Classic

5K

Overall Finish List

September 08, 2012


Results By Stride Racing, Inc. Stride Racing
                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
       1    Jake Krong                        Salt Lake City  UT   4449    28   M       1 25-29               15:17.0     15:19.4      0:02.4      4:55/M
       2    Andrew Egbert                     Salt Lake City  UT   4675    25   M       2 25-29               16:23.6     16:26.5      0:02.9      5:16/M
       3    Jon Holley                        West Haven  UT       4407    28   M       3 25-29               17:23.8     17:26.8      0:02.9      5:35/M
       4    Matthew Wolpert                                        4642    36   M       1 30-39               17:44.5     17:47.4      0:02.9      5:42/M
       5    Steve Ashbaker                    Layton  UT           4672    41   M       1 40-49               18:02.6     18:05.3      0:02.7      5:48/M
       6    Allie Moore                       Salt Lake City  UT   4468    25   F       1 25-29               18:52.6     18:55.7      0:03.1      6:04/M
       7    Colby Wayment                     Ogden  UT            4608    27   M       4 25-29               19:54.1     19:59.4      0:05.3      6:24/M
       8    Reed Hatch                        Riverton  UT         4399    30   M       2 30-39               20:48.9     20:54.0      0:05.0      6:41/M
       9    Kevin Hamblin                     Clearfield  UT       4394    28   M       5 25-29               20:49.4     20:53.8      0:04.3      6:42/M
      10    Cindy Vasquez                     Ogden  UT            4596    30   M       3 30-39               21:05.3     21:14.9      0:09.5      6:47/M
      11    Charlie Lovatt                    Ogden  UT            4622    35   M       4 30-39               21:33.1     21:37.8      0:04.6      6:56/M
      12    Pascual Bravo                     Ogden  UT            4279    42   M       2 40-49               21:48.5     21:51.4      0:02.8      7:01/M
      13    Chad Nicholls                     Latyon  UT           4478    30   M       5 30-39               21:54.2     22:00.8      0:06.6      7:03/M
      14    Stewart Irving                    Ogden  UT            4696    32   M       6 30-39               21:59.9     22:14.2      0:14.2      7:04/M
      15    Todd Perry                        Ogden  UT            4499    29   M       6 25-29               22:14.3     22:18.1      0:03.8      7:09/M
      16    Jennifer Ondrus                   Ogden  UT            4489    38   F       1 30-39               22:16.3     22:23.1      0:06.8      7:10/M
      17    Shea Sorensen                     Roy  UT              4559    26   M       7 25-29               22:25.8     22:34.3      0:08.5      7:12/M
      18    David Gongora                     West Haven  UT       4376    30   M       7 30-39               22:26.4     22:31.5      0:05.1      7:13/M
      19    Shane Stewart                     Syracuse  UT         4573    44   M       3 40-49               22:28.2     22:32.5      0:04.2      7:13/M
      20    Brad Kelley                       Eden  UT             4631    58   M       1 50-59               22:36.2     22:40.5      0:04.2      7:16/M
      21    Chance Adams                      Ogden  UT            4251    25   M       8 25-29               22:48.8     23:01.4      0:12.5      7:20/M
      22    Tim Sessions                      Syracuse  UT         4673    38   M       8 30-39               22:49.1     22:58.1      0:08.9      7:20/M
      23    Marcelina Kubica                  South Ogden  UT      4683    15   F       1 11-15               23:06.4     23:09.4      0:02.9      7:26/M
      24    Nathan Lewis                      Roy  UT              4454    26   M       9 25-29               23:14.4     23:22.6      0:08.1      7:28/M
      25    Anne Struble                      Riverton  UT         4578    35   F       2 30-39               23:20.2     23:25.1      0:04.9      7:30/M
      26    Ryan Burrell                      Clinton  UT          4294    33   M       9 30-39               23:21.9     23:40.0      0:18.1      7:30/M
      27    David Fonnesbeck                  Layton  UT           4363    26   M      10 25-29               23:25.9     23:32.3      0:06.4      7:32/M
      28    Dee Gorder                        Ogden  UT            4379    67   M       1 60-99               23:28.2     23:33.2      0:04.9      7:33/M
      29    Bry Richins                       Henefer  UT          4520    40   M       4 40-49               23:29.8     23:33.7      0:03.8      7:33/M
      30    Kate Wolpert                                           4641    28   F       2 25-29               23:33.6     23:48.2      0:14.6      7:34/M
      31    Jeffrey Baldwin                   Ogden  UT            4263    48   M       5 40-49               23:39.3     23:48.0      0:08.7      7:36/M
      32    Alex Johnson                      Riverton  UT         4661    23   M       1 20-24               23:41.3     23:46.5      0:05.2      7:37/M
      33    Aimee Sauvageau                   Pleasant View  UT    4536    26   F       3 25-29               23:58.6     24:09.5      0:10.9      7:42/M
      34    Brent Stephens                    Syracuse  UT         4569    33   M      10 30-39               24:10.4     24:37.8      0:27.4      7:46/M
      35    Brad Squire                       Bountiful  UT        4568    56   M       2 50-59               24:10.7     24:16.8      0:06.0      7:46/M
      36    Mark Burton                       Layton  UT           4036    27   M      11 25-29               24:14.1     24:21.8      0:07.7      7:48/M
      37    Michelle Sorensen                 Roy  UT              4558    27   M      12 25-29               24:14.7     24:23.9      0:09.2      7:48/M
      38    Shaun Corbridge                   American Fork  UT    4321    34   M      11 30-39               24:17.6     24:31.7      0:14.1      7:48/M
      39    Jordan Brough                     Wells  NV            4284    22   M       2 20-24               24:30.5     24:43.1      0:12.5      7:53/M
      40    Greg Scherer                      North Ogden  UT      4540    49   M       6 40-49               24:30.9     24:40.5      0:09.5      7:53/M
      41    Jen Richins                       Henefer  UT          4521    38   F       3 30-39               24:41.8     24:45.3      0:03.4      7:56/M
      42    Scott Johnson                     North Ogden  UT      4429    22   M       3 20-24               24:41.9     24:45.9      0:03.9      7:56/M
      43    Shelisa Napoles                   Clearfield  UT       4473    23   F       1 20-24               24:42.0     25:01.2      0:19.1      7:57/M
