Utah Valley 1/2 Marathon

Overall Finish List

June 12, 2010


Results By Stride Racing (strideracing.com)

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
    1    Seth Pilkington                    2279  Harrisville  UT       27   M       1 25-29  1:06:05.0  1:06:05.8  5:02/M
    2    Paul Petersen                      2314  Smithfield  UT        30   M       1 30-34  1:06:05.9  1:06:06.8  5:02/M
    3    Brad Osguthorpe                    2281  Heber City  UT        26   M       2 25-29  1:06:24.1  1:06:24.9  5:04/M
    4    Jeffrey McClellan                  1311  Orem  UT              25   M       3 25-29  1:06:59.7  1:07:00.3  5:07/M
    5    Aaron Metler                       2292  St. George  UT        26   M       4 25-29  1:07:36.7  1:07:37.5  5:09/M
    6    Hayden Hawks                       2283  Ivins  UT             19   M       1 19-24  1:09:05.7  1:09:06.6  5:16/M
    7    Nicholas McCombs                   2298  Toquerville  UT       29   M       5 25-29  1:10:47.0  1:10:48.3  5:24/M
    8    Jonathan Argyle                    2304  Provo  UT             23   M       2 19-24  1:11:29.4  1:11:31.5  5:27/M
    9    Clark Nielson                      1536  Orem  UT              26   M       6 25-29  1:11:35.3  1:11:37.1  5:28/M
   10    Lindsey Dunkley                    1586  American Fork  UT     30   F       1 30-34  1:13:32.1  1:13:33.0  5:37/M
   11    Bryce Carr                         2297  Provo  UT             23   M       3 19-24  1:13:46.6  1:13:47.8  5:38/M
   12    Karl Siebach                       1445  Orem  UT              29   M       7 25-29  1:16:30.7  1:16:31.6  5:50/M
   13    Jeff Walker                        1698  West Jordan  UT       18   M       1 15-18  1:17:07.2  1:17:11.4  5:53/M
   14    Jamie Pilkington                   2302  Harrisville  UT       24   F       1 19-24  1:20:01.5  1:20:02.9  6:06/M
   15    Mary Ann Schauerhamer              2313  Provo  UT             32   F       2 30-34  1:20:18.4  1:20:19.7  6:08/M
   16    Jeff Phillippi                     2186  Cedar Hills  UT       34   M       2 30-34  1:20:28.9  1:20:30.5  6:08/M
   17    Stefanie Talley                    2299  Layton  UT            33   F       3 30-34  1:20:38.0  1:20:39.8  6:09/M
   18    Melody Jenson                      2312  Orem  UT              30   F       4 30-34  1:21:50.9  1:21:52.8  6:15/M
   19    Peter Esko                         1667  Salt Lake City  UT    30   M       3 30-34  1:26:19.0  1:26:20.8  6:35/M
   20    Kyle Clegg                         1486  Provo  UT             22   M       4 19-24  1:27:36.3  1:27:39.1  6:41/M
   21    Darcy McCarty                      2110  Provo  UT             25   F       1 25-29  1:28:49.2  1:28:52.5  6:46/M
   22    Mike Oaks                          2001  Provo  UT             16   M       2 15-18  1:29:00.3  1:29:02.6  6:47/M
   23    Arianne Brown                      2091  Eagle Mountain  UT    27   F       2 25-29  1:29:20.6  1:29:24.4  6:49/M
   24    Joseph Visser                      2056  Delta  UT             19   M       5 19-24  1:29:40.7  1:30:38.1  6:50/M
   25    Kerry Brock                        2000  Farmington  UT        49   M       1 45-49  1:30:08.8  1:30:11.3  6:53/M
   26    Davy Crockett                      1982  Saratoga Springs  U   51   M       1 50-54  1:30:14.1  1:30:17.7  6:53/M
   27    Christopher Taney                  2233  Provo  UT             23   M       6 19-24  1:30:21.7  1:30:24.3  6:54/M
   28    Ryan Ricedorff                     1747  Mesa  AZ              35   M       1 35-39  1:30:57.4  1:30:59.9  6:56/M
   29    Kirk Taylor                        1721  Ramona  OK            23   M       7 19-24  1:31:55.9  1:32:11.5  7:01/M
   30    Thomas Doman                       2055  Pleasant Grove  UT    41   M       1 40-44  1:32:17.9  1:32:23.0  7:02/M
   31    Deveree Partridge                  1813  Salt Lake City  UT    24   F       2 19-24  1:32:26.8  1:33:59.5  7:03/M
   32    Daniel Durden                      1757  Golden  CO            42   M       2 40-44  1:33:20.0  1:35:28.3  7:07/M
   33    Travis Hess                        1377  Lehi  UT              39   M       2 35-39  1:33:53.1  1:33:54.6  7:10/M
   34    Jared Bolduc                       2046  South Jordan  UT      26   M       8 25-29  1:34:18.6  1:34:37.8  7:12/M
   35    Brandon Russell                    1782  Saratoga Springs  U   31   M       4 30-34  1:34:27.9  1:34:33.3  7:12/M
   36    Jason Nielson                      2080  Salt Lake City  UT    39   M       3 35-39  1:34:45.0  1:35:50.8  7:14/M
   37    Michelle Keller                    2306  West Jordan  UT       39   F       1 35-39  1:34:50.0  1:36:39.5  7:14/M
   38    David Krueger                      2172  Payson  UT            53   M       2 50-54  1:35:07.4  1:35:13.7  7:15/M
   39    Matt Linton                        2260  Murray  UT            39   M       4 35-39  1:35:07.7  1:35:15.6  7:15/M
   40    Jason Garlick                      2068  Pleasant Grove  UT    37   M       5 35-39  1:35:09.4  1:35:11.9  7:15/M
   41    Devin Blakey                       1624  Spanish Fork  UT      25   M       9 25-29  1:36:24.7  1:36:28.8  7:21/M
   42    David Caron                        2002  Payson  UT            21   M       8 19-24  1:36:30.8  1:37:41.3  7:22/M
   43    Greg Wrubell                       1870  Cedar Hills  UT       42   M       3 40-44  1:37:03.8  1:37:14.6  7:24/M
   44    Karen Garlick                      2069  Pleasant Grove  UT    34   F       5 30-34  1:37:05.8  1:37:08.7  7:24/M
   45    Richard Denning                    1854  South Jordan  UT      48   M       2 45-49  1:38:24.0  1:38:52.0  7:30/M
   46    Jessica Stanford                   1410  Saratoga Springs  U   41   F       1 40-44  1:38:38.3  1:40:14.8  7:31/M
   47    Creed Anderson                     1864  South Jordan  UT      42   M       4 40-44  1:39:27.6  1:39:38.4  7:35/M
   48    Darin Creech                       1481  Salt Lake City  UT    28   M      10 25-29  1:39:31.7  1:40:21.9  7:35/M
   49    J Carlos Iglesias                  2275  Orem  UT              41   M       5 40-44  1:39:32.2  1:39:35.2  7:36/M
   50    Shayanne Russell                   1783  Saratoga Springs  U   29   F       3 25-29  1:39:49.7  1:39:55.2  7:37/M
   51    Travis Miner                       1939  Springville  UT       32   M       5 30-34  1:39:57.1  1:40:34.8  7:37/M
   52    Julie Crossley                     3477  Pleasant Grove  UT    41   F       2 40-44  1:40:09.3  1:40:33.8  7:38/M
   53    Natalie Barrett                    1527  Provo  UT             21   F       3 19-24  1:40:57.3  1:41:11.7  7:42/M
   54    Don Bigger                         1435  Las Vegas  NV         58   M       1 55-59  1:41:00.8  1:42:08.4  7:42/M
   55    Dave Funk                          1858  Mesa  AZ              36   M       6 35-39  1:41:04.7  1:41:06.7  7:43/M
   56    Brandon Finch                      1926  Eagle Mountain  UT    34   M       6 30-34  1:41:08.7  1:42:01.0  7:43/M
   57    Mckay Bird                         1664  Ivins  UT             24   M       9 19-24  1:41:15.6  1:42:01.1  7:43/M
   58    Dan Rasmussen                      2125  Provo  UT             25   M      11 25-29  1:41:25.0  1:41:39.9  7:44/M
   59    Sarah Blackburn                    1630  Orem  UT              18   F       1 15-18  1:41:25.3  1:42:35.5  7:44/M
   60    Allison Alldredge                  2367  Logan  UT             23   F       4 19-24  1:41:34.5  1:42:04.4  7:45/M
   61    Marcus Burton                      1907  Folsom  CA            34   M       7 30-34  1:41:34.6  1:41:55.3  7:45/M
   62    John Franknecht                    2107  Las Vegas  NM         49   M       3 45-49  1:41:45.9  1:42:18.7  7:46/M
   63    Bhavananda Reddy                   2356  Salt Lake City  UT    46   M       4 45-49  1:41:53.0  1:41:57.1  7:46/M
   64    David Gardner                      1463  Spanish Fork  UT      42   M       6 40-44  1:42:03.7  1:42:11.0  7:47/M
   65    Jamie Bell                         2361  Pocatello  ID         32   F       6 30-34  1:42:13.1  1:42:43.4  7:48/M
   66    David Lang                         2038  Independence  IA      44   M       7 40-44  1:42:20.0  1:42:39.7  7:48/M
   67    Joe Dean                           1355  Salt Lake City  UT    29   M      12 25-29  1:42:21.8  1:42:41.7  7:48/M
   68    Julianne Isaacson                  2274  Salt Lake City  UT    28   F       4 25-29  1:42:24.9  1:44:22.5  7:49/M
   69    Micah Jenkins                      1836  Provo  UT             23   M      10 19-24  1:42:26.0  1:44:03.4  7:49/M
   70    Heather Clarke                     1806  Springville  UT       30   F       7 30-34  1:42:43.0  1:42:55.6  7:50/M
   71    Casey Keller                       1815  Bountiful  UT         32   M       8 30-34  1:42:44.3  1:43:24.7  7:50/M
   72    Michael Blakey                     1623  Springville  UT       30   M       9 30-34  1:42:49.0  1:42:53.5  7:51/M
   73    Elizabeth Harmer                   1867  Holladay  UT          31   F       8 30-34  1:42:51.1  1:43:48.8  7:51/M
   74    David Murphy                       2243  American Fork  UT     28   M      13 25-29  1:43:29.8  1:45:13.0  7:54/M
   75    Melanie Grimaud                    1332  Perry  UT             37   F       2 35-39  1:43:53.0  1:45:09.8  7:55/M
   76    James Perry                        2117  Cedar Hills  UT       42   M       8 40-44  1:43:55.8  1:45:11.7  7:56/M
   77    Robbert Karlik                     2290  Salt Lake City  UT    48   M       5 45-49  1:43:56.8  1:44:49.0  7:56/M
   78    Mike Walton                        1604  Rexburg  ID           25   M      14 25-29  1:44:05.4  1:46:04.6  7:56/M
   79    Justin Adams                       1853  Salt Lake City  UT    36   M       7 35-39  1:44:11.5  1:44:54.7  7:57/M
   80    Ron Keller                         2307  West Jordan  UT       45   M       6 45-49  1:44:11.6  1:46:01.5  7:57/M
   81    Tiffany Johnson                    1862  Valencia  CA          36   F       3 35-39  1:44:30.1  1:44:47.6  7:58/M
   82    Trevor Hille                       1998  Salt Lake City  UT    24   M      11 19-24  1:44:32.5  1:45:22.3  7:58/M
   83    Richard Voelkel                    2018  Orem  UT              31   M      10 30-34  1:44:33.4  1:45:52.6  7:58/M
   84    Gary Ladle                         1795  Salt Lake City  UT    63   M       1 60-64  1:44:53.1  1:44:55.4  8:00/M
   85    Paul Williamson                    2371  La Jolla  CA          30   M      11 30-34  1:44:54.6  1:45:34.7  8:00/M
   86    Nate Herzog                        1912  Ogden  UT             49   M       7 45-49  1:45:24.6  1:46:12.9  8:02/M
   87    Seth Lyman                         1787  The Woodlands  TX     33   M      12 30-34  1:45:37.9  1:47:16.8  8:03/M
   88    Angie McCoy                        2083  Payson  UT            28   M      15 25-29  1:45:48.4  1:46:06.5  8:04/M
   89    Weston Ridd                        2517  Kaysville  UT         31   M      13 30-34  1:45:52.5  1:46:51.2  8:05/M
   90    Brooke Peacock                     2261  Salt Lake City  UT    28   F       5 25-29  1:46:14.9  1:46:23.2  8:06/M
   91    Jessica White                      2231  Lehi  UT              41   F       3 40-44  1:46:40.2  1:48:20.8  8:08/M
   92    Trent Turner                       1632  Elk Ridge  UT         34   M      14 30-34  1:46:48.6  1:47:47.8  8:09/M
   93    Kevin Liu                          1805  Salt Lake City  UT    27   M      16 25-29  1:46:52.4  1:47:35.9  8:09/M
   94    Meredith Stanley                   1769  Orem  UT              27   F       6 25-29  1:46:53.3  1:47:26.9  8:09/M
   95    Jennifer Oak                       2189  Meridian  ID          39   F       4 35-39  1:46:55.2  1:47:28.1  8:09/M
   96    Spencer Adkins                     2206  Tulare  CA            22   M      12 19-24  1:47:04.4  1:47:43.4  8:10/M
   97    Carrie Becker                      1584  Boulder  WY           33   F       9 30-34  1:47:07.3  1:47:13.6  8:10/M
