Utah Valley 5K

Overall Finish List

June 12, 2010


Results By Stride Racing (strideracing.com)

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
    1    Harrison Smith                      728  Provo  UT             23   M       1 19-24  18:17.7    18:18.2  5:53/M
    2    Ted Leblow                          699  Provo  UT             41   M       1 40-44  18:24.7    18:25.1  5:55/M
    3    Brett Carter                        696  Provo  UT             25   M       1 25-29  18:30.6    18:31.1  5:57/M
    4    Hunter Schwarz                      368  Provo  UT             23   M       2 19-24  18:35.8    18:37.7  5:59/M
    5    Philip Ellis                        277  Orem  UT              21   M       3 19-24  18:40.6    18:41.4  6:00/M
    6    Marshall Lowry                      767  American Fork  UT     26   M       2 25-29  19:17.5    19:38.7  6:12/M
    7    Nelson Orton                        404  Spanish Fork  UT      19   M       4 19-24  19:30.1    19:31.9  6:16/M
    8    Miles Boracic                       821  Provo  UT             22   M       5 19-24  19:32.2    19:45.8  6:17/M
    9    Christine Hauger                    130  Grangeville  ID       42   F       1 40-44  19:54.9    19:56.0  6:24/M
   10    Nick Taufer                         672  Provo  UT             21   M       6 19-24  20:15.0    20:16.1  6:31/M
   11    James Thomas                        718  Orem  UT              26   M       3 25-29  20:19.8    20:20.6  6:32/M
   12    Dani Anderson                       308  Provo  UT             19   F       1 19-24  20:28.9    20:29.8  6:35/M
   13    Cody Lallatin                       505  Honolulu  HI          34   M       1 30-34  20:34.4    20:34.4  6:37/M
   14    Kimberly Burr                        30  Provo  UT             22   F       2 19-24  20:35.7    20:37.0  6:37/M
   15    Ariel Silveira                      658  Orem  UT              47   M       1 45-49  20:40.6    20:41.1  6:39/M
   16    Justin Swenson                      228  Payson  UT            40   M       2 40-44  20:43.4    20:44.6  6:40/M
   17    Trevor Oakes                        726  Provo  UT             21   M       7 19-24  20:50.3    21:10.0  6:42/M
   18    Sly Yeates                          115  Millville  UT         33   F       1 30-34  20:51.3    21:03.2  6:42/M
   19    Jason Lux                           538  Farson  WY            13   M       1  1-14  21:13.9    21:18.8  6:49/M
   20    Kallen Bodily                       700  Provo  UT             22   M       8 19-24  21:27.8    21:41.9  6:54/M
   21    Michael Himle                       653  Salt Lake City  UT    33   M       2 30-34  21:30.3    21:30.8  6:55/M
   22    Elena Gee                            85  Orem  UT              44   F       2 40-44  21:31.4    21:35.6  6:55/M
   23    Kent Crowther                       646  Elberta  UT           50   M       1 50-54  21:32.2    21:32.8  6:55/M
   24    James Davis                         363  Provo  UT             31   M       3 30-34  21:59.3    22:43.8  7:04/M
   25    David MacFarlane                    855  Provo  UT             26   M       4 25-29  22:07.1    22:13.6  7:07/M
   26    Joey Jorgensen                      856  Provo  UT             21   M       9 19-24  22:07.2    22:13.6  7:07/M
   27    Morgan Holmes                       387  Wallsburg  UT         18   M       1 15-18  22:07.8    23:08.0  7:07/M
   28    Danielle Beckstead                  407  Bloomington  IL       11   F       1  1-14  22:10.1    22:10.8  7:08/M
   29    Stockton Grimaud                    706  Perry  UT             13   M       2  1-14  22:13.8    22:17.3  7:09/M
   30    Phillip Taylor                       67  Salt Lake City  UT    32   M       4 30-34  22:27.5    22:32.0  7:13/M
   31    Kevin Worthen                       388  Springville  UT       26   M       5 25-29  22:35.5    22:40.0  7:16/M
   32    Michael Steed                       360  Genola  UT            42   M       3 40-44  22:36.2    22:42.6  7:16/M
   33    Jason McKnight                      635  Heber  UT             38   M       1 35-39  22:46.0    23:01.2  7:19/M
   34    Jane Twomey                         399  Draper  UT            25   F       1 25-29  23:02.4    23:10.8  7:24/M
   35    Whitney Goodwin                     665  Lehi  UT              23   F       3 19-24  23:04.7    23:44.3  7:25/M
   36    Kelly Himle                         654  Salt Lake City  UT    31   F       2 30-34  23:06.9    23:07.6  7:26/M
   37    William Latham                      794  Nephi  UT             41   M       4 40-44  23:08.8    23:12.4  7:26/M
   38    Logan Behrend                       674  Lindon  UT            34   M       5 30-34  23:13.9    23:45.3  7:28/M
   39    Nicole Nelson                       620  Sandy  UT             26   F       2 25-29  23:16.3    23:23.5  7:29/M
   40    Braden Hallam                       842  Idaho Falls  ID       20   M      10 19-24  23:16.7    23:51.1  7:29/M
   41    Ryan Card                           721  Kamas  UT             19   M      11 19-24  23:21.9    23:41.2  7:30/M
   42    Arylle Peterson                     697  Burley  ID            26   F       3 25-29  23:24.8    23:25.9  7:31/M
   43    Tasha Oates                         449  Pleasant Grove  UT    27   F       4 25-29  23:28.5    23:49.2  7:33/M
   44    Jenessa Van Buren                   655  Provo  UT             17   F       1 15-18  23:28.8    24:15.5  7:33/M
   45    Doug Clark                          499  Henderson  NV         63   M       1 60-64  23:32.8    23:36.1  7:34/M
   46    Dustin Wurtz                        501  Provo  UT             22   M      12 19-24  23:33.4    24:31.6  7:34/M
   47    Maloree Dyches                      320  Moroni  UT            22   F       4 19-24  23:35.0    23:41.0  7:35/M
   48    David Garbrecht                     260  Draper  UT            57   M       1 55-59  23:37.0    23:51.8  7:36/M
   49    Rebekah Rasmussen                   446  Provo  UT             30   F       3 30-34  23:43.8    23:48.3  7:38/M
   50    Greg Woodward                       599  Lehi  UT              34   M       6 30-34  23:53.0    23:56.8  7:41/M
   51    Jessica Golding                     216  Payson  UT            30   F       4 30-34  23:53.8    24:06.9  7:41/M
   52    Sabrina King                        852  Salt Lake City  UT    24   F       5 19-24  24:02.0    24:11.1  7:44/M
   53    Mike Guertin                        656  Cohasset  MN          57   M       2 55-59  24:03.6    24:17.8  7:44/M
   54    Sonia Snyder                        241  Springville  UT       37   F       1 35-39  24:04.0    24:10.3  7:44/M
   55    Aaron Thompson                      729  Provo  UT             38   M       2 35-39  24:18.3    24:24.2  7:49/M
   56    Scott Cooley                        698  Provo  UT             22   M      13 19-24  24:18.5    28:06.4  7:49/M
   57    Michael Pond                        138  Midvale  UT           12   M       3  1-14  24:18.7    24:22.4  7:49/M
   58    Sue Peterson                         25  Delta  UT             56   F       1 55-59  24:22.5    24:23.5  7:50/M
   59    Kyle Osborne                        747  Provo  UT             24   M      14 19-24  24:35.9    24:41.9  7:54/M
   60    Brittany Gardner                    717  West Jordan  UT       29   F       5 25-29  24:41.4    24:50.3  7:56/M
   61    Brian Ogborn                        302  Cedar Hills  UT       44   M       5 40-44  24:42.4    24:43.1  7:57/M
   62    Michelle Bradshaw                   529  Heber City  UT        36   F       2 35-39  24:46.5    24:58.9  7:58/M
   63    Sherri Jorgensen                    124  Pella  IA             36   F       3 35-39  24:46.7    25:06.0  7:58/M
   64    Brad Orton                          753  Cedar Hills  UT       46   M       2 45-49  24:47.3    24:49.5  7:58/M
   65    Trilby Applequist                   423  Farson  WY            15   F       2 15-18  24:49.8    24:54.4  7:59/M
   66    Ryan Judson                         233  Orem  UT              33   M       7 30-34  24:55.6    25:17.8  8:01/M
   67    Christopher Thomas                  148  Salt Lake City  UT    32   M       8 30-34  24:55.7    25:04.3  8:01/M
   68    Kjell Crowe                         739  Provo  UT             28   F       6 25-29  24:56.4    25:18.0  8:01/M
   69    Faith Goimarac                      736  Sedona  AZ            19   F       6 19-24  24:59.0    25:14.7  8:02/M
   70    Tricia Holmes                       462  Heber  UT             38   F       4 35-39  25:00.8    26:00.2  8:02/M
   71    Randy Huntington                    694  Spanish Fork  UT      41   M       6 40-44  25:01.8    25:45.9  8:03/M
   72    Laura Nielsen                       585  Provo  UT             33   F       5 30-34  25:05.0    25:51.2  8:04/M
   73    Kerry Peterson                      374  Taylorsville  UT      23   M      15 19-24  25:09.1    25:34.9  8:05/M
   74    Frederick Nielson                   182  Germantown  MD        26   M       6 25-29  25:09.5    26:34.3  8:05/M
   75    Jari Nielson                        181  Germantown  MD        25   F       7 25-29  25:09.7    26:34.3  8:05/M
   76    Rachel Griffiths                    594  Sandy  UT             36   F       5 35-39  25:12.3    25:22.9  8:06/M
   77    Bethany Davis                       362  Provo  UT             25   F       8 25-29  25:14.2    25:59.0  8:07/M