      44    Mark Chamberlain                  North Ogden          4639    35   M      12 30-39               24:44.7     24:59.2      0:14.5      7:57/M
      45    Matt Driggs                       Ogden  UT            4338    26   M      13 25-29               24:45.4     24:54.6      0:09.2      7:57/M
      46    Daniel Jackson                    Ogden  UT            4701    26   M      14 25-29               24:51.5     25:23.1      0:31.5      7:59/M
      47    Scott Vineyard                    West Haven  UT       4599    44   M       7 40-49               24:56.4     25:02.4      0:05.9      8:01/M
      48    Katie Prestwich                   Syracuse  UT         4506    37   F       4 30-39               24:58.8     25:12.4      0:13.6      8:02/M
      49    Duane Franklin                    Taylorsville  UT     4365    51   M       3 50-59               25:04.7     25:08.3      0:03.6      8:04/M
      50    Nick Child                        Clinton  UT          4307    27   M      15 25-29               25:04.8     25:24.9      0:20.1      8:04/M
      51    Elizabeth Nebeker                 Clearfield  UT       4476    24   F       2 20-24               25:16.5     25:30.8      0:14.2      8:07/M
      52    Claire Nyce                       Flagstaff  AZ        4655    48   F       1 40-49               25:25.4     25:32.6      0:07.1      8:10/M
      53    Colleen McGilvary                 Layton  UT           4461    41   F       2 40-49               25:32.7     25:42.7      0:10.0      8:13/M
      54    Nikki Weitzeil                    Harrisville  UT      4615    24   F       3 20-24               25:33.4     25:44.2      0:10.7      8:13/M
      55    Cassie Hayes                      West Haven  UT       4400    17   F       1 16-19               25:33.5     25:44.4      0:10.9      8:13/M
      56    Bill Campbell                     Roy  UT              4297    61   M       2 60-99               25:33.9     25:45.0      0:11.1      8:13/M
      57    Justin Stephens                   Ogden  UT            4570    27   M      16 25-29               25:42.9     26:03.6      0:20.6      8:16/M
      58    Lacey Stephens                    Ogden  UT            4571    25   F       4 25-29               25:53.1     26:13.4      0:20.3      8:19/M
      59    Mitchell Gordon                   West Point  UT       4384    23   M       4 20-24               25:54.3     26:15.3      0:20.9      8:20/M
      60    Kent Larsen                       Layton  UT           4452    57   M       4 50-59               25:59.4     26:02.5      0:03.0      8:21/M
      61    Amy Tuttle                                             4660    33   F       5 30-39               26:10.8     26:18.2      0:07.4      8:25/M
      62    Linda Blair                       Layton  UT           4025    42   F       3 40-49               26:11.2     26:16.1      0:04.9      8:25/M
      63    Dallin Peterson                   Riverdale  UT        4500    14   M       1 11-15               26:15.9     26:20.0      0:04.0      8:26/M
      64    Sonia Mamani                      Layton  UT           4699    33   F       6 30-39               26:18.5     26:23.0      0:04.4      8:27/M
      65    Paul Greiner                      Ogden  UT            4387    58   M       5 50-59               26:21.2     26:40.2      0:18.9      8:28/M
      66    Andrea Rounkles                   Ogden  UT            4528    22   F       4 20-24               26:26.3     26:45.3      0:18.9      8:30/M
      67    Rebecca Conway                    Salt Lake City  UT   4317    48   F       4 40-49               26:35.3     26:43.6      0:08.2      8:33/M
      68    Amber Ward                        Layton  UT           4604    23   F       5 20-24               26:40.9     26:46.4      0:05.4      8:34/M
      69    Shannon Baldwin                   Ogden  UT            4264    35   F       7 30-39               26:43.1     26:53.2      0:10.1      8:35/M
      70    Christian Kafton                  Clinton  UT          4434    14   M       2 11-15               26:43.5     27:18.5      0:35.0      8:35/M
      71    Alex Russell                                           4665    33   M      13 30-39               26:46.8     26:57.0      0:10.2      8:36/M
      72    Carter Whitby                     Ogden  UT            4632    14   M       3 11-15               26:49.0     26:50.8      0:01.8      8:37/M
      73    Shawnda Flitton                   Layton  UT           4360    43   F       5 40-49               26:50.8     27:05.7      0:14.8      8:38/M
      74    Jeff Willis                                            4638    36   M      14 30-39               26:51.5     27:25.2      0:33.7      8:38/M
      75    Lyndi Willis                      West Haven  UT       4637    35   F       8 30-39               26:58.1     27:31.4      0:33.3      8:40/M
      76    Michael Auer                      Roy  UT              4011    38   M      15 30-39               27:09.9     27:17.9      0:08.0      8:44/M
      77    David Odle                        Layton  UT           4647    46   M       8 40-49               27:12.8     27:25.0      0:12.1      8:45/M
      78    Kevin Bischoff                    Layton  UT           4274    33   M      16 30-39               27:18.0     27:54.7      0:36.7      8:47/M
      79    Ren Child                         Clinton  UT          4308    25   M      17 25-29               27:18.3     27:38.1      0:19.8      8:47/M
      80    Robert Kenley                     Magna  UT            4664    50   M       6 50-59               27:24.2     27:31.3      0:07.0      8:49/M
      81    Stephanie Jensen                  Clinton  UT          4419    29   F       5 25-29               27:25.6     27:30.8      0:05.2      8:49/M
      82    Cindy Sears                       Roy  UT              4543    53   F       1 50-59               27:26.6     27:46.7      0:20.0      8:49/M
      83    Unknown Partic. 4490                                   4490         M       1  0- 0               27:26.7     27:32.9      0:06.1      8:49/M
      84    Laurel Ence                       Layton  UT           4348    29   F       6 25-29               27:27.8     27:37.3      0:09.4      8:50/M
      85    Gabrielle Gilbert                 Ogden  UT            4372    22   F       6 20-24               27:29.3     27:42.9      0:13.6      8:50/M
      86    Brandon Gilbert                   Ogden  UT            4371    24   M       5 20-24               27:29.5     27:42.5      0:13.0      8:50/M
