Classic

5K

Overall Finish List

September 07, 2013


Results By Stride Racing strideracing.com
                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Jake Krong                        Salt Lake City  UT    279    29   M       1 Top Fin             15:26.6     15:26.6      0:00.0      4:58/M
      2    Jace Nye                          Kaysville  UT         462    28   M       2 Top Fin             15:44.1     15:44.1      0:00.0      5:03/M
      3    Jason Holt                        Kaysville  UT         467    27   M       3 Top Fin             16:06.9     16:06.9      0:00.0      5:11/M
      4    Jon Heslop                        Ogden  UT             470    26   M       1 20-29               16:36.2     16:36.4      0:00.1      5:20/M
      5    Jon Holley                        West Haven  UT        249    29   M       2 20-29               16:59.5     16:59.8      0:00.3      5:28/M
      6    Kassi Harmon                      Salt Lake City  UT    236    30   F       1 Top Fin             17:49.8     17:49.8      0:00.0      5:44/M
      7    Allie Moore                       Salt Lake City  UT    311    26   F       2 Top Fin             18:22.6     18:22.6      0:00.0      5:54/M
      8    Tony Scalise                                            365    16   M       1 15-19               19:39.9     19:41.5      0:01.6      6:19/M
      9    Chad Allen                        Layton  UT            103    39   M       1 30-39               19:41.1     19:42.3      0:01.1      6:20/M
     10    Colby Wayment                     Ogden  UT             440    28   M       3 20-29               20:01.1     20:04.5      0:03.4      6:26/M
     11    Joel Sessions                     Ogden  UT             376    17   M       2 15-19               20:35.0     20:35.4      0:00.4      6:37/M
     12    Shane Stewart                     Syracuse  UT          399    45   M       1 40-49               20:38.8     20:39.7      0:00.9      6:38/M
     13    Amy Cook                          South Weber  UT       183    27   F       3 Top Fin             20:39.7     20:39.7      0:00.0      6:38/M
     14    Stanley Hale                      Riverdale             461    32   M       2 30-39               20:45.4     20:46.5      0:01.0      6:40/M
     15    Darrin Sawn                       Hill Afb  UT          476    20   M       4 20-29               21:13.4     21:16.0      0:02.5      6:49/M
     16    Tyler Price                                             314    17   M       3 15-19               21:14.7     21:15.5      0:00.8      6:50/M
     17    Andrew Sessions                   Ogden  UT             377    14   M       1  1-14               21:15.4     21:15.6      0:00.2      6:50/M
     18    Jason Ross                        Layton  UT            358    31   M       3 30-39               21:16.1     21:17.9      0:01.8      6:50/M
     19    Kevin Hamblin                     Clearfield  UT        234    29   M       5 20-29               21:20.1     21:22.8      0:02.6      6:52/M
     20    David Gongora                     West Haven  UT        222    31   M       4 30-39               21:20.2     21:25.1      0:04.9      6:52/M
     21    Tate Beasley                      Ogden  UT             466    10   F       1  1-14               21:20.4     21:21.1      0:00.7      6:52/M
     22    Caleb Van Bloem                                         426    33   M       5 30-39               21:44.3     21:48.5      0:04.1      6:59/M
     23    Brad Kelley                       Eden  UT              275    59   M       1 50-59               22:10.4     22:12.0      0:01.6      7:08/M
     24    Michael Toone                                           421    14   M       2  1-14               22:21.1     22:26.1      0:04.9      7:11/M
     25    Thadius Rigby                                           354    31   M       6 30-39               22:34.5     22:36.0      0:01.5      7:15/M
     26    Daniel Capener                    Layton  UT            161    43   M       2 40-49               22:50.4     23:03.7      0:13.2      7:21/M
     27    Quinton Christensen                                     171    15   M       4 15-19               22:59.4     24:20.6      1:21.2      7:23/M
     28    Tori Cox                          Bountiful  UT         191    29   F       1 20-29               23:20.6     23:29.4      0:08.8      7:30/M
     29    Gunnar Schmidt                    South Ogden  UT       373    17   M       5 15-19               23:38.6     23:52.6      0:13.9      7:36/M
     30    Bryan Ruff                                              363    38   M       7 30-39               23:43.8     23:48.2      0:04.4      7:38/M
     31    Sonia Mamani                      Layton  UT            298    34   F       1 30-39               23:50.8     23:54.4      0:03.6      7:40/M
     32    Sam Bair                                                111    13   M       3  1-14               23:51.4     23:57.6      0:06.2      7:40/M
     33    David Fonnesbeck                  Clinton  UT           209    27   M       6 20-29               24:10.8     24:11.6      0:00.8      7:46/M
     34    Nicholas Scalise                  Ogden  UT             366    14   M       4  1-14               24:20.1     24:22.2      0:02.1      7:49/M
     35    Nathan Stokes                                           401    15   M       6 15-19               24:29.7     25:04.7      0:35.0      7:52/M
     36    Derrek Parry                                            330    17   M       7 15-19               24:30.6     24:41.0      0:10.4      7:53/M
     37    Shay Anderson                                           106    30   F       2 30-39               24:39.1     24:48.4      0:09.2      7:56/M
     38    Karene Warby                                            431    42   F       1 40-49               24:43.5     24:48.1      0:04.5      7:57/M
     39    Male Murphy                       Kaysville  UT         316    25   M       7 20-29               24:47.6     25:00.7      0:13.0      7:58/M
     40    Tanner Buckway                                          148    16   M       8 15-19               24:53.3     25:22.1      0:28.7      8:00/M