   78    David Peterson                      744  Logan  UT             22   M      16 19-24  25:23.7    25:31.7  8:10/M
   79    Jake Davis                          745  Malad  ID             26   M       7 25-29  25:23.9    25:31.8  8:10/M
   80    Salem Morin                         806  Wheaton  IL           26   F       9 25-29  25:28.0    25:39.8  8:11/M
   81    Scott Neslen                        790  Pleasant Grove  UT    26   M       8 25-29  25:29.3    25:50.0  8:12/M
   82    Charles Lallatin                    240  Lyman  WY             11   M       4  1-14  25:35.8    25:38.7  8:14/M
   83    Sonia Morgan                        804  Draper  UT            33   F       6 30-34  25:37.5    25:48.0  8:14/M
   84    Tyler Graham                        465  Heber  UT             26   M       9 25-29  25:40.4    26:44.1  8:15/M
   85    Melissa Denver                      176  Springville  UT       21   F       7 19-24  25:46.7    25:48.0  8:17/M
   86    Amy Jorgensen                         1  Provo  UT             27   F      10 25-29  25:47.9    26:34.7  8:17/M
   87    Randy Moore                         647  Salt Lake City  UT    29   M      10 25-29  25:50.7    26:28.5  8:18/M
   88    Sean Olson                          725  South Jordan  UT      29   M      11 25-29  25:56.3    26:38.3  8:20/M
   89    Nestor Herrera                      643  West Valley City  U   28   M      12 25-29  25:56.6    25:58.3  8:20/M
   90    Sarah Fossum                        438  Pleasant Grove  UT    34   F       7 30-34  25:59.7    26:27.9  8:21/M
   91    Gretchen Willard                     36  Saratoga Springs  U   30   F       8 30-34  26:01.1    26:06.3  8:22/M
   92    Brenda Foy                          826  West Valley City  U   36   F       6 35-39  26:02.9    26:11.8  8:22/M
   93    Kirsten Anderson                    595  Sandy  UT             20   F       8 19-24  26:06.4    26:08.9  8:24/M
   94    Caitlyn Anderson                    738  Salt Lake City  UT    22   F       9 19-24  26:06.5    26:09.1  8:24/M
   95    Michael Hight                        75  Salt Lake City  UT    34   M       9 30-34  26:10.8    27:05.0  8:25/M
   96    Blake Helquist                      639  Taylorsville  UT      24   M      17 19-24  26:16.2    26:58.0  8:27/M
   97    Brandon Duke                        523  Kaysville  UT         34   M      10 30-34  26:23.6    26:25.9  8:29/M
   98    Danielle Rich                       199  Provo  UT             22   F      10 19-24  26:31.1    26:50.4  8:32/M
   99    Chris Browne                        839  Slc  UT               38   M       3 35-39  26:37.4    26:51.0  8:34/M
  100    Caleb Yetton                        274  Provo  UT             21   M      18 19-24  26:39.8    26:49.4  8:34/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  101    Luis Campos                         756  Wvc  UT               26   M      13 25-29  26:40.8    26:42.8  8:34/M
  102    Amanda Allen                        682  Bountiful  UT         32   F       9 30-34  26:41.1    26:48.0  8:35/M
  103    Tara Whitelaw                       542  Cedar City  UT        29   F      11 25-29  26:42.6    27:01.6  8:35/M
  104    Julie Dunkley                       473  American Fork  UT     38   F       7 35-39  26:44.9    27:32.5  8:36/M
  105    Scott Sorensen                       86  Lehi  UT              37   M       4 35-39  26:49.1    27:00.3  8:37/M
  106    Michelle Sorensen                   257  Orem  UT              25   F      12 25-29  26:50.4    26:52.9  8:38/M
  107    Jaden Atkinson                      695  Logan  UT             13   M       5  1-14  26:52.0    26:58.3  8:38/M
  108    Miekele Hyatt                       190  Bountiful  UT         21   F      11 19-24  26:52.2    26:58.6  8:38/M
  109    Shelly Taylor                       300  West Jordan  UT       28   F      13 25-29  26:55.0    27:11.2  8:39/M
  110    Jonathan Taylor                     301  West Jordan  UT       33   M      11 30-34  26:55.5    27:11.5  8:39/M
  111    Kim Turner                          847  Payson  UT            29   F      14 25-29  26:58.5    27:33.4  8:40/M
  112    Mark Jauron                         415  Orem  UT              48   M       3 45-49  27:00.1    27:51.5  8:41/M
  113    Dean Gibbons                         91  Orem  UT              23   M      19 19-24  27:07.2    27:24.5  8:43/M
  114    Reid Willardson                      31  Spanish Fork  UT      20   M      20 19-24  27:07.9    27:23.6  8:43/M
  115    D'Lyn Mayne                         419  Pleasant Grove  UT    34   F      10 30-34  27:09.1    27:35.1  8:44/M
  116    Shelly Wood                         173  Ogden  UT             35   F       8 35-39  27:16.1    27:19.7  8:46/M
  117    Brenden Smith                       306  Riverton  UT          12   M       6  1-14  27:18.3    27:20.7  8:47/M
  118    Kjersti Helberg                     535  Provo  UT             22   F      12 19-24  27:18.5    27:32.2  8:47/M
  119    Angie Smith                         307  Riverton  UT          33   F      11 30-34  27:18.6    27:20.9  8:47/M
  120    Brandi Fulmer                       576  West Point  UT        20   F      13 19-24  27:19.7    27:53.2  8:47/M
  121    Wade Hallam                         286  Lehi  UT              45   M       4 45-49  27:23.2    27:58.4  8:48/M
  122    Brady Gambles                       586  West Jordan  UT       24   M      21 19-24  27:26.2    27:44.6  8:49/M
  123    Karen Hawks                         651  Ivins  UT             38   F       9 35-39  27:28.3    27:46.8  8:50/M
  124    Melanie Smith                       791  Highland  UT          27   F      15 25-29  27:30.5    27:54.0  8:51/M
  125    Chelsea Tumanuvao                   569  Orem  UT              26   F      16 25-29  27:33.8    28:24.5  8:52/M
  126    Michael Graham                      634  Provo  UT             12   M       7  1-14  27:33.9    27:45.9  8:52/M
  127    Enitosi Tumanuvao                   570  Orem  UT              29   M      14 25-29  27:34.1    28:25.1  8:52/M
  128    Amanda Gannon                       636  Salt Lake City  UT    23   F      14 19-24  27:34.2    28:28.2  8:52/M
  129    Frank Judd                          565  Coalville  UT         58   M       3 55-59  27:38.7    28:40.0  8:53/M
  130    Jodi Call                           109  Alpine  UT            44   F       3 40-44  27:42.7    27:49.8  8:54/M
  131    Seth Saupan                         712  West Jordan  UT       30   M      12 30-34  27:43.5    28:17.4  8:55/M
  132    Christy Bartholomew                 295  Riverton  UT          36   F      10 35-39  27:47.1    28:02.8  8:56/M
  133    Alec Bartholomew                    294  Riverton  UT          12   M       8  1-14  27:47.1    28:03.1  8:56/M
  134    Tim Haggerty                        185  Draper  UT            42   M       7 40-44  27:47.5    28:30.1  8:56/M
  135    Charisse Moore                      648  Salt Lake City  UT    25   F      17 25-29  27:49.0    28:26.2  8:57/M
  136    Ashlan Martin                       572  North Salt Lake  UT   27   F      18 25-29  27:51.6    28:42.7  8:57/M
  137    Kathryn Judd                        566  Coalville  UT         13   F       2  1-14  27:54.0    28:39.7  8:58/M
  138    Justine Murray                      581  Clinton  UT           20   F      15 19-24  27:57.1    28:32.9  8:59/M
  139    Nikki Lamar                         604  Washington Terrace    20   F      16 19-24  27:57.5    28:33.1  8:59/M
  140    Xi Chen                             780  Draper  UT            32   M      13 30-34  28:00.3    28:05.7  9:00/M
  141    Marin Olsen                         661  Riverton  UT          25   F      19 25-29  28:01.2    28:34.2  9:01/M
  142    Stephen Twomey                      400  Draper  UT            25   M      15 25-29  28:06.5    28:14.2  9:02/M
  143    Kelsea Yetton                       273  Provo  UT             22   F      17 19-24  28:09.3    28:19.1  9:03/M
  144    Ryan Wilson                         540  Riverton  UT          27   M      16 25-29  28:09.4    29:07.0  9:03/M
  145    Caleb Wilkins                       680  Provo  UT             28   M      17 25-29  28:10.9    30:06.2  9:03/M
  146    Angeline Jarvis                     704  Orem  UT              25   F      20 25-29  28:12.0    28:33.4  9:04/M
  147    Shannon Bennett                     807  Spanish Fork  UT      33   F      12 30-34  28:12.8    28:19.3  9:04/M
  148    Celeni Richins                       72  Wallsburg  UT         31   F      13 30-34  28:13.3    28:22.0  9:04/M
  149    Brecken Taylor                       68  Salt Lake City  UT    28   F      21 25-29  28:13.5    28:17.9  9:04/M
  150    Leah Stenson                        139  Lehi  UT              30   F      14 30-34  28:14.5    28:44.8  9:05/M
  151    April Huntington                    693  Spanish Fork  UT      39   F      11 35-39  28:16.6    29:00.4  9:05/M
  152    Crystal McQueen                     857  Salt Lake City  UT    27   F      22 25-29  28:23.3    28:33.9  9:08/M
  153    Rebecca Grover                      692  Provo  UT             28   F      23 25-29  28:25.8    28:31.9  9:08/M
  154    Chad Nez                            227  Snowflake  AZ         13   M       9  1-14  28:25.9    28:31.0  9:08/M
  155    Kelly Burton                        533  Spanish Fork  UT      32   F      15 30-34  28:26.4    28:33.2  9:09/M
