Classic

10K

Overall Finish List

September 07, 2013


Results By Stride Racing strideracing.com

Female Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Jasmine Sessions                  Farmington  UT        761    32   F       1 Top Fin             37:29.2     37:29.2      0:00.0      6:02/M
      2    Taralyn Summers                   Bountiful  UT         774    31   F       2 Top Fin             39:36.4     39:36.4      0:00.0      6:22/M
      3    Alyssa Girardo                                          663    33   F       3 Top Fin             39:51.3     39:51.3      0:00.0      6:25/M
      4    Allison Andersen                  West Haven  UT        602    39   F       1 30-39               40:10.3     40:11.9      0:01.6      6:28/M
      5    Amy Laughter                      Ogden  UT             693    31   F       2 30-39               41:38.3     41:39.3      0:01.0      6:42/M
      6    Cathy Peterson                    Riverdale  UT         734    41   F       1 40-49               43:44.1     43:45.9      0:01.8      7:03/M
      7    Meechelle Talbot                                        775    40   F       2 40-49               46:41.1     46:44.7      0:03.5      7:31/M
      8    Terese Tolley                     Ogden  UT             781    48   F       3 40-49               47:19.0     47:21.8      0:02.7      7:37/M
      9    Shalees Johnson                   Syracuse  UT          678    42   F       4 40-49               47:29.6     47:31.1      0:01.5      7:39/M
     10    Jennifer Ondrus                   Ogden  UT             726    39   F       3 30-39               47:43.6     48:05.0      0:21.4      7:41/M
     11    Jayne Holt                        Roy  UT               674    62   F       1 60-99               49:49.2     49:57.0      0:07.8      8:01/M
     12    Dontai Warner                     Layton  UT            791    27   F       1 20-29               49:49.9     49:54.9      0:05.0      8:01/M
     13    Julia Nielsen                     Taylorsville  UT      718    29   F       2 20-29               50:56.4     51:13.2      0:16.8      8:12/M
     14    Amy Martin                        Hooper  UT            700    33   F       4 30-39               51:03.1     51:09.9      0:06.8      8:13/M
     15    Maryann Carlson                                         633    35   F       5 30-39               51:03.2     51:10.1      0:06.8      8:13/M
     16    Emily Whitby                      Ogden  UT             794    37   F       6 30-39               51:21.8     51:24.8      0:03.0      8:16/M
     17    Mickele Mills                     Woods Cross  UT       711    37   F       7 30-39               51:23.8     51:48.5      0:24.7      8:16/M
     18    Kimberly Bradley                                        617    17   F       1 15-19               51:41.5     51:53.0      0:11.4      8:19/M
     19    Angie Knudsen                     Cedar Hills  UT       684    29   F       3 20-29               51:56.5     52:00.8      0:04.2      8:22/M
     20    Suzy Cannon                       Kaysville  UT         625    47   F       5 40-49               51:57.7     52:14.8      0:17.0      8:22/M
     21    Nyce Claire                                             813    49   F       6 40-49               52:40.3     52:47.4      0:07.1      8:29/M
     22    Stefanie Miller                   Layton  UT            709    38   F       8 30-39               52:49.0     52:51.6      0:02.6      8:30/M
     23    Katherine Roberts                 Layton  UT            748    17   F       2 15-19               52:49.6     52:58.5      0:08.8      8:30/M
     24    Lucy Schwab                       Layton  UT            759    52   F       1 50-59               52:54.9     53:13.1      0:18.2      8:31/M
     25    Holly Ward                        Syracuse  UT          789    47   F       7 40-49               53:42.6     53:55.3      0:12.7      8:39/M
     26    Jodi Beus                         North Ogden  UT       122    38   F       9 30-39               53:46.3     54:05.0      0:18.6      8:39/M
     27    Megan Martinez                    Riverdale  UT         701    24   F       4 20-29               53:53.6     54:09.9      0:16.2      8:41/M