     41    Hunter Buckway                                          149    14   M       5  1-14               24:53.7     25:22.5      0:28.7      8:00/M
     42    Janelle Olson                     South Jordan  UT      325    30   F       3 30-39               24:56.1     25:02.3      0:06.1      8:01/M
     43    Dallin Peterson                   Riverdale  UT         336    15   M       9 15-19               24:56.5     25:14.1      0:17.6      8:01/M
     44    Schuyler Calder                   Layton  UT            155    21   M       8 20-29               25:10.2     25:57.9      0:47.7      8:06/M
     45    Amber Ward                        Layton  UT            432    24   F       2 20-29               25:10.7     25:58.1      0:47.4      8:06/M
     46    Samantha Schmidt                                        372    15   F       1 15-19               25:10.9     25:24.2      0:13.3      8:06/M
     47    Brian McKell                      Provo  UT             468    31   M       8 30-39               25:16.4     25:21.3      0:04.8      8:07/M
     48    Bryan Olson                       Layton  UT            475    36   M       9 30-39               25:25.2     25:26.9      0:01.6      8:10/M
     49    Rebecca Conway                    Salt Lake City  UT    181    49   F       2 40-49               25:35.1     25:41.4      0:06.3      8:14/M
     50    Lisa Lowe                         Layton  UT            292    43   F       3 40-49               25:39.2     26:15.7      0:36.5      8:15/M
     51    Brandon Gilbert                   Ogden  UT             218    25   M       9 20-29               25:42.0     26:14.6      0:32.6      8:16/M
     52    Ellie Gilbert                                           217    23   F       3 20-29               25:42.7     26:15.1      0:32.3      8:16/M
     53    John Houchins                                           457    30   M      10 30-39               25:47.4     25:50.1      0:02.7      8:17/M
     54    Rob Smith                         Layton  UT            386    58   M       2 50-59               25:50.8     26:02.7      0:11.8      8:18/M
     55    Betty Winters                     Ogden  UT             449    50   F       1 50-59               25:55.7     26:20.9      0:25.1      8:20/M
     56    Michelle Sorensen                 Roy  UT               388    28   F       4 20-29               25:59.3     26:16.9      0:17.5      8:21/M
     57    Shelley Lomax                                           291    35   F       4 30-39               26:06.3     26:26.3      0:20.0      8:24/M
     58    Collin Black                      Layton  UT            129     9   M       6  1-14               26:19.8     26:30.0      0:10.2      8:28/M
     59    Justin Corbridge                  American Fork  UT     189    11   M       7  1-14               26:20.7     27:00.5      0:39.7      8:28/M
     60    Scott Vineyard                    West Haven  UT        430    45   M       3 40-49               26:29.0     26:36.3      0:07.3      8:31/M
     61    Deann Taylor                                            408    29   F       5 20-29               26:33.0     26:42.8      0:09.7      8:32/M
     62    Kylie Madsen                                            297    29   F       6 20-29               26:33.7     26:48.7      0:14.9      8:32/M
     63    Tami Black                        Layton  UT            128    40   F       4 40-49               26:40.7     26:51.0      0:10.3      8:34/M
     64    Andy Schultz                      Pleasant Grove  UT    758    33   M      11 30-39               26:41.3     27:19.8      0:38.5      8:35/M
     65    Miliama Sooaemalelagi             Riverdale  UT         387    32   F       5 30-39               26:50.9     27:08.0      0:17.0      8:38/M
     66    Kelli Bennion                                           120    14   F       2  1-14               27:00.3     27:39.1      0:38.7      8:41/M
     67    Christine Gilbert                                       219    30   F       6 30-39               27:09.5     27:11.7      0:02.1      8:44/M
     68    Chris Bischoff                                          125    25   M      10 20-29               27:11.9     27:57.1      0:45.2      8:44/M
     69    Roger Beutler                     Ogden  UT             123    63   M       1 60-99               27:16.0     27:21.7      0:05.6      8:46/M
     70    Craig McKinnon                                          303    46   M       4 40-49               27:22.0     27:46.2      0:24.1      8:48/M
     71    Lisa Gutierrez                    Layton  UT            231    36   F       7 30-39               27:23.0     27:25.5      0:02.4      8:48/M
     72    Shilo Grange                      Ogden  UT             226    35   F       8 30-39               27:24.6     27:54.1      0:29.5      8:49/M
     73    Christian Kafton                  Clinton  UT           271    15   M      10 15-19               27:26.4     27:36.3      0:09.9      8:49/M
     74    Ashley Van Bloem                                        427    28   F       7 20-29               27:28.7     27:33.0      0:04.3      8:50/M
     75    Sam Sessions                                            459    40   M       5 40-49               27:31.2     27:39.7      0:08.5      8:51/M
     76    Michael Lang                                            280    27   M      11 20-29               27:39.2     27:43.1      0:03.8      8:53/M
     77    Camille Schultz                   Pleasant Grove  UT    374    29   F       8 20-29               27:39.4     28:17.8      0:38.4      8:53/M
     78    Levi Rowley                       Msc  UT               362     8   M       8  1-14               27:41.3     28:10.0      0:28.7      8:54/M
     79    Erin Corbridge                    Casper  WY            187    30   F       9 30-39               27:41.5     28:20.2      0:38.7      8:54/M
     80    Amy Johnson                                             267    28   F       9 20-29               27:44.5     27:51.8      0:07.3      8:55/M
     81    Brooke Child                                            167    25   F      10 20-29               27:45.0     27:51.9      0:06.9      8:55/M
     82    Jared Riley                       Roy  UT               355    30   M      12 30-39               27:49.6     28:09.3      0:19.7      8:57/M