  156    Holly Christiansen                  153  Heber City  UT        20   F      18 19-24  28:28.1    28:48.3  9:09/M
  157    Erin Mecklenburg                    177  Provo  UT             24   F      19 19-24  28:28.2    28:53.4  9:09/M
  158    Clare Bailey                        827  Sandy  UT             18   F       3 15-18  28:31.5    28:47.3  9:10/M
  159    Austin Duke                         588  American Fork  UT     27   M      18 25-29  28:33.0    28:33.0  9:11/M
  160    Mary Woodward                       600  Lehi  UT              33   F      16 30-34  28:36.4    28:40.4  9:12/M
  161    Nicole Engman                       724  Lehi  UT              26   F      24 25-29  28:37.7    29:22.0  9:12/M
  162    Kristen Johnson                     133  Logan  UT             22   F      20 19-24  28:38.2    29:04.7  9:12/M
  163    Jaci Mabey                          142  North Salt Lake  UT   23   F      21 19-24  28:39.3    28:42.9  9:13/M
  164    Christie Jones                      690  Orem  UT              27   F      25 25-29  28:40.9    29:31.7  9:13/M
  165    Rachel Cornwall                     261  Monrovia  CA          20   F      22 19-24  28:41.8    29:19.4  9:13/M
  166    Samantha Long                       210  Lehi  UT              29   F      26 25-29  28:41.9    29:06.4  9:13/M
  167    Jill Burk                           211  Saratoga Springs  U   33   F      17 30-34  28:42.0    29:06.4  9:14/M
  168    Rachael Phillippi                   775  American Fork  UT     34   F      18 30-34  28:43.8    29:06.0  9:14/M
  169    April Murnin                        436  Lindon  UT            44   F       4 40-44  28:50.3    29:23.3  9:16/M
  170    Peter Chatwin                       448  Gilbert  UT           34   M      14 30-34  28:52.7    29:15.5  9:17/M
  171    Nancy Chatwin                       447  Gilbert  UT           33   F      19 30-34  28:52.9    29:15.9  9:17/M
  172    Meagan Gibbons                       92  Orem  UT              23   F      23 19-24  28:59.8    29:16.2  9:19/M
  173    Kelly Wood                          500  Tremonton  UT         38   F      12 35-39  29:00.2    29:04.1  9:19/M
  174    Jessica Hutchings                   126  Provo  UT             24   F      24 19-24  29:00.4    30:10.9  9:19/M
  175    Kathleen Smith                      853  Ogden  UT             46   F       1 45-49  29:01.1    29:21.5  9:20/M
  176    Amy Dallin                          230  Orem  UT              21   F      25 19-24  29:02.0    29:57.8  9:20/M
  177    Cory Osborne                        380  San Leandro  CA       26   M      19 25-29  29:10.1    29:55.8  9:23/M
  178    Nancy Willison                      212  Spanish Fork  UT      28   F      27 25-29  29:10.3    29:52.0  9:23/M
  179    Mark Willison                       213  Spanish Fork  UT      28   M      20 25-29  29:10.4    29:52.3  9:23/M
  180    Jared Brown                         149  Heber City  UT        34   M      15 30-34  29:14.8    30:11.3  9:24/M
  181    Boojah Gill                         683  Roy  UT               53   F       1 50-54  29:14.8    29:15.6  9:24/M
  182    Mindy Stoker                         66  Provo  UT             22   F      26 19-24  29:19.4    29:46.7  9:26/M
  183    Brianne Knight                       53  Taylorsville  UT      15   F       4 15-18  29:21.6    29:34.6  9:26/M
  184    Merilee Antonino                    293  Green River  WY       29   F      28 25-29  29:25.3    30:18.0  9:28/M
  185    Whitney Bascom                      752  Issaquah  WA          21   F      27 19-24  29:26.5    29:36.1  9:28/M
  186    Doug Magnuson                       613  Mckinnon  WY          26   M      21 25-29  29:28.2    29:44.1  9:28/M
  187    Kalyn Kepner                        714  Orem  UT              22   F      28 19-24  29:29.5    29:49.0  9:29/M
  188    Meredith Harris                     427  Provo  UT             48   F       2 45-49  29:36.2    29:38.0  9:31/M
  189    Toni Graham                         555  Vernal  UT            37   F      13 35-39  29:38.1    29:45.5  9:32/M
  190    Sharon Broadhead                    835  Sandy  UT             42   F       5 40-44  29:44.1    30:12.0  9:34/M
  191    Charlotte Cosentino                 100  Hill Afb  UT          23   F      29 19-24  29:44.2    29:45.5  9:34/M
  192    Lacie Zeeman                        701  Genola  UT            18   F       5 15-18  29:45.5    30:00.8  9:34/M
  193    David Sandberg                      393  South Jordan  UT      39   M       5 35-39  29:45.7    30:06.6  9:34/M
  194    Russell Palmer                      453  Murray  UT            49   M       5 45-49  29:47.7    30:04.7  9:35/M
  195    Krystal Ochsenbein                   95  Lehi  UT              21   F      30 19-24  29:54.9    30:02.7  9:37/M
  196    Kara Preston                        820  Spanish Fork  UT      32   F      20 30-34  29:56.9    30:09.7  9:37/M
  197    Tenille Osborne                     381  San Leandro  CA       24   F      31 19-24  30:01.3    30:47.2  9:39/M
  198    Braxton Applequist                  424  Farson  WY             9   M      10  1-14  30:04.2    30:13.9  9:40/M
  199    Nate Kunze                          844  Saratoga Springs  U    8   M      11  1-14  30:04.4    30:13.9  9:40/M
  200    Luke Rowley                         431  Spanish Fork  UT      30   M      16 30-34  30:11.2    30:49.7  9:42/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  201    Teila Walker                        496  Cheyenne  WY          26   F      29 25-29  30:11.3    30:49.6  9:42/M
  202    Nicole Crawley                      493  Cedar Hills  UT       30   F      21 30-34  30:14.8    30:51.5  9:43/M
  203    Chase Carson                        757  Saratoga Springs  U   22   M      22 19-24  30:16.2    30:19.6  9:44/M
  204    Amber Carson                        629  Saratoga Springs  U   28   F      30 25-29  30:17.0    30:20.2  9:44/M
  205    Kristi Simmons                      151  Heber City  UT        30   F      22 30-34  30:21.7    30:41.5  9:46/M
  206    Randall Seltz                       430  Orem  UT              24   M      23 19-24  30:23.3    30:31.2  9:46/M
  207    Lyndsi Seltz                        429  Orem  UT              24   F      32 19-24  30:23.5    30:31.2  9:46/M
  208    Mandy Littlefield                    39  South Jordan  UT      33   F      23 30-34  30:25.3    30:30.5  9:47/M
  209    Megan De Jager                      741  Provo  UT             19   F      33 19-24  30:25.7    31:10.2  9:47/M
  210    Trenton Potter                      615  Mckinnon  WY          22   M      24 19-24  30:26.2    30:41.8  9:47/M
  211    Ashley Steele                       285  Kaysville  UT         25   F      31 25-29  30:26.5    30:50.0  9:47/M
  212    Logyn Lallatin                      506  Honolulu  HI           8   F       3  1-14  30:27.6    30:44.9  9:47/M
  213    Dusty Steele                        284  Kaysville  UT         28   M      22 25-29  30:27.8    30:51.3  9:47/M
  214    Ruth Jaimes                         774  Lehi  UT              30   F      24 30-34  30:31.7    30:54.8  9:49/M
  215    Kylee Blocker                        29  Orem  UT              19   F      34 19-24  30:35.0    30:55.5  9:50/M
  216    Tyler Wells                          56  Taylorsville  UT      21   M      25 19-24  30:35.6    30:48.7  9:50/M
  217    Sarah Hadfield                      150  Heber City  UT        29   F      32 25-29  30:36.1    30:56.0  9:50/M
  218    Ann Arguello                        482  Lindon  UT            32   F      25 30-34  30:36.3    34:53.0  9:50/M
  219    David Potter                        612  Mckinnon  WY          47   M       6 45-49  30:36.3    30:52.4  9:50/M
  220    Sarah Osborne                       748  Provo  UT             21   F      35 19-24  30:40.9    30:47.3  9:52/M
  221    Tari Van Tassell                    563  Spanish Fork  UT      37   F      14 35-39  30:46.2    30:53.7  9:54/M
  222    Whitney Dawe                        644  Spanish Fork  UT      19   F      36 19-24  30:47.6    30:55.0  9:54/M
  223    Sydney Pace                         719  American Fork  UT     19   F      37 19-24  30:52.3    31:17.2  9:55/M
  224    Kimber Uluave                       106  South Jordan  UT      34   F      26 30-34  30:54.7    31:44.0  9:56/M
  225    Trisha Jacobson                     606  Provo  UT             26   F      33 25-29  30:55.2    30:56.4  9:56/M
  226    Kivalu Uluave                       107  South Jordan  UT      31   M      17 30-34  30:55.5    31:44.2  9:56/M
  227    Kristin Wright                      817  Orem  UT              34   F      27 30-34  30:56.0    31:16.5  9:57/M
  228    Kristen Thomas                      677  Orem  UT              36   F      15 35-39  30:58.1    31:21.1  9:57/M
  229    Michelle Baker                      164  Herriman  UT          33   F      28 30-34  30:58.5    31:34.3  9:57/M
  230    Brooke Rasmussen                    673  Orem  UT              33   F      29 30-34  30:59.2    31:21.7  9:58/M
  231    Megan Slezak                        561  Provo  UT             20   F      38 19-24  31:00.5    31:26.5  9:58/M
  232    Lori Hoffman                         80  Heber City  UT        32   F      30 30-34  31:06.4    31:37.3 10:00/M
  233    Michael Parkin                      733  Orem  UT              25   M      23 25-29  31:07.4    31:44.3 10:00/M