   98    Dorothy Hartman                    2328  North Ogden  UT       54   F       1 50-54  1:47:12.5  1:47:21.9  8:11/M
   99    Merrilee Peterson                  2092  Henderson  NV         39   F       5 35-39  1:47:29.8  1:48:10.1  8:12/M
  100    Emily Benson                       1931  Santaquin  UT         32   F      10 30-34  1:47:37.7  1:47:55.3  8:13/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  101    Jacob Zurcher                      2122  Provo  UT             23   M      13 19-24  1:47:44.6  1:49:00.9  8:13/M
  102    Jefferson Lyman                    2315  Beaverton  OR         33   M      15 30-34  1:47:51.0  1:49:30.5  8:14/M
  103    James Jensen                       1687  American Fork  UT     36   M       8 35-39  1:48:09.2  1:48:31.0  8:15/M
  104    Buffie Romrell                     1360  West Valley City  U   29   F       7 25-29  1:48:15.8  1:49:11.0  8:15/M
  105    Jolene Huff                        1784  Orem  UT              27   F       8 25-29  1:48:18.1  1:48:32.5  8:16/M
  106    William Tingey                     2034  Kaysville  UT         47   M       8 45-49  1:48:23.8  1:48:26.9  8:16/M
  107    Jenny Clark                        1450  Provo  UT             19   F       5 19-24  1:48:47.1  1:49:16.9  8:18/M
  108    Crystal Krebs                      2293  Santaquin  UT         27   F       9 25-29  1:48:48.4  1:49:19.5  8:18/M
  109    Devon Krebs                        2294  Santaquin  UT         25   M      17 25-29  1:48:48.6  1:49:19.7  8:18/M
  110    Cameryn Call                       2008  Alpine  UT            19   F       6 19-24  1:48:59.4  1:49:23.7  8:19/M
  111    Kori Scott                         1448  Salt Lake City  UT    35   F       6 35-39  1:49:08.3  1:50:52.3  8:19/M
  112    Robert Call                        2362  Alpine  UT            48   M       9 45-49  1:49:16.7  1:49:40.5  8:20/M
  113    Daniel Perciballi                  1925  Lafayette  NJ         29   M      18 25-29  1:49:26.8  1:50:20.4  8:21/M
  114    Heather Zurcher                    2121  Provo  UT             22   F       7 19-24  1:49:41.5  1:50:58.0  8:22/M
  115    Adam Robetson                      2322  Provo  UT             38   M       9 35-39  1:49:42.1  1:50:03.2  8:22/M
  116    Nathan Hansen                      2035  Saratoga Springs  U   19   M      14 19-24  1:49:47.4  1:50:03.0  8:22/M
  117    Rachael Gill                       2225  South Jordan  UT      31   F      11 30-34  1:50:26.2  1:51:41.2  8:25/M
  118    Felicia Borchert                   2240  Orem  UT              25   F      10 25-29  1:50:31.4  1:52:29.7  8:26/M
  119    Melissa Willie                     1380  Cedar Hills  UT       45   F       1 45-49  1:50:33.4  1:51:20.0  8:26/M
  120    Cheryl Howard                      1574  Provo  UT             23   F       8 19-24  1:50:43.3  1:51:00.4  8:27/M
  121    Shelby Evans                       2287  Lehi  UT              24   F       9 19-24  1:50:53.8  1:51:54.5  8:27/M
  122    Brian Harris                       2044  Phoenix  AZ           31   M      16 30-34  1:51:07.5  1:51:37.7  8:29/M
  123    Jutta Deininger                    1514  Salt Lake City  UT    47   F       2 45-49  1:51:24.9  1:52:36.7  8:30/M
  124    Eric Bready                        2184  Orem  UT              22   M      15 19-24  1:51:26.3  1:51:53.3  8:30/M
  125    Torrie Ellis                       1785  Orem  UT              24   F      10 19-24  1:51:28.9  1:51:43.4  8:30/M
  126    Jessica Wood                       1990  Bayfield  CO          27   F      11 25-29  1:51:33.5  1:52:29.8  8:31/M
  127    Lucas Chapman                      1814  Salt Lake City  UT    26   M      19 25-29  1:51:41.1  1:53:14.0  8:31/M
  128    Reed Hainsworth                    1599  Lindon  UT            49   M      10 45-49  1:51:42.1  1:51:45.3  8:31/M
  129    Katie Stratford                    1960  Orem  UT              22   F      11 19-24  1:51:43.8  1:51:54.8  8:31/M
  130    Cory Brereton                      2263  Payson  UT            52   M       3 50-54  1:51:45.8  1:52:03.9  8:31/M
  131    Bobbilee Pence                     2088  Provo  UT             23   F      12 19-24  1:51:46.0  1:52:55.2  8:32/M
  132    Flynn Chivers                      1567  Springville  UT       53   M       4 50-54  1:51:53.4  1:52:54.3  8:32/M
  133    Cameron Andersen                   2269  Spanish Fork  UT      28   M      20 25-29  1:51:57.3  1:53:12.8  8:32/M
  134    Ashley Guymon                      1328  Highland  UT          27   F      12 25-29  1:52:14.8  1:53:12.9  8:34/M
  135    Scott Degering                     2301  Sandy  UT             37   M      10 35-39  1:52:15.4  1:53:50.3  8:34/M
  136    Nicea Degering                     2300  Sandy  UT             37   F       7 35-39  1:52:15.5  1:53:51.1  8:34/M
  137    Ashley Hunter                      2047  Idaho Falls  ID       18   F       2 15-18  1:52:27.8  1:53:13.7  8:35/M
  138    Alan Holyoak                       1303  Rexburg  ID           50   M       5 50-54  1:52:29.6  1:53:14.8  8:35/M
  139    John Voshell                       1543  West Valley City  U   23   M      16 19-24  1:52:34.7  1:54:56.1  8:35/M
  140    Catherine Jeppsen                  2368  Salt Lake City  UT    30   F      12 30-34  1:52:34.8  1:52:43.5  8:35/M
  141    Becca Edwards                      1699  West Jordan  UT       19   F      13 19-24  1:52:40.5  1:52:45.6  8:36/M
  142    Cameron Horsley                    1382  Lund  NV              36   M      11 35-39  1:52:45.3  1:53:03.1  8:36/M
  143    Trevor Wright                      2224  Salt Lake City  UT    25   M      21 25-29  1:52:46.1  1:53:01.6  8:36/M
  144    Scott Hughes                       1818  St. George  UT        50   M       6 50-54  1:52:57.9  1:53:05.2  8:37/M
  145    Jentrie Darling                    1569  Lehi  UT              24   F      14 19-24  1:53:03.2  1:54:04.2  8:37/M
  146    Jamie Wursten                      1995  Bayfield  CO          32   F      13 30-34  1:53:04.1  1:54:00.5  8:37/M
  147    David Pond                         1313  Midvale  UT           39   M      12 35-39  1:53:07.5  1:53:35.8  8:38/M
  148    Scott Soward                       2133  Saratoga Springs  U   36   M      13 35-39  1:53:12.0  1:54:15.6  8:38/M
  149    Amber Hintze                       1778  Kaysville  UT         33   F      14 30-34  1:53:18.9  1:53:46.2  8:39/M
  150    Maren Nelson                       1824  Midvale  UT           32   F      15 30-34  1:53:21.1  1:54:10.6  8:39/M
  151    Aimee Gronning                     2365  Riverton  UT          31   F      16 30-34  1:53:21.4  1:54:10.9  8:39/M
  152    Susan Burdette                     1822  Saratoga Springs  U   37   F       8 35-39  1:53:23.7  1:54:05.4  8:39/M
  153    Rachel Murray                      2241  Orem  UT              25   F      13 25-29  1:53:29.3  1:54:21.0  8:39/M
  154    Kyle Davis                         1958  Springville  UT       24   M      17 19-24  1:53:36.1  1:53:47.5  8:40/M
  155    Steve King                         2349  Alpine  UT            45   M      11 45-49  1:53:51.0  1:54:14.5  8:41/M
  156    Everett Plante                     2014  Austin  TX            50   M       7 50-54  1:53:59.0  1:54:09.3  8:42/M
  157    Phena Brown                        1851  Elk Ridge  UT         43   F       4 40-44  1:54:29.6  1:55:40.3  8:44/M
  158    Everett Brown                      1852  Elk Ridge  UT         51   M       8 50-54  1:54:29.8  1:55:40.5  8:44/M
  159    Allison Newitt                     2223  Sandy  UT             34   F      17 30-34  1:54:40.2  1:55:35.4  8:45/M
  160    Jessica Ritchie                    1409  Sandy  UT             34   F      18 30-34  1:54:40.6  1:55:35.8  8:45/M
  161    John Curtis                        2295  Provo  UT             50   M       9 50-54  1:54:43.4  1:55:08.8  8:45/M
  162    Rob Hastings                       1566  Taylorsville  UT      35   M      14 35-39  1:54:48.8  1:55:14.0  8:45/M
  163    Brock Nelson                       1665  Provo  UT             22   M      18 19-24  1:54:59.0  1:55:44.5  8:46/M
  164    Sydney Denison                     1966  Mapleton  UT          15   F       3 15-18  1:55:01.1  1:55:51.2  8:46/M
  165    Kathleen Rosier                    2244  Kaysville  UT         47   F       3 45-49  1:55:08.5  1:57:04.2  8:47/M
  166    Darin Warren                       1736  Pleasant Grove  UT    34   M      17 30-34  1:55:08.8  1:55:31.6  8:47/M
  167    Alyce Ward                         1589  Pleasant Grove  UT    34   F      19 30-34  1:55:17.1  1:57:21.5  8:48/M
  168    Willliam Cerny                     2359  Orem  UT              62   M       2 60-64  1:55:18.7  1:57:55.9  8:48/M
  169    Jared Johns                        1967  Provo  UT             24   M      19 19-24  1:55:23.1  1:56:42.8  8:48/M
  170    Michelle Bulloch                   1474  Las Vegas  NV         40   F       5 40-44  1:55:29.0  1:57:33.0  8:49/M
  171    Denise Jardine                     2196  Lehi  UT              36   F       9 35-39  1:55:34.3  1:56:09.8  8:49/M
  172    Traci Haycock                      2160  Lyman  WY             38   F      10 35-39  1:55:38.6  1:55:53.7  8:49/M
  173    Jason Haycock                      2161  Lyman  WY             40   M       9 40-44  1:55:39.0  1:55:53.2  8:49/M
  174    Troy Caskey                        1732  Glendale  AZ          44   M      10 40-44  1:55:49.4  1:56:22.3  8:50/M
  175    Sean Walker                        2026  Provo  UT             30   M      18 30-34  1:55:49.6  1:56:41.0  8:50/M
  176    Brian Ricks                        1789  Mesa  AZ              35   M      15 35-39  1:55:52.2  1:56:48.8  8:50/M
  177    Abby Hawkins                       1857  Provo  UT             33   F      20 30-34  1:55:53.9  1:57:55.9  8:50/M
  178    Amanda Wells                       1401  Herriman  UT          30   F      21 30-34  1:56:11.9  1:57:15.2  8:52/M
  179    Franziska Deininger                1515  Salt Lake City  UT    14   F       1  1-14  1:56:13.1  1:57:25.1  8:52/M
  180    Sam Chynoweth                      1325  Lehi  UT              31   M      19 30-34  1:56:21.1  1:57:58.5  8:52/M
  181    Tyler Eversole                     1786  Magna  UT             40   M      11 40-44  1:56:23.4  1:57:14.1  8:53/M
  182    Matthew Arego                      1387  Salt Lake City  UT    30   M      20 30-34  1:56:29.9  1:56:34.5  8:53/M
  183    Jamie Austin                       1499  Oklahoma City  OK     33   F      22 30-34  1:56:30.1  1:58:18.5  8:53/M
  184    Chelsea Goodrich                   1544  Provo  UT             24   F      15 19-24  1:56:34.6  1:58:10.3  8:53/M
  185    Brian Carlsen                      2197  Pleasant Grove  UT    30   M      21 30-34  1:56:39.4  1:57:20.5  8:54/M
  186    Jacob Sivert                       1654  Orem  UT              29   M      22 25-29  1:56:43.1  1:58:45.8  8:54/M
  187    Fred Dunbar                        2013  Bountiful  UT         49   M      12 45-49  1:56:46.9  1:58:46.5  8:54/M
  188    Marty Hallam                       1651  Idaho Falls  ID       44   M      12 40-44  1:56:54.7  1:57:54.2  8:55/M
  189    Stephen Breinholt                  2108  Provo  UT             39   M      16 35-39  1:56:56.8  1:57:16.7  8:55/M
  190    Anna Beckstead                     1334  Bloomington  IL       37   F      11 35-39  1:56:58.8  1:57:53.6  8:55/M
  191    Krista Miller                      2019  Orem  UT              31   F      23 30-34  1:56:59.3  1:58:36.7  8:55/M
  192    Kelley Sauve                       1466  Las Vegas  NV         37   F      12 35-39  1:57:00.0  1:57:46.0  8:55/M
  193    Colleen Sidwell                    1999  Pleasant Grove  UT    38   F      13 35-39  1:57:18.6  1:58:36.4  8:57/M
  194    Greg Olney                         2060  Orem  UT              34   M      22 30-34  1:57:21.0  1:58:00.0  8:57/M
  195    Rebecca Buffington                 1358  Thornton  CO          31   F      24 30-34  1:57:24.3  1:58:16.6  8:57/M