      87    Hyrum Ence                        Layton  UT           4347    32   M      17 30-39               27:30.2     27:45.9      0:15.7      8:51/M
      88    Michael Lang                      Riverdale  UT        4450    26   M      18 25-29               27:37.5     27:41.9      0:04.4      8:53/M
      89    Camille Schultz                   Pleasant Grove  UT   4542    28   F       7 25-29               27:37.8     27:49.2      0:11.4      8:53/M
      90    Kelly Montoya                     South Weber  UT      4466    52   F       2 50-59               27:46.3     27:54.8      0:08.4      8:56/M
      91    Erin Corbridge                    Casper  WY           4318    29   F       8 25-29               27:50.5     28:04.2      0:13.7      8:57/M
      92    Cheyanne Flores                   Ogden  UT            4361    22   F       7 20-24               27:51.6     28:09.2      0:17.5      8:57/M
      93    Lou Taintor-Teeples               Farr West  UT        4583    59   F       3 50-59               27:52.4     28:11.2      0:18.8      8:58/M
      94    John Phillips                     Clinton  UT          4165    43   M       9 40-49               27:54.6     28:43.4      0:48.7      8:58/M
      95    J Scott Buehler                   Ogden  UT            4289    62   M       3 60-99               28:02.7     28:13.7      0:10.9      9:01/M
      96    Caitlin Arave                     Ogden  UT            4255    21   F       8 20-24               28:12.5     28:32.3      0:19.7      9:04/M
      97    Dan Guernsey                      Woods Cross  UT      4677    47   M      10 40-49               28:27.5     28:31.6      0:04.0      9:09/M
      98    Robert Pebley                     Ogden  UT            4493    36   M      18 30-39               28:29.0     28:45.6      0:16.6      9:10/M
      99    Racheal Holley                    West Haven  UT       4408    24   F       9 20-24               28:35.6     28:52.1      0:16.5      9:11/M
     100    Justin Stofferahn                                      4656    21   M       6 20-24               28:37.7     29:20.2      0:42.4      9:12/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
     101    Crystal Morrill                   West Point  UT       4469    24   F      10 20-24               28:43.5     28:49.0      0:05.5      9:14/M
     102    Regan Zutter                      Hooper  UT           4623    60   M       4 60-99               28:44.4     28:52.9      0:08.5      9:14/M
     103    Art Anderson                      Fruit Heights  UT    4329    28   M      19 25-29               28:44.7     28:46.9      0:02.2      9:14/M
     104    Charli Herrera                    Ogden  UT            4403     7   F       1  1-10               28:44.8     29:14.3      0:29.4      9:14/M
     105    Isaac Herrera                     Ogden  UT            4404    44   M      11 40-49               28:45.0     29:14.4      0:29.3      9:15/M
     106    Taralyn Summers                   Bountiful  UT        4582    30   F       9 30-39               28:45.2     29:05.4      0:20.2      9:15/M
     107    Jocelyn Summers                   Bountiful  UT        4581     9   F       2  1-10               28:46.0     29:03.7      0:17.6      9:15/M
     108    Ressa Scherer                     North Ogden  UT      4541    46   F       6 40-49               28:47.9     28:56.0      0:08.0      9:15/M
     109    Lara Riley                        Roy  UT              4523    29   F       9 25-29               28:49.7     29:03.1      0:13.4      9:16/M
     110    Kyle Corbridge                    Casper  WY           4320    29   M      20 25-29               28:56.6     29:10.5      0:13.8      9:18/M
     111    Brian Nebeker                     Clearfield  UT       4474    29   M      21 25-29               28:56.9     29:09.9      0:12.9      9:18/M
     112    Hannah Burr                       Ogden  UT            4293    21   F      11 20-24               28:58.9     29:18.2      0:19.3      9:19/M
     113    Cheri Criddle                     Syracuse  UT         4324    34   F      10 30-39               28:59.9     29:13.7      0:13.7      9:19/M
     114    Kyle Hansen                       South Weber  UT      4396    34   M      19 30-39               29:00.3     29:15.5      0:15.2      9:19/M
     115    Lindsea Garside                   Layton  UT           4370    22   F      12 20-24               29:03.0     29:16.3      0:13.3      9:20/M
     116    Garrett Weston                                         4645    23   M       7 20-24               29:05.9     29:20.3      0:14.3      9:21/M
     117    Jace Hillaker                     Roy  UT              4405    25   M      22 25-29               29:19.1     29:43.5      0:24.3      9:26/M
     118    Lynn Carling                      North Ogden  UT      4299    46   M      12 40-49               29:23.0     29:42.7      0:19.7      9:27/M
     119    James Edwards                     Clearfield  UT       4694    25   M      23 25-29               29:23.7     29:31.5      0:07.8      9:27/M
     120    Erin Anderson                     South Weber  UT      4252    35   F      11 30-39               29:30.1     29:34.9      0:04.8      9:29/M
     121    Unknown Partic. 4441                                   4441         M       2  0- 0               29:31.9     29:50.3      0:18.4      9:29/M
     122    Adam Rosenberg                    Roy  UT              4526    30   M      20 30-39               29:33.0     29:40.2      0:07.2      9:30/M
     123    Kay Veatch                        Logan  UT            4597    50   F       4 50-59               29:34.1     30:00.6      0:26.4      9:30/M
     124    Erik Hall                         Roy  UT              4393    28   M      24 25-29               29:34.2     29:59.1      0:24.9      9:30/M
     125    Amy Thurgood                      Roy  UT              4592    27   F      10 25-29               29:35.7     29:40.7      0:05.0      9:31/M
     126    Christina Evans                   Layton  UT           4353    28   F      11 25-29               29:42.0     29:57.4      0:15.4      9:33/M
     127    Robert Ohlwiler                   Kaysville  UT        4486    77   M       5 60-99               29:43.1     30:07.5      0:24.4      9:33/M
     128    Kari Brough                       Wells  NV            4285    24   F      13 20-24               29:44.5     30:05.0      0:20.4      9:34/M
     129    Lucas Howell                      Plain City  UT       4411    21   M       8 20-24               29:45.2     30:09.2      0:24.0      9:34/M
