Classic

10K

Overall Finish List

September 08, 2012


Results By Stride Racing, Inc. Stride Racing
                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
       1    Ben Van Beekum                                         4245    28   M       1 25-29               32:40.5     32:40.8      0:00.2      5:16/M
       2    James Moore                       Salt Lake City  UT   4674    27   M       2 25-29               36:00.5     36:01.6      0:01.0      5:48/M
       3    Cameron Harvey                    Ogden  UT            4083    28   M       3 25-29               36:06.0     36:07.4      0:01.3      5:49/M
       4    Thom Kuehls                       Ogden  UT            4114    48   M       1 40-49               37:43.6     37:44.8      0:01.1      6:04/M
       5    Jasmine Sessions                  Farmington  UT       4189    31   F       1 30-39               37:50.7     37:51.6      0:00.8      6:06/M
       6    Todd Shaw                         Layton  UT           4241    44   M       2 40-49               38:55.6     38:56.7      0:01.0      6:16/M
       7    Logan MacKay                      Fruit Heights  UT    4125    15   M       1 11-15               39:59.0     40:00.7      0:01.7      6:26/M
       8    Angie Beebe                       South Weber  UT      4017    33   F       2 30-39               40:20.9     40:21.8      0:00.9      6:30/M
       9    Kent Skidmore                     West Point  UT       4671    46   M       3 40-49               40:39.2     40:43.9      0:04.6      6:33/M
      10    Daniel Frame                      Roy  UT              4070    44   M       4 40-49               40:51.6     40:52.5      0:00.8      6:35/M
      11    Bentley McEntire                  South Weber  UT      4129    40   M       5 40-49               41:08.8     41:09.8      0:01.0      6:37/M
      12    Kory Anderson                     South Weber  UT      4007    35   M       1 30-39               41:22.3     41:23.9      0:01.5      6:40/M
      13    Lesley Harvey                     Ogden  UT            4084    26   F       1 25-29               41:44.6     41:45.8      0:01.2      6:43/M
      14    Nate Toll                         Riverdale  UT        4213    36   M       2 30-39               41:55.5     41:59.3      0:03.8      6:45/M
      15    Carol Funk                        South Jordan  UT     4695    33   F       3 30-39               42:35.1     42:37.7      0:02.6      6:51/M
      16    Greg Richens                      Mountain Green  UT   4176    52   M       1 50-59               42:47.9     42:50.0      0:02.1      6:53/M
      17    Ben Whitesides                    Ogden  UT            4228    34   M       3 30-39               43:38.4     43:40.5      0:02.1      7:02/M
      18    Chad Carrier                      Farr West  UT        4042    31   F       4 30-39               43:50.2     44:13.0      0:22.7      7:04/M
      19    Patrick Brown                     Clearfield  UT       4028    24   M       1 20-24               44:02.2     44:04.5      0:02.3      7:05/M
      20    Albert Montoya                    South Weber  UT      4142    53   M       2 50-59               44:40.5     44:42.1      0:01.6      7:12/M
      21    Amanda Slater                     Syracuse  UT         4193    28   F       2 25-29               44:49.9     44:53.5      0:03.5      7:13/M
      22    Kris Kubica                       South Ogden  UT      4113    49   M       6 40-49               45:05.1     45:12.3      0:07.2      7:16/M
      23    Justin Dalton                     West Haven  UT       4058    38   M       4 30-39               45:11.9     45:15.7      0:03.8      7:17/M
      24    Nathan Sheffield                  South Ogden  UT      4190    17   M       1 16-19               45:14.3     45:25.5      0:11.2      7:17/M
      25    Shalees Johnson                   Syracuse  UT         4099    41   F       1 40-49               45:15.9     45:18.9      0:03.0      7:17/M
      26    Kevin Keller                      Draper  UT           4106    39   M       5 30-39               45:55.3     46:01.2      0:05.8      7:24/M