  196    Russ Lowry                         1871  American Fork  UT     33   M      23 30-34  1:57:31.5  1:57:53.4  8:58/M
  197    Burke Tervort                      2214  Salem  UT             29   M      23 25-29  1:57:35.6  1:58:46.9  8:58/M
  198    Jacob Baker                        2364  Eagle Mt.  UT         29   M      24 25-29  1:57:46.6  1:59:04.3  8:59/M
  199    Brenna Alius                       1776  Provo  UT             19   F      16 19-24  1:57:47.5  1:58:25.7  8:59/M
  200    Leigh Vornkahl                     2156  Orem  UT              40   F       6 40-44  1:57:50.2  2:00:18.5  8:59/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  201    Hejdi Swan                         1884  Draper  UT            26   F      14 25-29  1:57:51.3  1:58:37.6  8:59/M
  202    Unknown Partic. 2396               2396                             M       1  0- 0  1:57:55.1  1:58:20.3  9:00/M
  203    Sys Hansana                        1869  Lehi  UT              32   M      24 30-34  1:58:02.9  1:59:06.2  9:00/M
  204    Brent Stagg                        2280  Washington  UT        49   M      13 45-49  1:58:10.3  2:00:22.7  9:01/M
  205    Heather Smith                      2262  Draper  UT            30   F      25 30-34  1:58:11.1  1:59:52.3  9:01/M
  206    Mark McConaghie                    1860  Lehi  UT              32   M      25 30-34  1:58:18.8  2:00:27.0  9:01/M
  207    Jeana Bonner                       2023  South Jordan  UT      26   F      15 25-29  1:58:26.6  1:59:07.0  9:02/M
  208    Ryan Partridge                     1847  Rigby  ID             41   M      13 40-44  1:58:34.1  1:59:21.0  9:03/M
  209    Lyle Brereton                      2264  Orem  UT              54   M      10 50-54  1:58:34.7  1:58:52.9  9:03/M
  210    Matt Frisby                        1765  Mapleton  UT          32   M      26 30-34  1:58:35.8  2:00:36.7  9:03/M
  211    Chelsea Jordan                     1395  Irvine  CA            20   F      17 19-24  1:58:36.9  1:58:47.0  9:03/M
  212    Makena Poulos                      2165  Orem  UT              21   F      18 19-24  1:58:43.0  2:00:23.3  9:03/M
  213    Greta Bradford                     1677  Payson  UT            31   F      26 30-34  1:58:44.4  2:01:33.5  9:03/M
  214    Tara Broberg                       3506  Mapleton  UT          35   F      14 35-39  1:58:46.2  2:01:33.3  9:04/M
  215    Chandler Scott                     1902  Spanish Fork  UT      13   M       1  1-14  1:58:46.6  1:59:10.1  9:04/M
  216    Jaye Synan                         1356  Evanston  WY          34   F      27 30-34  1:58:47.7  1:59:48.9  9:04/M
  217    Amy Taylor                         1633  Salt Lake City  UT    28   F      16 25-29  1:58:53.5  2:00:16.2  9:04/M
  218    Tiffany Hortin                     1579  Midvale  UT           26   F      17 25-29  1:58:54.9  1:59:40.2  9:04/M
  219    Terel Coomes                       2112  Las Vegas  NV         36   M      17 35-39  1:59:01.2  1:59:08.5  9:05/M
  220    John Watson                        1994  Payson  UT            41   M      14 40-44  1:59:06.1  2:01:00.2  9:05/M
  221    Candice MacFarlane                 2271  Pleasant Grove  UT    34   F      28 30-34  1:59:08.4  1:59:38.9  9:05/M
  222    Annette Johnson                    1476  Sandy  UT             21   F      19 19-24  1:59:10.4  1:59:53.1  9:05/M
  223    Amber Ostler                       2268  Orem  UT              30   F      29 30-34  1:59:11.0  1:59:57.0  9:05/M
  224    Gaby Jensen                        2309  Sandy  UT             19   F      20 19-24  1:59:14.0  2:00:31.3  9:06/M
  225    Cody Lewis                         1598  South Jordan  UT      38   M      18 35-39  1:59:18.0  2:00:41.6  9:06/M
  226    Yi Fang                            2073  Provo  UT             37   M      19 35-39  1:59:20.5  2:01:29.4  9:06/M
  227    Melody Scott                       1901  Spanish Fork  UT      32   F      30 30-34  1:59:21.2  1:59:44.9  9:06/M
  228    Linda Critchfield                  1916  Springville  UT       36   F      15 35-39  1:59:25.8  2:00:39.1  9:07/M
  229    Rachel Lux                         2174  Provo  UT             32   F      31 30-34  1:59:26.1  2:00:42.1  9:07/M
  230    Dominique Richmond                 1518  Salt Lake City  UT    29   F      18 25-29  1:59:28.0  2:00:19.9  9:07/M
  231    Morghan Kozlowski                  1510  Smithfield  UT        23   F      21 19-24  1:59:36.2  1:59:54.8  9:07/M
  232    Carleen Seljaas                    1802  Bountiful  UT         45   F       4 45-49  1:59:43.0  2:02:07.3  9:08/M
  233    Emily Allen                        1404  Lehi  UT              15   F       4 15-18  1:59:43.2  2:00:44.6  9:08/M
  234    Torey Leavitt                      1408  Cedar Hills  UT       25   F      19 25-29  1:59:51.2  2:01:05.1  9:09/M
  235    Jackie Leavitt                     1400  Cedar Hills  UT       49   F       5 45-49  1:59:54.5  2:01:07.7  9:09/M
  236    Tonya Barnes                       2310  Provo  UT             23   F      22 19-24  1:59:57.0  2:01:03.8  9:09/M
  237    Erica Prestwich                    1730  Saratoga Springs  U   23   F      23 19-24  2:00:00.8  2:00:13.8  9:09/M
  238    Michael Harmon                     1812  American Fork  UT     35   M      20 35-39  2:00:13.8  2:01:19.3  9:10/M
  239    Laura Dart                         1480  Spanish Fork  UT      22   F      24 19-24  2:00:13.9  2:01:03.0  9:10/M
  240    Brittany Duckett                   1449  Spanish Fork  UT      27   F      20 25-29  2:00:17.9  2:00:48.0  9:10/M
  241    Clinton Gropp                      1453  Cortez  CO            33   M      27 30-34  2:00:20.4  2:00:41.2  9:11/M
  242    Elizabeth Hansen                   1588  Las Vegas  NV         35   F      16 35-39  2:00:20.8  2:02:24.6  9:11/M
  243    Meggin Marchant                    2330  Parker  CO            26   F      21 25-29  2:00:42.0  2:02:54.2  9:12/M
  244    Connie Dangerfield                 2168  Salt Lake City  UT    25   F      22 25-29  2:00:47.9  2:02:37.3  9:13/M
  245    Karilynn Adams                     1980  Wellington  CO        29   F      23 25-29  2:00:48.6  2:02:22.1  9:13/M
  246    Anna Jensen                        1522  West Jordan  UT       45   F       6 45-49  2:00:54.1  2:02:44.8  9:13/M
  247    Holly Trapp                        1433  Sandy  UT             39   F      17 35-39  2:00:59.0  2:02:46.8  9:14/M
  248    Jill Hanson                        1749  Lehi  UT              34   F      32 30-34  2:01:00.7  2:02:01.3  9:14/M
  249    Brian Hanson                       1750  Lehi  UT              38   M      21 35-39  2:01:00.8  2:02:01.3  9:14/M
  250    Kayley Poglajen                    2173  Vernal  UT            20   F      25 19-24  2:01:06.4  2:01:22.0  9:14/M
  251    Lindsay Davis                      1534  Orem  UT              25   F      24 25-29  2:01:06.7  2:02:09.6  9:14/M
  252    Heidi Gilleland                    1506  South Weber  UT       29   F      25 25-29  2:01:08.7  2:03:00.6  9:14/M
  253    Kasey Gibson                       2140  Roy  UT               27   M      25 25-29  2:01:16.7  2:03:05.9  9:15/M
  254    Amanda Gibson                      2139  Roy  UT               25   F      26 25-29  2:01:16.8  2:03:05.9  9:15/M
  255    Kyna Taylor                        2043  Provo  UT             25   F      27 25-29  2:01:27.7  2:02:27.0  9:16/M
  256    Jessica Merchant                   2348  Edgewater  MD         30   F      33 30-34  2:01:28.8  2:03:12.9  9:16/M
  257    Barbara Larrain                    1914  Portland  OR          57   F       1 55-59  2:01:29.9  2:02:27.3  9:16/M
  258    Valorie Wolf                       1439  Orem  UT              24   F      26 19-24  2:01:34.1  2:01:45.8  9:16/M
  259    Angela Druce                       1682  Lamar  CO             23   F      27 19-24  2:01:37.1  2:01:45.2  9:17/M
  260    Heather Robison                    1388  Salt Lake City  UT    31   F      34 30-34  2:01:39.4  2:02:59.4  9:17/M
  261    Anne Hansen                        1389  Salt Lake City  UT    30   F      35 30-34  2:01:39.5  2:02:59.3  9:17/M
  262    Rachele Kunz                       1872  South Jordan  UT      27   F      28 25-29  2:01:47.8  2:02:38.8  9:17/M
  263    Ashlee Barrow                      2127  Provo  UT             19   F      28 19-24  2:01:48.5  2:02:03.4  9:17/M
  264    Debbie Kroll                       1549  South Jordan  UT      50   F       2 50-54  2:01:57.3  2:02:48.1  9:18/M
  265    Conan Robison                      1470  Spanish Fork  UT      48   M      14 45-49  2:02:09.4  2:03:00.4  9:19/M
  266    Bruce Rowe                         1764  Heber City  UT        41   M      15 40-44  2:02:18.1  2:02:57.8  9:20/M
  267    Erika Sparrow                      2137  North Ogden  UT       29   F      29 25-29  2:02:33.7  2:02:40.3  9:21/M
  268    Angela Lawler                      2022  Harrisville  UT       32   F      36 30-34  2:02:39.7  2:03:27.6  9:21/M
  269    Paul Murphy                        2048  Herriman  UT          32   M      28 30-34  2:02:42.0  2:03:44.1  9:22/M
  270    Emily Murphy                       2049  Herriman  UT          28   F      30 25-29  2:02:42.6  2:03:44.2  9:22/M
  271    Owen Carlson                       2230  Sandy  UT             28   M      26 25-29  2:02:43.6  2:04:30.4  9:22/M
  272    Joshua Dahl                        2213  Orem  UT              29   M      27 25-29  2:02:44.1  2:02:53.3  9:22/M
  273    Kathy Jardine                      2195  Lehi  UT              38   F      18 35-39  2:02:48.3  2:03:24.2  9:22/M
  274    Kathy Eby                          2366  West Jordan  UT       32   F      37 30-34  2:02:53.1  2:03:37.9  9:22/M
  275    Brittni Baer                       1922  Alpine  UT            24   F      29 19-24  2:02:53.8  2:03:28.7  9:22/M
  276    Julie Eriksen                      2354  Bradenton  FL         44   F       7 40-44  2:03:04.0  2:03:18.2  9:23/M
  277    Renae Bliss                        1755  Lehi  UT              39   F      19 35-39  2:03:05.5  2:04:06.2  9:23/M
  278    Ali Carlile                        1683  Provo  UT             27   F      31 25-29  2:03:13.8  2:04:05.6  9:24/M
  279    Amy Davis                          2063  South Jordan  UT      38   F      20 35-39  2:03:29.2  2:04:31.4  9:25/M
  280    Amber Freiss                       1321  Herriman  UT          31   F      38 30-34  2:03:29.7  2:04:31.8  9:25/M
  281    Melinda Ibarra                     2087  Provo  UT             29   F      32 25-29  2:03:35.4  2:03:48.9  9:26/M
  282    Desiree Johnson                    1305  Lehi  UT              29   F      33 25-29  2:03:39.5  2:05:49.8  9:26/M
  283    Alexis Atkinson                    2054  Riverton  UT          20   M      20 19-24  2:03:54.0  2:04:55.7  9:27/M
  284    Kanani Peay                        2099  Provo  UT             23   F      30 19-24  2:03:54.5  2:04:08.5  9:27/M
  285    Brecca Johnson                     2075  Sandy  UT             23   F      31 19-24  2:04:00.6  2:04:51.2  9:28/M
  286    Holly Morgan                       2272  Pleasant Grove  UT    32   F      39 30-34  2:04:05.6  2:04:25.9  9:28/M
  287    Angela Randall                     2031  Farmington  UT        40   F       8 40-44  2:04:07.2  2:04:50.7  9:28/M
  288    Julia Rowbury                      1774  Aberfeen  ID          22   F      32 19-24  2:04:14.8  2:06:07.0  9:29/M
  289    Bill Burton                        2235  Spanish Fork  UT      32   M      29 30-34  2:04:16.2  2:05:24.7  9:29/M
  290    Amy Marshall                       1340  Payson  UT            28   F      34 25-29  2:04:17.2  2:05:26.3  9:29/M
  291    Mike Francom                       2163  Provo  UT             35   M      22 35-39  2:04:17.7  2:05:15.4  9:29/M
  292    Annie Thomas                       2191  Orem  UT              27   F      35 25-29  2:04:19.2  2:04:35.3  9:29/M
  293    Allison Wilford                    1491  Afton  WY             20   F      33 19-24  2:04:23.2  2:05:17.9  9:29/M
  294    Jill Ensign                        1743  Provo  UT             23   F      34 19-24  2:04:25.1  2:05:11.8  9:29/M