     28    Lindsay Sandberg                  Pleasant View  UT     754    35   F      10 30-39               54:13.3     54:25.1      0:11.8      8:44/M
     29    Sherry Postel                     Syracuse  UT          738    50   F       2 50-59               54:13.6     54:29.2      0:15.6      8:44/M
     30    Diane Oneal                       Layton  UT            728    47   F       8 40-49               54:25.4     54:38.6      0:13.1      8:46/M
     31    Kathryn MacLeod                   Uintah  UT            698    51   F       3 50-59               54:40.9     54:43.4      0:02.5      8:48/M
     32    Colleen McGilvary                 Layton  UT            703    42   F       9 40-49               54:43.0     54:56.8      0:13.7      8:49/M
     33    Michale Burt                                            624    15   F       3 15-19               54:51.4     55:02.3      0:10.8      8:50/M
     34    Edie Burt                         Ogden  UT             622    51   F       4 50-59               55:02.2     55:13.1      0:10.9      8:52/M
     35    Karyn Johnston                    Ogden  UT             679    41   F      10 40-49               55:09.7     55:32.4      0:22.6      8:53/M
     36    Cindy Vineyard                    West Haven  UT        785    44   F      11 40-49               55:24.6     55:32.3      0:07.6      8:55/M
     37    Aly Vanmeeteren                                         784    21   F       5 20-29               55:44.5     56:12.6      0:28.0      8:58/M
     38    Jodee Egbert                      Layton  UT            651    38   F      11 30-39               55:54.5     56:11.8      0:17.3      9:00/M
     39    Stefanie Stack                    Ogden  UT             769    22   F       6 20-29               55:59.1     56:03.3      0:04.2      9:01/M
     40    Dawn Tanner                       Woods Cross  UT       777    38   F      12 30-39               56:08.6     56:16.7      0:08.0      9:02/M
     41    Brandi Gerdes                     Kaysville  UT         662    41   F      12 40-49               57:02.1     57:17.6      0:15.5      9:11/M
     42    Nikkol Link                       Hooper  UT            696    41   F      13 40-49               57:03.6     57:17.2      0:13.5      9:11/M
     43    Christine Roberts                 Ogden  UT             751    46   F      14 40-49               57:13.4     57:20.4      0:06.9      9:13/M
     44    Sydney Coleman                    Syracuse  UT          641    21   F       7 20-29               57:31.1     57:45.8      0:14.6      9:16/M
     45    Jenn Hale                                               666    40   F      15 40-49               57:37.5     57:53.5      0:16.0      9:17/M
     46    Lindsey Cheal                     Layton  UT            636    28   F       8 20-29               57:45.7     58:13.4      0:27.7      9:18/M
     47    Christina Evans                   Layton  UT            652    29   F       9 20-29               57:52.5     57:58.5      0:06.0      9:19/M
     48    Mikell Wagstaff                   Syracuse  UT          786    22   F      10 20-29               58:03.2     58:04.7      0:01.4      9:21/M
     49    Cindy Sears                       Roy  UT               760    54   F       5 50-59               58:04.7     58:20.9      0:16.2      9:21/M
     50    Anastasia Lamb                    Sandy  UT             690    38   F      13 30-39               58:06.0     58:17.3      0:11.3      9:21/M
     51    Nikki Frost                       Clearfield  UT        655    41   F      16 40-49               58:25.0     58:40.3      0:15.2      9:24/M
     52    Emilia Roberts                    Layton  UT            749    15   F       4 15-19               58:30.0     58:39.1      0:09.0      9:25/M
     53    Teri Bingham                      Ogden  UT             612    42   F      17 40-49               58:46.5     59:16.7      0:30.1      9:28/M
     54    Julie Brandt                      Ogden  UT             618    55   F       6 50-59               59:23.5     59:35.2      0:11.6      9:34/M
