Classic

5K

Overall Finish List

September 07, 2013


Results By Stride Racing strideracing.com

Female Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Kassi Harmon                      Salt Lake City  UT    236    30   F       1 Top Fin             17:49.8     17:49.8      0:00.0      5:44/M
      2    Allie Moore                       Salt Lake City  UT    311    26   F       2 Top Fin             18:22.6     18:22.6      0:00.0      5:54/M
      3    Amy Cook                          South Weber  UT       183    27   F       3 Top Fin             20:39.7     20:39.7      0:00.0      6:38/M
      4    Tate Beasley                      Ogden  UT             466    10   F       1  1-14               21:20.4     21:21.1      0:00.7      6:52/M
      5    Tori Cox                          Bountiful  UT         191    29   F       1 20-29               23:20.6     23:29.4      0:08.8      7:30/M
      6    Sonia Mamani                      Layton  UT            298    34   F       1 30-39               23:50.8     23:54.4      0:03.6      7:40/M
      7    Shay Anderson                                           106    30   F       2 30-39               24:39.1     24:48.4      0:09.2      7:56/M
      8    Karene Warby                                            431    42   F       1 40-49               24:43.5     24:48.1      0:04.5      7:57/M
      9    Janelle Olson                     South Jordan  UT      325    30   F       3 30-39               24:56.1     25:02.3      0:06.1      8:01/M
     10    Amber Ward                        Layton  UT            432    24   F       2 20-29               25:10.7     25:58.1      0:47.4      8:06/M
     11    Samantha Schmidt                                        372    15   F       1 15-19               25:10.9     25:24.2      0:13.3      8:06/M
     12    Rebecca Conway                    Salt Lake City  UT    181    49   F       2 40-49               25:35.1     25:41.4      0:06.3      8:14/M
     13    Lisa Lowe                         Layton  UT            292    43   F       3 40-49               25:39.2     26:15.7      0:36.5      8:15/M
     14    Ellie Gilbert                                           217    23   F       3 20-29               25:42.7     26:15.1      0:32.3      8:16/M
     15    Betty Winters                     Ogden  UT             449    50   F       1 50-59               25:55.7     26:20.9      0:25.1      8:20/M
     16    Michelle Sorensen                 Roy  UT               388    28   F       4 20-29               25:59.3     26:16.9      0:17.5      8:21/M
     17    Shelley Lomax                                           291    35   F       4 30-39               26:06.3     26:26.3      0:20.0      8:24/M
     18    Deann Taylor                                            408    29   F       5 20-29               26:33.0     26:42.8      0:09.7      8:32/M
     19    Kylie Madsen                                            297    29   F       6 20-29               26:33.7     26:48.7      0:14.9      8:32/M
     20    Tami Black                        Layton  UT            128    40   F       4 40-49               26:40.7     26:51.0      0:10.3      8:34/M
     21    Miliama Sooaemalelagi             Riverdale  UT         387    32   F       5 30-39               26:50.9     27:08.0      0:17.0      8:38/M
     22    Kelli Bennion                                           120    14   F       2  1-14               27:00.3     27:39.1      0:38.7      8:41/M
     23    Christine Gilbert                                       219    30   F       6 30-39               27:09.5     27:11.7      0:02.1      8:44/M
     24    Lisa Gutierrez                    Layton  UT            231    36   F       7 30-39               27:23.0     27:25.5      0:02.4      8:48/M
     25    Shilo Grange                      Ogden  UT             226    35   F       8 30-39               27:24.6     27:54.1      0:29.5      8:49/M
     26    Ashley Van Bloem                                        427    28   F       7 20-29               27:28.7     27:33.0      0:04.3      8:50/M
     27    Camille Schultz                   Pleasant Grove  UT    374    29   F       8 20-29               27:39.4     28:17.8      0:38.4      8:53/M
     28    Erin Corbridge                    Casper  WY            187    30   F       9 30-39               27:41.5     28:20.2      0:38.7      8:54/M
     29    Amy Johnson                                             267    28   F       9 20-29               27:44.5     27:51.8      0:07.3      8:55/M
     30    Brooke Child                                            167    25   F      10 20-29               27:45.0     27:51.9      0:06.9      8:55/M
     31    Cresta Christensen                Ogden  UT             168    36   F      10 30-39               28:01.9     30:17.5      2:15.5      9:01/M
     32    Lyndi Willis                      West Haven  UT        446    38   F      11 30-39               28:02.7     28:17.1      0:14.3      9:01/M
     33    Whitney Jensen                                          258    25   F      11 20-29               28:30.6     28:39.2      0:08.6      9:10/M
     34    Jennifer Toone                                          420    44   F       5 40-49               28:40.7     28:46.5      0:05.7      9:13/M
     35    Melissa Olsen                                           324    26   F      12 20-29               28:48.6     28:58.0      0:09.4      9:16/M
     36    Racheal Holley                    West Haven  UT        248    25   F      13 20-29               28:55.5     28:57.2      0:01.6      9:18/M
     37    Charli Herrera                    Ogden  UT             246     8   F       3  1-14               28:56.3     29:04.2      0:07.9      9:18/M
     38    Shannon Miller                                          308    39   F      12 30-39               29:01.7     29:18.9      0:17.2      9:20/M
     39    Laurel Ence                       Layton  UT            205    30   F      13 30-39               29:06.4     29:21.6      0:15.2      9:21/M
     40    Heather Christensen                                     175    26   F      14 20-29               29:08.6     29:16.4      0:07.8      9:22/M
     41    Tracy Rich-Greiner                                      351    56   F       2 50-59               29:13.9     29:28.8      0:14.9      9:24/M