     83    Mark Murphy                                             315    27   M      12 20-29               27:50.2     28:03.5      0:13.2      8:57/M
     84    Tyler Wardle                      Farmington  UT        433    32   M      13 30-39               27:52.7     27:58.0      0:05.3      8:58/M
     85    Cresta Christensen                Ogden  UT             168    36   F      10 30-39               28:01.9     30:17.5      2:15.5      9:01/M
     86    Lyndi Willis                      West Haven  UT        446    38   F      11 30-39               28:02.7     28:17.1      0:14.3      9:01/M
     87    Jeff Willis                                             447    39   M      14 30-39               28:02.8     28:17.3      0:14.4      9:01/M
     88    Nathan Toone                                            422    11   M       9  1-14               28:12.7     28:18.5      0:05.7      9:04/M
     89    Justin Gorder                     Layton  UT            225     9   M      10  1-14               28:16.6     28:21.7      0:05.0      9:05/M
     90    Kyle Gorder                                             224    42   M       6 40-49               28:25.8     28:31.3      0:05.5      9:08/M
     91    Whitney Jensen                                          258    25   F      11 20-29               28:30.6     28:39.2      0:08.6      9:10/M
     92    Zachary Kafton                    Clinton  UT           272    13   M      11  1-14               28:34.3     28:55.2      0:20.8      9:11/M
     93    Robert Rowley                     Ogden  UT             361    35   M      15 30-39               28:36.0     29:05.0      0:28.9      9:12/M
     94    Jennifer Toone                                          420    44   F       5 40-49               28:40.7     28:46.5      0:05.7      9:13/M
     95    Bryan Bischoff                                          127    51   M       3 50-59               28:44.1     29:30.4      0:46.3      9:14/M
     96    Melissa Olsen                                           324    26   F      12 20-29               28:48.6     28:58.0      0:09.4      9:16/M
     97    Racheal Holley                    West Haven  UT        248    25   F      13 20-29               28:55.5     28:57.2      0:01.6      9:18/M
     98    Charli Herrera                    Ogden  UT             246     8   F       3  1-14               28:56.3     29:04.2      0:07.9      9:18/M
     99    Shannon Miller                                          308    39   F      12 30-39               29:01.7     29:18.9      0:17.2      9:20/M
    100    Laurel Ence                       Layton  UT            205    30   F      13 30-39               29:06.4     29:21.6      0:15.2      9:21/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    101    Hyrum Ence                        Layton  UT            204    33   M      16 30-39               29:06.6     29:21.9      0:15.3      9:21/M
    102    Shaun Corbridge                                         188    25   M      13 20-29               29:07.6     29:47.6      0:40.0      9:22/M
    103    Heather Christensen                                     175    26   F      14 20-29               29:08.6     29:16.4      0:07.8      9:22/M
    104    Bryan Gray                                              227    64   M       2 60-99               29:12.4     29:38.1      0:25.7      9:23/M
    105    Tracy Rich-Greiner                                      351    56   F       2 50-59               29:13.9     29:28.8      0:14.9      9:24/M
    106    Nick Child                        Clinton  UT           165    28   M      14 20-29               29:15.1     29:46.2      0:31.1      9:24/M
    107    Ren Child                         Clinton  UT           164    26   M      15 20-29               29:15.4     29:46.2      0:30.7      9:24/M
    108    Christine Warren                  Syracuse  UT          437    50   F       3 50-59               29:33.7     29:36.0      0:02.2      9:30/M
    109    Kevin Rigby                       Salt Lake City  UT    479    37   M      17 30-39               29:33.8     29:36.0      0:02.2      9:30/M
    110    Melanee Jensen                                          259    19   F       2 15-19               29:35.9     29:44.3      0:08.3      9:31/M
    111    Amie Campbell                                           160    42   F       6 40-49               29:37.5     29:50.1      0:12.6      9:31/M
    112    Kade Ralls                        Mountain Green  UT    347    10   M      12  1-14               29:37.5     29:54.2      0:16.7      9:31/M
    113    Tesha Cieslak                                           177    30   F      14 30-39               29:41.1     29:47.0      0:05.9      9:33/M
    114    Luca Boi                                                131    37   M      18 30-39               29:46.0     30:13.3      0:27.3      9:34/M
    115    Regan Zutter                      Hooper  UT            453    61   M       3 60-99               29:48.8     29:55.7      0:06.9      9:35/M
    116    Isaac Herrera                     Ogden  UT             244    45   M       7 40-49               29:49.5     29:57.5      0:07.9      9:35/M
    117    Jana Thomas                       Kaysville  UT         413    42   F       7 40-49               29:53.2     30:12.7      0:19.5      9:37/M
    118    Shon Schmidt                                            370    42   M       8 40-49               29:59.4     30:13.6      0:14.2      9:38/M
    119    Jen Gilbert                       South Ogden  UT       216    37   F      15 30-39               30:02.6     30:04.4      0:01.8      9:39/M
    120    Deniece Larsen                    Kaysville  UT         283    53   F       4 50-59               30:09.0     30:33.7      0:24.7      9:42/M
    121    Ryan Smeding                      Ogden  UT             384    29   M      16 20-29               30:09.1     30:35.0      0:25.8      9:42/M
    122    Darren Roberts                                          357    49   M       9 40-49               30:13.1     30:15.4      0:02.2      9:43/M
    123    Stephanie Jensen                  Clinton  UT           260    30   F      16 30-39               30:17.3     30:26.5      0:09.2      9:44/M