  234    Brittany Beasley                    476  Logan  UT             28   F      34 25-29  31:07.6    31:37.6 10:00/M
  235    Katherine Rios                      732  Orem  UT              21   F      39 19-24  31:08.5    31:45.1 10:01/M
  236    Michael Cook                        510  Cheyenne  WY          39   M       6 35-39  31:09.5    31:13.9 10:01/M
  237    Jennifer Applequist                 456  Farson  WY            40   F       6 40-44  31:10.2    31:20.3 10:01/M
  238    Melissa Xoumphonphackdy             707  Orem  UT              27   F      35 25-29  31:11.1    31:22.7 10:02/M
  239    Kendra Jones                        490  Ogden  UT             27   F      36 25-29  31:11.9    31:15.8 10:02/M
  240    Jeremiah Rodgers                    504  Salt Lake City  UT    35   M       7 35-39  31:12.8    31:51.7 10:02/M
  241    Aisha Keala                         434  Provo  UT             24   F      40 19-24  31:12.8    31:45.0 10:02/M
  242    Mackey Jolley                       840  Lehi  UT              38   F      16 35-39  31:12.9    31:51.7 10:02/M
  243    Amy Dalton                          251  West Jordan  UT       29   F      37 25-29  31:14.5    31:32.6 10:03/M
  244    Ali Mosbarger                       258  Orem  UT              19   F      41 19-24  31:16.1    31:54.8 10:03/M
  245    Edward Medina                       231  El Paso  TX           38   M       8 35-39  31:16.5    32:19.8 10:03/M
  246    Ben Mosbarger                       201  American Fork  UT     29   M      24 25-29  31:17.5    31:56.8 10:04/M
  247    Elizabeth Seibert                   491  Salt Lake City  UT    25   F      38 25-29  31:19.5    31:31.7 10:04/M
  248    Rachel Perry                        750  Eagle Mountain  UT    23   F      42 19-24  31:20.2    31:26.4 10:05/M
  249    Nicole Clark                        396  Provo  UT             36   F      17 35-39  31:21.1    32:01.9 10:05/M
  250    Derek Sorensen                       51  Lehi  UT              36   M       9 35-39  31:22.1    31:33.7 10:05/M
  251    Darin Peterson                      249  Taylorsville  UT      32   M      18 30-34  31:22.2    32:06.8 10:05/M
  252    Suzanne Jackman                     209  Springville  UT       34   F      31 30-34  31:24.2    32:02.9 10:06/M
  253    Sadie Guymon                        440  West Jordan  UT       25   F      39 25-29  31:25.4    31:35.7 10:06/M
  254    Jonathan Worthington                838  Provo  UT             32   M      19 30-34  31:28.9    32:21.8 10:07/M
  255    Bailee Hawkins                       19  Pleasant Grove  UT    21   F      43 19-24  31:33.4    31:57.4 10:09/M
  256    Chalese Dixon                       220  West Jordan  UT       19   F      44 19-24  31:33.5    31:52.1 10:09/M
  257    Kelbie Horsley                      685  Orem  UT              35   F      18 35-39  31:34.8    31:54.7 10:09/M
  258    Matthew Bailie                      727  Springville  UT       26   M      25 25-29  31:35.0    32:00.0 10:09/M
  259    Cindy Schiebel                      422  St.charles  MN        39   F      19 35-39  31:35.2    32:20.3 10:09/M
  260    Cammon Randle                       128  Provo  UT             28   M      26 25-29  31:35.5    32:01.7 10:09/M
  261    J'Neen Sperry                       621  Provo  UT             21   F      45 19-24  31:35.6    32:00.3 10:09/M
  262    Itzel Day                            49  Payson  UT            28   F      40 25-29  31:36.6    31:46.1 10:10/M
  263    Liz Worthen                         512  Spanish Fork  UT      34   F      32 30-34  31:37.0    31:49.5 10:10/M
  264    Elizabeth Allred                    311  Spring City  UT       33   F      33 30-34  31:37.2    32:11.0 10:10/M
  265    Samantha Martinez                   344  Midvale  UT           13   F       4  1-14  31:39.0    32:05.8 10:11/M
  266    Scott Varley                        468  Provo  UT             22   M      26 19-24  31:40.0    32:38.7 10:11/M
  267    Kelsie Graham                       463  Heber  UT             24   F      46 19-24  31:44.2    32:46.0 10:12/M
  268    Dionna Bushman                      132  Provo  UT             20   F      47 19-24  31:44.4    32:11.1 10:12/M
  269    Shaina Burgoyne                     578  Lehi  UT              28   F      41 25-29  31:45.2    32:20.4 10:13/M
  270    Amanda Alexander                     45  Payson  UT            29   F      42 25-29  31:46.7    32:02.1 10:13/M
  271    Lance Eddington                     846  Spanish Fork  UT      41   M       8 40-44  31:46.7    32:15.7 10:13/M
  272    Raquel Oaks                         597  Orem  UT              23   F      48 19-24  31:48.9    32:04.1 10:14/M
  273    Kristen Oaks                        205  Provo  UT             20   F      49 19-24  31:51.8    32:04.4 10:14/M
  274    Kristeen Judd                       189  Bountiful  UT         21   F      50 19-24  31:53.0    31:59.0 10:15/M
  275    Brady Holmes                        386  Wallsburg  UT         16   F       6 15-18  31:53.4    32:55.2 10:15/M
  276    Melissa Nuttall                     579  Spanish Fork  UT      28   F      43 25-29  31:55.5    32:08.5 10:16/M
  277    Elizabeth Oborn                     641  Provo  UT             23   F      51 19-24  31:56.4    32:17.7 10:16/M
  278    Sarah Morrell                       645  Provo  UT             20   F      52 19-24  31:56.5    32:17.6 10:16/M
  279    Lori Duke                           282  Pleasant Grove  UT    46   F       3 45-49  31:56.8    32:48.5 10:16/M
  280    Britany Pond                          8  Midvale  UT           19   F      53 19-24  32:00.5    32:15.6 10:17/M
  281    Michelle Baker                      618  Tooele  UT            53   F       2 50-54  32:02.4    32:09.9 10:18/M
  282    Darrin Haun                         163  Saratoga Springs  U   34   M      20 30-34  32:02.7    32:30.0 10:18/M
  283    Nick Clark                          426  Orem  UT              24   M      27 19-24  32:03.1    33:05.0 10:18/M
  284    Aubrey Aguilar                      330  Orem  UT              28   F      44 25-29  32:03.4    32:14.4 10:18/M
  285    Gerald Glenn                        818  Salem  UT             58   M       4 55-59  32:04.7    33:17.4 10:19/M
  286    Brittany Helquist                   638  Taylorsville  UT      24   F      54 19-24  32:07.1    32:49.0 10:20/M
  287    Jimmy O'Loughlin                    406  Highland  UT          10   M      12  1-14  32:15.0    33:11.8 10:22/M
  288    Ashley Behrend                      131  South Jordan  UT      22   F      55 19-24  32:15.5    32:46.8 10:22/M
  289    Michael O'Loughlin                  359  Highland  UT          38   M      10 35-39  32:16.7    33:13.6 10:23/M
  290    Teresa Harding                      787  South Jordan  UT      54   F       3 50-54  32:21.8    32:53.0 10:24/M
  291    Pam Bean                            413  Provo  UT             26   F      45 25-29  32:25.1    33:30.8 10:25/M
  292    Kim Chapman                         589  Orem  UT              53   F       4 50-54  32:29.1    32:56.8 10:27/M
  293    Claudine Snyder                     412  Provo  UT             38   F      20 35-39  32:29.8    33:36.2 10:27/M
  294    Teresa Dyreng                        14  Murray  UT            30   F      34 30-34  32:30.3    32:49.9 10:27/M
  295    Julie Castro                         18  Pleasant Grove  UT    30   F      35 30-34  32:31.1    32:36.7 10:27/M
  296    Camille Neilsen                     450  Orem  UT              27   F      46 25-29  32:32.5    33:46.8 10:28/M
  297    Michelle Harris                     428  Provo  UT             49   F       4 45-49  32:33.1    32:35.1 10:28/M
  298    Paul Murnin                         435  Lindon  UT            44   M       9 40-44  32:33.6    33:05.8 10:28/M
  299    Cari Nelson                         652  South Jordan  UT      28   F      47 25-29  32:33.7    33:21.7 10:28/M
  300    Stephanie Paul                      451  Orem  UT               0   F       1  0- 0  32:34.9    33:49.3 10:28/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  301    Amber Smith                         765  Payson  UT            29   F      48 25-29  32:35.0    33:17.6 10:29/M
  302    Ryan Kunze                          843  Saratoga Springs  U   12   M      13  1-14  32:44.5    32:55.1 10:32/M
  303    Marilyn Anderson                    564  Idaho Falls  ID       60   F       1 60-64  32:45.5    32:54.4 10:32/M
  304    Jenny Clark                         808  Provo  UT             19   F      56 19-24  32:45.6    33:25.8 10:32/M
  305    Naoma Draper                        268  Orem  UT              55   F       2 55-59  32:46.3    33:15.9 10:32/M
  306    Jason Miller                         97  Cottonwood Heights    33   M      21 30-34  32:48.0    33:43.6 10:33/M
  307    Camille Oyster                      324  Provo  UT             21   F      57 19-24  32:48.4    33:12.2 10:33/M
  308    Jared Oyster                        325  Provo  UT             24   M      28 19-24  32:48.5    33:12.4 10:33/M
  309    Christopher Edwards                 292  Heber City  UT        26   M      27 25-29  32:53.1    33:46.5 10:34/M
  310    Karen Richards                      472  Rexburg  ID           23   F      58 19-24  32:53.5    33:46.5 10:34/M