     42    Christine Warren                  Syracuse  UT          437    50   F       3 50-59               29:33.7     29:36.0      0:02.2      9:30/M
     43    Melanee Jensen                                          259    19   F       2 15-19               29:35.9     29:44.3      0:08.3      9:31/M
     44    Amie Campbell                                           160    42   F       6 40-49               29:37.5     29:50.1      0:12.6      9:31/M
     45    Tesha Cieslak                                           177    30   F      14 30-39               29:41.1     29:47.0      0:05.9      9:33/M
     46    Jana Thomas                       Kaysville  UT         413    42   F       7 40-49               29:53.2     30:12.7      0:19.5      9:37/M
     47    Jen Gilbert                       South Ogden  UT       216    37   F      15 30-39               30:02.6     30:04.4      0:01.8      9:39/M
     48    Deniece Larsen                    Kaysville  UT         283    53   F       4 50-59               30:09.0     30:33.7      0:24.7      9:42/M
     49    Stephanie Jensen                  Clinton  UT           260    30   F      16 30-39               30:17.3     30:26.5      0:09.2      9:44/M
     50    Kate Peterson                     Riverdale  UT         338    11   F       4  1-14               30:17.9     30:35.6      0:17.7      9:44/M
     51    Mandi Bloxham                                           130    11   F       5  1-14               30:26.4     30:44.2      0:17.8      9:47/M
     52    Kerri Kingston                    Layton  UT            276    41   F       8 40-49               30:39.5     31:14.5      0:35.0      9:51/M
     53    Jolene Strand                                           405    56   F       5 50-59               30:44.4     31:23.4      0:39.0      9:53/M
     54    Adrienne Edwards                                        201    19   F       3 15-19               31:04.7     31:32.1      0:27.3      9:59/M
     55    Kerin Cook                                              185    41   F       9 40-49               31:06.1     31:36.7      0:30.5     10:00/M
     56    Cassie Tonks                                            419    32   F      17 30-39               31:12.0     31:42.4      0:30.3     10:02/M
     57    Melanie Egbert                    Ogden  UT             202    33   F      18 30-39               31:19.0     31:40.1      0:21.1     10:04/M
     58    Brittany Ririe                    South Weber  UT       356    24   F      15 20-29               31:19.2     31:39.8      0:20.5     10:04/M
     59    Betty Jensen                      North Salt Lake  UT   261    47   F      10 40-49               31:37.2     32:14.3      0:37.0     10:10/M
     60    Patricia Cieslak                                        178    23   F      16 20-29               31:38.4     31:44.7      0:06.3     10:10/M
     61    Cassie Grether                                          229    34   F      19 30-39               31:41.8     32:02.0      0:20.2     10:11/M
     62    Jessi Lemp                                              289    30   F      20 30-39               31:43.7     32:20.8      0:37.0     10:12/M
     63    Stephanie Buckway                 South Ogden  UT       147    42   F      11 40-49               31:58.1     32:27.6      0:29.5     10:17/M
     64    Shalyce Harrison                                        241    27   F      17 20-29               32:14.2     32:58.1      0:43.8     10:22/M
     65    Taylar Bischoff                   Ogden  UT             126    22   F      18 20-29               32:15.0     33:00.3      0:45.2     10:22/M
     66    Alyssa Scherer                    North Ogden  UT       368    14   F       6  1-14               32:15.9     32:34.9      0:19.0     10:22/M
     67    Ressa Scherer                     North Ogden  UT       367    47   F      12 40-49               32:20.3     32:40.0      0:19.7     10:24/M
     68    Linda Jensen                      West Haven  UT        257    51   F       6 50-59               32:25.6     32:33.9      0:08.3     10:25/M
     69    Mccall Godfrey                                          221    24   F      19 20-29               32:32.1     33:03.4      0:31.3     10:28/M
     70    Jessica Turner                                          425    27   F      20 20-29               32:35.2     32:45.8      0:10.6     10:29/M
     71    Rachel Burton                                           152    29   F      21 20-29               32:36.8     32:52.9      0:16.1     10:29/M
     72    Savannah Harris                                         239     9   F       7  1-14               32:40.2     33:28.5      0:48.3     10:30/M
     73    Morgan Horne                                            675    20   F      22 20-29               32:42.3     32:53.8      0:11.5     10:31/M
     74    Amanda Grace Boi                                        133    14   F       8  1-14               32:49.1     33:16.8      0:27.6     10:33/M
     75    Makenna Bingham                   Ogden  UT             124    12   F       9  1-14               33:00.9     33:40.0      0:39.0     10:37/M
     76    Olivia Corbridge                                        190     9   F      10  1-14               33:03.2     33:42.9      0:39.6     10:38/M
     77    Jessica Parry                                           329    18   F       4 15-19               33:13.6     33:13.6                 10:41/M
     78    Stefanie Middaugh                 Layton                306    26   F      23 20-29               33:40.7     34:15.8      0:35.1     10:50/M
     79    Michelle Burnett                                        151    34   F      21 30-39               33:41.4     33:44.9      0:03.4     10:50/M
     80    Mickenzie Brooks                  Ogden  UT             142    30   F      22 30-39               33:45.1     34:14.0      0:28.8     10:51/M
     81    Michelle Warner                   Clinton  UT           436    32   F      23 30-39               33:46.6     34:00.4      0:13.8     10:51/M
     82    Kristin Maxfield                  Clinton  UT           301    30   F      24 30-39               33:46.8     34:00.6      0:13.7     10:51/M