  295    Clarissa Haycock                   1462  Provo  UT             26   F      36 25-29  2:04:25.2  2:05:12.0  9:29/M
  296    Tara Lallatin                      1490  Honolulu  HI          31   F      40 30-34  2:04:28.8  2:05:20.3  9:30/M
  297    Amanda Taylor                      2078  Orem  UT              26   F      37 25-29  2:04:34.2  2:06:40.3  9:30/M
  298    Jason Phillippi                    2144  American Fork  UT     37   M      23 35-39  2:04:38.3  2:04:50.2  9:30/M
  299    Pam Barnes                         2147  Saratoga Springs  U   49   F       7 45-49  2:04:40.2  2:05:52.9  9:31/M
  300    Sharee Wise                        1636  Ogden  UT             32   F      41 30-34  2:04:46.0  2:04:52.2  9:31/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  301    Andrea Taylor                      1487  West Jordan  UT       34   F      42 30-34  2:04:46.0  2:04:54.7  9:31/M
  302    Sydney Jordan                      1464  Provo  UT             22   F      35 19-24  2:04:46.1  2:04:57.3  9:31/M
  303    Unknown Partic. 1886               1886                             M       2  0- 0  2:04:50.3  2:04:50.3  9:31/M
  304    Nicholas Jordan                    1465  Provo  UT             24   M      21 19-24  2:04:50.8  2:05:02.1  9:31/M
  305    Kent Gledhill                      2006  Provo  UT             46   M      15 45-49  2:04:57.3  2:06:38.9  9:32/M
  306    Emily Becker                       1482  East Lansing  MI      26   F      38 25-29  2:04:57.4  2:05:42.1  9:32/M
  307    Lee Madsen                         1323  Salt Lake City  UT    34   F      43 30-34  2:04:59.3  2:05:22.3  9:32/M
  308    Carla Lichtenwalter                2227  Salt Lake City  UT    55   F       2 55-59  2:05:01.2  2:06:16.1  9:32/M
  309    Crystal Wallace                    2085  Santaquin  UT         31   F      44 30-34  2:05:03.2  2:05:20.5  9:32/M
  310    Mark Stewart                       1372  Lehi  UT              28   M      28 25-29  2:05:06.0  2:06:08.1  9:33/M
  311    Ashley Nixon                       1373  Lindon  UT            19   F      36 19-24  2:05:06.2  2:06:08.8  9:33/M
  312    Jordan Staheli                     1603  Provo  UT             27   M      29 25-29  2:05:16.4  2:05:52.2  9:33/M
  313    Jenny Weston                       2153  Salt Lake City  UT    32   F      45 30-34  2:05:18.4  2:05:25.2  9:33/M
  314    Brian King                         1977  Provo  UT             29   M      30 25-29  2:05:32.7  2:06:51.7  9:35/M
  315    Becky Berge                        1685  Santaquin  UT         41   F       9 40-44  2:05:34.1  2:06:00.9  9:35/M
  316    Liane Hunsaker                     1460  Highland  UT          39   F      21 35-39  2:05:38.4  2:07:16.5  9:35/M
  317    Carol Bowers                       1593  Highland  UT          49   F       8 45-49  2:05:46.8  2:07:24.9  9:36/M
  318    Lindsay Carey                      1635  Orem  UT              22   F      37 19-24  2:05:47.7  2:05:58.7  9:36/M
  319    Danny Allen                        1393  Glendale  AZ          39   M      24 35-39  2:05:53.0  2:06:26.4  9:36/M
  320    Neal Williams                      2095  Highland  UT          46   M      16 45-49  2:05:58.6  2:07:18.6  9:37/M
  321    Heather Colling                    1405  Sandy  UT             42   F      10 40-44  2:06:09.1  2:06:53.3  9:37/M
  322    Melinda Sirstins                   2194  Salt Lake City  UT    32   F      46 30-34  2:06:19.6  2:07:13.4  9:38/M
  323    Josh Horstmann                     2252  Alpine  UT            39   M      25 35-39  2:06:20.4  2:07:45.6  9:38/M
  324    Delberta Nez                       1772  Snowflake  AZ         49   F       9 45-49  2:06:21.7  2:07:12.8  9:38/M
  325    Brad Haymond                       2030  Orem  UT              34   M      30 30-34  2:06:22.8  2:07:04.9  9:38/M
  326    Bryce Haymond                      1315  Pleasant Grove  UT    29   M      31 25-29  2:06:23.3  2:07:05.2  9:38/M
  327    Tricia Chavez                      2028  Herriman  UT          36   F      22 35-39  2:06:26.9  2:07:24.1  9:39/M
  328    Lauren Miner                       1361  Cedar Hills  UT       19   F      38 19-24  2:06:30.6  2:07:23.4  9:39/M
  329    Raquel Labrum                      2059  Roosevelt  UT         31   F      47 30-34  2:06:34.6  2:08:03.6  9:39/M
  330    Cassie White                       1748  Roosevelt  UT         32   F      48 30-34  2:06:35.5  2:08:04.5  9:39/M
  331    Tiffany Hedgepeth                  1846  Farmington  NM        27   F      39 25-29  2:06:41.9  2:07:33.4  9:40/M
  332    Lauren Andrews                     1501  Lehi  UT              27   F      40 25-29  2:06:42.3  2:08:30.0  9:40/M
  333    Bill Thresher                      1734  American Fork  UT     40   M      16 40-44  2:06:46.8  2:07:07.0  9:40/M
  334    Dave Barnes                        2311  Provo  UT             25   M      32 25-29  2:06:48.7  2:07:55.1  9:40/M
  335    Emma Toolson                       1906  Provo  UT             21   F      39 19-24  2:06:50.1  2:06:57.8  9:40/M
  336    Erik Jacklin                       2284  Cedar Hills  UT       36   M      26 35-39  2:06:55.4  2:07:40.5  9:41/M
  337    Ann Jacklin                        2285  Cedar Hills  UT       36   F      23 35-39  2:06:55.7  2:07:40.8  9:41/M
  338    Leah Wright                        2154  Provo  UT             22   F      40 19-24  2:07:06.6  2:09:01.4  9:42/M
  339    Lorilee Allred                     2104  Bountiful  UT         35   F      24 35-39  2:07:13.9  2:08:35.4  9:42/M
  340    Jenn Watson                        1993  Payson  UT            39   F      25 35-39  2:07:18.0  2:09:11.9  9:43/M
  341    Kylee Hutchinson                   2321  Kaysville  UT         19   F      41 19-24  2:07:22.4  2:08:30.4  9:43/M
  342    Matt Monson                        1878  Taylorsville  UT      28   M      33 25-29  2:07:29.6  2:09:11.4  9:43/M
  343    Amy Freeman                        1554  Provo  UT             21   F      42 19-24  2:07:37.0  2:08:45.9  9:44/M
  344    Tricia Atkinson                    2236  Logan  UT             34   F      49 30-34  2:07:48.3  2:08:56.6  9:45/M
  345    Bryan Sudweeks                     1528  Provo  UT             55   M       2 55-59  2:07:51.3  2:08:05.9  9:45/M
  346    Marlo Gifford                      1879  Las Vegas  NV         34   F      50 30-34  2:07:59.1  2:09:16.2  9:46/M
  347    Nate Heaps                         1327  Lehi  UT              31   M      31 30-34  2:08:06.0  2:09:44.5  9:46/M
  348    Louise Illes                       1302  Orem  UT              56   F       3 55-59  2:08:20.7  2:09:00.5  9:47/M
  349    Rosalee Lowry                      2242  American Fork  UT     25   F      41 25-29  2:08:22.2  2:09:15.3  9:47/M
  350    Britta Anderton                    1338  Lehi  UT              33   F      51 30-34  2:08:22.4  2:09:18.5  9:47/M
  351    Jami Huntsman                      1507  Midway  UT            25   F      42 25-29  2:08:23.7  2:10:15.1  9:48/M
  352    Mike Colledge                      1535  Orem  UT              56   M       3 55-59  2:08:25.3  2:08:53.5  9:48/M
  353    Katie Richardson                   2081  St. George  UT        30   F      52 30-34  2:08:26.3  2:09:29.6  9:48/M
  354    Jodi Gardner                       1684  Washington  UT        37   F      26 35-39  2:08:29.2  2:09:01.3  9:48/M
  355    James Buchanan                     1494  Kuna  ID              34   M      32 30-34  2:08:30.9  2:10:32.3  9:48/M
  356    Debbie Lefevre                     1841  Bountiful  UT         46   F      10 45-49  2:08:32.6  2:10:57.2  9:48/M
  357    Elfi Ortenburger                   2326  Draper  UT            57   F       4 55-59  2:08:33.0  2:10:30.2  9:48/M
  358    Keri Van Staden                    2145  North Salt Lake  UT   38   F      27 35-39  2:08:41.7  2:10:16.6  9:49/M
  359    Kathy Everett                      1417  Kotzebue  AK          43   F      11 40-44  2:08:44.9  2:08:53.7  9:49/M
  360    Syd Long                           2303  Provo  UT             47   M      17 45-49  2:08:50.2  2:10:33.2  9:50/M
  361    Laura Holt                         2015  South Jordan  UT      35   F      28 35-39  2:08:56.9  2:11:17.2  9:50/M
  362    Brittney Bodine                    1457  Provo  UT             27   F      43 25-29  2:09:01.5  2:09:31.9  9:50/M
  363    Adrian Williams                    1322  South Jordan  UT      37   M      27 35-39  2:09:02.6  2:09:48.3  9:51/M
  364    Emily Lesueur                      1330  Mesa  AZ              37   F      29 35-39  2:09:07.2  2:09:47.2  9:51/M
  365    Skye Hiatt                         1613  Mesa  AZ              20   F      43 19-24  2:09:07.5  2:10:22.7  9:51/M
  366    Kathryn Alexander                  2205  Provo  UT             24   F      44 19-24  2:09:09.0  2:10:03.5  9:51/M
  367    James Patterson                    2316  Alpine  UT            51   M      11 50-54  2:09:12.8  2:10:38.9  9:51/M
  368    Ashley Christiansen                2193  Logan  UT             20   F      45 19-24  2:09:14.4  2:10:12.7  9:51/M
  369    Misty Hunsaker                     2220  Orem  UT              23   F      46 19-24  2:09:15.6  2:10:10.1  9:52/M
  370    Aubrey Shaner                      1640  Orem  UT              28   F      44 25-29  2:09:18.6  2:10:16.9  9:52/M
  371    Kaylie King                        1396  Las Vegas  NV         19   F      47 19-24  2:09:20.0  2:09:30.7  9:52/M
  372    Gregory King                       1394  Las Vegas  NV         44   M      17 40-44  2:09:22.2  2:09:33.2  9:52/M
  373    Bruce Call                         1710  Pleasant Grove  UT    52   M      12 50-54  2:09:23.6  2:11:34.0  9:52/M
  374    Heather Moldenhauer                2111  Elk Ridge  UT         32   F      53 30-34  2:09:25.5  2:10:31.4  9:52/M
  375    Emilee Covington                   1346  Lehi  UT              32   F      54 30-34  2:09:34.5  2:10:30.7  9:53/M
  376    Phil Barker                        2319  Alpine  UT            53   M      13 50-54  2:09:35.3  2:11:01.2  9:53/M
  377    Mady Whitehead                     2136  Provo  UT             16   F       5 15-18  2:09:37.2  2:11:49.6  9:53/M
  378    Sade Turner                        3762  Draper  UT            29   F      45 25-29  2:09:37.7  2:10:51.9  9:53/M
  379    Miriam Jackson                     2215  West Valley  UT       22   F      48 19-24  2:09:39.6  2:10:51.2  9:53/M
  380    Laura Roberts                      1752  Weston  ID            41   F      12 40-44  2:09:44.0  2:10:26.9  9:54/M
  381    Annika Lovell                      2277  Tooele  UT            31   F      55 30-34  2:09:50.5  2:11:46.2  9:54/M
  382    Aaron Lovell                       2276  Tooele  UT            32   M      33 30-34  2:09:50.7  2:11:46.4  9:54/M
  383    Tanya Martinez                     2352  Midvale  UT           42   F      13 40-44  2:09:50.8  2:10:29.8  9:54/M
  384    Cloey Sue Roper                    1678  Payson  UT            19   F      49 19-24  2:09:57.9  2:11:07.0  9:55/M
  385    Scott Harris                       2192  Queen Creek  AZ       29   M      34 25-29  2:10:13.7  2:10:44.1  9:56/M
  386    Becky Sturgis                      1746  Pleasant Grove  UT    39   F      30 35-39  2:10:14.2  2:12:01.9  9:56/M
  387    Matt Mitchell                      2199  Provo  UT             24   M      22 19-24  2:10:15.8  2:10:26.2  9:56/M
  388    Jennifer Nielsen                   2188  Orem  UT              25   F      46 25-29  2:10:16.5  2:10:54.0  9:56/M
  389    Sarah Yates                        1492  Lehi  UT              29   F      47 25-29  2:10:17.2  2:10:54.6  9:56/M
  390    Anastasia Martin                   1987  Hill Afb  UT          31   F      56 30-34  2:10:17.6  2:11:34.7  9:56/M
  391    Jeffrey Martin                     1986  Hill Afb  UT          33   M      34 30-34  2:10:17.7  2:11:34.5  9:56/M
  392    Elizabeth Adkins                   1615  Tulare  CA            20   F      50 19-24  2:10:21.4  2:12:14.2  9:57/M