     55    Jennifer Roberts                  Layton  UT            746    39   F      14 30-39               59:44.5     59:54.0      0:09.4      9:37/M
     56    Robyn Frost                                             657    27   F      11 20-29               59:50.2     59:57.0      0:06.8      9:38/M
     57    Gina Rowe                         Syracuse  UT          752    41   F      18 40-49             1:00:09.6   1:00:15.0      0:05.3      9:41/M
     58    Amanda Ward                       North Ogden  UT       788    39   F      15 30-39             1:00:11.0   1:00:28.7      0:17.7      9:41/M
     59    Jenna Andrascik                   Farr West  UT         603    38   F      16 30-39             1:00:20.9   1:00:35.8      0:14.9      9:43/M
     60    Aleisa Criddle                    West Valley City  U   645    29   F      12 20-29             1:00:47.9   1:01:07.0      0:19.0      9:47/M
     61    Kammie Watt                       Clearfield  UT        792    39   F      17 30-39             1:00:51.7   1:01:10.9      0:19.1      9:48/M
     62    Jenny Hatch                                             670    26   F      13 20-29             1:01:21.9   1:01:34.4      0:12.4      9:53/M
     63    Julie Hendrickson                 Kaysville  UT         809    52   F       7 50-59             1:01:25.3   1:01:31.9      0:06.5      9:53/M
     64    Janessa Whitesides                South Ogden  UT       795    33   F      18 30-39             1:01:25.8   1:01:54.0      0:28.1      9:53/M
     65    Wendi Knutsen                     Centerville  UT       685    39   F      19 30-39             1:01:34.3   1:01:56.2      0:21.9      9:55/M
     66    Heidi Child                       Syracuse  UT          638    40   F      19 40-49             1:01:35.9   1:01:48.7      0:12.8      9:55/M
     67    Sarah Hanych                      West Point  UT        668    32   F      20 30-39             1:02:00.6   1:02:10.8      0:10.1      9:59/M
     68    Linsey Stark                      Clinton  UT           771    22   F      14 20-29             1:02:30.1   1:02:42.8      0:12.7     10:04/M
     69    Kristin Thompson                  Farr West  UT         816    32   F      21 30-39             1:02:45.3   1:03:00.5      0:15.2     10:06/M
     70    April Bawden                                            608    36   F      22 30-39             1:03:05.6   1:03:31.6      0:26.0     10:10/M
     71    Clarissa Yazzie                                         806    34   F      23 30-39             1:03:44.2   1:03:46.7      0:02.4     10:16/M
     72    Becky Sims                        Kaysville  UT         764    46   F      20 40-49             1:03:58.7   1:04:16.4      0:17.7     10:18/M
     73    Connie Bankhead                   Layton  UT            607    55   F       8 50-59             1:04:16.7   1:04:21.3      0:04.6     10:21/M
     74    Becky Stack                                             770    47   F      21 40-49             1:04:42.4   1:04:46.8      0:04.4     10:25/M
     75    Rebecca Sessions                  Clearfield  UT        762    44   F      22 40-49             1:04:45.5   1:04:59.8      0:14.3     10:26/M
     76    Mialisa Tesch                                           780    28   F      15 20-29             1:04:58.4   1:05:11.6      0:13.2     10:28/M
     77    Mary Ann Bronson                  So Ogden  UT          619    48   F      23 40-49             1:05:01.2   1:05:14.8      0:13.6     10:28/M
     78    Becky Squire                      Clearfield  UT        768    30   F      24 30-39             1:05:33.2   1:06:00.5      0:27.3     10:33/M
     79    Vanessa Parry                                           732    25   F      16 20-29             1:05:35.5   1:05:48.3      0:12.7     10:34/M
     80    Cindy Bertagnolli                                       611    55   F       9 50-59             1:05:52.8   1:05:56.5      0:03.7     10:36/M
     81    Brooke Nielsen                    Riverton  UT          719    37   F      25 30-39             1:05:53.5   1:06:11.1      0:17.6     10:37/M
     82    Veronica Mosher                                         714    52   F      10 50-59             1:06:36.7   1:06:50.1      0:13.3     10:43/M