     83    Kaycee Dall                       Farr West  UT         192    12   F      11  1-14               33:47.7     33:59.4      0:11.6     10:52/M
     84    Jennifer Ralls                    Mountain Green  UT    346    38   F      25 30-39               33:48.2     34:04.9      0:16.7     10:52/M
     85    Megan Frost                                             213    13   F      12  1-14               33:48.3     34:27.2      0:38.9     10:52/M
     86    Cris Garside                                            214    50   F       7 50-59               33:50.5     34:24.1      0:33.6     10:53/M
     87    Ashley Peterson                   Washington  UT        335    24   F      24 20-29               33:58.9     34:06.8      0:07.9     10:55/M
     88    Rachel Bellamy                                          119    26   F      25 20-29               34:12.8     34:22.6      0:09.8     11:00/M
     89    Amy Thurgood                      Roy  UT               416    28   F      26 20-29               34:17.7     34:26.5      0:08.8     11:01/M
     90    Heather Pedersen                  Syracuse  UT          331    34   F      26 30-39               34:20.6     34:26.2      0:05.5     11:02/M
     91    Brittan Pack                      West Haven  UT        463    24   F      27 20-29               34:21.4     34:53.5      0:32.1     11:03/M
     92    Kristin Garcia                    Pleasant View  UT     660    36   F      27 30-39               34:27.4     34:44.7      0:17.3     11:05/M
     93    Tracy Carrigan                                          634    33   F      28 30-39               34:28.4     34:45.7      0:17.3     11:05/M
     94    Emily Ballard                     Ogden  UT             115    31   F      29 30-39               34:28.6     34:55.1      0:26.5     11:05/M
     95    Rachel Ballard                    Ogden  UT             117    10   F      13  1-14               34:29.4     34:55.2      0:25.7     11:05/M
     96    Susan Howell                      Plain City  UT        252    53   F       8 50-59               34:34.6     34:46.3      0:11.7     11:07/M
     97    Melissa Hyde                      Layton  UT            676    25   F      28 20-29               34:44.0     34:48.5      0:04.5     11:10/M
     98    Jana Bake                         Farmington  UT        114    54   F       9 50-59               34:55.3     35:01.4      0:06.0     11:14/M
     99    Carol Hunter                      Ogden  UT             254    54   F      10 50-59               35:12.2     35:38.2      0:26.0     11:19/M
    100    Kelli Boi                                               132    35   F      30 30-39               35:17.2     35:45.4      0:28.2     11:21/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    101    Emily Strand                      Ogden  UT             403    32   F      31 30-39               35:21.3     36:02.0      0:40.7     11:22/M
    102    Andrea Ortgiesen                                        328    36   F      32 30-39               35:36.1     35:47.6      0:11.4     11:27/M
    103    Mekenzie Thompson                                       415    20   F      29 20-29               35:39.9     35:56.0      0:16.1     11:28/M
    104    Chloe Stokes                      Clinton  UT           402    13   F      14  1-14               35:41.6     36:17.9      0:36.3     11:28/M
    105    Melica Estes                      Roy  UT               207    32   F      33 30-39               35:53.6     36:10.5      0:16.8     11:32/M
    106    Jennifer Brennan                  Ogden  UT             140    38   F      34 30-39               35:53.6     36:31.4      0:37.7     11:32/M
    107    Kimberly Salazar                  Snowvilee  UT         364    28   F      30 20-29               35:56.1     36:29.5      0:33.4     11:33/M
    108    Amy Clarke                        Farmington  UT        180    37   F      35 30-39               35:56.6     36:19.3      0:22.6     11:33/M
    109    Sara Perry                        Layton  UT            333    44   F      13 40-49               35:56.7     36:01.6      0:04.8     11:33/M
    110    Denise House                      Layton  UT            250    56   F      11 50-59               36:01.9     36:26.4      0:24.4     11:35/M
    111    Allyson Baird                                           112    27   F      31 20-29               36:21.5     37:10.7      0:49.1     11:41/M
    112    Jennifer Southwick                                      393    28   F      32 20-29               36:23.1     36:46.9      0:23.8     11:42/M
    113    Tara Christensen                                        170    16   F       5 15-19               36:30.8     39:24.1      2:53.2     11:44/M
    114    Molly Christensen                 Ogden  UT             169    16   F       6 15-19               36:33.5     39:26.4      2:52.8     11:45/M
    115    Tristan Olson                     Taylorsville  UT      327    27   F      33 20-29               36:36.8     37:20.0      0:43.1     11:46/M
    116    Jodi Rees                         Layton  UT            349    38   F      36 30-39               36:37.6     37:15.2      0:37.5     11:46/M
    117    Tammy Peterson                                          334    47   F      14 40-49               36:42.6     37:13.5      0:30.9     11:48/M
    118    Bonnie Jacklin                    West Haven  UT        255    49   F      15 40-49               36:45.6     37:18.4      0:32.8     11:49/M
    119    Kierstan Dee                      West Haven  UT        196    23   F      34 20-29               36:46.3     37:18.4      0:32.0     11:49/M
    120    Sally Petty                                             341    62   F       1 60-99               36:49.7     37:15.0      0:25.3     11:50/M
    121    Fairlie Kinnecom                  Sandy  UT             278    61   F       2 60-99               36:58.0     37:25.6      0:27.5     11:53/M
    122    Elisabeth Nebeker                                       318    25   F      35 20-29               37:02.1     37:43.7      0:41.6     11:54/M
    123    Taelor Slaughter                                        382    19   F       7 15-19               37:14.9     37:19.7      0:04.8     11:58/M