  311    Rachel Edwards                      291  Heber City  UT        18   F       7 15-18  32:54.0    33:47.0 10:35/M
  312    Phil Hayton                         702  Blue Springs  MO      62   M       2 60-64  32:54.6    33:25.2 10:35/M
  313    Tamie Griffiths                     610  Hurricane  UT         28   F      49 25-29  32:55.3    33:15.9 10:35/M
  314    Jennifer Murdock                    678  South Jordan  UT      38   F      21 35-39  32:55.4    33:13.2 10:35/M
  315    Brianna Morin                       104  Hurricane  UT         23   F      59 19-24  32:55.7    33:16.4 10:35/M
  316    Austin Wiggins                      161  Nampa  ID             13   M      14  1-14  32:57.3    33:22.3 10:36/M
  317    Debra Willmore                      573  Lehi  UT              25   F      50 25-29  32:59.0    33:35.6 10:36/M
  318    Jeff Kunze                          845  Saratoga Springs  U   36   M      11 35-39  32:59.1    33:08.8 10:36/M
  319    Kyra Williams                       776  Whitehall  MT         43   F       7 40-44  33:01.5    33:33.6 10:37/M
  320    Darby Concanon                      829  Corvallis  OR         27   F      51 25-29  33:02.4    33:24.6 10:37/M
  321    Cheryl Armstrong                    357  Eagle Mountain  UT    27   F      52 25-29  33:02.8    33:39.4 10:37/M
  322    Kelly Olsen                         389  Salt Lake City  UT    34   M      22 30-34  33:03.5    33:47.4 10:38/M
  323    Valerie Busk                        783  Santquin  UT          27   F      53 25-29  33:03.9    33:22.0 10:38/M
  324    Alyssa Harris                       275  North Logan  UT       36   F      22 35-39  33:12.0    33:15.5 10:41/M
  325    Heather Hafen                       157  Saratoga Springs  U   33   F      36 30-34  33:14.6    33:32.7 10:41/M
  326    Steven Elliott                      556  Orem  UT              21   M      29 19-24  33:18.1    33:25.1 10:42/M
  327    Jessica Wood                        543  Orem  UT              20   F      60 19-24  33:18.2    33:25.3 10:42/M
  328    Jeanette Elyse Tilby                103  West Valley City  U   19   F      61 19-24  33:18.6    33:32.9 10:42/M
  329    Michelle Wilde                      105  Midway  UT            26   F      54 25-29  33:19.3    33:44.7 10:43/M
  330    Becki Barker                        276  West Valley  UT       34   F      37 30-34  33:20.4    33:32.8 10:43/M
  331    Mae Hawes                           296  Springville  UT       33   F      38 30-34  33:20.9    33:32.9 10:43/M
  332    Jon Tarleton                        663  San Francisco  CA     29   M      28 25-29  33:22.0    34:00.6 10:44/M
  333    Rebekah Peck                        471  Eagle Mountain  UT    26   F      55 25-29  33:23.4    33:50.2 10:44/M
  334    Mandy Pontious                       42  Pleasant Grove  UT    28   F      56 25-29  33:24.0    33:50.4 10:44/M
  335    Michael Herricks                    484  Springville  UT       39   M      12 35-39  33:29.3    34:52.9 10:46/M
  336    Mike Wells                           33  Taylorsville  UT      53   M       2 50-54  33:29.7    33:42.9 10:46/M
  337    Brent Rambough                      336  Jerome  ID            40   M      10 40-44  33:37.6    34:15.2 10:49/M
  338    Kellie Amott                        401  Orem  UT              21   F      62 19-24  33:43.9    34:07.6 10:50/M
  339    Cherie' Judson                      232  Orem  UT              29   F      57 25-29  33:45.5    34:07.4 10:51/M
  340    Stephanie Wixom                     531  Layton  UT            32   F      39 30-34  33:45.8    34:31.2 10:51/M
  341    Loren Nelson                        420  West Jordan  UT       23   F      63 19-24  33:45.8    34:09.1 10:51/M
  342    Ryan Burningham                     247  Provo  UT             23   M      30 19-24  33:49.1    33:53.3 10:52/M
  343    April Strong                        207  Pleasant Grove  UT    31   F      40 30-34  33:53.1    34:23.5 10:54/M
  344    Julie Carlile                       746  Lehi  UT              29   F      58 25-29  33:53.3    34:38.1 10:54/M
  345    Melissa Shimanek                    642  Cedar Hills  UT       37   F      23 35-39  33:53.5    34:05.6 10:54/M
  346    Denise Johnson                      206  Mapleton  UT          51   F       5 50-54  33:53.9    34:24.0 10:54/M
  347    Tammy Naylor                        590  Pleasant Grove  UT    41   F       8 40-44  33:54.3    34:45.0 10:54/M
  348    Vicky Harriell                      591  Pleasant Grove  UT    30   F      41 30-34  33:54.5    34:44.9 10:54/M
  349    Britney Hall                        321  Orem  UT              31   F      42 30-34  33:55.8    34:20.4 10:54/M
  350    Diane Holbrook                      113  Sandy  UT             24   F      64 19-24  33:55.9    34:58.2 10:54/M
  351    Mark Hicken                         513  Roosevelt  UT         49   M       7 45-49  34:02.4    34:46.6 10:57/M
  352    Sarah Hicken                        516  Roosevelt  UT         12   F       5  1-14  34:05.1    34:46.0 10:58/M
  353    Kristin Stanley                     394  Orem  UT              37   F      24 35-39  34:07.5    34:29.2 10:58/M
  354    Lisa Lewis                            3  Pleasant Grove  UT    28   F      59 25-29  34:10.5    34:52.9 10:59/M
  355    Rhianne Dean                        384  Wallsburg  UT         26   F      60 25-29  34:11.3    35:13.5 10:59/M
  356    Dane Ross                           198  Provo  UT             25   M      29 25-29  34:12.3    34:41.5 11:00/M
  357    Cortnie Ballard                     520  West Jordan  UT       24   F      65 19-24  34:13.3    34:42.6 11:00/M
  358    Rodney Dyreng                        15  Murray  UT            42   M      11 40-44  34:13.6    34:33.2 11:00/M
  359    Natalie Olsen                       338  Provo  UT             26   F      61 25-29  34:20.0    34:26.5 11:02/M
  360    Neoma Willams                       705  Provo  UT             18   F       8 15-18  34:24.6    34:41.1 11:04/M
  361    Diana Harmon                        671  Orem  UT              23   F      66 19-24  34:28.7    35:00.6 11:05/M
  362    Steve Diamond                       266  Orem  UT              48   M       8 45-49  34:30.0    34:38.0 11:06/M
  363    Karol Ochsenbein                     99  Grace  ID             38   F      25 35-39  34:32.2    34:40.4 11:06/M
  364    Amberly Davis                       459  Lehi  UT              21   F      67 19-24  34:35.2    34:52.5 11:07/M
  365    Samantha Sands                      458  Lehi  UT              22   F      68 19-24  34:37.0    34:54.0 11:08/M
  366    Susie Perrett                       734  Salem  UT             62   F       2 60-64  34:37.9    35:45.0 11:08/M
  367    Brianna Toone                        77  Orem  UT              30   F      43 30-34  34:39.6    34:39.6 11:08/M
  368    Jenny Wybrow                         55  West Jordan  UT       32   F      44 30-34  34:45.0    34:50.0 11:10/M
  369    Moriah Kaplar                       582  Lehi  UT              21   F      69 19-24  34:45.9    35:23.9 11:10/M
  370    Talitha John                        649  Spanish Fork  UT      17   F       9 15-18  34:51.0    35:05.6 11:12/M
  371    Brian Alama                          35  Taylorsville  UT      26   M      30 25-29  34:54.2    35:08.3 11:13/M
  372    Aaron Leach                         289  Spanish Fork  UT      39   M      13 35-39  34:54.3    35:00.0 11:13/M
  373    Amber Bailey                        784  Santquin  UT          30   F      45 30-34  34:54.8    35:13.0 11:13/M
  374    Jill Vanwagoner                      21  Springville  UT       22   F      70 19-24  34:55.8    35:19.1 11:14/M
  375    Ann Douglas                          87  Sandy  UT             45   F       5 45-49  34:57.6    35:45.4 11:14/M
  376    Tara Evans                          455  Roosevelt  UT         25   F      62 25-29  34:57.9    35:07.9 11:14/M
  377    Stephanie Hawks                     541  Ephraim  UT           32   F      46 30-34  35:02.5    35:45.7 11:16/M
  378    Kelly Roberts                       805  Lehi  UT              31   F      47 30-34  35:11.4    35:41.8 11:19/M
  379    Melvin Rowley                        54  Orem  UT              76   M       1 65-99  35:16.0    35:18.1 11:20/M
  380    Nancy Glenn                         735  Provo  UT             57   F       3 55-59  35:17.8    36:25.0 11:21/M
  381    Maria Thomas                        816  Orem  UT              61   F       3 60-64  35:21.7    35:25.7 11:22/M
  382    Devin Baer                          598  Alpine  UT            25   M      31 25-29  35:24.4    35:46.0 11:23/M
  383    Launa Wells                          32  Taylorsville  UT      52   F       6 50-54  35:29.5    35:43.0 11:25/M
  384    Heather Hamilton                    421  West Valley City  U   34   F      48 30-34  35:32.6    36:17.8 11:26/M
  385    Sierra Brown                        502  Salt Lake City  UT    13   F       6  1-14  35:35.0    36:15.0 11:26/M
  386    Jill Rodgers                        503  Salt Lake City  UT    34   F      49 30-34  35:35.2    36:14.9 11:26/M
  387    Jay Jolley                          851  Phoenix  AZ           31   M      23 30-34  35:41.5    36:21.2 11:28/M
  388    Chelsy Hood                         841  Eagle Mountain  UT    27   F      63 25-29  35:42.7    36:21.8 11:29/M
  389    Kristan Frey                        832  Provo  UT             32   F      50 30-34  35:45.5    36:55.3 11:30/M