      27    Cody Johnson                      Salt Lake City  UT   4098    34   M       6 30-39               46:05.8     46:11.0      0:05.2      7:25/M
      28    Rebecca Burdett                   Ogden  UT            4032    36   F       5 30-39               46:08.4     46:11.7      0:03.3      7:26/M
      29    Curt Calder                       Layton  UT           4037    50   M       3 50-59               46:11.3     46:15.3      0:03.9      7:26/M
      30    David Kinnecom                    Sandy  UT            4248    61   M       1 60-99               46:19.0     46:21.2      0:02.2      7:28/M
      31    Lalani Nielson                    Layton  UT           4152    38   F       6 30-39               46:24.6     46:39.0      0:14.4      7:28/M
      32    Rob Smith                         Layton  UT           4195    57   M       4 50-59               46:30.0     46:31.3      0:01.3      7:29/M
      33    Elliot Roberts                    Layton  UT           4178    10   M       1  1-10               46:32.8     46:36.6      0:03.7      7:30/M
      34    Cathy Peterson                    Riverdale  UT        4163    40   F       2 40-49               46:37.0     46:44.9      0:07.9      7:30/M
      35    Michael McLaughlin                Pleasamt View  UT    4134    53   M       5 50-59               46:47.7     46:57.7      0:10.0      7:32/M
      36    Cheryl Stuart                     Riverdale  UT        4205    28   F       3 25-29               46:55.3     47:03.6      0:08.2      7:33/M
      37    Blake Petersen                    South Weber  UT      4162    36   M       7 30-39               47:30.1     47:31.6      0:01.4      7:39/M
      38    Victor Varela                     Ogden  UT            4218    40   M       7 40-49               48:04.0     48:07.7      0:03.6      7:44/M
      39    Jayne Holt                        Roy  UT              4091    61   F       1 60-99               48:22.1     48:31.3      0:09.2      7:47/M
      40    Mary Ann Bronson                  South Ogden  UT      4027    47   F       3 40-49               48:28.6     48:31.1      0:02.4      7:48/M
      41    Trevor Ralls                      Mountain Green  UT   4172    40   M       8 40-49               48:32.1     49:02.1      0:29.9      7:49/M
      42    Kevin Ellis                       Riverdale  UT        4067    34   M       8 30-39               48:37.8     48:44.0      0:06.2      7:50/M
      43    Brent Compton                                          4250    48   M       9 40-49               48:46.1     49:05.3      0:19.1      7:51/M
      44    Phillip Waite                     Nibley  UT           4222    44   M      10 40-49               48:48.7     49:11.1      0:22.3      7:51/M
      45    John Radmall                      Draper  UT           4169    48   M      11 40-49               48:55.5     49:06.1      0:10.6      7:53/M
      46    Kelly McMullen                    Draper  UT           4136    37   M       9 30-39               49:11.8     49:22.5      0:10.7      7:55/M
      47    Stan Child                        Hooper  UT           4050    57   M       6 50-59               49:12.1     49:13.7      0:01.5      7:55/M
      48    Daniel Harris                     Layton  UT           4080    29   M       4 25-29               49:14.9     49:23.1      0:08.1      7:56/M
      49    Eva Harris                        Layton  UT           4081    28   F       4 25-29               49:19.4     49:27.1      0:07.6      7:56/M
      50    Katherine Roberts                 Layton  UT           4181    16   F       1 16-19               49:21.9     49:26.3      0:04.3      7:57/M
      51    Sonja Davidson                    Ogden  UT            4059    34   F       7 30-39               49:33.1     49:43.3      0:10.1      7:59/M
      52    Braxton Buckway                   South Ogden  UT      4031    18   M       2 16-19               49:33.5     49:45.2      0:11.6      7:59/M