    124    Amy O'Donoghue                                          323    49   F      16 40-49               37:27.2     37:31.6      0:04.3     12:03/M
    125    Karen Wayment                                           441    47   F      17 40-49               37:29.2     38:11.6      0:42.4     12:03/M
    126    Carolyn Southwick                                       392    29   F      36 20-29               37:31.4     37:55.0      0:23.5     12:04/M
    127    Debbie Nebeker                    Tooele  UT            320    41   F      18 40-49               37:44.0     38:23.5      0:39.5     12:08/M
    128    Maryanne Christensen              Thayne  WY            173    42   F      19 40-49               37:45.8     38:07.0      0:21.1     12:08/M
    129    Ashley Kafton                     Clinton  UT           270    17   F       8 15-19               37:47.3     38:09.2      0:21.8     12:09/M
    130    Lorrie Brown                                            145    42   F      20 40-49               38:16.0     38:52.2      0:36.1     12:18/M
    131    Elsa Zweifel                      Clinton  UT           454    62   F       3 60-99               38:18.2     38:30.3      0:12.0     12:19/M
    132    Kim Sloots                        Roy  UT               383    49   F      21 40-49               38:26.4     38:44.8      0:18.3     12:21/M
    133    Brittany Herrera                  Ogden  UT             245    35   F      37 30-39               38:57.9     39:07.2      0:09.3     12:31/M
    134    Stephanie Williams                                      445    28   F      37 20-29               38:58.1     39:34.5      0:36.3     12:32/M
    135    Lindsay Sessions                  Ogden  UT             375    36   F      38 30-39               39:07.5     39:10.7      0:03.1     12:35/M
    136    Nicole Houchins                                         456    29   F      38 20-29               39:43.5     39:47.1      0:03.5     12:46/M
    137    Denise Shaw                       Ogden  UT             380    60   F       4 60-99               39:45.3     39:46.7      0:01.4     12:47/M
    138    Ellie Southwick                                         390    15   F       9 15-19               40:10.6     40:33.9      0:23.2     12:55/M
    139    Jessica Schmidt                                         371     9   F      15  1-14               40:13.8     40:28.1      0:14.2     12:56/M
    140    Melissa Schmidt                                         369    39   F      39 30-39               40:14.3     40:28.6      0:14.3     12:56/M
    141    Cathy Talbot                                            407    38   F      40 30-39               40:17.2     40:38.9      0:21.6     12:57/M
    142    Elizabeth Kafton                  Clinton  UT           269    40   F      22 40-49               40:17.2     40:38.6      0:21.4     12:57/M
    143    Cortney Bouy                      Syracuse  UT          134    35   F      41 30-39               40:27.9     41:13.0      0:45.1     13:00/M
    144    Sheralyn Traher                                         423    33   F      42 30-39               40:33.8     41:00.0      0:26.2     13:02/M
    145    Sophia Traher                     Ogden  UT             424    10   F      16  1-14               40:34.7     41:00.3      0:25.6     13:03/M
    146    Melissa Larsen                                          284    34   F      43 30-39               41:04.1     41:25.2      0:21.1     13:12/M
    147    Neisha Rowley                     Ogden  UT             360    37   F      44 30-39               41:05.6     41:37.0      0:31.4     13:13/M
    148    Natalie Bouy                                            139    28   F      39 20-29               41:12.2     41:59.0      0:46.7     13:15/M
    149    Karen Nielson                     South Weber  UT       321    38   F      45 30-39               41:20.1     41:56.5      0:36.4     13:17/M
    150    Taigon Child                                            166    31   F      46 30-39               41:23.5     42:01.1      0:37.6     13:18/M
    151    Hailey Spraker                    Syracuse  UT          398    10   F      17  1-14               41:38.3     42:05.4      0:27.1     13:23/M
    152    Kaylene Spraker                   Syracuse  UT          396    39   F      47 30-39               41:39.5     42:06.7      0:27.2     13:24/M
    153    Tammy Hayes                       Kaysville  UT         242    50   F      12 50-59               42:21.7     42:31.0      0:09.3     13:37/M
    154    Alyce Wasden                                            438    66   F       5 60-99               42:22.2     42:31.5      0:09.3     13:37/M
    155    Shanae Perez                      Layton  UT            332    34   F      48 30-39               42:48.3     43:14.1      0:25.8     13:46/M
    156    Pamela McKinnon                                         304    45   F      23 40-49               42:49.0     43:13.0      0:23.9     13:46/M
    157    Hailey Bouy                                             137    10   F      18  1-14               43:27.3     44:07.3      0:40.0     13:58/M
    158    Glenda Smith                      Layton  UT            385    57   F      13 50-59               43:37.5     43:49.6      0:12.0     14:01/M
    159    Jill Southwick                                          389    53   F      14 50-59               43:46.4     44:09.6      0:23.1     14:04/M
    160    Anna Larsen                                             286    40   F      24 40-49               44:16.3     44:24.5      0:08.2     14:14/M
    161    Shawnee Adams                                           101    57   F      15 50-59               45:02.2     45:33.3      0:31.1     14:29/M
    162    Terry Phillips                    Ogden  UT             343    59   F      16 50-59               45:36.4     45:52.4      0:15.9     14:40/M
    163    Lori Lawrence                                           288    46   F      25 40-49               45:45.4     46:15.8      0:30.4     14:43/M
    164    Taryn Lawrence                                          287    24   F      40 20-29               45:45.4     46:15.8      0:30.3     14:43/M
    165    Jacey Bauman                      Kaysville  UT         477    37   F      49 30-39               46:15.6     46:22.6      0:07.0     14:52/M