  390    Jon Frey                            831  Provo  UT             33   M      24 30-34  35:49.0    36:58.8 11:31/M
  391    Gary Shatswell                      779  Cedar Hills  UT       40   M      12 40-44  35:50.5    35:56.5 11:31/M
  392    Sharla Moyes                        354  American Fork  UT     34   F      51 30-34  35:54.2    36:44.3 11:33/M
  393    Jeff Van Buren                      668  Provo  UT             15   M       2 15-18  35:54.8    36:41.3 11:33/M
  394    Terry Zumbrennen                    478  Orem  UT              58   F       4 55-59  36:07.7    36:48.9 11:37/M
  395    James Ross                          197  Provo  UT             59   M       5 55-59  36:07.9    36:37.1 11:37/M
  396    Carrie Sorensen                      50  Lehi  UT              31   F      52 30-34  36:08.5    36:20.1 11:37/M
  397    Lori Diamond                        265  Orem  UT              54   F       7 50-54  36:09.6    36:18.7 11:37/M
  398    Jesse Rich                          200  Provo  UT             25   M      32 25-29  36:18.8    36:37.6 11:40/M
  399    Nici Marshall                       196  Payson  UT            15   F      10 15-18  36:18.9    36:30.5 11:40/M
  400    Lindsay Ebert                        73  Spanish Fork  UT      27   F      64 25-29  36:20.2    36:22.9 11:41/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  401    Jenny Gulbrandsen                   382  Provo  UT             33   F      53 30-34  36:20.2    36:34.9 11:41/M
  402    Laura Montero                       605  Salt Lake City  UT    28   F      65 25-29  36:20.4    36:29.6 11:41/M
  403    Kimbery Adkins                      686  Tulare  CA            50   F       8 50-54  36:22.2    36:59.6 11:42/M
  404    Katie Bitter                        550  West Jordan  UT       23   F      71 19-24  36:23.9    37:07.2 11:42/M
  405    Adam Collings                       554  Salt Lake City  UT    28   M      33 25-29  36:24.3    37:11.9 11:42/M
  406    Suzi Test                           601  Orem  UT              31   F      54 30-34  36:28.0    36:59.2 11:44/M
  407    Ashley Gosselin                     519  Provo  UT             27   F      66 25-29  36:29.4    36:57.9 11:44/M
  408    Kim Boun                            711  West Jordan  UT       31   F      55 30-34  36:29.5    37:11.0 11:44/M
  409    Rachel Worthen                      367  Springville  UT       26   F      67 25-29  36:30.3    36:58.6 11:44/M
  410    Aimee Breinholt                    2109  Midvale  UT           33   F      56 30-34  36:40.7    36:52.5 11:47/M
  411    Gerd Kiessling                      625  Sandy  UT             68   M       2 65-99  36:43.6    37:08.3 11:48/M
  412    Jessica Myer                        129  Provo  UT             24   F      72 19-24  36:50.9    37:03.8 11:51/M
  413    Jenn Wilks                          608  Lehi  UT              33   F      57 30-34  36:51.5    37:10.9 11:51/M
  414    Charles Cecil                       156  Sandy  UT             29   M      34 25-29  36:51.8    37:24.0 11:51/M
  415    Amber Blackford                     155  Sandy  UT             24   F      73 19-24  36:52.3    37:24.4 11:51/M
  416    Teresa O'Loughlin                   358  Highland  UT          37   F      26 35-39  36:53.5    37:50.6 11:52/M
  417    Shannon Frost                       169  Provo  UT             25   F      68 25-29  36:59.8    37:24.3 11:54/M
  418    Ashlee Haskell                      170  Provo  UT             25   F      69 25-29  37:00.1    37:24.8 11:54/M
  419    Paul Young                          191  Spanish Fork  UT      25   M      35 25-29  37:00.5    37:36.4 11:54/M
  420    Leonardo Consiglieri                108  Murray City  UT       41   M      13 40-44  37:00.9    37:48.7 11:54/M
  421    Michael Martinez                    346  Midvale  UT           41   M      14 40-44  37:02.6    37:29.8 11:54/M
  422    Nathanael Budge                      60  Provo  UT             25   M      36 25-29  37:12.7    37:17.7 11:58/M
  423    Britney Huntsman                    316  West Jordan  UT       18   F      11 15-18  37:12.7    37:25.9 11:58/M
  424    Lyndsay Budge                        59  Provo  UT             24   F      74 19-24  37:13.1    37:17.9 11:58/M
  425    Randi Huntsman                      315  Midvale  UT           22   F      75 19-24  37:13.1    37:26.3 11:58/M
  426    Rebecca Bell                        577  Lehi  UT              28   F      70 25-29  37:13.8    37:49.3 11:58/M
  427    Joe Johson                          317  Midvale  UT           24   M      31 19-24  37:14.6    37:27.7 11:58/M
  428    Juli Williams                       269  Orem  UT              34   F      58 30-34  37:18.5    37:35.2 12:00/M
  429    Mynoa Williams                      270  Orem  UT              11   F       7  1-14  37:19.0    37:36.1 12:00/M
  430    Diane Christensen                   454  Taylorsville  UT      52   F       9 50-54  37:28.3    37:45.5 12:03/M
  431    Julie Gallegos                      637  Herriman  UT          36   F      27 35-39  37:34.8    38:17.0 12:05/M
  432    Jereld Johnson                      318  Sandy  UT             25   M      37 25-29  37:35.3    37:49.0 12:05/M
  433    Shannon Wheeler                     350  Alpine  UT            32   F      59 30-34  37:35.4    38:17.4 12:05/M
  434    Emily Hicken                        515  Roosevelt  UT         16   F      12 15-18  37:37.9    38:24.5 12:06/M
  435    Marci Hicken                        339  Roosevelt  UT         18   F      13 15-18  37:38.4    38:24.5 12:06/M
  436    Rachelle Peterson                   250  Taylorsville  UT      34   F      60 30-34  37:38.5    38:23.3 12:06/M
  437    Natalie Ellis                       730  Pleasant Grove  UT    27   F      71 25-29  37:42.1    38:18.1 12:07/M
  438    Mark Lovelace                       828  Draper  UT            47   M       9 45-49  37:53.8    38:27.4 12:11/M
  439    Malia Littlefield                    93  Pleasant Grove  UT    29   F      72 25-29  38:01.4    38:34.1 12:13/M
  440    Melodie Navalta                     657  Orem  UT              27   F      73 25-29  38:01.7    38:34.8 12:13/M
  441    Christine Smith                     560  Murray  UT            30   F      61 30-34  38:05.9    38:39.5 12:15/M
  442    Francine Simkins                    559  West Jordan  UT       50   F      10 50-54  38:05.9    38:39.2 12:15/M
  443    Shari Davis                         534  Grovetown  GA         28   F      74 25-29  38:06.3    38:21.8 12:15/M
  444    Nicole Adams                        208  Orem  UT              38   F      28 35-39  38:07.0    38:12.1 12:15/M
  445    Christian Clark                     802  Salt Lake City  UT    31   M      25 30-34  38:09.4    39:02.3 12:16/M
  446    Jenny Alama                          34  Taylorsville  UT      25   F      75 25-29  38:10.8    38:24.5 12:16/M
  447    Todd Ward                           414  Alpine  UT            23   M      32 19-24  38:19.4    38:19.4 12:19/M
  448    Jessica Johnson                     219  Orem  UT              23   F      76 19-24  38:22.7    38:52.4 12:20/M
  449    Gabrielle Arguello                  616  Lindon  UT            12   F       8  1-14  38:29.3    39:05.0 12:22/M
  450    Britin McAffee                      755  Washington  UT        36   F      29 35-39  38:36.1    38:47.7 12:25/M
  451    Suzy Jessen                         329  Orem  UT              38   F      30 35-39  38:38.8    39:02.4 12:25/M
  452    Nathan Crane                        146  American Fork  UT     41   M      15 40-44  38:42.7    39:17.6 12:27/M
  453    Rachel Breen                        224  Provo  UT             41   F       9 40-44  38:43.3    39:14.9 12:27/M
  454    Dana Leach                          290  Spanish Fork  UT      36   F      31 35-39  38:46.0    38:51.3 12:28/M
  455    Merralee Hogan                      457  Bluebell  UT          41   F      10 40-44  38:49.3    38:59.7 12:29/M
  456    Cindy Crandall                      417  Woodland Hills,  UT   47   F       6 45-49  38:49.8    39:12.8 12:29/M
  457    Keith Crandall                      416  Woodland Hills,  UT   45   M      10 45-49  38:50.6    39:13.6 12:29/M
  458    Wendi Heap                          743  Provo  UT             31   F      62 30-34  38:53.8    39:22.7 12:30/M
  459    Patricia Campbell                   333  Bakersfield  CA       56   F       5 55-59  39:03.8    39:38.2 12:33/M
  460    Laurie Payne                        361  South Jordan  UT      32   F      63 30-34  39:11.7    39:33.8 12:36/M
  461    Makana England                      810  Eagle Mountian  UT    12   F       9  1-14  39:14.2    40:14.9 12:37/M
  462    Kim Christensen                     539  Riverton  UT          36   F      32 35-39  39:21.7    40:19.3 12:39/M
  463    Sarah Burgoyne                      571  Highlands Ranch  CO   30   F      64 30-34  39:22.8    39:57.7 12:39/M
  464    Jeniffer Portune                    536  Salt Lake City  UT    27   F      76 25-29  39:32.1    39:44.6 12:43/M
  465    Deanna Cline                        558  Killeen  TX           24   F      77 19-24  39:32.8    39:45.5 12:43/M
  466    Alicia Leverence                    403  Henderson  NV         26   F      77 25-29  39:50.3    40:04.5 12:48/M