     130    Blake Wahlen                      Layton  UT           4698    53   M       7 50-59               29:51.8     30:02.7      0:10.8      9:36/M
     131    Jana Wahlen                       Layton  UT           4697    51   F       5 50-59               29:52.0     30:02.7      0:10.7      9:36/M
     132    Mitchell Vanausdal                Layton  UT           4691    21   M       9 20-24               29:57.5     30:14.4      0:16.9      9:38/M
     133    Shelby Vanausdal                  Layton  UT           4692    11   F       2 11-15               29:57.8     30:14.7      0:16.9      9:38/M
     134    Rachel Rosenberg                  Roy  UT              4527    27   F      12 25-29               30:01.8     30:08.9      0:07.1      9:39/M
     135    Sam Johnson                       Centerville  UT      4428    21   M      10 20-24               30:04.5     30:30.3      0:25.8      9:40/M
     136    Melanie Cottle                    Fruit Heights  UT    4323    13   F       3 11-15               30:09.4     30:26.3      0:16.8      9:42/M
     137    Monica Chamberlain                North Ogden  UT      4301    33   F      12 30-39               30:15.1     30:15.3      0:00.2      9:44/M
     138    Todd Aubrey                       Riverdale  UT        4260    21   M      11 20-24               30:15.7     30:58.4      0:42.6      9:44/M
     139    Rachel Lund                       South Ogden  UT      4456    23   F      14 20-24               30:22.6     30:41.2      0:18.5      9:46/M
     140    Heather Pedersen                  Syracuse  UT         4498    33   F      13 30-39               30:24.8     30:32.4      0:07.6      9:46/M
     141    Summer Faulkner                   Layton  UT           4358    36   F      14 30-39               30:29.6     30:42.2      0:12.5      9:48/M
     142    Lea Taylor                        Ogden  UT            4586    51   F       6 50-59               30:29.7     30:37.3      0:07.6      9:48/M
     143    Kemper Fernandez                  South Weber  UT      4359    24   F      15 20-24               30:31.1     31:01.6      0:30.5      9:49/M
     144    Beckie Read                       North Ogden  UT      4173    43   F       7 40-49               30:31.1     30:46.3      0:15.2      9:49/M
     145    David Barker                      Logan  UT            4266    53   M       8 50-59               30:32.9     31:00.4      0:27.5      9:49/M
     146    Casey Simonich                    South Ogden  UT      4551    16   M       1 16-19               30:38.1     30:55.0      0:16.9      9:51/M
     147    Jen Gilbert                       South Ogden  UT      4373    36   F      15 30-39               30:38.6     30:42.4      0:03.7      9:51/M
     148    Michelle Warner                   Clinton  UT          4607    31   F      16 30-39               30:41.3     31:00.3      0:18.9      9:52/M
     149    Sarah Godfrey                     Clinton  UT          4375    23   F      16 20-24               30:41.6     31:00.7      0:19.1      9:52/M
     150    Tracy Bronson                     South Ogden  UT      4280    56   M       9 50-59               30:45.3     30:55.1      0:09.8      9:53/M
     151    Shayla Veatch                     Logan  UT            4598    23   F      17 20-24               30:47.5     31:13.5      0:26.0      9:54/M
     152    Lindsey Cheal                     Layton  UT           4303    27   F      13 25-29               30:54.2     31:34.2      0:40.0      9:56/M
     153    Halee Welch                       North Ogden  UT      4616    22   F      18 20-24               30:55.0     31:11.9      0:16.9      9:56/M
     154    Kelly Buehler                     Ogden  UT            4290    51   F       7 50-59               31:00.0     31:10.4      0:10.4      9:58/M
     155    Jessica Peterson                  Riverdale  UT        4502    12   F       4 11-15               31:08.2     31:12.0      0:03.8     10:01/M
     156    Gavin Spraker                     Syracuse  UT         4564    11   M       4 11-15               31:15.3     31:36.8      0:21.5     10:03/M
     157    Kevin Spraker                     Syracuse  UT         4567    50   M      10 50-59               31:16.0     31:37.2      0:21.2     10:03/M
     158    Kaycee Dall                       Farr West  UT        4328    11   F       5 11-15               31:16.0     31:39.0      0:22.9     10:03/M
     159    Andrea Zweifel                    Farr West  UT        4624    35   F      17 30-39               31:16.3     31:39.0      0:22.7     10:03/M
     160    Ekaterina Day                     Layton  UT           4331    21   F      19 20-24               31:20.2     31:27.1      0:06.9     10:05/M
     161    Melanie Egbert                    Ogden  UT            4346    32   F      18 30-39               31:23.8     31:44.4      0:20.6     10:05/M
     162    Brittany Ririe                    South Weber  UT      4524    23   F      20 20-24               31:23.9     31:44.6      0:20.7     10:05/M
     163    Linda Jensen                      West Haven  UT       4417    50   F       8 50-59               31:23.9     31:29.2      0:05.2     10:05/M
     164    Lindsay Stratford                 Plain City  UT       4577    29   F      14 25-29               31:24.3     31:47.9      0:23.6     10:06/M
     165    Allen Miller                      Layton  UT           4462    34   M      21 30-39               31:31.0     31:47.4      0:16.3     10:08/M
     166    Justin Godfrey                    Syracuse  UT         4374    23   M      12 20-24               31:42.8     31:58.9      0:16.0     10:12/M
     167    Kate Peterson                     Riverdale  UT        4503    10   F       3  1-10               31:45.9     31:49.9      0:03.9     10:13/M
     168    Anne Kendrick                     Layton  UT           4439    33   F      19 30-39               31:47.7     32:13.3      0:25.5     10:13/M
     169    Jeff Kendrick                     Layton  UT           4440    40   M      13 40-49               31:48.0     32:13.4      0:25.3     10:14/M
     170    Terri Stephens                    Layton  UT           4572    55   F       9 50-59               31:49.8     32:16.2      0:26.4     10:14/M
     171    Alan Cunningham                   Eden  UT             4325    51   M      11 50-59               31:51.3     32:12.7      0:21.3     10:14/M
     172    Lara Deppe                        Harrisville  UT      4334    35   F      20 30-39               31:52.0     32:00.7      0:08.7     10:15/M
     173    Melanee Jensen                    West Haven  UT       4418     4   F       4  1-10               31:55.5     32:01.1      0:05.5     10:16/M