    166    Julie Parks                                             478    47   F      26 40-49               46:15.6     46:22.7      0:07.0     14:52/M
    167    Brittany Vandyke                  Ogden  UT             428    29   F      41 20-29               46:51.8     47:10.9      0:19.0     15:04/M
    168    Sara Taylor                                             409    33   F      50 30-39               47:21.2     47:55.0      0:33.8     15:14/M
    169    Cherie Frame                                            210    43   F      27 40-49               47:26.6     47:59.6      0:32.9     15:15/M
    170    Crystal Morrill                   West Point  UT        312    25   F      42 20-29               47:44.2     48:40.3      0:56.1     15:21/M
    171    Cherish Keddington                                      273    35   F      51 30-39               49:25.0     49:44.6      0:19.6     15:53/M
    172    Barbara Bair                                            109    52   F      17 50-59               51:05.6     51:26.5      0:20.9     16:26/M
    173    Tylyn Mabry                                             294    59   F      18 50-59               52:01.5     52:19.8      0:18.3     16:44/M
    174    Patti Holbrook                                          247    66   F       6 60-99               52:01.9     52:20.3      0:18.4     16:44/M
    175    Rebecca Howe                      Layton  UT            251    31   F      52 30-39               52:10.2     52:42.9      0:32.6     16:46/M
    176    Leanna Hamblin                    Clearfield  UT        235    36   F      53 30-39               52:10.3     52:42.7      0:32.4     16:46/M
    177    Tami Endow                        Roy  UT               206    52   F      19 50-59               52:40.2     53:17.7      0:37.5     16:56/M
    178    Kali Winn                                               801    13   F      19  1-14               53:08.1     53:31.6      0:23.4     17:05/M
    179    Kimberly Telford                                        778    46   F      28 40-49               53:22.3     53:57.0      0:34.7     17:10/M
    180    Julie Davis                                             195    56   F      20 50-59               54:28.3     55:32.0      1:03.6     17:31/M
    181    Andrea Rounkles                   Ogden  UT             359    23   F      43 20-29               54:30.1     55:33.1      1:03.0     17:31/M
    182    Katie Ray                         Morgan  UT            348    22   F      44 20-29               54:30.8     55:33.4      1:02.5     17:31/M
    183    Dawn Anderson                     Clearfield  UT        107    42   F      29 40-49               56:01.1     56:45.6      0:44.4     18:01/M
    184    Chris Moon                        Layton  UT            310    44   F      30 40-49               56:02.1     56:45.7      0:43.5     18:01/M
    185    Donna Vigansky                    Clinton  UT           429    42   F      31 40-49               56:46.3     56:46.3                 18:15/M
    186    Steffanie Barnes                                        458    39   F      54 30-39               57:40.8     57:40.8                 18:33/M
    187    Julee Hemingway                   Morgan  UT            243    28   F      45 20-29             1:10:35.5   1:11:28.6      0:53.1     22:42/M
    188    Mary Jane Checketts                                     163    52   F      21 50-59             1:10:59.5   1:11:52.3      0:52.8     22:49/M


Male Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Jake Krong                        Salt Lake City  UT    279    29   M       1 Top Fin             15:26.6     15:26.6      0:00.0      4:58/M
      2    Jace Nye                          Kaysville  UT         462    28   M       2 Top Fin             15:44.1     15:44.1      0:00.0      5:03/M
      3    Jason Holt                        Kaysville  UT         467    27   M       3 Top Fin             16:06.9     16:06.9      0:00.0      5:11/M
      4    Jon Heslop                        Ogden  UT             470    26   M       1 20-29               16:36.2     16:36.4      0:00.1      5:20/M
      5    Jon Holley                        West Haven  UT        249    29   M       2 20-29               16:59.5     16:59.8      0:00.3      5:28/M
      6    Tony Scalise                                            365    16   M       1 15-19               19:39.9     19:41.5      0:01.6      6:19/M
      7    Chad Allen                        Layton  UT            103    39   M       1 30-39               19:41.1     19:42.3      0:01.1      6:20/M
      8    Colby Wayment                     Ogden  UT             440    28   M       3 20-29               20:01.1     20:04.5      0:03.4      6:26/M
      9    Joel Sessions                     Ogden  UT             376    17   M       2 15-19               20:35.0     20:35.4      0:00.4      6:37/M
     10    Shane Stewart                     Syracuse  UT          399    45   M       1 40-49               20:38.8     20:39.7      0:00.9      6:38/M
     11    Stanley Hale                      Riverdale             461    32   M       2 30-39               20:45.4     20:46.5      0:01.0      6:40/M
     12    Darrin Sawn                       Hill Afb  UT          476    20   M       4 20-29               21:13.4     21:16.0      0:02.5      6:49/M
     13    Tyler Price                                             314    17   M       3 15-19               21:14.7     21:15.5      0:00.8      6:50/M
     14    Andrew Sessions                   Ogden  UT             377    14   M       1  1-14               21:15.4     21:15.6      0:00.2      6:50/M
     15    Jason Ross                        Layton  UT            358    31   M       3 30-39               21:16.1     21:17.9      0:01.8      6:50/M
     16    Kevin Hamblin                     Clearfield  UT        234    29   M       5 20-29               21:20.1     21:22.8      0:02.6      6:52/M
     17    David Gongora                     West Haven  UT        222    31   M       4 30-39               21:20.2     21:25.1      0:04.9      6:52/M
     18    Caleb Van Bloem                                         426    33   M       5 30-39               21:44.3     21:48.5      0:04.1      6:59/M