    124    Kate Peterson                     Riverdale  UT         338    11   F       4  1-14               30:17.9     30:35.6      0:17.7      9:44/M
    125    Mandi Bloxham                                           130    11   F       5  1-14               30:26.4     30:44.2      0:17.8      9:47/M
    126    Bill Petty                                              340    65   M       4 60-99               30:34.6     30:59.7      0:25.1      9:50/M
    127    Mark Lowe                         Layton                293    45   M      10 40-49               30:36.1     31:13.0      0:36.9      9:50/M
    128    Kerri Kingston                    Layton  UT            276    41   F       8 40-49               30:39.5     31:14.5      0:35.0      9:51/M
    129    Jolene Strand                                           405    56   F       5 50-59               30:44.4     31:23.4      0:39.0      9:53/M
    130    Brayden Estes                                           208     8   M      13  1-14               30:50.2     31:07.1      0:16.8      9:55/M
    131    Steven Aird                                             102    34   M      19 30-39               30:56.7     31:02.0      0:05.3      9:57/M
    132    Kevin Spraker                     Syracuse  UT          395    51   M       4 50-59               30:58.7     31:25.6      0:26.9      9:57/M
    133    Robert Edwards                                          200    43   M      11 40-49               31:04.7     31:31.8      0:27.1      9:59/M
    134    Adrienne Edwards                                        201    19   F       3 15-19               31:04.7     31:32.1      0:27.3      9:59/M
    135    Kerin Cook                                              185    41   F       9 40-49               31:06.1     31:36.7      0:30.5     10:00/M
    136    Erik Hall                         Roy  UT               233    29   M      17 20-29               31:11.4     31:45.9      0:34.5     10:02/M
    137    Cassie Tonks                                            419    32   F      17 30-39               31:12.0     31:42.4      0:30.3     10:02/M
    138    Melanie Egbert                    Ogden  UT             202    33   F      18 30-39               31:19.0     31:40.1      0:21.1     10:04/M
    139    Brittany Ririe                    South Weber  UT       356    24   F      15 20-29               31:19.2     31:39.8      0:20.5     10:04/M
    140    Brion Conway                                            182    50   M       5 50-59               31:20.9     31:28.8      0:07.9     10:05/M
    141    Lucas Howell                      Plain City  UT        253    22   M      18 20-29               31:36.1     31:47.5      0:11.3     10:10/M
    142    Betty Jensen                      North Salt Lake  UT   261    47   F      10 40-49               31:37.2     32:14.3      0:37.0     10:10/M
    143    Stockton Buckway                                        150    11   M      14  1-14               31:38.4     32:07.7      0:29.2     10:10/M
    144    Patricia Cieslak                                        178    23   F      16 20-29               31:38.4     31:44.7      0:06.3     10:10/M
    145    Curtis Tonks                      Ogden  UT             418    27   M      19 20-29               31:41.5     32:11.6      0:30.0     10:11/M
    146    Cassie Grether                                          229    34   F      19 30-39               31:41.8     32:02.0      0:20.2     10:11/M
    147    Jessi Lemp                                              289    30   F      20 30-39               31:43.7     32:20.8      0:37.0     10:12/M
    148    Lynn Alvey                        Layton  UT            104    52   M       6 50-59               31:53.5     32:09.4      0:15.9     10:15/M
    149    Stephanie Buckway                 South Ogden  UT       147    42   F      11 40-49               31:58.1     32:27.6      0:29.5     10:17/M
    150    Jason Buckway                     South Ogden  UT       146    43   M      12 40-49               31:58.3     32:27.8      0:29.4     10:17/M
    151    Jordan Harrison                                         240    27   M      20 20-29               32:11.4     32:57.9      0:46.4     10:21/M
    152    Howard John                       Kaysville  UT         266    65   M       5 60-99               32:13.8     32:57.7      0:43.9     10:22/M
    153    Shalyce Harrison                                        241    27   F      17 20-29               32:14.2     32:58.1      0:43.8     10:22/M
    154    Taylar Bischoff                   Ogden  UT             126    22   F      18 20-29               32:15.0     33:00.3      0:45.2     10:22/M
    155    Alyssa Scherer                    North Ogden  UT       368    14   F       6  1-14               32:15.9     32:34.9      0:19.0     10:22/M
    156    Ressa Scherer                     North Ogden  UT       367    47   F      12 40-49               32:20.3     32:40.0      0:19.7     10:24/M
    157    Adam Workman                                            450    33   M      20 30-39               32:25.0     32:31.6      0:06.5     10:25/M
    158    Linda Jensen                      West Haven  UT        257    51   F       6 50-59               32:25.6     32:33.9      0:08.3     10:25/M
    159    Ryan Campbell                                           159    42   M      13 40-49               32:26.7     32:39.2      0:12.4     10:26/M
    160    Christopher Barton                                      118    41   M      14 40-49               32:29.7     32:53.1      0:23.4     10:27/M
    161    Justin Godfrey                    Syracuse  UT          220    24   M      21 20-29               32:31.5     33:03.4      0:31.9     10:27/M
    162    Mccall Godfrey                                          221    24   F      19 20-29               32:32.1     33:03.4      0:31.3     10:28/M
    163    Jessica Turner                                          425    27   F      20 20-29               32:35.2     32:45.8      0:10.6     10:29/M
    164    Rachel Burton                                           152    29   F      21 20-29               32:36.8     32:52.9      0:16.1     10:29/M
    165    Craig Thompson                                          414    52   M       7 50-59               32:39.2     32:52.1      0:12.9     10:30/M
