    173    Roy Fetzer                        Soda Springs  ID      186    40   M      20 40-44             2:00:11.1   2:00:25.2      0:14.1      9:10/M
    174    Bruce Nelson                                            442    60   M       6 60-64             2:00:41.5   2:01:13.3      0:31.8      9:12/M
    175    John Plough                                             489    58   M      12 55-59             2:00:45.3   2:01:44.8      0:59.4      9:13/M
    176    William Sneddon                   Ogden  UT             565    74   M       2 70-99             2:01:02.9   2:02:19.6      1:16.6      9:14/M
    177    Tom Rich                          Roy  UT               514    60   M       7 60-64             2:01:05.6   2:01:12.0      0:06.4      9:14/M
    178    Steve MacKay                                            383    44   M      21 40-44             2:01:06.8   2:01:36.8      0:30.0      9:14/M
    179    Bryce Taylor                      Plain City  UT        591    35   M      30 35-39             2:01:07.5   2:01:58.0      0:50.5      9:14/M
    180    Shawn Checketts                                         114    43   M      22 40-44             2:01:15.8   2:01:36.6      0:20.7      9:15/M
    181    Charissa Olsen                                          462    20   M      14 19-24             2:01:37.1   2:02:07.7      0:30.6      9:17/M
    182    Jeff Gooch                                              215    45   M      22 45-49             2:02:03.9   2:02:36.1      0:32.2      9:19/M
    183    Nicholas Jensen                   Fruit Heights  UT     309    32   M      25 30-34             2:02:26.9   2:02:53.9      0:27.0      9:20/M
    184    Byron Allen                                               6    45   M      23 45-49             2:02:27.5   2:02:32.0      0:04.4      9:20/M
    185    Ken Prims                         Layton  UT            500    72   M       3 70-99             2:02:42.0   2:03:31.0      0:49.0      9:22/M
    186    Michael Haupt                                           252    38   M      31 35-39             2:03:38.1   2:03:45.4      0:07.2      9:26/M
    187    Kyle Johnson                                            256    35   M      32 35-39             2:03:39.7   2:04:26.1      0:46.3      9:26/M
    188    Chris Cassity                     Ogden  UT             106    42   M      23 40-44             2:04:07.4   2:04:09.9      0:02.5      9:28/M
    189    Jay Dortzbach                     South Ogden  UT       160    43   M      24 40-44             2:04:24.3   2:05:22.4      0:58.1      9:29/M
    190    William Robinson                                        524    31   M      26 30-34             2:04:30.8   2:05:22.9      0:52.1      9:30/M
    191    John Dolan                                              156    63   M       8 60-64             2:05:09.0   2:05:41.3      0:32.2      9:33/M
    192    Allen Sims                        Bountiful  UT         556    70   M       4 70-99             2:05:40.3   2:06:37.9      0:57.6      9:35/M
    193    Bruce Higginson                                         262    50   M      23 50-54             2:06:00.7   2:06:05.3      0:04.6      9:37/M
    194    Chad Hawkins                      Kaysville  UT         253    42   M      25 40-44             2:06:17.8   2:06:32.8      0:15.0      9:38/M
    195    Lew Baker                         Salt Lake City  UT     36    68   M       5 65-69             2:06:59.9   2:07:11.7      0:11.8      9:41/M
    196    Nicholas Kippen                                         341    34   M      27 30-34             2:07:17.3   2:07:32.2      0:14.8      9:43/M
    197    Dustin Price                                            497    29   M      12 25-29             2:07:43.2   2:08:52.3      1:09.1      9:45/M
    198    Paul Murphy                       Herriman  UT          434    52   M      24 50-54             2:08:03.4   2:08:17.9      0:14.5      9:46/M
    199    Tony Spanos                       Ogden  UT             567    69   M       6 65-69             2:08:25.0   2:09:13.9      0:48.9      9:48/M
    200    Albert Dawman                                           184    36   M      33 35-39             2:09:16.4   2:09:27.8      0:11.4      9:52/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    201    Brian Swaner                                            585    34   M      28 30-34             2:09:26.0   2:09:36.6      0:10.5      9:52/M
    202    Matthew Whitten                                         694    35   M      34 35-39             2:09:39.9   2:10:12.5      0:32.6      9:53/M