     19    Brad Kelley                       Eden  UT              275    59   M       1 50-59               22:10.4     22:12.0      0:01.6      7:08/M
     20    Michael Toone                                           421    14   M       2  1-14               22:21.1     22:26.1      0:04.9      7:11/M
     21    Thadius Rigby                                           354    31   M       6 30-39               22:34.5     22:36.0      0:01.5      7:15/M
     22    Daniel Capener                    Layton  UT            161    43   M       2 40-49               22:50.4     23:03.7      0:13.2      7:21/M
     23    Quinton Christensen                                     171    15   M       4 15-19               22:59.4     24:20.6      1:21.2      7:23/M
     24    Gunnar Schmidt                    South Ogden  UT       373    17   M       5 15-19               23:38.6     23:52.6      0:13.9      7:36/M
     25    Bryan Ruff                                              363    38   M       7 30-39               23:43.8     23:48.2      0:04.4      7:38/M
     26    Sam Bair                                                111    13   M       3  1-14               23:51.4     23:57.6      0:06.2      7:40/M
     27    David Fonnesbeck                  Clinton  UT           209    27   M       6 20-29               24:10.8     24:11.6      0:00.8      7:46/M
     28    Nicholas Scalise                  Ogden  UT             366    14   M       4  1-14               24:20.1     24:22.2      0:02.1      7:49/M
     29    Nathan Stokes                                           401    15   M       6 15-19               24:29.7     25:04.7      0:35.0      7:52/M
     30    Derrek Parry                                            330    17   M       7 15-19               24:30.6     24:41.0      0:10.4      7:53/M
     31    Male Murphy                       Kaysville  UT         316    25   M       7 20-29               24:47.6     25:00.7      0:13.0      7:58/M
     32    Tanner Buckway                                          148    16   M       8 15-19               24:53.3     25:22.1      0:28.7      8:00/M
     33    Hunter Buckway                                          149    14   M       5  1-14               24:53.7     25:22.5      0:28.7      8:00/M
     34    Dallin Peterson                   Riverdale  UT         336    15   M       9 15-19               24:56.5     25:14.1      0:17.6      8:01/M
     35    Schuyler Calder                   Layton  UT            155    21   M       8 20-29               25:10.2     25:57.9      0:47.7      8:06/M
     36    Brian McKell                      Provo  UT             468    31   M       8 30-39               25:16.4     25:21.3      0:04.8      8:07/M
     37    Bryan Olson                       Layton  UT            475    36   M       9 30-39               25:25.2     25:26.9      0:01.6      8:10/M
     38    Brandon Gilbert                   Ogden  UT             218    25   M       9 20-29               25:42.0     26:14.6      0:32.6      8:16/M
     39    John Houchins                                           457    30   M      10 30-39               25:47.4     25:50.1      0:02.7      8:17/M
     40    Rob Smith                         Layton  UT            386    58   M       2 50-59               25:50.8     26:02.7      0:11.8      8:18/M
     41    Collin Black                      Layton  UT            129     9   M       6  1-14               26:19.8     26:30.0      0:10.2      8:28/M
     42    Justin Corbridge                  American Fork  UT     189    11   M       7  1-14               26:20.7     27:00.5      0:39.7      8:28/M
     43    Scott Vineyard                    West Haven  UT        430    45   M       3 40-49               26:29.0     26:36.3      0:07.3      8:31/M
     44    Andy Schultz                      Pleasant Grove  UT    758    33   M      11 30-39               26:41.3     27:19.8      0:38.5      8:35/M
     45    Chris Bischoff                                          125    25   M      10 20-29               27:11.9     27:57.1      0:45.2      8:44/M
     46    Roger Beutler                     Ogden  UT             123    63   M       1 60-99               27:16.0     27:21.7      0:05.6      8:46/M
     47    Craig McKinnon                                          303    46   M       4 40-49               27:22.0     27:46.2      0:24.1      8:48/M
     48    Christian Kafton                  Clinton  UT           271    15   M      10 15-19               27:26.4     27:36.3      0:09.9      8:49/M
     49    Sam Sessions                                            459    40   M       5 40-49               27:31.2     27:39.7      0:08.5      8:51/M
     50    Michael Lang                                            280    27   M      11 20-29               27:39.2     27:43.1      0:03.8      8:53/M
     51    Levi Rowley                       Msc  UT               362     8   M       8  1-14               27:41.3     28:10.0      0:28.7      8:54/M
     52    Jared Riley                       Roy  UT               355    30   M      12 30-39               27:49.6     28:09.3      0:19.7      8:57/M
     53    Mark Murphy                                             315    27   M      12 20-29               27:50.2     28:03.5      0:13.2      8:57/M
     54    Tyler Wardle                      Farmington  UT        433    32   M      13 30-39               27:52.7     27:58.0      0:05.3      8:58/M
     55    Jeff Willis                                             447    39   M      14 30-39               28:02.8     28:17.3      0:14.4      9:01/M
     56    Nathan Toone                                            422    11   M       9  1-14               28:12.7     28:18.5      0:05.7      9:04/M
     57    Justin Gorder                     Layton  UT            225     9   M      10  1-14               28:16.6     28:21.7      0:05.0      9:05/M
     58    Kyle Gorder                                             224    42   M       6 40-49               28:25.8     28:31.3      0:05.5      9:08/M
     59    Zachary Kafton                    Clinton  UT           272    13   M      11  1-14               28:34.3     28:55.2      0:20.8      9:11/M