     83    Amanda Garcia                                           658    36   F      26 30-39             1:06:36.8   1:06:50.1      0:13.3     10:43/M
     84    Callie Odle                                             722    22   F      17 20-29             1:07:24.6   1:07:35.3      0:10.6     10:51/M
     85    Cindy Lapee                       Roy  UT               692    53   F      11 50-59             1:07:57.1   1:08:03.0      0:05.9     10:57/M
     86    Sara McGuire                      Layton  UT            704    37   F      27 30-39             1:08:33.4   1:08:45.7      0:12.3     11:02/M
     87    Pam Miner                                               712    50   F      12 50-59             1:09:07.1   1:09:30.9      0:23.7     11:08/M
     88    Leann Carlin                      West Haven  UT        626    45   F      24 40-49             1:09:13.7   1:09:28.1      0:14.3     11:09/M
     89    Mary MacIas                       Riverdale  UT         697    32   F      28 30-39             1:09:42.6   1:10:05.5      0:22.8     11:13/M
     90    Kimberly Owens                    Clinton  UT           730    38   F      29 30-39             1:10:17.0   1:10:24.8      0:07.7     11:19/M
     91    Ashleigh Mark                     Kaysville  UT         699    33   F      30 30-39             1:11:39.8   1:12:10.6      0:30.7     11:32/M
     92    Nicole Wilkinson                  Layton  UT            798    34   F      31 30-39             1:11:41.5   1:12:12.2      0:30.7     11:33/M
     93    Alysha Carling                                          630    23   F      18 20-29             1:12:51.2   1:13:10.8      0:19.5     11:44/M
     94    Angelique Remkes                                        742    29   F      19 20-29             1:12:52.7   1:12:59.7      0:07.0     11:44/M
     95    Kirstin Stiff                                           772    28   F      20 20-29             1:13:01.3   1:13:10.1      0:08.8     11:45/M
     96    Katlin Goers                      Plain City  UT        664    24   F      21 20-29             1:13:20.0   1:13:23.4      0:03.3     11:49/M
     97    Susan Goers                       Plain City  UT        665    51   F      13 50-59             1:13:20.2   1:13:23.7      0:03.4     11:49/M
     98    Kara Welker                                             793    25   F      22 20-29             1:13:21.8   1:13:37.2      0:15.4     11:49/M
     99    Amber Miller                      Layton  UT            707    35   F      32 30-39             1:13:36.2   1:13:45.9      0:09.7     11:51/M
    100    Madeline Bird                                           614    19   F       5 15-19             1:13:37.5   1:13:43.0      0:05.4     11:51/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    101    Gay McLaughlin                    Pleasant View  UT     705    49   F      25 40-49             1:13:49.5   1:14:01.8      0:12.2     11:53/M
    102    Breanna Wood                                            803    28   F      23 20-29             1:14:04.0   1:14:18.2      0:14.2     11:56/M
    103    Angela Bucio                                            810    48   F      26 40-49             1:14:31.6   1:14:52.6      0:20.9     12:00/M
    104    Emily Baker                       Layton  UT            605    30   F      33 30-39             1:14:50.7   1:15:01.4      0:10.7     12:03/M
    105    Marliss Scott                                           811    53   F      14 50-59             1:14:54.3   1:15:15.7      0:21.4     12:04/M
    106    Desiray Warner                    Eagle Mountain  UT    790    34   F      34 30-39             1:16:25.5   1:16:43.0      0:17.4     12:18/M
    107    Susan Walton                      West Haven  UT        787    49   F      27 40-49             1:19:22.5   1:19:37.1      0:14.6     12:47/M
    108    Leeann Craythorne                                       644    32   F      35 30-39             1:21:46.7   1:22:11.8      0:25.1     13:10/M
    109    Mandy Roberts                                           745    33   F      36 30-39             1:28:25.7   1:28:43.8      0:18.1     14:14/M