    166    Savannah Harris                                         239     9   F       7  1-14               32:40.2     33:28.5      0:48.3     10:30/M
    167    James Harris                      Clearfield  UT        237    36   M      21 30-39               32:40.6     33:28.6      0:47.9     10:30/M
    168    Morgan Horne                                            675    20   F      22 20-29               32:42.3     32:53.8      0:11.5     10:31/M
    169    Amanda Grace Boi                                        133    14   F       8  1-14               32:49.1     33:16.8      0:27.6     10:33/M
    170    Bruce Sweeten                     Layton  UT            406    35   M      22 30-39               32:54.1     33:43.4      0:49.3     10:35/M
    171    Makenna Bingham                   Ogden  UT             124    12   F       9  1-14               33:00.9     33:40.0      0:39.0     10:37/M
    172    Brian Nebeker                     Clearfield  UT        319    30   M      23 30-39               33:01.5     33:43.2      0:41.7     10:37/M
    173    Olivia Corbridge                                        190     9   F      10  1-14               33:03.2     33:42.9      0:39.6     10:38/M
    174    Kyle Corbridge                    Casper  WY            186    30   M      24 30-39               33:09.9     33:49.3      0:39.3     10:40/M
    175    Duane Franklin                    Taylorsville  UT      211    52   M       8 50-59               33:11.9     33:15.3      0:03.4     10:40/M
    176    Jessica Parry                                           329    18   F       4 15-19               33:13.6     33:13.6                 10:41/M
    177    Connor Kingston                                         277    14   M      15  1-14               33:16.2     33:51.4      0:35.1     10:42/M
    178    Stefanie Middaugh                 Layton                306    26   F      23 20-29               33:40.7     34:15.8      0:35.1     10:50/M
    179    Garrett Middaugh                  Syracuse  UT          305    29   M      22 20-29               33:40.9     34:15.9      0:35.0     10:50/M
    180    Michelle Burnett                                        151    34   F      21 30-39               33:41.4     33:44.9      0:03.4     10:50/M
    181    Lincoln Brooks                    Ogden  UT             143     5   M      16  1-14               33:44.4     34:13.4      0:28.9     10:51/M
    182    Mickenzie Brooks                  Ogden  UT             142    30   F      22 30-39               33:45.1     34:14.0      0:28.8     10:51/M
    183    Rick Brooks                       Ogden  UT             144    35   M      25 30-39               33:45.5     34:14.8      0:29.2     10:51/M
    184    Michelle Warner                   Clinton  UT           436    32   F      23 30-39               33:46.6     34:00.4      0:13.8     10:51/M
    185    Kristin Maxfield                  Clinton  UT           301    30   F      24 30-39               33:46.8     34:00.6      0:13.7     10:51/M
    186    Kaycee Dall                       Farr West  UT         192    12   F      11  1-14               33:47.7     33:59.4      0:11.6     10:52/M
    187    Jennifer Ralls                    Mountain Green  UT    346    38   F      25 30-39               33:48.2     34:04.9      0:16.7     10:52/M
    188    Megan Frost                                             213    13   F      12  1-14               33:48.3     34:27.2      0:38.9     10:52/M
    189    Cris Garside                                            214    50   F       7 50-59               33:50.5     34:24.1      0:33.6     10:53/M
    190    Steve Garside                                           215    56   M       9 50-59               33:50.8     34:24.4      0:33.5     10:53/M
    191    Ashley Peterson                   Washington  UT        335    24   F      24 20-29               33:58.9     34:06.8      0:07.9     10:55/M
    192    Rachel Bellamy                                          119    26   F      25 20-29               34:12.8     34:22.6      0:09.8     11:00/M
    193    Amy Thurgood                      Roy  UT               416    28   F      26 20-29               34:17.7     34:26.5      0:08.8     11:01/M
    194    Heather Pedersen                  Syracuse  UT          331    34   F      26 30-39               34:20.6     34:26.2      0:05.5     11:02/M
    195    Brittan Pack                      West Haven  UT        463    24   F      27 20-29               34:21.4     34:53.5      0:32.1     11:03/M
    196    Kristin Garcia                    Pleasant View  UT     660    36   F      27 30-39               34:27.4     34:44.7      0:17.3     11:05/M
    197    Tim Hjorten                       Pleasant View  UT     672    63   M       6 60-99               34:27.7     34:44.8      0:17.1     11:05/M
    198    Tracy Carrigan                                          634    33   F      28 30-39               34:28.4     34:45.7      0:17.3     11:05/M
    199    Steve Ballard                                           116    34   M      26 30-39               34:28.4     34:55.0      0:26.6     11:05/M
    200    Emily Ballard                     Ogden  UT             115    31   F      29 30-39               34:28.6     34:55.1      0:26.5     11:05/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    201    Norman Bernardo                   Layton  UT            121    36   M      27 30-39               34:29.3     34:42.6      0:13.3     11:05/M
    202    Rachel Ballard                    Ogden  UT             117    10   F      13  1-14               34:29.4     34:55.2      0:25.7     11:05/M
    203    Rich Ellis                                              203    45   M      15 40-49               34:30.8     34:44.0      0:13.1     11:06/M
    204    Susan Howell                      Plain City  UT        252    53   F       8 50-59               34:34.6     34:46.3      0:11.7     11:07/M
    205    Brad Polokoff                     Ogden  UT             460    34   M      28 30-39               34:36.5     35:27.0      0:50.5     11:08/M
    206    Todd Frost                        West Jordan  UT       212    42   M      16 40-49               34:40.5     35:19.7      0:39.2     11:09/M