    203    Bryan Browning                                           79    30   M      29 30-34             2:10:29.0   2:10:41.0      0:12.0      9:57/M
    204    Trevor Baldon                                            38    39   M      35 35-39             2:10:34.2   2:11:12.6      0:38.3      9:58/M
    205    Glenn Nelson                      West Point  UT        443    40   M      26 40-44             2:11:19.6   2:11:53.0      0:33.4     10:01/M
    206    Matthew Kankainen                                       326    34   M      30 30-34             2:12:11.6   2:12:48.3      0:36.6     10:05/M
    207    Ryan Read                         North Ogden  UT       506    46   M      24 45-49             2:12:33.7   2:13:41.4      1:07.7     10:07/M
    208    Zackary Buchi                     Clearfield  UT         82    27   M      13 25-29             2:12:44.2   2:13:00.9      0:16.7     10:07/M
    209    Kirby Stephens                    Ogden  UT             575    58   M      13 55-59             2:13:08.7   2:14:13.7      1:04.9     10:09/M
    210    David Malone                                            388    56   M      14 55-59             2:14:30.2   2:14:57.4      0:27.2     10:16/M
    211    Ron Remkes                                              512    54   M      25 50-54             2:14:45.8   2:15:52.5      1:06.6     10:17/M
    212    Craig Britter                                            73    39   M      36 35-39             2:15:22.7   2:15:50.1      0:27.3     10:20/M
    213    Michael O'Neil                    West Point  UT        465    48   M      25 45-49             2:15:29.3   2:16:17.6      0:48.2     10:20/M
    214    Rob Richmond                                            518    61   M       9 60-64             2:15:34.1   2:15:46.1      0:11.9     10:20/M
    215    Daryl Peterson                                          483    31   M      31 30-34             2:16:09.1   2:16:14.2      0:05.0     10:23/M
    216    David Fedor                                             182    37   M      37 35-39             2:16:47.9   2:17:09.6      0:21.6     10:26/M
    217    Ryan Matthews                     Farr West  UT         395    30   M      32 30-34             2:17:03.2   2:17:25.6      0:22.3     10:27/M
    218    John Houchins                                           278    31   M      33 30-34             2:17:44.0   2:18:23.2      0:39.1     10:30/M
    219    Matt Youngberg                                          666    27   M      14 25-29             2:18:19.3   2:19:13.0      0:53.6     10:33/M
    220    Jeff Handy                                              235    23   M      15 19-24             2:18:33.2   2:18:56.9      0:23.7     10:34/M
    221    Michael Myers                                           437    43   M      27 40-44             2:20:04.3   2:20:04.3                 10:41/M
    222    Stephen Farr                                            181    69   M       7 65-69             2:20:08.8   2:20:42.7      0:33.8     10:41/M
    223    Lee Francis                                             197    65   M       8 65-69             2:20:31.5   2:20:39.5      0:07.9     10:43/M
    224    Eric Maughan                      Roy  UT               397    46   M      26 45-49             2:20:34.2   2:21:08.7      0:34.4     10:43/M
    225    Sichz Thomas                                             35    47   M      27 45-49             2:21:12.2   2:21:52.2      0:40.0     10:46/M
    226    Harry Hoover                                            275    59   M      15 55-59             2:21:55.3   2:23:00.5      1:05.2     10:50/M
    227    Van Fuller                        Ogden                 205    52   M      26 50-54             2:22:03.8   2:22:54.3      0:50.5     10:50/M
    228    Eugene Low                        North Ogden  UT       374    73   M       5 70-99             2:22:23.5   2:23:01.3      0:37.7     10:52/M
    229    Justin Ipsen                                            293    38   M      38 35-39             2:22:43.0   2:23:39.0      0:56.0     10:53/M
    230    James Massengale                                        392    43   M      28 40-44             2:23:00.0   2:23:26.7      0:26.6     10:54/M
    231    Francisco Ruiz                                          382    55   M      16 55-59             2:23:04.1   2:24:14.2      1:10.1     10:55/M
    232    Nate Conger                                             129    37   M      39 35-39             2:23:48.2   2:23:57.8      0:09.6     10:58/M
    233    Brent Johnson                                           315    69   M       9 65-69             2:25:10.8   2:26:08.5      0:57.7     11:04/M