      53    Myles Larsen                                           4658    20   M       2 20-24               49:35.9     49:44.1      0:08.1      7:59/M
      54    Brent Nielson                     Layton  UT           4151    41   M      12 40-49               49:36.0     49:50.7      0:14.7      7:59/M
      55    Garrett Chatelain                 Syracuse  UT         4049    19   M       3 16-19               49:43.0     49:48.5      0:05.5      8:00/M
      56    Jennifer Arciaga                  Syracuse  UT         4009    41   F       4 40-49               49:43.3     49:48.6      0:05.2      8:00/M
      57    Jodi Beus                         North Ogden  UT      4022    37   F       8 30-39               49:46.5     50:01.0      0:14.5      8:01/M
      58    Randy Holmstead                   West Point  UT       4090    55   M       7 50-59               49:48.0     49:52.4      0:04.4      8:01/M
      59    Tom Nyce                                               4654    52   M       8 50-59               49:52.1     49:56.7      0:04.5      8:02/M
      60    Brooke Drollinger                 Bountiful  UT        4064    31   F       9 30-39               49:57.8     50:02.4      0:04.6      8:03/M
      61    Matthew Roberts                   Layton  UT           4182    39   M      10 30-39               50:01.8     50:05.3      0:03.5      8:03/M
      62    Charles Burt                      Ogden  UT            4034    49   M      13 40-49               50:06.2     50:11.4      0:05.1      8:04/M
      63    Keith Stearns                     Durham  NC           4197    36   M      11 30-39               50:06.3     50:28.4      0:22.1      8:04/M
      64    Jeff Stowe                        North Ogden  UT      4203    69   M       2 60-99               50:10.0     50:28.6      0:18.5      8:05/M
      65    Ashley Ross                       Clearfield  UT       4184    30   F      10 30-39               50:12.2     50:15.4      0:03.2      8:05/M
      66    Jamie Toll                        Riverdale  UT        4212    34   F      11 30-39               50:13.2     50:16.9      0:03.7      8:05/M
      67    Dallin Wood                       Ogden  UT            4237    21   M       3 20-24               50:22.3     50:28.0      0:05.6      8:07/M
      68    Ryan Kiernan                      Riverdale  UT        4108    30   M      12 30-39               50:30.9     50:43.4      0:12.4      8:08/M
      69    Jaynie Hirschi                    Ogden  UT            4089    39   F      12 30-39               50:45.4     50:51.5      0:06.0      8:10/M
      70    Matt Buchanan                     Layton  UT           4029    39   M      13 30-39               50:46.6     50:53.9      0:07.2      8:10/M
      71    Marlos Harvey                     Ogden  UT            4085    24   M       4 20-24               50:48.9     50:55.9      0:07.0      8:11/M
      72    Raegan McFarland                  Ogden  UT            4130    38   F      13 30-39               50:52.3     51:02.1      0:09.8      8:11/M
      73    Brad Clontz                       West Haven  UT       4052    53   M       9 50-59               50:54.1     50:59.0      0:04.8      8:12/M
      74    Jacie Woody                       Morgan  UT           4240    50   F       1 50-59               51:00.8     51:04.8      0:04.0      8:13/M
      75    Janette Aleson                    Syracuse  UT         4003    40   F       5 40-49               51:05.0     51:22.2      0:17.1      8:14/M
      76    Meredith Aardema                  Pleasant View  UT    4001    31   F      14 30-39               51:07.2     51:12.9      0:05.7      8:14/M
      77    Brady Lane                        North Ogden  UT      4679    33   M      14 30-39               51:19.6     51:35.1      0:15.4      8:16/M
      78    Tom Kleckner                      North Salt Lake  UT  4110    39   M      15 30-39               51:23.0     52:33.3      1:10.2      8:16/M
      79    Dontai Warner                     Syracuse  UT         4225    26   F       5 25-29               51:56.1     52:01.0      0:04.9      8:22/M