  393    Elizabeth Whitehead                2135  Provo  UT             40   F      14 40-44  2:10:23.6  2:12:35.8  9:57/M
  394    Kerri Andersen                     1666  Rexburg  ID           44   F      15 40-44  2:10:26.9  2:11:03.0  9:57/M
  395    Nora Petersen                      2074  Henderson  NV         32   F      57 30-34  2:10:31.2  2:11:11.2  9:57/M
  396    Chelsie Laycock                    1339  Lehi  UT              34   F      58 30-34  2:10:53.9  2:11:50.2  9:59/M
  397    Katti Johnson                      1703  South Jordan  UT      31   F      59 30-34  2:10:55.7  2:12:41.7  9:59/M
  398    Misty Checketts                    2208  Deweyville  UT        28   F      48 25-29  2:10:57.5  2:11:17.6  9:59/M
  399    Andrea Lemon                       2238  Park City  UT         28   F      49 25-29  2:10:58.0  2:12:07.6  9:59/M
  400    Kristy Nelson                      1700  Lehi  UT              31   F      60 30-34  2:11:00.6  2:12:41.3 10:00/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  401    Dan Wahlin                         1440  Pleasant Grove  UT    29   M      35 25-29  2:11:02.4  2:12:35.2 10:00/M
  402    Erica Wiener                       1729  Henderson  NV         38   F      31 35-39  2:11:12.4  2:11:52.1 10:00/M
  403    Lisa Swain                         1976  Salt Lake City  UT    41   F      16 40-44  2:11:14.6  2:13:06.5 10:01/M
  404    Whitney Robins                     2166  Provo  UT             21   F      51 19-24  2:11:14.7  2:13:12.4 10:01/M
  405    Cassie Anderson                    1479  Saratoga Springs  U   29   F      50 25-29  2:11:17.0  2:11:51.4 10:01/M
  406    Julie Bagley                       1646  American Fork  UT     24   F      52 19-24  2:11:19.5  2:11:27.0 10:01/M
  407    Becky Smith                        2169  Lehi  UT              33   F      61 30-34  2:11:23.8  2:13:31.0 10:01/M
  408    Nicole Swan                        1819  Orem  UT              36   F      32 35-39  2:11:24.7  2:13:17.5 10:01/M
  409    Marie McConaghie                   1859  Lehi  UT              28   F      51 25-29  2:11:38.7  2:13:48.3 10:02/M
  410    Tiffany Shamo                      1612  Boulder City  NV      29   F      52 25-29  2:11:41.9  2:12:37.3 10:03/M
  411    Jennifer Worthen                   1947  Provo  UT             24   F      53 19-24  2:11:46.2  2:13:07.9 10:03/M
  412    Mindi Brimhall                     1709  Pleasant Grove  UT    30   F      62 30-34  2:11:51.8  2:12:19.2 10:03/M
  413    Justin Slade                       2355  Las Vegas  NV         35   M      28 35-39  2:11:55.3  2:13:50.3 10:04/M
  414    Christina Balzly                   1751  Santaquin  UT         31   F      63 30-34  2:12:03.1  2:13:52.0 10:04/M
  415    Jenifer Larsen                     1575  Santaquin  UT         39   F      33 35-39  2:12:03.4  2:13:52.4 10:04/M
  416    Rachel Colledge                    1320  Salt Lake City  UT    35   F      34 35-39  2:12:05.2  2:12:28.0 10:05/M
  417    Ron Floyd                          1954  Orem  UT              41   M      18 40-44  2:12:05.8  2:14:06.1 10:05/M
  418    Lahoma Hollingsworth               2148  American Fork  UT     40   F      17 40-44  2:12:06.5  2:13:18.3 10:05/M
  419    Andria Sainsbury                   1459  Pleasant Grove  UT    28   F      53 25-29  2:12:20.1  2:13:49.6 10:06/M
  420    Unknown Partic. 2131               2131                             M       3  0- 0  2:12:21.6  2:12:53.9 10:06/M
  421    Stephanie Ashby                    2070  Phoenix  AZ           24   F      54 19-24  2:12:22.3  2:14:10.6 10:06/M
  422    Marci Watson                       1650  Orem  UT              22   F      55 19-24  2:12:25.8  2:12:33.9 10:06/M
  423    Hilda Brown                        1979  Layton  UT            52   F       3 50-54  2:12:30.6  2:13:27.5 10:06/M
  424    Elizabeth Washburn                 1882  Pleasant Grove  UT    28   F      54 25-29  2:12:32.5  2:13:10.9 10:07/M
  425    Stacy Day                          1679  Columbia  MO          38   F      35 35-39  2:12:37.4  2:14:13.9 10:07/M
  426    Steven Curtis                      1637  Mesa  AZ              58   M       4 55-59  2:12:44.9  2:14:32.5 10:07/M
  427    Heather Peay                       2086  Provo  UT             26   F      55 25-29  2:12:49.7  2:13:03.5 10:08/M
  428    Steven Haddock                     2335  Orem  UT              35   M      29 35-39  2:12:58.8  2:13:50.8 10:09/M
  429    Michael Beach                      1628  Springville  UT       48   M      18 45-49  2:13:07.4  2:15:36.9 10:09/M
  430    Jennifer Kessler                   2032  Bountiful  UT         31   F      64 30-34  2:13:08.2  2:13:27.3 10:09/M
  431    Marisa Acuna                       1915  Edmund  OK            31   F      65 30-34  2:13:11.3  2:13:38.9 10:10/M
  432    Jessica Anderson                   1696  Orem  UT              26   F      56 25-29  2:13:13.3  2:14:31.1 10:10/M
  433    Catherine Smoyer                   2341  South Jordan  UT      47   F      11 45-49  2:13:13.8  2:13:30.0 10:10/M
  434    Morgan Hawkes                      2065  Provo  UT             20   F      56 19-24  2:13:19.2  2:14:15.9 10:10/M
  435    Melinda Oborn                      1965  Bountiful  UT         31   F      66 30-34  2:13:21.9  2:13:40.3 10:10/M
  436    Suzanne Williams                   2175  West Jordan  UT       39   F      36 35-39  2:13:24.6  2:15:19.6 10:11/M
  437    Cornelio Morales                   1794  West Valley City  U   42   M      19 40-44  2:13:36.8  2:14:58.9 10:11/M
  438    Suzette Beach                      1675  Springville  UT       44   F      18 40-44  2:13:51.5  2:16:19.9 10:13/M
  439    Mary Dawn Meier                    1863  Holladay  UT          29   F      57 25-29  2:13:51.9  2:16:05.4 10:13/M
  440    Mackenzie Scott                    2064  Provo  UT             20   F      57 19-24  2:13:52.7  2:14:48.8 10:13/M
  441    Lane Miner                         1362  Cedar Hills  UT       24   M      23 19-24  2:14:03.9  2:14:57.4 10:14/M
  442    Amanda Bagley                      1948  Mapleton  UT          30   F      67 30-34  2:14:04.1  2:15:25.6 10:14/M
  443    Kathryn Williams                   2041  Provo  UT             21   F      58 19-24  2:14:04.8  2:15:08.1 10:14/M
  444    Amy Chatwin                        1468  Springville  UT       31   F      68 30-34  2:14:12.1  2:15:22.5 10:14/M
  445    Rich Willes                        1740  Lindon  UT            37   M      30 35-39  2:14:15.6  2:14:39.9 10:14/M
  446    Kathryn Gille                      1792  Provo  UT             28   F      58 25-29  2:14:18.8  2:15:54.8 10:15/M
  447    Bart Beckstead                     1335  Bloomington  IL       40   M      20 40-44  2:14:33.1  2:15:36.7 10:16/M
  448    Kyle Dunaway                       1520  Kamas  UT             27   M      36 25-29  2:14:35.9  2:16:52.0 10:16/M
  449    Kassie Moen                        1964  Lehi  UT              29   F      59 25-29  2:14:36.2  2:16:27.5 10:16/M
  450    Jennifer Voelkel                   2017  Orem  UT              26   F      60 25-29  2:14:55.8  2:16:15.3 10:17/M
  451    Emily Williams                     2333  Provo  UT             25   F      61 25-29  2:14:59.3  2:15:46.8 10:18/M
  452    Tipling Shinn                      2334  Cottonwood Heights    23   F      59 19-24  2:14:59.4  2:15:47.0 10:18/M
  453    Gary Sanderson                     1742  Pleasant Grove  UT    36   M      31 35-39  2:15:07.0  2:15:33.2 10:18/M
  454    Natalie Sanderson                  1741  Pleasant Grove  UT    33   F      69 30-34  2:15:07.0  2:15:33.2 10:18/M
  455    Wendy Melville                     1607  American Fork  UT     31   F      70 30-34  2:15:09.1  2:15:28.2 10:19/M
  456    Jenny Raventos                     1643  Saratoga Springs  U   35   F      37 35-39  2:15:09.3  2:15:28.6 10:19/M
  457    Jessica Dalton                     1443  Salt Lake City  UT    30   F      71 30-34  2:15:18.3  2:15:42.6 10:19/M
  458    Walter Saguibo                     1788  Provo  UT             42   M      21 40-44  2:15:22.1  2:17:04.9 10:20/M
  459    Mark Delorey                       1763  Provo  UT             25   M      37 25-29  2:15:32.6  2:17:34.2 10:20/M
  460    Karina Rhodes                      1473  Salt Lake City  UT    45   F      12 45-49  2:15:41.3  2:17:27.8 10:21/M
  461    Nicole Petersen                    2212  Pleasant Grove  UT    28   F      62 25-29  2:15:42.7  2:17:16.8 10:21/M
  462    Jodi Byrge                         2204  Temple  TX            29   F      63 25-29  2:15:43.3  2:17:16.9 10:21/M
  463    Jessica Allee                      1592  East Lansing  MI      30   F      72 30-34  2:15:46.4  2:16:30.8 10:21/M
  464    Riley Peck                         2052  Riverton  UT          27   M      38 25-29  2:15:49.8  2:16:54.6 10:22/M
  465    Laci Thornton                      2351  Caliente  NV          28   F      64 25-29  2:15:51.9  2:16:17.2 10:22/M
  466    Darla Hathaway                     1467  Payson  UT            27   F      65 25-29  2:15:52.0  2:15:56.3 10:22/M
  467    Kristy Hatt                        1594  Clinton  UT           32   F      73 30-34  2:16:06.0  2:17:00.4 10:23/M
  468    Michele Walker                     2305  Pleasant Grove  UT    33   F      74 30-34  2:16:09.5  2:17:46.8 10:23/M
  469    Sharee Olsen                       2036  Provo  UT             24   F      60 19-24  2:16:10.9  2:16:28.3 10:23/M
  470    Tammy Scarbrough                   2343  West Valley City  U   37   F      38 35-39  2:16:17.2  2:16:23.1 10:24/M
  471    Dianna Frenzel                     1887  Pleasant Grove  UT    22   F      61 19-24  2:16:20.9  2:18:17.9 10:24/M
  472    Sandy Biesinger                    1808  Highland  UT          47   F      13 45-49  2:16:36.1  2:17:44.7 10:25/M
  473    Hugh Biesinger                     1809  Highland  UT          53   M      14 50-54  2:16:45.3  2:17:54.3 10:26/M
  474    Stacy Miner                        1369  Meridian  ID          28   F      66 25-29  2:16:54.2  2:17:44.6 10:27/M
  475    Audrey Nielsen                     1504  Sandy  UT             10   F       2  1-14  2:16:58.5  2:19:00.9 10:27/M
  476    Kristal Cole                       1505  Sandy  UT             28   F      67 25-29  2:17:00.9  2:19:03.1 10:27/M
  477    Mallory Nielsen                    1503  Sandy  WI             17   F       6 15-18  2:17:08.8  2:19:11.0 10:28/M
  478    Cindy Koenig                       1608  Orem  UT              30   F      75 30-34  2:17:21.4  2:18:55.6 10:29/M
  479    Zonda Perry                        2115  Cedar Hills  UT       52   F       4 50-54  2:17:27.0  2:18:43.5 10:29/M
  480    Kurt Gale                          1720  Draper  UT            41   M      22 40-44  2:17:28.8  2:18:23.2 10:29/M
  481    Amy Kessler                        2282  Taylorsville  UT      28   F      68 25-29  2:17:30.3  2:18:55.9 10:29/M
  482    Taylee Case                        1932  Brigham City  UT      24   F      62 19-24  2:17:34.5  2:19:41.6 10:30/M
  483    Kristen Mindrum                    1381  Kaysville  UT         35   F      39 35-39  2:17:40.9  2:18:27.1 10:30/M
  484    Eric Draper                        1597  Springville  UT       24   M      24 19-24  2:17:44.6  2:20:13.7 10:30/M
  485    Natasha Draper                     1596  Springville  UT       21   F      63 19-24  2:17:45.1  2:20:13.9 10:30/M
  486    Marcel Killpack                    1930  Sandy  UT             17   F       7 15-18  2:17:45.6  2:18:10.0 10:30/M
  487    Katherine Christenson              3432  Murray  UT            40   F      19 40-44  2:17:45.8  2:18:52.3 10:30/M
  488    Mark Quayle                        1617    TN                  29   M      39 25-29  2:17:52.8  2:19:05.2 10:31/M
  489    Mathew Watkins                     1426  West Point  UT        37   M      32 35-39  2:17:59.8  2:18:11.8 10:32/M
  490    Staci Hardy                        1622  Kaysville  UT         38   F      40 35-39  2:18:19.2  2:18:29.2 10:33/M