    110    Karlee Trease                     Roy  UT               782    27   F      24 20-29             1:28:26.5   1:28:44.5      0:18.0     14:14/M
    111    Dianne Bailey                     Parker  CO            604    64   F       2 60-99             1:29:55.2   1:30:07.9      0:12.7     14:29/M


Male Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Riley Cook                        South Weber  UT       642    32   M       1 Top Fin             31:54.1     31:54.1      0:00.0      5:08/M
      2    Ben Van Beekum                    Harrisville  UT       783    29   M       2 Top Fin             33:35.5     33:35.5      0:00.0      5:24/M
      3    David Olson                       Layton  UT            725    29   M       3 Top Fin             36:24.7     36:24.7      0:00.0      5:52/M
      4    James Moore                       Salt Lake City  UT    713    28   M       1 20-29               36:45.5     36:46.3      0:00.8      5:55/M
      5    Rick Woodward                     North Ogden  UT       805    40   M       1 40-49               36:58.3     37:02.2      0:03.8      5:57/M
      6    Thom Kuehls                       Ogden  UT             688    49   M       2 40-49               37:10.7     37:11.6      0:00.9      5:59/M
      7    Danny Rangel                                            814    26   M       2 20-29               39:44.0     39:47.6      0:03.5      6:24/M
      8    Daniel Frame                      Roy  UT               654    45   M       3 40-49               39:47.4     39:48.7      0:01.2      6:24/M
      9    Bentley McEntire                                        702    41   M       4 40-49               41:32.1     41:32.9      0:00.7      6:41/M
     10    Ben Whitesides                    Ogden  UT             796    35   M       1 30-39               42:45.3     42:47.6      0:02.2      6:53/M
     11    Marc Ortega                       Ogden  UT             729    27   M       3 20-29               43:16.4     43:19.4      0:02.9      6:58/M
     12    Greg Richens                      Mountain Green  UT    744    53   M       1 50-59               43:40.9     43:42.6      0:01.6      7:02/M
     13    Elliot Roberts                                          750    12   M       1  1-14               45:55.9     46:04.5      0:08.6      7:24/M
     14    Chance Adams                      Plain City  UT        601    26   M       4 20-29               46:28.7     46:45.2      0:16.5      7:29/M
     15    Marlos Harvey                     Ogden  UT             669    25   M       5 20-29               47:51.3     48:07.3      0:16.0      7:42/M
     16    Jeff Storey                       North Ogden  UT       773    56   M       2 50-59               47:54.2     47:57.1      0:02.9      7:43/M
     17    Greg Scherer                      North Ogden  UT       756    50   M       3 50-59               48:54.1     48:59.9      0:05.8      7:52/M
     18    Jonathan Faldmo                   Woods Cross  UT       653    34   M       2 30-39               48:58.2     49:04.3      0:06.1      7:53/M
     19    Brad Squire                       Bountiful  UT         767    57   M       4 50-59               49:06.1     49:31.5      0:25.3      7:54/M
     20    Weston Poll                                             736    32   M       3 30-39               49:12.8     49:21.2      0:08.4      7:55/M
     21    Patrick Brown                     Clearfield  UT        620    25   M       6 20-29               49:24.9     49:26.7      0:01.7      7:57/M
     22    Charles Burt                      Ogden  UT             623    50   M       5 50-59               49:29.4     49:40.3      0:10.8      7:58/M
     23    Matthew Roberts                                         747    40   M       5 40-49               49:30.9     49:39.7      0:08.7      7:58/M
     24    Jeff Stowe                        Pleasant View  UT     819    70   M       1 60-99               49:31.2     49:54.1      0:22.8      7:58/M
     25    Brett Porter                      Layton  UT            737    54   M       6 50-59               49:36.0     49:40.5      0:04.5      7:59/M