      80    Shawn Cottle                      Fruit Heights  UT    4054    40   M      14 40-49               51:58.6     52:13.9      0:15.3      8:22/M
      81    Brett Porter                      Layton  UT           4167    53   M      10 50-59               52:06.6     52:11.6      0:04.9      8:23/M
      82    Jessica Swanger                   Ogden  UT            4207    23   F       1 20-24               52:13.0     52:17.1      0:04.1      8:25/M
      83    Cindy Vineyard                    West Haven  UT       4220    43   F       6 40-49               52:39.1     52:48.3      0:09.2      8:29/M
      84    Douglas Paulsen                   Roy  UT              4161    44   M      15 40-49               52:41.6     52:57.9      0:16.2      8:29/M
      85    Karyn Johnston                    Ogden  UT            4100    40   F       7 40-49               52:45.2     52:51.7      0:06.5      8:30/M
      86    John Morrow                       Roy  UT              4145    41   M      16 40-49               52:50.9     52:57.0      0:06.0      8:30/M
      87    Sherry Postel                     Syracuse  UT         4168    49   F       8 40-49               53:02.6     53:21.5      0:18.9      8:32/M
      88    Richard Taylor                    Ogden  UT            4209    53   M      11 50-59               53:05.8     53:19.2      0:13.4      8:33/M
      89    Kaziah Chang                      Syracuse  UT         4046    39   F      15 30-39               53:13.5     53:29.2      0:15.7      8:34/M
      90    Jay Winn                          Morgan  UT           4235    53   M      12 50-59               53:15.5     53:35.4      0:19.8      8:34/M
      91    Andy Schultz                      Pleasant Grove  UT   4187    32   M      16 30-39               53:15.6     53:27.6      0:12.0      8:34/M
      92    Deidre Reynolds                   Syracuse  UT         4175    36   F      16 30-39               53:16.0     53:32.0      0:15.9      8:35/M
      93    Lisa Hayes                        West Haven  UT       4087    46   F       9 40-49               53:16.7     53:40.5      0:23.8      8:35/M
      94    Angie Varela                      Ogden  UT            4217    40   F      10 40-49               53:29.0     53:32.4      0:03.4      8:37/M
      95    Brynlee Kunz                      Ogden  UT            4115    22   F       2 20-24               53:38.4     53:51.8      0:13.4      8:38/M
      96    Christian Kunz                    Ogden  UT            4116    24   M       5 20-24               53:38.5     53:52.2      0:13.6      8:38/M
      97    Lindsey Back                      Layton  UT           4013    29   F       6 25-29               53:40.5     53:50.5      0:09.9      8:39/M
      98    Dawna Loderhose                   Ogden  UT            4689    53   F       2 50-59               53:43.5     54:00.6      0:17.1      8:39/M
      99    Bruce Oneal                       Layton  UT           4156    46   M      17 40-49               53:49.8     53:58.3      0:08.4      8:40/M
     100    Chad Olsen                        Pleasant Grove  UT   4153    28   M       5 25-29               53:50.9     54:12.8      0:21.8      8:40/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
     101    Megan Martinez                    Riverdale  UT        4127    23   F       3 20-24               53:59.8     54:07.7      0:07.9      8:42/M
     102    Jennifer Roberts                  Layton  UT           4180    38   F      17 30-39               54:03.6     54:07.8      0:04.1      8:42/M
     103    George Smedley                    South Weber  UT      4194    55   M      13 50-59               54:04.6     54:19.3      0:14.6      8:42/M
     104    Chris Knudsen                     Bountiful  UT        4112    43   F      11 40-49               54:16.3     54:26.1      0:09.7      8:44/M
     105    Brett Milliken                    Clinton  UT          4141    29   M       6 25-29               54:20.1     54:31.9      0:11.8      8:45/M
     106    Katie Edwards                     Mantua  UT           4066    33   F      18 30-39               54:31.1     54:45.4      0:14.3      8:47/M