     60    Robert Rowley                     Ogden  UT             361    35   M      15 30-39               28:36.0     29:05.0      0:28.9      9:12/M
     61    Bryan Bischoff                                          127    51   M       3 50-59               28:44.1     29:30.4      0:46.3      9:14/M
     62    Hyrum Ence                        Layton  UT            204    33   M      16 30-39               29:06.6     29:21.9      0:15.3      9:21/M
     63    Shaun Corbridge                                         188    25   M      13 20-29               29:07.6     29:47.6      0:40.0      9:22/M
     64    Bryan Gray                                              227    64   M       2 60-99               29:12.4     29:38.1      0:25.7      9:23/M
     65    Nick Child                        Clinton  UT           165    28   M      14 20-29               29:15.1     29:46.2      0:31.1      9:24/M
     66    Ren Child                         Clinton  UT           164    26   M      15 20-29               29:15.4     29:46.2      0:30.7      9:24/M
     67    Kevin Rigby                       Salt Lake City  UT    479    37   M      17 30-39               29:33.8     29:36.0      0:02.2      9:30/M
     68    Kade Ralls                        Mountain Green  UT    347    10   M      12  1-14               29:37.5     29:54.2      0:16.7      9:31/M
     69    Luca Boi                                                131    37   M      18 30-39               29:46.0     30:13.3      0:27.3      9:34/M
     70    Regan Zutter                      Hooper  UT            453    61   M       3 60-99               29:48.8     29:55.7      0:06.9      9:35/M
     71    Isaac Herrera                     Ogden  UT             244    45   M       7 40-49               29:49.5     29:57.5      0:07.9      9:35/M
     72    Shon Schmidt                                            370    42   M       8 40-49               29:59.4     30:13.6      0:14.2      9:38/M
     73    Ryan Smeding                      Ogden  UT             384    29   M      16 20-29               30:09.1     30:35.0      0:25.8      9:42/M
     74    Darren Roberts                                          357    49   M       9 40-49               30:13.1     30:15.4      0:02.2      9:43/M
     75    Bill Petty                                              340    65   M       4 60-99               30:34.6     30:59.7      0:25.1      9:50/M
     76    Mark Lowe                         Layton                293    45   M      10 40-49               30:36.1     31:13.0      0:36.9      9:50/M
     77    Brayden Estes                                           208     8   M      13  1-14               30:50.2     31:07.1      0:16.8      9:55/M
     78    Steven Aird                                             102    34   M      19 30-39               30:56.7     31:02.0      0:05.3      9:57/M
     79    Kevin Spraker                     Syracuse  UT          395    51   M       4 50-59               30:58.7     31:25.6      0:26.9      9:57/M
     80    Robert Edwards                                          200    43   M      11 40-49               31:04.7     31:31.8      0:27.1      9:59/M
     81    Erik Hall                         Roy  UT               233    29   M      17 20-29               31:11.4     31:45.9      0:34.5     10:02/M
     82    Brion Conway                                            182    50   M       5 50-59               31:20.9     31:28.8      0:07.9     10:05/M
     83    Lucas Howell                      Plain City  UT        253    22   M      18 20-29               31:36.1     31:47.5      0:11.3     10:10/M
     84    Stockton Buckway                                        150    11   M      14  1-14               31:38.4     32:07.7      0:29.2     10:10/M
     85    Curtis Tonks                      Ogden  UT             418    27   M      19 20-29               31:41.5     32:11.6      0:30.0     10:11/M
     86    Lynn Alvey                        Layton  UT            104    52   M       6 50-59               31:53.5     32:09.4      0:15.9     10:15/M
     87    Jason Buckway                     South Ogden  UT       146    43   M      12 40-49               31:58.3     32:27.8      0:29.4     10:17/M
     88    Jordan Harrison                                         240    27   M      20 20-29               32:11.4     32:57.9      0:46.4     10:21/M
     89    Howard John                       Kaysville  UT         266    65   M       5 60-99               32:13.8     32:57.7      0:43.9     10:22/M
     90    Adam Workman                                            450    33   M      20 30-39               32:25.0     32:31.6      0:06.5     10:25/M
     91    Ryan Campbell                                           159    42   M      13 40-49               32:26.7     32:39.2      0:12.4     10:26/M
     92    Christopher Barton                                      118    41   M      14 40-49               32:29.7     32:53.1      0:23.4     10:27/M
     93    Justin Godfrey                    Syracuse  UT          220    24   M      21 20-29               32:31.5     33:03.4      0:31.9     10:27/M
     94    Craig Thompson                                          414    52   M       7 50-59               32:39.2     32:52.1      0:12.9     10:30/M
     95    James Harris                      Clearfield  UT        237    36   M      21 30-39               32:40.6     33:28.6      0:47.9     10:30/M
     96    Bruce Sweeten                     Layton  UT            406    35   M      22 30-39               32:54.1     33:43.4      0:49.3     10:35/M
     97    Brian Nebeker                     Clearfield  UT        319    30   M      23 30-39               33:01.5     33:43.2      0:41.7     10:37/M
     98    Kyle Corbridge                    Casper  WY            186    30   M      24 30-39               33:09.9     33:49.3      0:39.3     10:40/M
     99    Duane Franklin                    Taylorsville  UT      211    52   M       8 50-59               33:11.9     33:15.3      0:03.4     10:40/M
    100    Connor Kingston                                         277    14   M      15  1-14               33:16.2     33:51.4      0:35.1     10:42/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    101    Garrett Middaugh                  Syracuse  UT          305    29   M      22 20-29               33:40.9     34:15.9      0:35.0     10:50/M