     26    Michael McLaughlin                Pleasant View  UT     706    54   M       7 50-59               49:37.8     49:49.1      0:11.3      7:59/M
     27    Mason Ralls                       Mountain Green  UT    740    13   M       2  1-14               49:45.3     50:08.3      0:22.9      8:01/M
     28    Tyson Egbert                      Layton  UT            650    39   M       4 30-39               50:17.1     50:33.5      0:16.4      8:06/M
     29    Brett Talbot                                            776    46   M       6 40-49               50:25.6     50:34.3      0:08.6      8:07/M
     30    Nyce Thomas                                             812    53   M       8 50-59               50:32.6     50:40.2      0:07.5      8:08/M
     31    Stan Child                        Hooper  UT            637    58   M       9 50-59               51:48.3     52:06.2      0:17.8      8:20/M
     32    Trevor Ralls                      Mountain Green  UT    739    41   M       7 40-49               52:19.3     52:41.7      0:22.3      8:25/M
     33    Bryce Blanch                      Plain City  UT        616    49   M       8 40-49               52:35.7     52:46.3      0:10.5      8:28/M
     34    Brad Clontz                       West Haven  UT        640    54   M      10 50-59               53:02.3     53:10.6      0:08.2      8:32/M
     35    Jay Whitesides                    Ogden  UT             797    61   M       2 60-99               54:02.2     54:30.5      0:28.3      8:42/M
     36    Randy Holmstead                   West Point  UT        673    56   M      11 50-59               54:16.4     54:24.8      0:08.4      8:44/M
     37    Karson Kinikini                   Layton  UT            683    37   M       5 30-39               54:17.4     54:34.5      0:17.1      8:44/M
     38    Jay Winn                          Morgan  UT            802    54   M      12 50-59               54:27.6     54:48.4      0:20.7      8:46/M
     39    Chad Schiffman                                          757    38   M       6 30-39               54:39.2     54:53.9      0:14.6      8:48/M
     40    Douglas Paulsen                   Roy  UT               733    45   M       9 40-49               55:06.9     55:20.6      0:13.7      8:52/M
     41    Ryan Kiernan                      Riverdale  UT         681    31   M       7 30-39               55:44.3     56:12.5      0:28.2      8:58/M
     42    Devin Winn                                              800    29   M       7 20-29               56:18.7     56:38.4      0:19.7      9:04/M
     43    Cody Burrows                      Roy  UT               621    28   M       8 20-29               56:34.6     57:03.6      0:29.0      9:07/M
     44    Dave Odle                                               721    47   M      10 40-49               56:52.2     57:03.5      0:11.3      9:09/M
     45    Quin Neilson                      North Ogden  UT       716    17   M       1 15-19               57:20.6     57:41.3      0:20.6      9:14/M
     46    Preston Carling                                         632    21   M       9 20-29               57:21.6     57:41.6      0:20.0      9:14/M
     47    Christopher Young                 Uintah  UT            807    44   M      11 40-49               57:31.6     57:46.6      0:14.9      9:16/M
     48    Shane Bawden                                            609    34   M       8 30-39               57:49.3     58:15.4      0:26.0      9:19/M
     49    Kevin Lawrence                                          694    53   M      13 50-59               58:06.4     58:22.3      0:15.8      9:21/M
     50    Matthew Parry                                           731    20   M      10 20-29               58:19.8     58:23.5      0:03.6      9:23/M
     51    Brett Milliken                    Clinton  UT           710    30   M       9 30-39               58:28.2     58:33.3      0:05.0      9:25/M
     52    Lynn Carling                      North Ogden  UT       627    47   M      12 40-49               58:35.0     58:53.8      0:18.8      9:26/M