  467    Daniel Lange                         58  Orem  UT              26   M      38 25-29  40:02.0    40:31.7 12:52/M
  468    Kathryn Lange                        57  Orem  UT              26   F      78 25-29  40:02.5    40:32.3 12:52/M
  469    Andrea Corbett                      252  Orem  UT              31   F      65 30-34  40:02.9    40:13.6 12:52/M
  470    Alice Miner                         288  Provo  UT             56   F       6 55-59  40:06.4    40:08.5 12:54/M
  471    Stephanie Lamb                      628  Orem  UT              21   F      78 19-24  40:08.5    40:11.0 12:54/M
  472    Kendra Black                        627  Orem  UT              20   F      79 19-24  40:08.9    40:11.1 12:54/M
  473    Melissa Johnson                     626  Salt Lake City  UT    22   F      80 19-24  40:15.2    41:10.6 12:57/M
  474    Sheree Pond                         137  Midvale  UT           14   F      10  1-14  40:15.6    40:29.9 12:57/M
  475    Gina Larsen                         439  Alpine  UT            41   F      11 40-44  40:18.2    41:05.7 12:57/M
  476    Becky Schum                         366  Lehi  UT              35   F      33 35-39  40:22.5    40:32.3 12:59/M
  477    Meghan Bates                        408  Kearns  UT            26   F      79 25-29  40:22.7    40:32.3 12:59/M
  478    Laura Peterson                      622  Salem  OR             40   F      12 40-44  40:23.1    40:42.9 12:59/M
  479    Aubrey Engles                       116  American Fork  UT     31   F      66 30-34  40:35.7    41:13.2 13:03/M
  480    Doug Carter                         279  Lehi  UT              24   M      33 19-24  40:39.6    41:01.3 13:04/M
  481    Jen Carter                          280  Lehi  UT              25   F      80 25-29  40:40.0    41:01.9 13:05/M
  482    Amber Mangum                        497  Spanish Fork  UT      17   F      14 15-18  40:41.2    41:15.5 13:05/M
  483    Laura Kirk                          372  Provo  UT             25   F      81 25-29  40:41.9    40:59.4 13:05/M
  484    Katie Livingston                    235  Orem  UT              22   F      81 19-24  40:50.8    42:01.0 13:08/M
  485    Andrea Parker                       323  Lindon  UT            28   F      82 25-29  40:50.8    42:00.9 13:08/M
  486    Travis Beasley                      475  Logan  UT             29   M      39 25-29  40:57.9    41:27.8 13:10/M
  487    Camille Hopkin                      607  Morgan  UT            40   F      13 40-44  41:04.1    41:21.8 13:12/M
  488    Devon Ogden                         681  West Jordan  UT       30   M      26 30-34  41:08.0    41:45.1 13:14/M
  489    Melissa Luangrath                   202  Draper  UT            34   F      67 30-34  41:14.2    42:12.8 13:15/M
  490    John Luangrath                      203  Draper  UT            32   M      27 30-34  41:14.8    42:12.7 13:15/M
  491    Jeff Moyes                          355  American Fork  UT     37   M      14 35-39  41:18.1    42:09.4 13:17/M
  492    Matt England                        557  Eagle Mountain  UT    34   M      28 30-34  41:21.7    42:22.5 13:18/M
  493    Kemp Goodwin                        666  Lehi  UT              27   M      40 25-29  41:24.3    42:09.4 13:19/M
  494    Julie Ellis                          48  Orem  UT              51   F      11 50-54  41:25.3    42:20.6 13:19/M
  495    Morgun McQueen                      858  Salt Lake City  UT    28   M      41 25-29  41:28.6    42:21.7 13:20/M
  496    Keranna Morgan                      859  Draper  UT            10   F      11  1-14  41:31.6    42:24.5 13:21/M
  497    Scott Morgan                        803  Draper  UT            40   M      16 40-44  41:32.6    42:25.5 13:21/M
  498    Holly Kelsch                         12  Riverton  UT          30   F      68 30-34  41:43.1    42:12.5 13:25/M
  499    Noah Kelsch                          13  Riverton  UT          32   M      29 30-34  41:44.7    42:13.2 13:25/M
  500    Abraham Powell                      218  Orem  UT              31   M      30 30-34  41:46.3    42:16.9 13:26/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  501    Sadie Powell                        217  Orem  UT              28   F      83 25-29  41:47.3    42:17.1 13:26/M
  502    Jamie Peterson                      375  Taylorsville  UT      23   F      82 19-24  41:49.2    42:14.5 13:27/M
  503    Angela Sandberg                     786  Salt Lake City  UT     0   F       2  0- 0  41:56.2    42:17.9 13:29/M
  504    Bryce England                       811  Eagle Mountain  UT    12   F      12  1-14  42:02.5    43:03.4 13:31/M
  505    Jennifer Cox                        548  Springville  UT       38   F      34 35-39  42:04.8    43:06.2 13:32/M
  506    Sarah England                       549  Eagle Mountain  UT    27   F      84 25-29  42:04.9    43:06.4 13:32/M
  507    Valeria Kraft                       517  Provo  UT             24   F      83 19-24  42:05.1    42:53.7 13:32/M
  508    Amanda Packer                       836  Provo  UT              9   F      13  1-14  42:05.2    42:13.8 13:32/M
  509    Nicole Ochsenbein                    71  Logan  UT             21   F      84 19-24  42:05.4    42:13.6 13:32/M
  510    Jamie Reidhead                      278  Moab  UT              31   F      69 30-34  42:06.2    42:29.5 13:32/M
  511    Jordyn Reidhead                     773  Moab  UT               8   F      14  1-14  42:06.7    42:29.3 13:32/M
  512    Christy Knight                       16  Baker  FL             34   F      70 30-34  42:07.1    42:20.0 13:33/M
  513    Michelle Giovannoni                 801  Midvale  UT           30   F      71 30-34  42:08.8    42:48.6 13:33/M
  514    Valerie Sorensen                    781  Woodland Hills  UT    41   F      14 40-44  42:15.0    42:26.3 13:35/M
  515    Kayla Tessin                        737  Draper  UT            15   F      15 15-18  42:19.9    42:39.2 13:36/M
  516    Zackary Peterson                    770  Murray  UT            20   M      34 19-24  42:29.2    42:55.9 13:40/M
  517    Janalee Peterson                    769  Murray  UT            16   F      16 15-18  42:31.0    42:57.5 13:40/M
  518    Laura Kaplan                        751  American Fork  UT     38   F      35 35-39  42:32.0    43:14.5 13:41/M
  519    Amber Herrera                       452  American Fork  UT     31   F      72 30-34  42:32.2    43:15.3 13:41/M
  520    Jannda Bartlome                     562  Herriman  UT          29   F      85 25-29  42:41.7    43:12.8 13:43/M
  521    Laurel Anderson                     379  South Jordan  UT      23   F      85 19-24  42:42.6    43:22.4 13:44/M
  522    Jared Shipley                       812  Springville  UT       41   M      17 40-44  42:48.2    43:38.3 13:46/M
  523    Elena Bender                        485  Lindon  UT            13   F      15  1-14  42:56.5    44:20.5 13:48/M
  524    Sofia Arguello-Moeai                483  Lindon  UT            11   F      16  1-14  42:56.7    44:20.8 13:48/M
  525    Nani Burningham                     409  Provo  UT             35   F      36 35-39  42:58.3    43:23.1 13:49/M
  526    Melinda McCullough                  432  Sandy  UT             32   F      73 30-34  43:14.5    44:29.6 13:54/M
  527    Melissa Jensen                      593  Saratoga Springs  U   35   F      37 35-39  43:25.6    43:38.5 13:58/M
  528    Adele Taylor                        754  Provo  UT              6   F      17  1-14  43:31.7    43:34.4 14:00/M
  529    Tiffany Anderson                     82  Orem  UT              26   F      86 25-29  43:40.0    44:35.4 14:02/M
  530    Chantelle Bolinder                   65  Eagle Mountain  UT    30   F      74 30-34  43:43.3    44:34.6 14:03/M
  531    April Chipman                       175  Draper  UT            30   F      75 30-34  43:44.7    44:10.4 14:04/M
  532    Kyla Ferguson                        44  Orem  UT              30   F      76 30-34  43:44.8    44:10.7 14:04/M
  533    Ashleigh Adkins                     687  Provo  UT             26   F      87 25-29  43:45.2    44:22.8 14:04/M
  534    Marilyn Lugtu                       239  Providence  UT        63   F       4 60-64  43:53.7    44:54.8 14:07/M
  535    Kami Essig                          238  Layton  UT            24   F      86 19-24  43:53.8    44:55.0 14:07/M
  536    Ariel Arguello                      617  Lindon  UT            10   F      18  1-14  43:55.1    44:50.5 14:07/M
  537    Dani Baker                          144  Murray  UT            23   F      87 19-24  44:00.4    44:06.6 14:09/M
  538    Aubrey Young                        192  Spanish Fork  UT      24   M      35 19-24  44:00.9    44:36.8 14:09/M
  539    Mckay Voiles                        145  Murray  UT            20   M      36 19-24  44:01.0    44:07.3 14:09/M
  540    Margaret Nee                        162  Draper  UT            52   F      12 50-54  44:25.7    44:44.9 14:17/M
  541    Richard Thornton                    342  Hurricane  UT         68   M       3 65-99  44:28.2    45:14.9 14:18/M
  542    Rick Osborne                        364  Mill Creek  WA        52   M       3 50-54  44:30.1    45:44.8 14:19/M
  543    Rhonda Osborne                      365  Mill Creek  WA        49   F       7 45-49  44:30.8    45:45.9 14:19/M
  544    Gina Mason                          474  Springville  UT       39   F      38 35-39  44:34.9    44:46.1 14:20/M