    207    Melissa Hyde                      Layton  UT            676    25   F      28 20-29               34:44.0     34:48.5      0:04.5     11:10/M
    208    David Phillips                                          342    63   M       7 60-99               34:47.7     34:51.7      0:03.9     11:11/M
    209    Jana Bake                         Farmington  UT        114    54   F       9 50-59               34:55.3     35:01.4      0:06.0     11:14/M
    210    Carol Hunter                      Ogden  UT             254    54   F      10 50-59               35:12.2     35:38.2      0:26.0     11:19/M
    211    Kelli Boi                                               132    35   F      30 30-39               35:17.2     35:45.4      0:28.2     11:21/M
    212    Emily Strand                      Ogden  UT             403    32   F      31 30-39               35:21.3     36:02.0      0:40.7     11:22/M
    213    Mike Strand                       Ogden  UT             404    32   M      29 30-39               35:21.9     36:02.4      0:40.5     11:22/M
    214    Dan Weston                        South Ogden  UT       443    53   M      10 50-59               35:22.8     35:44.9      0:22.1     11:22/M
    215    Andrea Ortgiesen                                        328    36   F      32 30-39               35:36.1     35:47.6      0:11.4     11:27/M
    216    Paul Greiner                      Ogden  UT             228    59   M      11 50-59               35:39.7     35:56.9      0:17.1     11:28/M
    217    Mekenzie Thompson                                       415    20   F      29 20-29               35:39.9     35:56.0      0:16.1     11:28/M
    218    Chloe Stokes                      Clinton  UT           402    13   F      14  1-14               35:41.6     36:17.9      0:36.3     11:28/M
    219    Melica Estes                      Roy  UT               207    32   F      33 30-39               35:53.6     36:10.5      0:16.8     11:32/M
    220    Jennifer Brennan                  Ogden  UT             140    38   F      34 30-39               35:53.6     36:31.4      0:37.7     11:32/M
    221    Kimberly Salazar                  Snowvilee  UT         364    28   F      30 20-29               35:56.1     36:29.5      0:33.4     11:33/M
    222    Amy Clarke                        Farmington  UT        180    37   F      35 30-39               35:56.6     36:19.3      0:22.6     11:33/M
    223    Sara Perry                        Layton  UT            333    44   F      13 40-49               35:56.7     36:01.6      0:04.8     11:33/M
    224    Dale Clarke                       Farmington  UT        179    39   M      30 30-39               35:57.1     36:19.3      0:22.2     11:34/M
    225    Corey Christensen                                       174    42   M      17 40-49               36:00.9     36:21.5      0:20.5     11:35/M
    226    Denise House                      Layton  UT            250    56   F      11 50-59               36:01.9     36:26.4      0:24.4     11:35/M
    227    Kim Call                          Syracuse  UT          158    57   M      12 50-59               36:19.5     36:39.6      0:20.1     11:41/M
    228    Chris Baird                                             113    28   M      23 20-29               36:21.3     37:10.6      0:49.3     11:41/M
    229    Allyson Baird                                           112    27   F      31 20-29               36:21.5     37:10.7      0:49.1     11:41/M
    230    Jennifer Southwick                                      393    28   F      32 20-29               36:23.1     36:46.9      0:23.8     11:42/M
    231    Tara Christensen                                        170    16   F       5 15-19               36:30.8     39:24.1      2:53.2     11:44/M
    232    Molly Christensen                 Ogden  UT             169    16   F       6 15-19               36:33.5     39:26.4      2:52.8     11:45/M
    233    Tristan Olson                     Taylorsville  UT      327    27   F      33 20-29               36:36.8     37:20.0      0:43.1     11:46/M
    234    Jodi Rees                         Layton  UT            349    38   F      36 30-39               36:37.6     37:15.2      0:37.5     11:46/M
    235    Tammy Peterson                                          334    47   F      14 40-49               36:42.6     37:13.5      0:30.9     11:48/M
    236    Bonnie Jacklin                    West Haven  UT        255    49   F      15 40-49               36:45.6     37:18.4      0:32.8     11:49/M
    237    Kierstan Dee                      West Haven  UT        196    23   F      34 20-29               36:46.3     37:18.4      0:32.0     11:49/M
    238    Sally Petty                                             341    62   F       1 60-99               36:49.7     37:15.0      0:25.3     11:50/M
    239    Fairlie Kinnecom                  Sandy  UT             278    61   F       2 60-99               36:58.0     37:25.6      0:27.5     11:53/M
    240    Elisabeth Nebeker                                       318    25   F      35 20-29               37:02.1     37:43.7      0:41.6     11:54/M
    241    Ryan Olson                        Taylorsville  UT      326    32   M      31 30-39               37:12.3     37:54.8      0:42.4     11:58/M
    242    Taelor Slaughter                                        382    19   F       7 15-19               37:14.9     37:19.7      0:04.8     11:58/M
    243    Amy O'Donoghue                                          323    49   F      16 40-49               37:27.2     37:31.6      0:04.3     12:03/M
    244    Seth Southwick                                          394    31   M      32 30-39               37:28.8     37:52.9      0:24.1     12:03/M
    245    Karen Wayment                                           441    47   F      17 40-49               37:29.2     38:11.6      0:42.4     12:03/M
    246    Jeff Wayment                                            442    47   M      18 40-49               37:29.2     38:11.6      0:42.3     12:03/M
    247    Carolyn Southwick                                       392    29   F      36 20-29               37:31.4     37:55.0      0:23.5     12:04/M