  491    Joanna Shupryt                     1416  Murray  UT            26   F      69 25-29  2:18:24.5  2:20:23.2 10:33/M
  492    Christine Turpin                   2084  Meridian  ID          31   F      76 30-34  2:18:29.2  2:20:22.4 10:34/M
  493    Mary Manwaring                     2320  Pleasant Grove  UT    34   F      77 30-34  2:18:30.2  2:19:42.4 10:34/M
  494    Brad Peterson                      2203  Spanish Fork  UT      31   M      35 30-34  2:18:47.8  2:18:58.2 10:35/M
  495    Kimber Larsen                      3344  Edmond  OK            20   F      64 19-24  2:18:54.4  2:19:00.0 10:36/M
  496    Courtney Bready                    2183  Orem  UT              22   F      65 19-24  2:19:11.5  2:19:38.1 10:37/M
  497    Steve Heaps                        1344  Heber City  UT        56   M       5 55-59  2:19:12.3  2:20:52.4 10:37/M
  498    Kate Kocherhans                    1573  Provo  UT             33   F      78 30-34  2:19:22.0  2:19:58.3 10:38/M
  499    Summer Dunn                        2317  Alpine  UT            24   F      66 19-24  2:19:29.8  2:20:56.5 10:38/M
  500    Christina Peterson                 2358  Payson  UT            34   F      79 30-34  2:19:30.7  2:20:41.8 10:38/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  501    Jill Myer                          1618  Dothan  AL            60   F       1 60-64  2:19:39.2  2:20:49.2 10:39/M
  502    Christy Cook                       1331  Eagle Mountain  UT    28   F      70 25-29  2:19:46.6  2:21:30.6 10:40/M
  503    Stephanie Povey                    1648  Kaysville  UT         50   F       5 50-54  2:19:52.4  2:20:40.0 10:40/M
  504    Rachel Povey                       1649  Kaysville  UT         21   F      67 19-24  2:19:52.8  2:20:40.5 10:40/M
  505    Sarah Horne                        1652  Kaysville  UT         24   F      68 19-24  2:19:53.4  2:20:41.4 10:40/M
  506    Gary Walton                        2251  Salt Lake City  UT    65   M       1 65-99  2:19:58.7  2:21:30.1 10:41/M
  507    Mike Newman                        1715  Pleasant Grove  UT    40   M      23 40-44  2:19:59.5  2:20:22.2 10:41/M
  508    Heather Benally                    2218  Orem  UT              29   F      71 25-29  2:20:16.5  2:22:04.9 10:42/M
  509    Brady Rowley                       1950  Saratoga Springs  U   35   M      33 35-39  2:20:16.9  2:20:32.9 10:42/M
  510    Jennifer Nikols                    2289  Draper  UT            40   F      20 40-44  2:20:47.7  2:22:15.6 10:44/M
  511    Bobbie Kaiser                      2331  Provo  UT             48   F      14 45-49  2:20:50.7  2:23:03.5 10:45/M
  512    Amanda Spence                      1984  Provo  UT             23   F      69 19-24  2:20:53.1  2:22:06.9 10:45/M
  513    Becky Jensen                       1927  Salt Lake City  UT    30   F      80 30-34  2:21:01.3  2:23:00.4 10:45/M
  514    Adam Casper                        1711  Pleasant Grove  UT    34   M      36 30-34  2:21:05.2  2:23:30.9 10:46/M
  515    April Hale                         1881  Layton  UT            34   F      81 30-34  2:21:15.9  2:22:33.3 10:46/M
  516    Kristin Green                      1972  Provo  UT             27   F      72 25-29  2:21:21.0  2:21:28.1 10:47/M
  517    Brian Lowe                         1799  Salt Lake City  UT    49   M      19 45-49  2:21:23.0  2:21:46.4 10:47/M
  518    Unknown Partic. 1771               1771                             M       4  0- 0  2:21:25.9  2:23:07.9 10:47/M
  519    Unknown Partic. 1830               1830                             M       5  0- 0  2:21:27.8  2:22:06.5 10:47/M
  520    Kortnie Christiansen               1595  Logan  UT             19   F      70 19-24  2:21:32.9  2:23:31.7 10:48/M
  521    Katie Hess                         2370  Salt Lake City  UT    21   F      71 19-24  2:21:34.0  2:23:33.4 10:48/M
  522    Jenny Borg                         2120  South Jordan  UT      28   F      73 25-29  2:21:34.3  2:23:39.6 10:48/M
  523    Reid Grigg                         1580  Socorro  NM           58   M       6 55-59  2:21:40.8  2:22:26.6 10:48/M
  524    Laurie Compton                     2062  Riverton  UT          29   F      74 25-29  2:21:44.7  2:22:49.6 10:49/M
  525    Krista Peck                        2051  Riverton  UT          26   F      75 25-29  2:21:45.4  2:22:50.2 10:49/M
  526    Patti Lichfield                    1498  Hurricane  UT         55   F       5 55-59  2:21:47.9  2:21:56.4 10:49/M
  527    Devan Fronk                        1641  Salt Lake City  UT    25   M      40 25-29  2:21:58.9  2:23:20.5 10:50/M
  528    Tiare Curtis                       1444  Provo  UT             21   F      72 19-24  2:22:01.4  2:23:49.6 10:50/M
  529    Raylene Anderson                   1483  Sandy  UT             50   F       6 50-54  2:22:01.5  2:22:45.4 10:50/M
  530    Tiffany Snedaker                   2158  Eagle Mountain  UT    27   F      76 25-29  2:22:18.4  2:23:23.7 10:51/M
  531    Tim Burris                         1539  Draper  UT            37   M      34 35-39  2:22:27.4  2:24:51.1 10:52/M
  532    Manda White                        1659  Castle Rock  UT       28   F      77 25-29  2:22:33.5  2:24:00.9 10:52/M
  533    Hayli Perry                        2116  Cedar Hills  UT       16   F       8 15-18  2:22:44.5  2:24:00.9 10:53/M
  534    Janelle Langston                   1502  Hurricane  UT         45   F      15 45-49  2:22:52.0  2:23:01.0 10:54/M
  535    Lindsey Dean                       1521  Orem  UT              24   F      73 19-24  2:22:56.9  2:25:33.5 10:54/M
  536    Elizabeth Debry                    1875  Salt Lake City  UT    27   F      78 25-29  2:22:59.1  2:23:37.4 10:54/M
  537    Amy Davis                          1337  Saratoga Springs  U   33   F      82 30-34  2:22:59.1  2:25:10.5 10:54/M
  538    Elena Tillman                      1658  Saratoga Springs  U   34   F      83 30-34  2:23:00.2  2:25:11.2 10:54/M
  539    Natalie Greenwood                  1850  American Fork  UT     35   F      41 35-39  2:23:15.2  2:25:14.4 10:56/M
  540    Jessica Imamura                    2245  West Jordan  UT       29   F      79 25-29  2:23:19.0  2:24:46.8 10:56/M
  541    Angeline Whitworth-Pace            1834  Draper  UT            43   F      21 40-44  2:23:19.3  2:24:46.7 10:56/M
  542    Nancy Ayre                         2291  Talorsville  UT       32   F      84 30-34  2:23:19.4  2:24:46.7 10:56/M
  543    Joe Evans                          2288  Lehi  UT              24   M      25 19-24  2:23:21.1  2:24:21.0 10:56/M
  544    Brady Hale                         1797  Salt Lake City  UT    26   M      41 25-29  2:23:33.0  2:23:50.0 10:57/M
  545    Nancy Blanco                       2071  West Jordan  UT       50   F       7 50-54  2:23:44.0  2:25:47.7 10:58/M
  546    Lynsey Leiter                      1414  Pleasant Grove  UT    22   F      74 19-24  2:23:47.6  2:25:01.1 10:58/M
  547    Amy Houmand                        1525  Riverton  UT          19   F      75 19-24  2:23:47.6  2:25:12.3 10:58/M
  548    Mary Rasmussen                     1531  South Jordan  UT      19   F      76 19-24  2:23:48.2  2:25:12.7 10:58/M
  549    Kathy Delpino                      2058  Sandy  UT             47   F      16 45-49  2:23:52.8  2:24:29.3 10:58/M
  550    Andrea Fackrell                    1384  Herriman  UT          29   F      80 25-29  2:23:57.0  2:24:55.9 10:59/M
  551    Autumn Patterson                   2318  Alpine  UT            23   F      77 19-24  2:24:00.3  2:25:27.2 10:59/M
  552    Paul Pickett                       1669  Riverton  UT          68   M       2 65-99  2:24:02.6  2:25:12.1 10:59/M
  553    Justin Bartlett                    1351  Saratoga Springs  U   27   M      42 25-29  2:24:06.7  2:25:40.1 10:59/M
  554    Heather Anderson                   1526  Murray  UT            36   F      42 35-39  2:24:08.8  2:25:32.1 11:00/M
  555    Kaddi Strate                       1516  Provo  UT             34   F      85 30-34  2:24:11.0  2:25:35.1 11:00/M
  556    Kristen Stirling                   1889  Cottonwood Heights    21   F      78 19-24  2:24:15.6  2:26:30.5 11:00/M
  557    Natalie Blaser                     2222  Riverton  UT          39   F      43 35-39  2:24:33.2  2:25:20.2 11:02/M
  558    William Adkins                     1616  Tulare  CA            58   M       7 55-59  2:24:36.2  2:26:33.7 11:02/M
  559    Lauren Joyce                       1688  Draper  UT            20   F      79 19-24  2:24:46.6  2:26:06.2 11:03/M
  560    Blake Meldrum                      2089  Lehi  UT              31   M      37 30-34  2:24:47.0  2:25:02.5 11:03/M
  561    Heidi Hale                         1796  Salt Lake City  UT    34   F      86 30-34  2:25:09.7  2:25:27.5 11:04/M
  562    Tamber McAllister                  1431  Orem  UT              28   F      81 25-29  2:25:37.4  2:26:56.4 11:06/M
  563    Sheli Jorgensen                    1855  Las Vegas  NV         42   F      22 40-44  2:25:38.0  2:27:09.5 11:07/M
  564    Nelissa Barlow                     1660  Salt Lake City  UT    36   F      44 35-39  2:25:42.2  2:27:42.1 11:07/M
  565    David Yells                        1647  Highland  UT          50   M      15 50-54  2:25:46.1  2:27:55.4 11:07/M
  566    Shelley Patterson                  1471  Ogden  UT             25   F      82 25-29  2:25:50.6  2:28:05.4 11:07/M
  567    Dennis Edmonds                     1829  Sandy  UT             61   M       3 60-64  2:25:53.6  2:27:06.6 11:08/M
  568    Christina McClellan                1874  American Fork  UT     32   F      87 30-34  2:25:58.2  2:26:16.8 11:08/M
  569    Liz Ladle                          1945  Orem  UT              34   F      88 30-34  2:26:02.1  2:26:37.1 11:08/M
  570    Kevin Casto                        2323  Cottonwood Heights    37   M      35 35-39  2:26:07.0  2:28:19.4 11:09/M
  571    Jami Howell                        1951  Farmington  UT        36   F      45 35-39  2:26:15.2  2:28:06.9 11:09/M
  572    Lorie Yadon                        1896  Orem  UT              31   F      89 30-34  2:26:20.0  2:26:57.7 11:10/M
  573    Erin Axson                          785  Sandy  UT             29   F      83 25-29  2:26:22.2  2:26:22.2 11:10/M
  574    Lauren Parry                       1662  Salt Lake City  UT    28   F      84 25-29  2:26:26.5  2:28:24.6 11:10/M
  575    Michelle Hill                      1661  Erie  CO              31   F      90 30-34  2:26:27.0  2:28:25.2 11:10/M
  576    Jessi Mickelsen                    1832  Ogden, Ut  UT         27   F      85 25-29  2:26:33.1  2:27:22.1 11:11/M
  577    Lyla Wolfenbarger                  1420  Pocatello  ID         60   F       2 60-64  2:26:37.5  2:27:21.0 11:11/M
  578    Kaye Blackburn                     1631  Lehi  UT              39   F      46 35-39  2:27:08.6  2:28:23.5 11:13/M
  579    Ruthy Stapleton                    2327  Provo  UT             21   F      80 19-24  2:27:15.3  2:27:53.6 11:14/M
  580    Sarah Croff                        1455  West Jordan  UT       25   F      86 25-29  2:27:37.2  2:29:35.5 11:16/M
  581    Marisa Blanchard                   1529  South Jordan  UT      39   F      47 35-39  2:27:37.5  2:28:58.7 11:16/M
  582    Sheila Butterfield                 2353  Draper  UT            35   F      48 35-39  2:27:37.9  2:29:34.9 11:16/M
  583    Heather Murdoch                    1952  Rigby  ID             37   F      49 35-39  2:27:38.1  2:28:39.5 11:16/M
  584    Marsha Jones                       1941  Rigby  ID             44   F      23 40-44  2:27:38.5  2:28:39.9 11:16/M
  585    Carol Bryson                       1517  Salt Lake City  UT    59   F       6 55-59  2:27:42.4  2:29:46.6 11:16/M
  586    Mickell Jimenez Rowe               1780  Salt Lake City  UT    37   F      50 35-39  2:27:53.7  2:28:28.0 11:17/M
  587    Caralee Dearden                    1997  Ogden  UT             37   F      51 35-39  2:28:01.8  2:28:46.6 11:17/M
  588    Jessica Swain                      1383  Orem  UT              22   F      81 19-24  2:28:04.9  2:29:57.7 11:18/M