     174    Kerry Black                       Clinton  UT          4669    47   M      14 40-49               31:57.4     32:16.5      0:19.0     10:16/M
     175    Christopher Bischoff              Ogden  UT            4273    24   M      13 20-24               32:00.6     32:33.5      0:32.8     10:17/M
     176    Alina Smedley                     South Weber  UT      4554    14   F       6 11-15               32:07.1     32:23.7      0:16.5     10:20/M
     177    Laura Arteaga                     Clearfield  UT       4257    44   F       8 40-49               32:07.9     32:30.1      0:22.2     10:20/M
     178    Whitney Jensen                    West Haven  UT       4420    14   F       7 11-15               32:14.8     32:20.5      0:05.6     10:22/M
     179    Bruce Chang                       Syracuse  UT         4302    42   M      15 40-49               32:18.2     33:18.5      1:00.2     10:23/M
     180    Tracy Rich-Greiner                Ogden  UT            4519    54   F      10 50-59               32:18.6     32:37.4      0:18.8     10:23/M
     181    Carol Barker                      Logan  UT            4688    65   F       1 60-99               32:19.6     32:47.2      0:27.6     10:23/M
     182    Sheri Fuhriman                    Kaysville  UT        4687    41   F       9 40-49               32:21.6     32:34.1      0:12.5     10:24/M
     183    Heather Jensen                    Kaysville  UT        4416    42   F      10 40-49               32:22.1     32:34.4      0:12.2     10:24/M
     184    Kate Bettolo                      Plain City  UT       4020    26   F      15 25-29               32:40.5     33:05.2      0:24.6     10:30/M
     185    Bryan Bischoff                                         4646    50   M      12 50-59               32:40.6     33:20.1      0:39.4     10:30/M
     186    Krystal Evans                     Roy  UT              4354    29   F      16 25-29               32:43.5     32:50.5      0:07.0     10:31/M
     187    Chris Shea                        Sandy  UT            4547    40   M      16 40-49               32:44.7     32:51.6      0:06.8     10:32/M
     188    Bret Curtis                       South Ogden  UT      4326    29   M      25 25-29               32:46.9     33:01.5      0:14.6     10:32/M
     189    Thomas Wolfe                      Layton  UT           4681    42   M      17 40-49               32:53.0     33:11.3      0:18.3     10:34/M
     190    Susan Howell                      Plain City  UT       4412    52   F      11 50-59               33:05.0     33:30.2      0:25.2     10:38/M
     191    Emily Strand                      Ogden  UT            4575    31   F      21 30-39               33:07.2     33:26.2      0:18.9     10:39/M
     192    Mike Strand                       Ogden  UT            4576    31   M      22 30-39               33:07.3     33:26.3      0:19.0     10:39/M
     193    Kierstan Dee                      West Haven  UT       4333    22   F      21 20-24               33:12.1     33:37.8      0:25.6     10:41/M
     194    Bonnie Jacklin                    West Haven  UT       4414    48   F      11 40-49               33:12.2     33:37.9      0:25.7     10:41/M
     195    Natalie Goodwin                   Layton  UT           4377    36   F      22 30-39               33:15.0     33:45.2      0:30.2     10:41/M
     196    Robert Rowley                     OGDEN  UT            4530    34   M      23 30-39               33:16.8     33:46.9      0:30.1     10:42/M
     197    Denise House                      Layton  UT           4409    55   F      12 50-59               33:20.5     33:28.2      0:07.7     10:43/M
     198    David Lindman                     Layton  UT           4678    46   M      18 40-49               33:21.0     33:39.3      0:18.3     10:43/M
     199    Duncan Taylor                     Ogden  UT            4585    12   M       5 11-15               33:22.0     33:28.9      0:06.8     10:44/M
     200    Mark Burton                       Layton  UT           4295    28   F      17 25-29               33:26.6     33:35.4      0:08.7     10:45/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
     201    Debbie Nebeker                    Tooele  UT           4475    40   F      12 40-49               33:28.5     33:41.6      0:13.0     10:46/M
     202    Bethany Benson                    South Weber  UT      4272    18   F       2 16-19               33:29.4     33:47.6      0:18.2     10:46/M
     203    Danielle Marion                   Clearfield  UT       4630    17   F       3 16-19               33:34.6     34:01.2      0:26.5     10:48/M
     204    Levi Rowley                       Msc  UT              4259     7   M       1  1-10               33:34.7     33:47.0      0:12.3     10:48/M
     205    Clint Warner                      Layton  UT           4702    33   M      24 30-39               33:39.0     34:10.5      0:31.4     10:49/M
     206    Heidi Child                       Syracuse  UT         4306    39   F      23 30-39               33:39.0     34:10.5      0:31.4     10:49/M
     207    Hope Tanner                       Layton  UT           4584    40   F      13 40-49               33:40.7     33:54.0      0:13.2     10:50/M
     208    Tim Hjorten                       Pleasant View  UT    4406    62   M       6 60-99               33:45.0     34:14.1      0:29.1     10:51/M
     209    Kade Ralls                        Mountain Green  UT   4509     9   M       2  1-10               33:45.1     33:48.6      0:03.5     10:51/M
     210    Tracy Carrian                     Plain City  UT       4300    32   F      24 30-39               33:45.2     34:13.7      0:28.4     10:51/M
     211    Shelly Payne                      Layton  UT           4492    32   F      25 30-39               33:45.3     33:58.8      0:13.4     10:51/M
     212    Kristin Garcia                    Pleasant View  UT    4368    35   F      26 30-39               33:45.3     34:14.5      0:29.1     10:51/M
     213    Kyle Wayment                      West Haven  UT       4609    32   M      25 30-39               33:54.5     34:34.2      0:39.7     10:54/M
     214    Lisa Wayment                      West Haven  UT       4610    30   F      27 30-39               33:55.0     34:34.5      0:39.4     10:54/M
     215    Amber Lindley                                          4648    31   F      28 30-39               33:56.2     34:43.0      0:46.7     10:55/M
     216    Melanie Anderson                  Syracuse  UT         4253    39   F      29 30-39               33:58.2     34:18.6      0:20.4     10:55/M