    248    Debbie Nebeker                    Tooele  UT            320    41   F      18 40-49               37:44.0     38:23.5      0:39.5     12:08/M
    249    Maryanne Christensen              Thayne  WY            173    42   F      19 40-49               37:45.8     38:07.0      0:21.1     12:08/M
    250    Ashley Kafton                     Clinton  UT           270    17   F       8 15-19               37:47.3     38:09.2      0:21.8     12:09/M
    251    Earl Christensen                                        172    48   M      19 40-49               38:06.5     38:37.3      0:30.8     12:15/M
    252    Lorrie Brown                                            145    42   F      20 40-49               38:16.0     38:52.2      0:36.1     12:18/M
    253    Elsa Zweifel                      Clinton  UT           454    62   F       3 60-99               38:18.2     38:30.3      0:12.0     12:19/M
    254    Kim Sloots                        Roy  UT               383    49   F      21 40-49               38:26.4     38:44.8      0:18.3     12:21/M
    255    Brittany Herrera                  Ogden  UT             245    35   F      37 30-39               38:57.9     39:07.2      0:09.3     12:31/M
    256    Stephanie Williams                                      445    28   F      37 20-29               38:58.1     39:34.5      0:36.3     12:32/M
    257    Lindsay Sessions                  Ogden  UT             375    36   F      38 30-39               39:07.5     39:10.7      0:03.1     12:35/M
    258    Nicole Houchins                                         456    29   F      38 20-29               39:43.5     39:47.1      0:03.5     12:46/M
    259    Denise Shaw                       Ogden  UT             380    60   F       4 60-99               39:45.3     39:46.7      0:01.4     12:47/M
    260    Cameron Calder                                          154    28   M      24 20-29               39:56.7     40:44.3      0:47.5     12:50/M
    261    Ellie Southwick                                         390    15   F       9 15-19               40:10.6     40:33.9      0:23.2     12:55/M
    262    Jessica Schmidt                                         371     9   F      15  1-14               40:13.8     40:28.1      0:14.2     12:56/M
    263    Melissa Schmidt                                         369    39   F      39 30-39               40:14.3     40:28.6      0:14.3     12:56/M
    264    Cathy Talbot                                            407    38   F      40 30-39               40:17.2     40:38.9      0:21.6     12:57/M
    265    Elizabeth Kafton                  Clinton  UT           269    40   F      22 40-49               40:17.2     40:38.6      0:21.4     12:57/M
    266    Cortney Bouy                      Syracuse  UT          134    35   F      41 30-39               40:27.9     41:13.0      0:45.1     13:00/M
    267    Hunter Bouy                                             136    11   M      17  1-14               40:28.2     41:13.3      0:45.1     13:01/M
    268    Sheralyn Traher                                         423    33   F      42 30-39               40:33.8     41:00.0      0:26.2     13:02/M
    269    Mitch Southwick                                         391    29   M      25 20-29               40:34.4     40:58.0      0:23.6     13:03/M
    270    Sophia Traher                     Ogden  UT             424    10   F      16  1-14               40:34.7     41:00.3      0:25.6     13:03/M
    271    Daniel Larsen                                           285    38   M      33 30-39               41:03.0     41:25.1      0:22.0     13:12/M
    272    Melissa Larsen                                          284    34   F      43 30-39               41:04.1     41:25.2      0:21.1     13:12/M
    273    Neisha Rowley                     Ogden  UT             360    37   F      44 30-39               41:05.6     41:37.0      0:31.4     13:13/M
    274    Steven Bouy                                             138    31   M      34 30-39               41:12.0     41:59.0      0:47.0     13:15/M
    275    Natalie Bouy                                            139    28   F      39 20-29               41:12.2     41:59.0      0:46.7     13:15/M
    276    Karen Nielson                     South Weber  UT       321    38   F      45 30-39               41:20.1     41:56.5      0:36.4     13:17/M
    277    Kalena Nielson                                          322    13   M      18  1-14               41:20.7     41:56.8      0:36.0     13:17/M
    278    Taigon Child                                            166    31   F      46 30-39               41:23.5     42:01.1      0:37.6     13:18/M
    279    Hailey Spraker                    Syracuse  UT          398    10   F      17  1-14               41:38.3     42:05.4      0:27.1     13:23/M
    280    Kaylene Spraker                   Syracuse  UT          396    39   F      47 30-39               41:39.5     42:06.7      0:27.2     13:24/M
    281    Tammy Hayes                       Kaysville  UT         242    50   F      12 50-59               42:21.7     42:31.0      0:09.3     13:37/M
    282    Alyce Wasden                                            438    66   F       5 60-99               42:22.2     42:31.5      0:09.3     13:37/M
    283    Shanae Perez                      Layton  UT            332    34   F      48 30-39               42:48.3     43:14.1      0:25.8     13:46/M
    284    Pamela McKinnon                                         304    45   F      23 40-49               42:49.0     43:13.0      0:23.9     13:46/M
    285    Will Daniels                                            193    31   M      35 30-39               42:50.9     43:16.7      0:25.7     13:46/M
    286    Ethan Sessions                    Ogden  UT             379     9   M      19  1-14               43:06.1     43:08.6      0:02.5     13:52/M
    287    Ryan Stokes                                             400    39   M      36 30-39               43:11.1     43:47.5      0:36.3     13:53/M
    288    Hailey Bouy                                             137    10   F      18  1-14               43:27.3     44:07.3      0:40.0     13:58/M
    289    Dennis Bouy                       Syracuse  UT          135    35   M      37 30-39               43:28.0     44:08.0      0:40.0     13:59/M