  589    Shellee Roylance                   1773  Salt Lake City  UT    21   F      82 19-24  2:28:07.6  2:29:41.6 11:18/M
  590    Serene Hardy                       1723  Pleasant Grove  UT    25   F      87 25-29  2:28:24.3  2:28:52.3 11:19/M
  591    Dara Sardakowski                   1733    CO                  28   F      88 25-29  2:28:24.8  2:28:52.7 11:19/M
  592    Julie Goldstein                    1336  Provo  UT             19   F      83 19-24  2:28:30.2  2:29:57.4 11:20/M
  593    Amanda Nielson                     1835  Richmond  UT          24   F      84 19-24  2:28:36.8  2:29:07.7 11:20/M
  594    Stephanie Lawrence                 2372  Sandy  UT             24   F      85 19-24  2:28:46.3  2:30:48.0 11:21/M
  595    Melissa Shosted                    1917  Sandy  UT             28   F      89 25-29  2:28:46.5  2:30:47.9 11:21/M
  596    Debbie Miner                       1427  Cedar Hills  UT       56   F       7 55-59  2:28:46.8  2:30:09.7 11:21/M
  597    Alicia Bunderson                   1735  Orem  UT              26   F      90 25-29  2:28:53.9  2:29:21.4 11:21/M
  598    Dave Thomas                        1737  Orem  UT              55   M       8 55-59  2:28:54.0  2:29:21.6 11:21/M
  599    Deryk Forbush                      2100  West Jordan  UT       27   F      91 25-29  2:29:20.2  2:30:14.3 11:23/M
  600    Lisa Maurer                        1545  Perryopolis  PA       41   F      24 40-44  2:29:24.6  2:29:52.8 11:24/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  601    Rebecca Anderson                   1537  Highland  UT          36   F      52 35-39  2:29:28.3  2:30:04.7 11:24/M
  602    Adrienne Winder                    1929  Saratoga Springs  U   27   F      92 25-29  2:29:30.8  2:31:38.3 11:24/M
  603    Karen Millett                      1943  Salt Lake City  UT    46   F      17 45-49  2:29:41.5  2:31:56.6 11:25/M
  604    Lisa Garrett                       1883  El Dorado Hills  CA   56   F       8 55-59  2:29:42.6  2:30:03.5 11:25/M
  605    Kiara Call                         1591  Provo  UT             23   F      86 19-24  2:29:49.9  2:31:44.2 11:26/M
  606    Kathy Rasmussen                    1988  Syracuse  UT          38   F      53 35-39  2:29:50.5  2:30:35.3 11:26/M
  607    Karen Warner                       2004  Provo  UT             39   F      54 35-39  2:29:50.8  2:30:04.9 11:26/M
  608    Marijka Mason                      1825  South Jordan  UT      17   F       9 15-18  2:29:51.3  2:30:05.3 11:26/M
  609    Jennifer Pierson                   1418  West Jordan  UT       26   F      93 25-29  2:30:12.8  2:31:01.3 11:27/M
  610    Angela Bass                        1833  Lehi  UT              41   F      25 40-44  2:30:23.6  2:31:18.8 11:28/M
  611    Terrell Edwards                    1644  West Jordan  UT       48   M      20 45-49  2:30:26.2  2:31:58.4 11:28/M
  612    Josie Christensen                  2239  Riverton  UT          28   F      94 25-29  2:30:27.6  2:31:46.5 11:29/M
  613    Todd Friedli                       1552  Riverton  UT          33   M      38 30-34  2:30:38.8  2:32:15.4 11:29/M
  614    Justi Lundeberg                    1970  South Jordan  UT      27   F      95 25-29  2:30:49.1  2:32:54.3 11:30/M
  615    Kent Lundeberg                     1971  South Jordan  UT      27   M      43 25-29  2:30:49.3  2:32:54.3 11:30/M
  616    Amanda Marek                       2324  Greenfield  WI        35   F      55 35-39  2:30:51.8  2:33:00.1 11:30/M
  617    Jason Kay                          2167  Provo  UT             22   M      26 19-24  2:30:52.8  2:32:26.8 11:30/M
  618    Carrie Anderson                    1759  Provo  UT             33   F      91 30-34  2:31:04.3  2:31:09.3 11:31/M
  619    Cecily Hutchison                   1725  Lindon  UT            21   F      87 19-24  2:31:15.5  2:31:44.9 11:32/M
  620    Melanie Clark                      1712  Layton  UT            40   F      26 40-44  2:31:16.1  2:31:45.3 11:32/M
  621    Karine Christiansen                1519  Lindon  UT            41   F      27 40-44  2:32:16.2  2:34:07.1 11:37/M
  622    Alisa Hart                         1920  Orem  UT              41   F      28 40-44  2:32:16.7  2:33:49.9 11:37/M
  623    Karen Lucas                        1761  Columbus  OH          50   F       8 50-54  2:32:25.1  2:33:33.7 11:38/M
  624    Sean Douglas                       1909  Sandy  UT             46   M      21 45-49  2:32:33.0  2:33:46.6 11:38/M
  625    Libby Douglas                      1582  Sandy  UT             18   F      10 15-18  2:32:33.4  2:33:47.0 11:38/M
  626    Brandy Henry                       1981  Lehi  UT              34   F      92 30-34  2:32:44.3  2:34:35.6 11:39/M
  627    Shannon Hamilton                   1438  Santaquin  UT         33   F      93 30-34  2:32:47.8  2:34:39.8 11:39/M
  628    Dee Ivie                           1837  Salina  UT            52   M      16 50-54  2:32:50.5  2:34:44.1 11:39/M
  629    Darlene Agren                      1892  Gunnison  UT          40   F      29 40-44  2:32:51.4  2:34:02.8 11:40/M
  630    Apryl Bradford                     1538  Spanish Fork  UT      25   F      96 25-29  2:32:55.4  2:34:08.9 11:40/M
  631    Colby Heaps                        1329  Lehi  UT              25   M      44 25-29  2:33:31.1  2:35:09.4 11:43/M
  632    Holly Chynoweth                    1324  Lehi  UT              29   F      97 25-29  2:33:41.7  2:35:19.5 11:43/M
  633    Destinee Bushman                   2010  Lehi  UT              23   F      88 19-24  2:33:58.2  2:36:09.5 11:45/M
  634    Joshua Rowley                      1697  Hyrum  UT             26   M      45 25-29  2:34:16.3  2:34:32.7 11:46/M
  635    Tamara Krause                      1758  Lehi  UT              37   F      56 35-39  2:34:22.0  2:34:38.2 11:46/M
  636    Chad Blanchard                     1530  South Jordan  UT      39   M      36 35-39  2:34:23.8  2:35:45.0 11:47/M
  637    Kristine Christensen               1436  Las Vegas  NV         43   F      30 40-44  2:35:00.7  2:36:31.8 11:49/M
  638    Robert Nee                         2255  Draper  UT            54   M      17 50-54  2:35:13.0  2:36:42.2 11:50/M
  639    Melinda Hill                       2267  Salt Lake City  UT    37   F      57 35-39  2:35:16.4  2:36:45.0 11:51/M
  640    Jennifer Nuttall                   2246  Cottonwood Heights    41   F      31 40-44  2:35:16.5  2:36:45.1 11:51/M
  641    Erica Plant                        1477  Taylorsville  UT      24   F      89 19-24  2:35:30.1  2:36:49.9 11:52/M
  642    John Tessin                        2248  Draper  UT            57   M       9 55-59  2:35:32.9  2:37:01.8 11:52/M
  643    Dustin Gale                        1718  Draper  UT            16   M       3 15-18  2:35:42.7  2:36:37.2 11:53/M
  644    Denise Holland                     1848  Chubbuck  ID          32   F      94 30-34  2:35:59.2  2:36:04.4 11:54/M
  645    Jeff Manwaring                     2713  Toquerville  UT       46   M      22 45-49  2:36:05.2  2:36:14.1 11:54/M
  646    Heidi Baller                       2219  Brentwood  CA         40   F      32 40-44  2:36:05.3  2:37:52.9 11:54/M
  647    Marla Lamb                         1572  Orem  UT              25   F      98 25-29  2:36:16.1  2:37:30.4 11:55/M
  648    Brooke Duffy                       1816  Salt Lake City  UT    25   F      99 25-29  2:36:19.3  2:36:57.8 11:55/M
  649    Annette Noa                        2011  Las Vegas  NV         50   F       9 50-54  2:36:21.1  2:36:24.8 11:56/M
  650    Amy Carter                         1469  Provo  UT             35   F      58 35-39  2:36:39.8  2:38:46.6 11:57/M
  651    Melissa Enger                      2020  Riverton  UT          36   F      59 35-39  2:36:54.2  2:37:59.2 11:58/M
  652    Jennifer Gowans                    1513  Stansbury Park  UT    30   F      95 30-34  2:36:58.2  2:37:50.9 11:58/M
  653    Brianne Larsen                     2332  Lehi  UT              31   F      96 30-34  2:37:10.6  2:38:50.8 11:59/M
  654    Mark Pfetzer                       1657  Farmington  NM        30   M      39 30-34  2:37:17.2  2:38:21.2 12:00/M
  655    Robyn Pfetzer                      1656  Farmington  NM        34   F      97 30-34  2:37:17.5  2:38:21.5 12:00/M
  656    Julie Howell                       1724  Saratoga Springs  U   34   F      98 30-34  2:37:17.9  2:37:39.9 12:00/M
  657    Valare Heaps                       1326  Lehi  UT              28   F     100 25-29  2:37:22.1  2:39:02.1 12:00/M
  658    Brooke Hunsaker                    2699  Rock Springs  WY      34   F      99 30-34  2:37:49.0  2:39:44.4 12:02/M
  659    Cami Sieverts                      1434  Sandy  UT             34   F     100 30-34  2:37:50.8  2:39:38.6 12:02/M
  660    Betsy Hoenes                       2123  Salt Lake City  UT    56   F       9 55-59  2:37:52.2  2:39:03.9 12:03/M
  661    Andrew Gerla                       1626  Provo  UT             26   M      46 25-29  2:37:53.1  2:39:39.7 12:03/M
  662    Stephanie Gerla                    1625  Provo  UT             23   F      90 19-24  2:37:53.3  2:39:39.5 12:03/M
  663    Christie Rice                      2076  Herriman  UT          46   F      18 45-49  2:38:00.8  2:40:05.1 12:03/M
  664    Nathan Parry                       1910  Murray  UT            27   M      47 25-29  2:38:26.7  2:39:30.9 12:05/M
  665    Kathryn Wilson                     1693  Bountiful  UT         28   F     101 25-29  2:38:30.3  2:40:13.6 12:05/M
  666    Sophie Weber                       1354  Orem  UT              21   F      91 19-24  2:38:32.2  2:39:53.3 12:06/M
  667    Andrew Weber                       1353  Orem  UT              24   M      27 19-24  2:38:32.8  2:39:53.8 12:06/M
  668    Susan Caskey                       1838  Glendale  AZ          41   F      33 40-44  2:38:35.8  2:39:09.7 12:06/M
  669    Kimberly Allen                     1392  Glendale  AZ          39   F      60 35-39  2:38:37.4  2:39:11.0 12:06/M
  670    Ryan Stewart                       2178  Provo  UT             20   M      28 19-24  2:40:02.2  2:41:04.5 12:12/M
  671    Halie Stewart                      2179  Provo  UT             23   F      92 19-24  2:40:02.3  2:41:04.5 12:12/M
  672    Brooke Dallin                      2357  Lehi  UT              30   F     101 30-34  2:40:17.5  2:41:06.5 12:14/M
  673    Mirela MacKovic                    2033  Murray  UT            23   F      93 19-24  2:40:29.6  2:41:23.5 12:14/M
  674    Amy Maurer                         1611  Sandy  UT             36   F      61 35-39  2:41:21.8  2:41:50.3 12:18/M
  675    Elizabeth MacIas                   1983  Provo  UT             55   F      10 55-59  2:41:30.8  2:42:28.8 12:19/M
  676    Joclynn Johnson                    1731  South Jordan  UT      32   F     102 30-34  2:42:05.2  2:43:50.9 12:22/M
  677    Jennie Jiron                       1371  Kearns  UT            40   F      34 40-44  2:42:22.1  2:43:35.3 12:23/M
  678    Stella Blight                      1432  Salt Lake City  UT    53   F      10 50-54  2:42:22.8  2:44:05.0 12:23/M
  679    Carol Fletcher                     2164  Ivins  UT             56   M      10 55-59  2:42:45.1  2:44:27.4 12:25/M
  680    April Harris                       2176  Bountiful  UT         24   F      94 19-24  2:42:53.9  2:44:14.4 12:25/M
  681    Kathy Ricks                        1760  West Valley City  U   31   F     103 30-34  2:42:57.2  2:43:51.0 12:26/M
  682    Nancy Linky                        2232  Salt Lake City  UT    63   F       3 60-64  2:43:03.1  2:45:07.6 12:26/M
  683    Jaclyn King                        1975  Provo  UT             26   F     102 25-29  2:43:04.0  2:44:23.0 12:26/M
  684    Audrey'Ana Nau                     2211  Provo  UT             24   F      95 19-24  2:43:13.5  2:45:11.7 12:27/M
  685    Berit Bagley                       1707  Highland  UT          34   F     104 30-34  2:43:21.7  2:43:44.1 12:28/M
  686    Brian Patten                       1717  Pleasant Grove  UT    34   M      40 30-34  2:43:23.6  2:43:46.9 12:28/M