     217    Renee Nicholls                    Layton  UT           4480    52   F      13 50-59               33:59.1     34:25.9      0:26.7     10:56/M
     218    Carol Carling                     North Ogden  UT      4298    46   F      14 40-49               34:28.1     34:48.0      0:19.9     11:05/M
     219    Alyson Driggs                     Ogden  UT            4337    25   F      18 25-29               34:29.4     34:46.2      0:16.8     11:05/M
     220    Alyssa Scherer                    North Ogden  UT      4539    13   F       8 11-15               34:46.9     34:56.5      0:09.5     11:11/M
     221    Michael Jones                     North Ogden  UT      4431    34   M      26 30-39               35:12.4     35:30.3      0:17.9     11:19/M
     222    Julee Hemingway                   Morgan  UT           4401    27   F      19 25-29               35:12.8     35:24.3      0:11.5     11:19/M
     223    Becky Checketts                   Clearfield  UT       4304    22   F      22 20-24               35:13.5     35:25.0      0:11.4     11:19/M
     224    Tricia Morrow                     Roy  UT              4470    38   F      30 30-39               35:16.5     35:31.8      0:15.3     11:20/M
     225    Peter Waite                       North Ogden  UT      4602    47   M      19 40-49               35:18.8     35:49.4      0:30.6     11:21/M
     226    Tallie Viteri                     Clinton  UT          4600    29   F      20 25-29               35:19.2     35:45.8      0:26.5     11:21/M
     227    Molly Christensen                 Ogden  UT            4312    15   F       9 11-15               35:19.6     35:39.8      0:20.2     11:21/M
     228    Shannon Drysdale                  Huntsville  UT       4341    19   M       2 16-19               35:31.8     35:39.9      0:08.0     11:25/M
     229    Dan Weston                        South Ogden  UT      4618    52   M      13 50-59               35:35.6     35:49.6      0:14.0     11:26/M
     230    Corey Christensen                 Thayne  WY           4310    42   M      20 40-49               35:51.6     36:10.1      0:18.5     11:32/M
     231    Brittany Herrera                  Ogden  UT            4402    34   F      31 30-39               36:12.1     36:40.9      0:28.8     11:38/M
     232    Barbara Larsen                    Layton  UT           4451    56   F      14 50-59               36:14.4     36:18.9      0:04.4     11:39/M
     233    Annette Poulsen                   South Weber  UT      4505    50   F      15 50-59               36:16.7     36:37.3      0:20.5     11:40/M
     234    Taylar Bischoff                   Ogden  UT            4275    21   F      23 20-24               36:21.4     36:54.2      0:32.8     11:41/M
     235    Johna Aubrey                      Riverdale  UT        4657    44   F      15 40-49               36:26.2     37:10.0      0:43.8     11:43/M
     236    Lisa Stofferahn                   Ogden  UT            4574    45   F      16 40-49               36:26.3     37:10.0      0:43.6     11:43/M
     237    Heather Turner                    Clearfield  UT       4693    33   F      32 30-39               36:28.6     36:36.8      0:08.1     11:44/M
     238    Mindy Keoppel                     Clinton  UT          4442    41   F      17 40-49               36:50.6     36:54.3      0:03.6     11:51/M
     239    Shauna Lyon                       Hooper  UT           4457    43   F      18 40-49               36:51.3     37:01.5      0:10.2     11:51/M
     240    Fairlie Kinnecom                  Sandy  UT            4652    60   F       2 60-99               37:06.8     37:20.7      0:13.9     11:56/M
     241    Ashley Kafton                     Clinton  UT          4433    16   F       4 16-19               37:09.3     37:48.8      0:39.4     11:57/M
     242    Shari Phillips                    Clinton  UT          4504    45   F      19 40-49               37:16.9     38:05.1      0:48.2     11:59/M
     243    Ronna Rasmussen                   Layton  UT           4511    61   F       3 60-99               37:24.4     37:36.8      0:12.3     12:02/M
     244    Nicole Thompson                   North Ogden  UT      4591    40   F      20 40-49               37:25.6     37:42.1      0:16.4     12:02/M
     245    Lauren Kano                       North Ogden  UT      4438    26   F      21 25-29               37:25.6     37:42.1      0:16.4     12:02/M
     246    Melica Estes                      Roy  UT              4352    31   F      33 30-39               37:28.6     37:54.2      0:25.6     12:03/M
     247    Annette Snyder                    Syracuse  UT         4556    36   F      34 30-39               37:30.4     38:08.4      0:38.0     12:03/M
     248    Tony Rydman                       Syracuse  UT         4534    34   M      27 30-39               37:34.9     37:51.7      0:16.8     12:05/M
     249    Pat Mills                         Roy  UT              4465    52   M      14 50-59               37:37.5     38:03.1      0:25.5     12:06/M
     250    Summer Olsen                      Clinton  UT          4628    24   F      24 20-24               37:47.7     38:05.3      0:17.5     12:09/M
     251    Ryan Olsen                        Clinton  UT          4627    25   M      26 25-29               37:48.1     38:05.6      0:17.5     12:09/M
     252    Pamela Bjerk                      Logan  UT            4278    41   F      21 40-49               37:49.6     37:59.2      0:09.6     12:10/M
     253    Traylor Pebley                    Ogden  UT            4495    11   F      10 11-15               37:54.0     38:12.6      0:18.6     12:11/M
     254    Unknown Partic. 4533                                   4533         M       3  0- 0               37:54.2     38:21.8      0:27.6     12:11/M
     255    Kylie Jones                       Plain City  UT       4101    20   F      25 20-24               37:57.2     38:21.9      0:24.6     12:12/M
     256    Amber Miller                      Layton  UT           4463    34   F      35 30-39               38:04.7     38:21.8      0:17.1     12:14/M
     257    Lincoln Brooks                    Ogden  UT            4281     4   M       3  1-10               38:15.1     38:46.2      0:31.0     12:18/M
     258    Mickenzie Brooks                  Ogden  UT            4282    29   F      22 25-29               38:15.8     38:47.3      0:31.5     12:18/M
     259    Rick Brooks                       Ogden  UT            4283    34   M      28 30-39               38:16.2     38:47.0      0:30.8     12:18/M
     260    Thomas Bischoff                   Washington Terrace   4276    25   M      27 25-29               38:28.6     39:07.1      0:38.4     12:22/M