     107    Nikkol Link                       Hooper  UT           4120    40   F      12 40-49               54:39.4     54:56.2      0:16.8      8:48/M
     108    Lynn Alvey                        Layton  UT           4005    51   M      14 50-59               54:46.6     54:49.2      0:02.5      8:49/M
     109    Jay Whitesides                    Ogden  UT            4227    60   M       3 60-99               54:53.7     55:11.0      0:17.3      8:50/M
     110    Nick Whitesides                   South Ogden  UT      4229    26   M       7 25-29               55:08.4     55:10.3      0:01.9      8:53/M
     111    Nicole Stucki                     Layton  UT           4206    29   F       7 25-29               55:10.1     55:20.0      0:09.9      8:53/M
     112    Diane Oneal                       Layton  UT           4157    46   F      13 40-49               55:15.2     55:23.5      0:08.3      8:54/M
     113    Tracy Phillips                    Ogden  UT            4680    51   F       3 50-59               55:20.5     55:31.7      0:11.2      8:55/M
     114    Jimmy Ruiz                        Ogden  UT            4700    52   M      15 50-59               55:25.7     55:53.9      0:28.1      8:55/M
     115    Brent Carling                     North Ogden  UT      4040    51   M      16 50-59               55:35.4     55:47.4      0:11.9      8:57/M
     116    Dave Burrell                      Clinton  UT          4033    56   M      17 50-59               55:53.0     56:12.9      0:19.9      9:00/M
     117    Stefanie Miller                   Layton  UT           4140    37   F      19 30-39               56:10.8     56:17.9      0:07.1      9:03/M
     118    Erkan Selimoglu                   Riverdale  UT        4188    30   M      17 30-39               56:15.9     56:19.7      0:03.7      9:03/M
     119    Susie Hatch                       South Ogden  UT      4086    42   F      14 40-49               56:16.8     56:24.6      0:07.8      9:04/M
     120    Kammie Watt                       Clearfield  UT       4226    38   F      20 30-39               56:53.4     57:06.7      0:13.3      9:10/M
     121    Terese Tolley                     Ogden  UT            4593    47   F      15 40-49               56:55.6     56:59.9      0:04.3      9:10/M
     122    Aleisa Criddle                    West Valley City  U  4055    28   F       8 25-29               57:01.3     57:14.7      0:13.3      9:11/M
     123    Mason Ralls                       Mountain Green  UT   4171    12   M       2 11-15               57:11.7     57:36.6      0:24.8      9:12/M
     124    Edie Burt                         Ogden  UT            4035    50   F       4 50-59               57:12.0     57:16.9      0:04.9      9:13/M
     125    Lisa Lowe                         Layton  UT           4122    42   F      16 40-49               57:13.1     57:31.7      0:18.5      9:13/M
     126    Angella Carrier                   Farr West  UT        4041    32   F      21 30-39               57:19.6     57:42.4      0:22.7      9:14/M
     127    Neisha Rowley                     Ogden  UT            4186    36   F      22 30-39               57:24.8     57:30.1      0:05.3      9:15/M
     128    Emilia Roberts                    Layton  UT           4179    14   F       1 11-15               57:33.2     57:37.2      0:03.9      9:16/M
     129    James Harris Harris               Clearfield  UT       4082    35   M      18 30-39               57:34.5     57:47.7      0:13.2      9:16/M
     130    Heber Beddes                      Ogden  UT            4016    32   M      19 30-39               57:43.9     58:03.7      0:19.8      9:18/M
     131    Karen Cottle                      Fruit Heights  UT    4053    38   F      23 30-39               57:52.4     58:08.7      0:16.3      9:19/M
     132    Tammy Iverson                     Herriman  UT         4095    40   F      17 40-49               58:05.5     58:19.3      0:13.7      9:21/M