    102    Lincoln Brooks                    Ogden  UT             143     5   M      16  1-14               33:44.4     34:13.4      0:28.9     10:51/M
    103    Rick Brooks                       Ogden  UT             144    35   M      25 30-39               33:45.5     34:14.8      0:29.2     10:51/M
    104    Steve Garside                                           215    56   M       9 50-59               33:50.8     34:24.4      0:33.5     10:53/M
    105    Tim Hjorten                       Pleasant View  UT     672    63   M       6 60-99               34:27.7     34:44.8      0:17.1     11:05/M
    106    Steve Ballard                                           116    34   M      26 30-39               34:28.4     34:55.0      0:26.6     11:05/M
    107    Norman Bernardo                   Layton  UT            121    36   M      27 30-39               34:29.3     34:42.6      0:13.3     11:05/M
    108    Rich Ellis                                              203    45   M      15 40-49               34:30.8     34:44.0      0:13.1     11:06/M
    109    Brad Polokoff                     Ogden  UT             460    34   M      28 30-39               34:36.5     35:27.0      0:50.5     11:08/M
    110    Todd Frost                        West Jordan  UT       212    42   M      16 40-49               34:40.5     35:19.7      0:39.2     11:09/M
    111    David Phillips                                          342    63   M       7 60-99               34:47.7     34:51.7      0:03.9     11:11/M
    112    Mike Strand                       Ogden  UT             404    32   M      29 30-39               35:21.9     36:02.4      0:40.5     11:22/M
    113    Dan Weston                        South Ogden  UT       443    53   M      10 50-59               35:22.8     35:44.9      0:22.1     11:22/M
    114    Paul Greiner                      Ogden  UT             228    59   M      11 50-59               35:39.7     35:56.9      0:17.1     11:28/M
    115    Dale Clarke                       Farmington  UT        179    39   M      30 30-39               35:57.1     36:19.3      0:22.2     11:34/M
    116    Corey Christensen                                       174    42   M      17 40-49               36:00.9     36:21.5      0:20.5     11:35/M
    117    Kim Call                          Syracuse  UT          158    57   M      12 50-59               36:19.5     36:39.6      0:20.1     11:41/M
    118    Chris Baird                                             113    28   M      23 20-29               36:21.3     37:10.6      0:49.3     11:41/M
    119    Ryan Olson                        Taylorsville  UT      326    32   M      31 30-39               37:12.3     37:54.8      0:42.4     11:58/M
    120    Seth Southwick                                          394    31   M      32 30-39               37:28.8     37:52.9      0:24.1     12:03/M
    121    Jeff Wayment                                            442    47   M      18 40-49               37:29.2     38:11.6      0:42.3     12:03/M
    122    Earl Christensen                                        172    48   M      19 40-49               38:06.5     38:37.3      0:30.8     12:15/M
    123    Cameron Calder                                          154    28   M      24 20-29               39:56.7     40:44.3      0:47.5     12:50/M
    124    Hunter Bouy                                             136    11   M      17  1-14               40:28.2     41:13.3      0:45.1     13:01/M
    125    Mitch Southwick                                         391    29   M      25 20-29               40:34.4     40:58.0      0:23.6     13:03/M
    126    Daniel Larsen                                           285    38   M      33 30-39               41:03.0     41:25.1      0:22.0     13:12/M
    127    Steven Bouy                                             138    31   M      34 30-39               41:12.0     41:59.0      0:47.0     13:15/M
    128    Kalena Nielson                                          322    13   M      18  1-14               41:20.7     41:56.8      0:36.0     13:17/M
    129    Will Daniels                                            193    31   M      35 30-39               42:50.9     43:16.7      0:25.7     13:46/M
    130    Ethan Sessions                    Ogden  UT             379     9   M      19  1-14               43:06.1     43:08.6      0:02.5     13:52/M
    131    Ryan Stokes                                             400    39   M      36 30-39               43:11.1     43:47.5      0:36.3     13:53/M
    132    Dennis Bouy                       Syracuse  UT          135    35   M      37 30-39               43:28.0     44:08.0      0:40.0     13:59/M
    133    Gage Winn                                               448    13   M      20  1-14               43:49.9     44:12.9      0:22.9     14:05/M
    134    Gordon Kafton                     Clinton  UT           268    45   M      20 40-49               44:09.4     44:34.0      0:24.5     14:12/M
    135    Curt Calder                       Layton  UT            156    51   M      13 50-59               47:35.7     48:31.8      0:56.1     15:18/M
    136    Phillip Morrill                   West Point  UT        313    25   M      26 20-29               47:43.8     48:40.0      0:56.2     15:21/M
    137    Eli Keddington                                          274     7   M      21  1-14               49:02.8     49:22.5      0:19.7     15:46/M
    138    Dwaine Bair                                             110    48   M      21 40-49               51:05.2     51:27.4      0:22.1     16:26/M
    139    Ryeley Larse                                            282     7   M      22  1-14               52:01.4     52:19.9      0:18.5     16:44/M
    140    Jay Telford                                             779    51   M      14 50-59               53:22.5     53:57.3      0:34.7     17:10/M
    141    Monte Davis                                             194    59   M      15 50-59               54:33.5     55:35.6      1:02.1     17:32/M
    142    Becky Checketts                                         162    23   M      27 20-29             1:10:59.3   1:11:52.2      0:52.9     22:49/M