     261    Jamie Robbins                     Washington Terrace   4525    23   F      26 20-24               38:28.7     39:07.0      0:38.3     12:22/M
     262    Steve Christensen                 Layton  UT           4313    30   M      29 30-39               38:46.0     39:17.9      0:31.9     12:28/M
     263    Alysa Beagley                     Layton  UT           4269    30   F      36 30-39               38:46.3     39:17.9      0:31.6     12:28/M
     264    Zachary Kafton                    Clinton  UT          4437    12   M       6 11-15               38:52.5     39:26.6      0:34.0     12:30/M
     265    Logan Snyder                      Syracuse  UT         4557    13   M       7 11-15               39:18.5     39:57.0      0:38.4     12:38/M
     266    Angela Floyd                      Layton  UT           4362    36   F      37 30-39               39:46.8     40:04.3      0:17.5     12:47/M
     267    Jodi Rees                         Layton  UT           4517    37   F      38 30-39               39:47.0     40:03.6      0:16.5     12:48/M
     268    Karlee Trease                     Roy  UT              4594    26   F      23 25-29               39:48.2     40:19.7      0:31.4     12:48/M
     269    Stefani Sorensen                  Roy  UT              4560    25   F      24 25-29               40:08.8     40:17.6      0:08.8     12:54/M
     270    Lacy Bishop                       Clearfield  UT       4277    35   F      39 30-39               40:17.4     40:55.8      0:38.4     12:57/M
     271    Elizabeth Kafton                  Clinton  UT          4435    39   F      40 30-39               40:18.5     40:56.2      0:37.6     12:57/M
     272    Lori McClellan                                         4651    38   F      41 30-39               40:28.1     40:33.9      0:05.8     13:01/M
     273    Chris Erickson                    North Ogden  UT      4351    36   M      30 30-39               40:35.6     41:16.1      0:40.4     13:03/M
     274    David Richards                    Murray  UT           4518    67   M       7 60-99               40:45.8     41:18.9      0:33.0     13:06/M
     275    Gordon Kafton                     Clinton  UT          4436    44   M      21 40-49               40:46.5     41:24.9      0:38.3     13:06/M
     276    Jason Wood                        Layton  UT           4619    39   M      31 30-39               41:16.6     41:33.4      0:16.7     13:16/M
     277    Mike Mills                                             4662    70   M       8 60-99               42:06.7     42:28.9      0:22.2     13:32/M
     278    Melissa Rydman                    Syracuse  UT         4653    34   F      42 30-39               42:14.6     42:32.5      0:17.9     13:35/M
     279    Kenslee Rydman                    Syracuse  UT         4532     9   F       5  1-10               42:15.9     42:33.5      0:17.6     13:35/M
     280    Rosario Arteaga                   Clearfield  UT       4258    37   F      43 30-39               42:21.9     42:45.3      0:23.3     13:37/M
     281    Judy Gariepy                      Layton  UT           4369    44   F      22 40-49               42:25.7     42:32.5      0:06.8     13:38/M
     282    Robyn Shea                        Kaysville  UT        4548    34   F      44 30-39               42:27.3     42:34.5      0:07.1     13:39/M
     283    Nancy Winslow                     Kaysville  UT        4635    52   F      16 50-59               42:47.9     42:57.6      0:09.6     13:45/M
     284    Richatd Drysdale                  Huntsville  UT       4340    48   M      22 40-49               42:54.8     43:03.9      0:09.1     13:48/M
     285    Ester Juarez                                           4636    50   F      17 50-59               43:19.8     43:42.5      0:22.7     13:56/M
     286    Jenelle Jensen                    Plain City  UT       4690    26   F      25 25-29               43:39.6     43:55.0      0:15.4     14:02/M
     287    Shannon Keeney                    Ogden  UT            4649    36   F      45 30-39               43:40.4     43:56.0      0:15.6     14:02/M
     288    Michelle Edwards                  Hooper  UT           4345    45   F      23 40-49               44:05.3     44:22.0      0:16.6     14:10/M
     289    Tara Pebley                       Ogden  UT            4494    37   F      46 30-39               44:10.8     44:29.5      0:18.6     14:12/M
     290    Alex Peck                         Layton  UT           4496    28   M      28 25-29               44:17.1     45:02.7      0:45.6     14:14/M
     291    Mikell Peck                       Layton  UT           4497    26   F      26 25-29               44:17.8     45:02.9      0:45.0     14:14/M
     292    Amy Norris                        Ogden  UT            4481    35   F      47 30-39               44:32.2     44:57.1      0:24.9     14:19/M
     293    Karin Pruett                      Ogden  UT            4508    34   F      48 30-39               44:32.5     44:57.2      0:24.7     14:19/M
     294    Ryan Olson                        Taylorsville  UT     4487    31   M      32 30-39               44:48.8     45:25.3      0:36.5     14:24/M
     295    Tristan Olson                     Taylorsville  UT     4488    26   F      27 25-29               44:49.0     45:26.0      0:36.9     14:25/M
     296    Tami Endow                        Roy  UT              4349    51   F      18 50-59               45:02.7     45:12.5      0:09.8     14:29/M
     297    Glenda Smith                                           4634    56   F      19 50-59               45:16.8     45:26.2      0:09.3     14:33/M
     298    Mikinon Hadley                    Westhaven  UT        4392    15   F      11 11-15               45:21.6     45:57.9      0:36.2     14:35/M
     299    Kaylene Spraker                   Syracuse  UT         4566    38   F      49 30-39               45:23.9     45:47.7      0:23.7     14:36/M
     300    Hailey Spraker                    Syracuse  UT         4565     9   F       6  1-10               45:24.4     45:48.1      0:23.7     14:36/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
     301    Brent Hadley                      Westhaven  UT        4389    46   M      23 40-49               45:31.7     46:08.3      0:36.6     14:38/M
     302    Leslie Hadley                     Westhaven  UT        4391    45   F      24 40-49               45:32.9     46:08.0      0:35.0     14:38/M
     303    Addison Kovach                    Farr West  UT        4446     9   F       7  1-10               46:07.5     46:36.1      0:28.6     14:50/M