     133    Erica Garner                      Hooper  UT           4073    33   F      24 30-39               58:07.2     58:16.4      0:09.1      9:22/M
     134    Luke Adams                        Layton  UT           4002    40   M      18 40-49               58:26.2     58:36.3      0:10.0      9:25/M
     135    Brandon Eddy                      Clinton  UT          4065    27   M       8 25-29               58:29.7     58:35.9      0:06.1      9:25/M
     136    Angie Knudsen                     Cedar Hills  UT      4111    28   F       9 25-29               58:33.6     58:45.0      0:11.3      9:26/M
     137    Genevieve Bilan Bilanzich         Ogden  UT            4023    33   F      25 30-39               58:37.2     59:00.5      0:23.2      9:26/M
     138    Rick Heaton                                            4249    55   M      18 50-59               58:38.5     58:45.6      0:07.0      9:27/M
     139    Shelly Olsen                      Pleasant Grove  UT   4154    27   F      10 25-29               58:41.6     59:03.4      0:21.8      9:27/M
     140    Caprice Anderson                  South Ogden  UT      4006    23   F       4 20-24               58:43.2     58:51.0      0:07.7      9:27/M
     141    Ryan Read                         North Ogden  UT      4174    44   M      19 40-49               58:45.1     58:52.2      0:07.1      9:28/M
     142    Rick Talamantez                                        4650    36   M      20 30-39               58:49.0     58:57.2      0:08.1      9:28/M
     143    Stephanie McKinley                West Haven  UT       4132    26   F      11 25-29               58:59.6     59:06.2      0:06.6      9:30/M
     144    Jared Riley                       Roy  UT              4177    29   M       9 25-29               59:16.0     59:22.0      0:05.9      9:33/M
     145    Christine Oram                    Farr West  UT        4158    44   F      18 40-49               59:17.1     59:26.2      0:09.0      9:33/M
     146    Jim Hutchins                      Ogden  UT            4093    53   M      19 50-59               59:19.4     59:29.9      0:10.4      9:33/M
     147    Genevieve Messier                 Syracuse  UT         4138    42   F      19 40-49               59:35.7     59:44.3      0:08.6      9:36/M
     148    Rachel Buchanan                   Layton  UT           4030    34   F      26 30-39               59:37.0     59:44.8      0:07.8      9:36/M
     149    Kerry Blair                       Layton  UT           4024    45   M      20 40-49               59:49.4     59:58.6      0:09.2      9:38/M
     150    Julie Bouck                       Kaysville  UT        4026    37   F      27 30-39             1:00:11.1   1:00:18.5      0:07.4      9:41/M
     151    Shellie Drake                     West Point  UT       4061     0   F       1  0- 0             1:00:11.9   1:00:22.8      0:10.9      9:41/M
     152    Hayden Stout                      Layton  UT           4200    12   M       3 11-15             1:00:14.6   1:00:28.1      0:13.5      9:42/M
     153    Raquel Langhaim                   North Ogden  UT      4117    42   F      20 40-49             1:00:15.8   1:00:26.8      0:11.0      9:42/M
     154    Carmen Skidmore                   Roy  UT              4192    37   F      28 30-39             1:00:22.2   1:00:28.5      0:06.3      9:43/M
     155    Jan Toler                         Tremonton  UT        4211    51   F       5 50-59             1:00:25.2   1:00:34.0      0:08.7      9:44/M
     156    Nikki Frost                       Clearfield  UT       4072    40   F      21 40-49             1:00:32.0   1:00:40.7      0:08.7      9:45/M
     157    Cindy Ross                        Layton  UT           4185    33   F      29 30-39             1:00:38.9   1:00:42.5      0:03.6      9:46/M
     158    Brandi Gerdes                     Clearfield  UT       4074    40   F      22 40-49             1:00:44.0   1:00:52.9      0:08.8      9:47/M
     159    Christy McBride                   Ogden  UT            4246    36   F      30 30-39             1:00:46.4   1:01:03.2      0:16.8      9:47/M