  687    Shelly Boyd                        1877  Sandy  UT             48   F      19 45-49  2:43:29.9  2:45:07.5 12:28/M
  688    Mindee Hone                        1478  Santaquin  UT         31   F     105 30-34  2:43:44.1  2:45:29.2 12:29/M
  689    Keri Pond                          1312  Midvale  UT           41   F      35 40-44  2:43:58.4  2:44:27.4 12:30/M
  690    Emily Beers                        1533  Logan  UT             29   F     103 25-29  2:44:05.0  2:45:13.1 12:31/M
  691    Bethany Weight                     1578  Spanish Fork  UT      33   F     106 30-34  2:44:05.7  2:45:13.8 12:31/M
  692    Susan Lallatin                     1357  Lyman  WY             55   F      11 55-59  2:44:16.1  2:46:09.7 12:32/M
  693    Dana Engermann                     1714  Lindon  UT            44   F      36 40-44  2:44:22.6  2:44:55.0 12:32/M
  694    Juelaine Noa                       2012  Las Vegas  NV         19   F      96 19-24  2:44:37.4  2:44:41.3 12:33/M
  695    Katherine Olson                    1894  Provo  UT             23   F      97 19-24  2:44:38.1  2:46:39.4 12:33/M
  696    Charissa Ortega                    2042  Tooele  UT            31   F     107 30-34  2:44:40.7  2:45:33.9 12:34/M
  697    Marianne Sivert                    1653  Orem  UT              30   F     108 30-34  2:44:50.9  2:46:57.1 12:34/M
  698    Kerry Lenahan                      2096  Provo  UT             24   F      98 19-24  2:45:13.9  2:46:27.7 12:36/M
  699    Mary Allred                        1367  Rocky Ridge Town  U   33   F     109 30-34  2:45:54.6  2:47:51.9 12:39/M
  700    Julie Nevitt                       1590  Queen Creek  AZ       48   F      20 45-49  2:46:08.2  2:47:59.5 12:40/M

                                                                                                  Chip        Gun 
 Place   Name                              Bib No  City                Age Gend    Age Group      Time       Time     Pace
  701    Jordin Turner                      1897  Heber  UT             18   F      11 15-18  2:46:26.4  2:47:00.0 12:42/M
  702    Lori Cuff                          1376  Salem  UT             32   F     110 30-34  2:48:18.2  2:49:25.4 12:50/M
  703    Amy Madsen                         1655  Orem  UT              30   F     111 30-34  2:48:36.8  2:50:42.7 12:52/M
  704    Denese Nelson                      2345  Midvale  UT           46   F      21 45-49  2:48:38.9  2:49:20.3 12:52/M
  705    Liz Gotter                         1422  Orem  UT              30   F     112 30-34  2:48:52.9  2:50:16.1 12:53/M
  706    Mandy Turner                       1475  Salt Lake City  UT    27   F     104 25-29  2:49:04.3  2:50:40.7 12:54/M
  707    Taralee Carlson                    2229  Sandy  UT             27   F     105 25-29  2:50:08.1  2:51:54.8 12:59/M
  708    Cassidy Freeman                    1558  Alpine  UT            17   F      12 15-18  2:50:18.3  2:51:28.3 12:59/M
  709    Gladys Nielson                     2177  Rigby  ID             60   F       4 60-64  2:50:30.2  2:51:35.4 13:00/M
  710    Tracy Scott                        2265  Salt Lake City  UT    47   F      22 45-49  2:51:14.6  2:52:47.2 13:04/M
  711    Avry Byington                      2159  Syracuse  UT          34   F     113 30-34  2:51:27.5  2:52:32.7 13:05/M
  712    Ford Ford                          1933  Provo  UT             55   M      11 55-59  2:51:47.1  2:52:37.2 13:06/M
  713    Kayla Hardin                       1686  Rexburg  ID           24   F      99 19-24  2:51:48.7  2:52:37.6 13:06/M
  714    Kari Patty                         2143  Taylorsville  UT      32   F     114 30-34  2:52:06.0  2:52:18.7 13:08/M
  715    Sheena Hendriksen                  2170  Taylorsville  UT      24   F     100 19-24  2:52:06.2  2:52:18.8 13:08/M
  716    Alayna Graham                      1961  Orem  UT              19   F     101 19-24  2:52:08.8  2:53:32.8 13:08/M
  717    Marcie Nelson                      1908  Sandy  UT             55   F      12 55-59  2:52:26.0  2:52:58.4 13:09/M
  718    Paula Kins                         1374  Elko  NV              45   F      23 45-49  2:52:41.6  2:53:04.0 13:10/M
  719    Kourtney Kins                      1375  Elko  NV              20   F     102 19-24  2:52:42.1  2:53:04.4 13:10/M
  720    Dianna Ogden                       2128  Lehi  UT              29   F     106 25-29  2:53:53.6  2:56:01.3 13:16/M
  721    Hilary Ammons                      1602  Provo  UT             18   F      13 15-18  2:54:09.3  2:54:44.2 13:17/M
  722    Mark Ammons                        1601  Provo  UT             48   M      23 45-49  2:54:09.9  2:54:45.2 13:17/M
  723    Ingrid Pinto                       2132  West Jordan  UT       34   F     115 30-34  2:54:15.4  2:55:22.3 13:17/M
  724    Kristen Blair                      1347  Elko  NV              43   F      37 40-44  2:54:25.4  2:54:51.5 13:18/M
  725    Sheri Tingey                       1583  Bountiful  UT         44   F      38 40-44  2:54:36.1  2:56:12.4 13:19/M
  726    Kim Nielsen                        1585  Sandy  UT             48   F      24 45-49  2:54:36.5  2:56:12.4 13:19/M
  727    Stephanie Hintze                   1888  West Jordan  UT       26   F     107 25-29  2:55:12.5  2:56:02.5 13:22/M
  728    Marchel Warby                      2146  West Jordan  UT       34   F     116 30-34  2:55:38.0  2:56:25.1 13:24/M
  729    Clara Young                        1634  Salt Lake City  UT    20   F     103 19-24  2:56:57.4  2:58:20.3 13:30/M
  730    Laura Darger                       1944  Sandy  UT             29   F     108 25-29  2:57:20.1  2:57:29.7 13:32/M
  731    Codee Bell                         1708  Lindon  UT            29   F     109 25-29  2:57:28.1  2:59:20.3 13:32/M
  732    Cathy Roggia                       1370  Schertz  TX           59   F      13 55-59  2:57:47.6  2:58:17.6 13:34/M
  733    Tracy Turner                       2118  Heber City  UT        43   F      39 40-44  2:58:22.6  2:58:56.2 13:36/M
  734    Kelly White                        2259  Salt Lake City  UT    46   F      25 45-49  2:58:31.4  3:00:04.5 13:37/M
  735    Beverly Tessin                     2247  Draper  UT            50   F      11 50-54  2:58:35.7  2:59:59.1 13:37/M
  736    Angelina Pericola                  2181  Salt Lake City  UT    30   F     117 30-34  2:58:44.6  3:00:03.3 13:38/M
  737    Candy Friedli                      1551  Riverton  UT          33   F     118 30-34  2:59:25.7  3:01:02.3 13:41/M
  738    Monica Greene                      2180  Murray  UT            30   F     119 30-34  2:59:58.8  3:01:17.0 13:44/M
  739    Pamela Johnsen                     2106  Fruit Heights  UT     62   F       5 60-64  3:00:20.1  3:00:52.8 13:45/M
  740    Tamara Harris                      1694  Bountiful  UT         36   F      62 35-39  3:00:31.9  3:02:14.9 13:46/M
  741    Robin Collett                      1895  Salt Lake City  UT    54   F      12 50-54  3:00:42.5  3:02:28.4 13:47/M
  742    Diane Teece                        1781  Salt Lake City  UT    70   F       1 65-99  3:01:21.5  3:03:00.0 13:50/M
  743    Jordan Cecil                       1826  Orem  UT              14   F       3  1-14  3:02:28.2  3:03:03.2 13:55/M
  744    James Cottrell                     1564  Orem  UT              36   M      37 35-39  3:02:55.6  3:03:08.2 13:57/M
  745    Staci Johnson                      1565  Orem  UT              25   F     110 25-29  3:02:55.8  3:03:08.3 13:57/M
  746    Cathlyn Mercier                    1911  Las Vegas  NV         57   F      14 55-59  3:03:41.2  3:05:51.7 14:01/M
  747    Tad Raban                          1719  Pleasant Grove  UT    34   M      41 30-34  3:05:07.1  3:07:32.2 14:07/M
  748    Tami Raban                         1722  Pleasant Grove  UT    35   F      63 35-39  3:05:07.5  3:07:32.1 14:07/M
  749    Sara Snow                          1663  Eagle Mtn  UT         29   F     111 25-29  3:05:15.9  3:05:37.2 14:08/M
  750    Colette Goodman                    2202  Mesa  AZ              26   F     112 25-29  3:05:30.3  3:05:54.4 14:09/M
  751    Sam Levin                          1728  Orem  UT              26   M      48 25-29  3:05:42.3  3:06:03.7 14:10/M
  752    Christi Horstmann                  2253  Alpine  UT            33   F     120 30-34  3:06:06.7  3:07:31.6 14:12/M
  753    Amanda Gygi                        1488  Glendale  UT          22   F     104 19-24  3:06:13.7  3:06:25.9 14:12/M
  754    Sophie Archibald                   2155  Layton  UT            31   F     121 30-34  3:06:52.5  3:08:48.6 14:15/M
  755    Katie Teddy                        2308  Provo  UT             25   F     113 25-29  3:07:21.1  3:09:05.0 14:17/M
  756    Ashlie Oakley                      1913  Salt Lake City  UT    29   F     114 25-29  3:07:40.6  3:08:13.0 14:19/M
  757    Rawlen Rawlins                     2103  West Jordan  UT       51   M      18 50-54  3:07:55.7  3:09:51.7 14:20/M
  758    Yvonne Rawlins                     2102  West Jordan  UT       47   F      26 45-49  3:07:55.9  3:09:52.3 14:20/M
  759    Buck Ashby                         1706  Orem  UT              28   M      49 25-29  3:07:56.4  3:10:21.8 14:20/M
  760    Amber Mora                         2190  Provo  UT             29   F     115 25-29  3:08:23.0  3:09:47.2 14:22/M
  761    Vicki Neal                         1672  Litchfield Park  AZ   31   F     122 30-34  3:09:09.8  3:11:10.1 14:26/M
  762    Annalee Ashby                      1705  Orem  UT              24   F     105 19-24  3:09:52.9  3:10:22.6 14:29/M
  763    Alison Hansen                      1348  Grantsville  UT       39   F      64 35-39  3:09:55.8  3:10:22.1 14:29/M
  764    Lynette Johnson                    1307  Sandy  UT             49   F      27 45-49  3:10:31.1  3:12:41.8 14:32/M
  765    Beth Johnson                       2344  Huntington  WV        32   F     123 30-34  3:10:31.5  3:11:12.8 14:32/M
  766    Kirsten Fogg                       2077  Provo  UT             22   F     106 19-24  3:11:36.6  3:13:30.8 14:37/M
  767    Jennifer Lowe                      1800  Salt Lake City  UT    41   F      40 40-44  3:11:37.4  3:12:02.8 14:37/M
  768    Stephanie Lowe                     1921  Woodscross  UT        29   F     116 25-29  3:12:30.7  3:14:04.0 14:41/M
  769    Leslie Thompson                    1839  West Jordan  UT       34   F     124 30-34  3:16:17.2  3:17:00.3 14:58/M
  770    Melanie Clark                      1840  Draper  UT            31   F     125 30-34  3:16:17.5  3:17:00.5 14:58/M
  771    Julia Jolley                       1726  Pleasant Grove  UT    30   F     126 30-34  3:17:24.3  3:17:53.3 15:03/M
  772    Andrew Malzer                      1713  Eagle Mountain  UT    30   M      42 30-34  3:17:31.2  3:17:53.0 15:04/M
  773    Elaina Kliger                      2209  Deweyville  UT        46   F      28 45-49  3:17:57.1  3:18:18.0 15:06/M
  774    Bob Myer                           1619  Dothan  AL            60   M       4 60-64  3:21:25.9  3:22:36.6 15:22/M
  775    Mary Louise Hughes                 1673  Salt Lake City  UT    49   F      29 45-49  3:22:43.3  3:24:05.6 15:28/M
  776    Katie Hughes                       1674  Salt Lake City  UT    26   F     117 25-29  3:22:44.2  3:24:06.5 15:28/M
  777    Benjamin Bonner                    2162  Provo  UT             25   M      50 25-29  3:23:21.1  3:24:55.5 15:31/M
  778    Jessica Bartlett                   1424  Saratoga Springs  U   24   F     107 19-24  3:31:49.3  3:33:24.3 16:09/M
  779    Traci Brady                        1454  Sandy  UT             38   F      65 35-39  3:32:26.1  3:34:11.0 16:12/M
  780    Nerissa McDowell                   2185  Salt Lake City  UT    26   F     118 25-29  3:33:13.7  3:33:45.7 16:16/M
  781    Mike Bartlett                      1402  Mahomet  IL           57   M      12 55-59  3:36:03.5  3:37:33.2 16:29/M
  782    Jane Bartlett                      1403  Mahomet  IL           49   F      30 45-49  3:36:03.9  3:37:33.3 16:29/M
  783    Jennifer Davidson                  1397  Spring  TX            41   F      41 40-44  3:46:17.7  3:47:35.7 17:16/M