    290    Glenda Smith                      Layton  UT            385    57   F      13 50-59               43:37.5     43:49.6      0:12.0     14:01/M
    291    Jill Southwick                                          389    53   F      14 50-59               43:46.4     44:09.6      0:23.1     14:04/M
    292    Gage Winn                                               448    13   M      20  1-14               43:49.9     44:12.9      0:22.9     14:05/M
    293    Gordon Kafton                     Clinton  UT           268    45   M      20 40-49               44:09.4     44:34.0      0:24.5     14:12/M
    294    Anna Larsen                                             286    40   F      24 40-49               44:16.3     44:24.5      0:08.2     14:14/M
    295    Shawnee Adams                                           101    57   F      15 50-59               45:02.2     45:33.3      0:31.1     14:29/M
    296    Terry Phillips                    Ogden  UT             343    59   F      16 50-59               45:36.4     45:52.4      0:15.9     14:40/M
    297    Lori Lawrence                                           288    46   F      25 40-49               45:45.4     46:15.8      0:30.4     14:43/M
    298    Taryn Lawrence                                          287    24   F      40 20-29               45:45.4     46:15.8      0:30.3     14:43/M
    299    Jacey Bauman                      Kaysville  UT         477    37   F      49 30-39               46:15.6     46:22.6      0:07.0     14:52/M
    300    Julie Parks                                             478    47   F      26 40-49               46:15.6     46:22.7      0:07.0     14:52/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    301    Brittany Vandyke                  Ogden  UT             428    29   F      41 20-29               46:51.8     47:10.9      0:19.0     15:04/M
    302    Sara Taylor                                             409    33   F      50 30-39               47:21.2     47:55.0      0:33.8     15:14/M
    303    Cherie Frame                                            210    43   F      27 40-49               47:26.6     47:59.6      0:32.9     15:15/M
    304    Curt Calder                       Layton  UT            156    51   M      13 50-59               47:35.7     48:31.8      0:56.1     15:18/M
    305    Phillip Morrill                   West Point  UT        313    25   M      26 20-29               47:43.8     48:40.0      0:56.2     15:21/M
    306    Crystal Morrill                   West Point  UT        312    25   F      42 20-29               47:44.2     48:40.3      0:56.1     15:21/M
    307    Eli Keddington                                          274     7   M      21  1-14               49:02.8     49:22.5      0:19.7     15:46/M
    308    Cherish Keddington                                      273    35   F      51 30-39               49:25.0     49:44.6      0:19.6     15:53/M
    309    Dwaine Bair                                             110    48   M      21 40-49               51:05.2     51:27.4      0:22.1     16:26/M
    310    Barbara Bair                                            109    52   F      17 50-59               51:05.6     51:26.5      0:20.9     16:26/M
    311    Ryeley Larse                                            282     7   M      22  1-14               52:01.4     52:19.9      0:18.5     16:44/M
    312    Tylyn Mabry                                             294    59   F      18 50-59               52:01.5     52:19.8      0:18.3     16:44/M
    313    Patti Holbrook                                          247    66   F       6 60-99               52:01.9     52:20.3      0:18.4     16:44/M
    314    Rebecca Howe                      Layton  UT            251    31   F      52 30-39               52:10.2     52:42.9      0:32.6     16:46/M
    315    Leanna Hamblin                    Clearfield  UT        235    36   F      53 30-39               52:10.3     52:42.7      0:32.4     16:46/M
    316    Tami Endow                        Roy  UT               206    52   F      19 50-59               52:40.2     53:17.7      0:37.5     16:56/M
    317    Kali Winn                                               801    13   F      19  1-14               53:08.1     53:31.6      0:23.4     17:05/M
    318    Kimberly Telford                                        778    46   F      28 40-49               53:22.3     53:57.0      0:34.7     17:10/M
    319    Jay Telford                                             779    51   M      14 50-59               53:22.5     53:57.3      0:34.7     17:10/M
    320    Julie Davis                                             195    56   F      20 50-59               54:28.3     55:32.0      1:03.6     17:31/M
    321    Andrea Rounkles                   Ogden  UT             359    23   F      43 20-29               54:30.1     55:33.1      1:03.0     17:31/M
    322    Katie Ray                         Morgan  UT            348    22   F      44 20-29               54:30.8     55:33.4      1:02.5     17:31/M
    323    Monte Davis                                             194    59   M      15 50-59               54:33.5     55:35.6      1:02.1     17:32/M
    324    Dawn Anderson                     Clearfield  UT        107    42   F      29 40-49               56:01.1     56:45.6      0:44.4     18:01/M
    325    Chris Moon                        Layton  UT            310    44   F      30 40-49               56:02.1     56:45.7      0:43.5     18:01/M
    326    Donna Vigansky                    Clinton  UT           429    42   F      31 40-49               56:46.3     56:46.3                 18:15/M
    327    Steffanie Barnes                                        458    39   F      54 30-39               57:40.8     57:40.8                 18:33/M
    328    Julee Hemingway                   Morgan  UT            243    28   F      45 20-29             1:10:35.5   1:11:28.6      0:53.1     22:42/M
    329    Becky Checketts                                         162    23   M      27 20-29             1:10:59.3   1:11:52.2      0:52.9     22:49/M
    330    Mary Jane Checketts                                     163    52   F      21 50-59             1:10:59.5   1:11:52.3      0:52.8     22:49/M