     304    Dave Kovach                       Farr West  UT        4447    39   M      33 30-39               46:08.6     46:36.3      0:27.7     14:50/M
     305    Natalie Kovach                    Farr West  UT        4448    38   F      50 30-39               46:08.6     46:36.1      0:27.4     14:50/M
     306    Jesse Speth                       Plain City  UT       4561    34   M      34 30-39               46:10.0     46:41.8      0:31.7     14:51/M
     307    Presley Speth                     Plain City  UT       4563     9   F       8  1-10               46:11.1     46:41.9      0:30.7     14:51/M
     308    Nicole Speth                      Plain City  UT       4562    33   F      51 30-39               46:12.1     46:41.9      0:29.8     14:51/M
     309    Amanda Harrell                    South Ogden  UT      4397    29   F      28 25-29               46:15.3     46:44.1      0:28.8     14:52/M
     310    Julie Weir                        Layton  UT           4613    36   F      52 30-39               46:21.3     46:28.7      0:07.3     14:54/M
     311    Kalli Weir                        Layton  UT           4614    11   F      12 11-15               46:25.2     46:32.8      0:07.6     14:55/M
     312    Brittany Vandyke                  Ogden  UT            4595    28   F      29 25-29               46:28.3     47:00.1      0:31.7     14:56/M
     313    Carissa Rust                      Layton  UT           4531    26   F      30 25-29               46:30.0     46:44.3      0:14.3     14:57/M
     314    Holly Frazier                                          4659    37   F      53 30-39               47:00.2     47:47.0      0:46.8     15:07/M
     315    Brad Weathers                     Ogden  UT            4611    45   M      24 40-49               47:01.0     47:35.2      0:34.2     15:07/M
     316    Becky Benson                      South Weber  UT      4271    47   F      25 40-49               47:05.5     47:23.8      0:18.2     15:08/M
     317    Kylee Applonie                    Clearfield  UT       4254    23   F      27 20-24               47:08.1     47:33.5      0:25.3     15:09/M
     318    Traci Coles                       Riverdale  UT        4316    45   F      26 40-49               47:13.0     47:57.3      0:44.2     15:11/M
     319    Andrea Neiswender                 Washington Terrace   4477    47   F      27 40-49               47:13.1     47:57.3      0:44.1     15:11/M
     320    Emily Baker                       Layton  UT           4261    29   F      31 25-29               47:28.3     48:04.0      0:35.6     15:16/M
     321    Spencer Baker                     Layton  UT           4262    28   M      29 25-29               47:28.8     48:05.1      0:36.2     15:16/M
     322    Monie Riddle                      Layton  UT           4522    49   F      28 40-49               47:30.6     48:05.8      0:35.2     15:16/M
     323    Kim Harbath                       Ogden  UT            4670    56   F      20 50-59               47:34.7     47:42.3      0:07.6     15:18/M
     324    Christa Lysager                   Clinton  UT          4458    34   F      54 30-39               48:38.1     48:51.0      0:12.9     15:38/M
     325    Tiffanie Reed                                          4640    29   F      32 25-29               48:57.3     49:20.0      0:22.6     15:44/M
     326    Ann-Marie Excell                  South Jordan  UT     4355    42   F      29 40-49               49:09.5     49:40.7      0:31.2     15:48/M
     327    Staci Dearden                     Taylorsville  UT     4332    40   F      30 40-49               49:13.2     49:27.8      0:14.6     15:50/M
     328    Sheri Easley                      Eden  UT             4343    50   F      21 50-59               49:17.0     49:39.8      0:22.8     15:51/M
     329    Karen Moody                       Layton  UT           4467    52   F      22 50-59               49:27.5     49:34.4      0:06.9     15:54/M
     330    Eva Arteaga                       Clearfield  UT       4256    40   F      31 40-49               51:02.5     51:27.1      0:24.6     16:25/M
     331    Corrine Miller                    Layton  UT           4464    68   F       4 60-99               51:34.4     51:53.0      0:18.5     16:35/M
     332    Robin Showman                     West Point  UT       4550    40   F      32 40-49               51:51.7     52:14.9      0:23.2     16:40/M
     333    Kimberly Showman                  Syracuse  UT         4549    41   F      33 40-49               51:53.0     52:15.3      0:22.3     16:41/M
     334    Cyndi Barr                        West Point  UT       4268    47   F      34 40-49               51:53.2     52:16.2      0:23.0     16:41/M
     335    Kathy Stuart                      Ogden  UT            4580    55   F      23 50-59               53:37.6     55:54.1      2:16.5     17:14/M
     336    Teresa Doubleday                  Washington Terrace   4336    47   F      35 40-49               53:37.7     55:55.8      2:18.1     17:14/M
     337    Kathy Stuart                      Ogden  UT            4579    50   F      24 50-59               53:37.8     55:56.1      2:18.2     17:14/M
     338    Leanna Hamblin                    Clearfield  UT       4395    35   F      55 30-39               53:51.6     54:21.9      0:30.2     17:19/M
     339    Rebecca Howe                      Layton  UT           4410    30   F      56 30-39               53:52.0     54:22.2      0:30.2     17:19/M
     340    Deon Openshaw                     Willard  UT          4666    48   F      36 40-49               54:36.6     55:05.7      0:29.1     17:33/M
     341    Jana Marion                       Clearfield  UT       4629    40   F      37 40-49               56:01.5     56:28.2      0:26.7     18:01/M
     342    Jennifer Brunke                   South Weber  UT      4286    43   F      38 40-49               58:27.3     58:53.4      0:26.1     18:48/M
     343    Sally Moss                        Victor  MT           4471    72   F       5 60-99               58:27.5     58:53.9      0:26.4     18:48/M
     344    Raelene Worsham Worsham           Ogden  UT            4620    60   F       6 60-99               58:33.7     58:49.7      0:16.0     18:50/M
     345    Leslye Bee                        Farr West  UT        4270    59   F      25 50-59               58:56.6     59:50.1      0:53.4     18:57/M
     346    Shelly Read                       Plain City  UT       4513    53   F      26 50-59               59:18.4     59:51.7      0:33.3     19:04/M
     347    Brittney Child                    Clinton  UT          4305    22   F      28 20-24             1:00:15.3   1:00:43.4      0:28.1     19:22/M