  545    Janet Steele                        281  Moab  UT              53   F      13 50-54  44:53.4    45:16.3 14:26/M
  546    Kari-Lynn Tarleton                  664  San Francisco  CA     29   F      88 25-29  45:02.6    45:45.3 14:29/M
  547    Daralyn Smith                       112  Payson  UT            31   F      77 30-34  45:21.2    46:19.8 14:35/M
  548    Jill Sorensen                         9  Provo  UT             24   F      88 19-24  45:21.3    45:48.9 14:35/M
  549    Doran Sorensen                       10  Provo  UT             24   M      37 19-24  45:21.6    45:49.2 14:35/M
  550    Brandi Wozney                       256  Ogden  UT             29   F      89 25-29  45:29.0    45:47.3 14:37/M
  551    Andrew Wozney                       255  Ogden  UT             28   M      42 25-29  45:29.5    45:47.4 14:37/M
  552    Sarah Swenson                       195  Provo  UT             23   F      89 19-24  45:31.8    46:14.4 14:38/M
  553    Kathleen Lewis                      194  Provo  UT             56   F       7 55-59  45:31.9    46:14.5 14:38/M
  554    Kari Wright                          17  Orem  UT              28   F      90 25-29  45:40.4    45:48.6 14:41/M
  555    Audrey Livingston                   609  Orem  UT              23   F      90 19-24  45:45.6    46:22.9 14:43/M
  556    Holly Jacobsen                      167  Riverton  UT          30   F      78 30-34  45:48.5    46:03.8 14:44/M
  557    Jill Jerrett                        168  Riverton  UT          28   F      91 25-29  45:48.5    46:03.7 14:44/M
  558    Tara Broadhead                      834  Sandy  UT             23   F      91 19-24  45:53.3    46:20.8 14:45/M
  559    Gina Boun                           708  West Jordan  UT       28   F      92 25-29  45:54.1    46:54.9 14:46/M
  560    Carol Dixon                         221  West Jordan  UT       60   F       5 60-64  45:54.1    46:13.4 14:46/M
  561    Kristen Thelen                      186  West Jordan  UT       32   F      79 30-34  45:57.1    46:36.2 14:46/M
  562    Kami Dixon                          222  West Jordan  UT       37   F      39 35-39  45:58.8    46:17.9 14:47/M
  563    Bonnie Herrmann                     402  Orem  UT              21   F      92 19-24  46:17.3    47:01.9 14:53/M
  564    Tyler Clark                         398  Provo  UT             10   M      15  1-14  46:20.3    46:38.6 14:54/M
  565    Mac Farnsworth                      545  Provo  UT             23   M      38 19-24  46:39.6    47:30.6 15:00/M
  566    Jill Wadley                         134  Payson  UT            30   F      80 30-34  46:44.7    47:47.9 15:02/M
  567    Cheryl Mitchell                     297  Spanish Fork  UT      61   F       6 60-64  46:44.9    47:47.9 15:02/M
  568    Kandace Steele                      762  Provo  UT             54   F      14 50-54  46:50.1    47:28.7 15:04/M
  569    Debbi Davis                         136  Orem  UT              55   F       8 55-59  46:58.1    48:17.3 15:06/M
  570    Amy Paxman                          854  Saint George  UT      30   F      81 30-34  46:58.4    48:17.6 15:06/M
  571    Jennifer Madsen                     793  Albany  OR            32   F      82 30-34  47:10.3    47:10.3 15:10/M
  572    Nicole Park                         369  Eagle Mountain  UT    27   F      93 25-29  47:25.2    48:06.4 15:15/M
  573    Brittany Hicks                      833  Provo  UT             24   F      93 19-24  47:39.9    48:07.6 15:19/M
  574    Elizabeth Jarvis                    521  North Salt Lake  UT   32   F      83 30-34  47:42.1    48:32.0 15:20/M
  575    Ruth Jarvis                         522  Heber City  UT        57   F       9 55-59  47:42.3    48:31.8 15:20/M
  576    Cody Gardiner                       410  Roy  UT                9   M      16  1-14  47:53.5    48:24.8 15:24/M
  577    Ida Taylor                          461  Mountain Home  UT     61   F       7 60-64  47:56.6    48:08.3 15:25/M
  578    Mike Wolfley                        822  Orem  UT              56   M       6 55-59  48:01.1    48:12.2 15:26/M
  579    Marci White                         825  Orem  UT              28   F      94 25-29  48:01.5    48:12.1 15:26/M
  580    Jarett Reidhead                     772  Moab  UT               9   M      17  1-14  48:02.8    48:25.6 15:27/M
  581    Joni White                          824  Orem  UT              54   F      15 50-54  48:03.8    48:15.0 15:27/M
  582    Tyler Stewart                       823  Orem  UT              28   M      43 25-29  48:04.3    48:14.5 15:27/M
  583    Amy Gardiner                         24  Roy  UT               36   F      40 35-39  48:08.0    48:43.3 15:29/M
  584    Avery Jessen                        761  Nampa  ID              3   F      19  1-14  48:14.2    48:38.9 15:31/M
  585    Rachel Sullivan                     759  Riverton  UT          33   F      84 30-34  48:36.9    48:36.9 15:38/M
  586    Cameron Sullivan                    758  Riverton  UT          29   M      44 25-29  48:37.0    48:37.0 15:38/M
  587    Janelle Martin                      837  Orem  UT              29   F      95 25-29  48:54.2    49:20.9 15:43/M
  588    Lorri Randle                        127  Provo  UT             26   F      96 25-29  48:54.3    49:21.1 15:43/M
  589    Scarlet Bushman                     495  Spanish Fork  UT      30   F      85 30-34  48:58.4    49:28.8 15:45/M
  590    Robin Greene                        254  Orem  UT              37   F      41 35-39  49:00.7    49:35.6 15:45/M
  591    Celesta Graham                      813  Vernal  UT             7   F      20  1-14  49:23.2    49:34.1 15:53/M
  592    Bailey Vantassell                   814  Vernal  UT             6   F      21  1-14  49:25.2    49:35.7 15:53/M
  593    Pete Richardson                     815  Vernal  UT            66   M       4 65-99  49:32.3    49:43.1 15:56/M
  594    Yasmin Taylor                       709  West Jordan  UT       32   F      86 30-34  49:42.6    50:43.3 15:59/M
  595    Shawn John                          650  Spanish Fork  UT      41   F      15 40-44  50:16.7    50:31.8 16:10/M
  596    Kaylie Clark                        716  Provo  UT             24   F      94 19-24  50:57.0    52:10.6 16:23/M
  597    Jonathan Clark                      715  Provo  UT             45   M      11 45-49  50:57.0    52:10.5 16:23/M
  598    Liz Reynolds                        481  Salem  UT             34   F      87 30-34  51:02.3    52:14.6 16:25/M
  599    Monica Martinez                     345  Midvale  UT           16   F      17 15-18  51:21.1    51:47.5 16:31/M
  600    Susan Burgener                      676  Spanish Fork  UT      19   F      95 19-24  51:57.5    51:57.5 16:42/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  601    Daniel Burgener                     675  Spanish Fork  UT      23   M      39 19-24  51:57.6    51:57.6 16:42/M
  602    Sylvie Colton                       799  Nephi  UT             10   F      22  1-14  52:40.1    53:35.2 16:56/M
  603    Jaci Latham                         795  Nephi  UT             20   F      96 19-24  52:40.7    53:35.7 16:56/M
  604    Wesley Jessen                       760  Nampa  ID             13   M      18  1-14  54:03.7    54:31.0 17:23/M
  605    Wendy Latham                        796  Nephi  UT             43   F      16 40-44  56:07.8    57:02.9 18:03/M
  606    David Green                         348  Salt Lake City  UT    32   M      31 30-34  56:30.6    57:18.1 18:10/M
  607    Sheila Thornton                     341  Hurricane  UT         50   F      16 50-54  56:32.2    57:19.0 18:11/M
  608    Karen Laney                          89  West Jordan  UT       63   F       8 60-64  56:36.1    57:10.0 18:12/M
  609    Melissa Wilson                       90  West Jordan  UT       36   F      42 35-39  56:36.3    57:10.5 18:12/M
  610    Janet Hayton                        703  Blue Springs  MO      54   F      17 50-54  56:37.0    57:10.4 18:12/M
  611    Aden Scheer                         509  Farson  WY             6   F      23  1-14  57:43.2    57:43.2 18:34/M
  612    Jacque Garber                       689  Sandy  UT             60   F       9 60-64  58:40.8    59:25.2 18:52/M
  613    Gentian Scheer                      507  Farson  WY            36   F      43 35-39  58:57.3    58:57.3 18:57/M
  614    Amelia Moody                        214  Seattle  WA           31   F      88 30-34  59:05.8    59:45.9 19:00/M
  615    Rachel Ward                         304  Springville  UT       35   F      44 35-39  59:08.4  1:00:54.1 19:01/M
  616    Diane Ward                          236  Springville  UT       48   F       8 45-49  59:09.0  1:00:54.7 19:01/M
  617    Kayla Ward                          305  Springville  UT       10   F      24  1-14  59:22.0  1:00:54.0 19:05/M
  618    Kimberli Dunbar                     486  Tooele  UT            28   F      97 25-29  59:31.6  1:00:14.8 19:08/M
  619    Brenda Ogden                        335  West Jordan  UT       30   F      89 30-34  59:32.5  1:00:14.8 19:09/M
  620    Carolyn Rambough                    849  Jerome  ID            38   F      45 35-39  59:33.7  1:00:15.6 19:09/M
  621    James Moody                         215  Seattle  WA           28   M      45 25-29  59:45.5    59:45.5 19:13/M
  622    Deanna Evans                        592  Pleasant Grove  UT    42   F      17 40-44  1:03:47.3  1:04:38.0 20:31/M