    234    Phil Ford                         Ogden  UT             194    52   M      27 50-54             2:25:24.2   2:25:41.7      0:17.5     11:05/M
    235    Rob Checketts                                           113    49   M      28 45-49             2:25:26.7   2:26:28.3      1:01.5     11:06/M
    236    Robert Johnson                                          317    60   M      10 60-64             2:25:32.2   2:26:12.8      0:40.6     11:06/M
    237    Matt Dugdale                                            165    34   M      34 30-34             2:25:51.7   2:25:58.5      0:06.8     11:08/M
    238    Dave Baker                                               33    31   M      35 30-34             2:26:33.0   2:27:53.4      1:20.3     11:11/M
    239    Charles James Graham                                    219    74   M       6 70-99             2:26:36.3   2:27:18.7      0:42.3     11:11/M
    240    Jon Baker                                               707    30   M      36 30-34             2:27:00.8   2:28:21.6      1:20.7     11:13/M
    241    Colin Murphy                                            431    48   M      29 45-49             2:27:47.4   2:28:54.6      1:07.1     11:16/M
    242    Michael Sessions                                        684    35   M      40 35-39             2:30:07.9   2:30:42.5      0:34.6     11:27/M
    243    Matthew Smith                                           562    43   M      29 40-44             2:30:11.6   2:31:18.0      1:06.3     11:27/M
    244    Glen Koga                         Roy  UT               344    66   M      10 65-69             2:31:05.3   2:31:38.4      0:33.1     11:31/M
    245    Charlie Davis                                           142    38   M      41 35-39             2:31:05.6   2:32:14.5      1:08.8     11:31/M
    246    Joey Cothren                                            133    57   M      17 55-59             2:32:48.6   2:32:58.0      0:09.3     11:39/M
    247    Scott Mason                                             391    53   M      28 50-54             2:35:34.8   2:36:21.6      0:46.8     11:52/M
    248    James Burlingham                                         85    73   M       7 70-99             2:37:17.8   2:38:04.2      0:46.3     12:00/M
    249    Cameron Armstrong                                        25    34   M      37 30-34             2:37:23.7   2:37:57.5      0:33.8     12:00/M
    250    Sam Slaughter                     Layton  UT            107    40   M      30 40-44             2:38:44.0   2:39:20.6      0:36.6     12:06/M
    251    Andy Flowers                      Ogden  UT             189    63   M      11 60-64             2:38:49.1   2:39:28.4      0:39.2     12:07/M
    252    Randy Halley                                            233    55   M      18 55-59             2:38:58.8   2:39:43.5      0:44.6     12:08/M
    253    Tyson Sampson                                           537    35   M      42 35-39             2:39:15.0   2:39:49.7      0:34.6     12:09/M
    254    Jon Browning                                             80    55   M      19 55-59             2:39:21.6   2:40:27.1      1:05.4     12:09/M
    255    Jared Reesor                      Lehi  UT              511    36   M      43 35-39             2:40:02.2   2:40:15.9      0:13.7     12:12/M
    256    Paul Duke                                               167    51   M      29 50-54             2:40:35.2   2:41:24.5      0:49.3     12:15/M
    257    Joseph Loftin                                           367    62   M      12 60-64             2:40:58.6   2:41:45.6      0:47.0     12:17/M
    258    Jeffery Seegmiller                Westpoint  UT         547    56   M      20 55-59             2:42:55.6   2:43:56.1      1:00.4     12:26/M
    259    Olaf Questereit                   West Jordan  UT       373    45   M      30 45-49             2:44:28.0   2:45:23.5      0:55.4     12:33/M
    260    Chris Valdez                      N Ogden               258    31   M      38 30-34             2:44:33.2   2:44:59.4      0:26.2     12:33/M
    261    Kenneth Potter                    Clearfield  UT        495    36   M      44 35-39             2:46:26.2   2:47:39.7      1:13.5     12:42/M
    262    Jason Fogarty                     Roy  UT               191    38   M      45 35-39             2:51:44.9   2:51:54.3      0:09.3     13:06/M
    263    Jose Castro                       Riverdale  UT         109    59   M      21 55-59             2:58:44.4   2:59:40.7      0:56.3     13:38/M
    264    Dana Slaughter                                          688    63   M      13 60-64             3:01:54.7   3:03:02.6      1:07.8     13:52/M