     53    Eric Lamb                         Sandy  UT             691    41   M      13 40-49               58:53.9     59:05.6      0:11.7      9:29/M
     54    Brent Carling                     North Ogden  UT       628    52   M      14 50-59               59:25.7     59:44.4      0:18.7      9:34/M
     55    Rick Hawks                        North Ogden           671    59   M      15 50-59               59:45.5   1:00:07.5      0:22.0      9:37/M
     56    Garrett Frost                                           656    27   M      11 20-29               59:51.0     59:56.9      0:05.9      9:38/M
     57    Derek Lee                         Layton  UT            695    27   M      12 20-29               59:59.7   1:00:03.2      0:03.4      9:40/M
     58    James Rowe                                              753    43   M      14 40-49             1:00:26.1   1:00:31.1      0:05.0      9:44/M
     59    Allen Miller                      Layton  UT            708    35   M      10 30-39             1:00:31.6   1:00:41.6      0:10.0      9:45/M
     60    Kevin Bischoff                    Layton  UT            615    34   M      11 30-39             1:00:36.1   1:00:56.3      0:20.2      9:46/M
     61    Cory Carling                                            631    22   M      13 20-29             1:00:41.8   1:01:02.4      0:20.6      9:46/M
     62    David Sant                        Clinton  UT           755    32   M      12 30-39             1:01:30.2   1:01:42.6      0:12.4      9:54/M
     63    Braeden Knutsen                   Centerville  UT       687    11   M       3  1-14             1:01:34.1   1:01:56.3      0:22.1      9:55/M
     64    Erik Knutsen                      Centerville  UT       686    44   M      15 40-49             1:01:34.5   1:01:57.2      0:22.6      9:55/M
     65    William Cronin                    Hill Afb  UT          646    33   M      13 30-39             1:02:04.3   1:02:14.4      0:10.0     10:00/M
     66    Robert Ohlwiler                   Kaysville  UT         724    78   M       3 60-99             1:02:59.0   1:03:24.0      0:24.9     10:09/M
     67    Richard Moulton                   Layton  UT            763    63   M       4 60-99             1:03:44.5   1:03:58.7      0:14.1     10:16/M
     68    Joe Lachacz                                             689    46   M      16 40-49             1:03:56.1   1:04:20.4      0:24.2     10:18/M
     69    Roger Hendrickson                 Kaysville  UT         808    56   M      16 50-59             1:04:49.2   1:04:55.6      0:06.4     10:26/M
     70    Lyle Clippinger                                         639    43   M      17 40-49             1:05:00.9   1:05:08.5      0:07.5     10:28/M
     71    Cody Carson                       Farr West  UT         635    38   M      14 30-39             1:05:46.9   1:06:13.1      0:26.2     10:35/M
     72    Kevin Phillips                    Centerville  UT       735    26   M      14 20-29             1:07:19.5   1:07:41.6      0:22.0     10:50/M
     73    Britton Odle                                            723    23   M      15 20-29             1:07:24.4   1:07:35.1      0:10.7     10:51/M
     74    Matt Wilkinson                    Layton  UT            799    33   M      15 30-39             1:09:17.0   1:09:49.4      0:32.3     11:09/M
     75    Brad Carling                                            629    26   M      16 20-29             1:11:36.2   1:11:56.3      0:20.1     11:32/M
     76    Jared Bird                                              613    45   M      18 40-49             1:13:37.2   1:13:42.8      0:05.5     11:51/M
     77    Trever Wood                                             804    26   M      17 20-29             1:14:04.4   1:14:18.3      0:13.9     11:56/M
     78    Nicholas Remkes                                         743    31   M      16 30-39             1:15:10.1   1:15:16.7      0:06.5     12:06/M
     79    Christopher Remkes                                      741    33   M      17 30-39             1:15:24.8   1:15:32.5      0:07.6     12:09/M
     80    Raymond Nyce                      Parker  CO            720    62   M       5 60-99             1:29:49.6   1:30:08.8      0:19.1     14:28/M