     160    Aaron Chapman                     North Ogden  UT      4047    29   M      10 25-29             1:01:14.4   1:01:27.1      0:12.6      9:52/M
     161    Liesel Stout                      Layton  UT           4201    36   F      31 30-39             1:01:16.3   1:01:30.3      0:14.0      9:52/M
     162    Spencer Stout                     Layton  UT           4202    39   M      21 30-39             1:01:16.7   1:01:30.3      0:13.6      9:52/M
     163    Jelean Beus                       Hooper  UT           4021    58   F       6 50-59             1:01:28.9   1:01:38.0      0:09.1      9:54/M
     164    Mindy Chambers                    Salt Lake City  UT   4045    29   F      12 25-29             1:01:32.0   1:01:47.9      0:15.9      9:55/M
     165    Steve Farr                        Ogden  UT            4069    67   M       4 60-99             1:01:36.2   1:01:41.9      0:05.7      9:55/M
     166    Karie Parry                       Layton  UT           4160    37   F      32 30-39             1:01:37.9   1:01:48.9      0:10.9      9:55/M
     167    Jacqueline Gonzales                                    4242    25   F      13 25-29             1:01:45.1   1:02:01.3      0:16.1      9:57/M
     168    Celeste Montgomery                                     4633    30   F      33 30-39             1:01:59.9   1:02:15.8      0:15.9      9:59/M
     169    James Jeppson                     Layton  UT           4097    32   M      22 30-39             1:02:02.4   1:02:15.5      0:13.1      9:59/M
     170    Jennifer Chapman                  North Ogden  UT      4048    30   F      34 30-39             1:02:02.7   1:02:15.0      0:12.2      9:59/M
     171    Amanda Ward                       North Ogden  UT      4224    38   F      35 30-39             1:02:03.5   1:02:17.9      0:14.4     10:00/M
     172    Rebekah Moore                     Logan  UT            4143    35   F      36 30-39             1:02:03.6   1:02:17.8      0:14.1     10:00/M
     173    Donna Vigansky                    Clinton  UT          4219    41   F      23 40-49             1:02:06.2   1:02:13.1      0:06.9     10:00/M
     174    David Duarte                      Roy  UT              4684    26   M      11 25-29             1:02:08.4   1:02:18.9      0:10.5     10:00/M
     175    Jared Jacobs                      Ogden  UT            4685    38   M      23 30-39             1:02:13.5   1:02:28.1      0:14.5     10:01/M
     176    Andrea Jeppson                    Layton  UT           4096    31   F      37 30-39             1:02:17.9   1:02:30.8      0:12.8     10:02/M
     177    Diane Stack                       Roy  UT              4196    59   F       7 50-59             1:02:23.6   1:02:32.9      0:09.3     10:03/M
     178    Camille Williams                  Midvale  UT          4234    36   F      38 30-39             1:02:39.8   1:02:54.1      0:14.2     10:05/M
     179    Natalie Oman                      Pleasant View  UT    4155    33   F      39 30-39             1:02:40.2   1:02:52.5      0:12.2     10:05/M
     180    Melinda Allred                    Syracuse  UT         4004    40   F      24 40-49             1:02:41.5   1:02:49.9      0:08.4     10:06/M
     181    Amy Curzon                        Kaysville  UT        4056    32   F      40 30-39             1:02:42.9   1:02:53.1      0:10.1     10:06/M
     182    Aly Van Meeteren                  Plain City  UT       4625    20   F       5 20-24             1:02:45.7   1:03:00.0      0:14.2     10:06/M
     183    Gina Owen                         Ogden  UT            4159    30   F      41 30-39             1:02:46.3   1:03:00.6      0:14.2     10:06/M
     184    Dewey Hayes                       West Haven  UT       4247    49   M      21 40-49             1:02:48.9   1:03:23.5      0:34.6     10:07/M
     185    Lisa Allen                        Roy  UT              4676    44   F      25 40-49             1:02:58.9   1:03:20.3      0:21.3     10:08/M
     186    Angel Tacy                        Layton  UT           4686    44   F      26 40-49             1:03:11.5   1:03:26.3      0:14.7     10:10/M
     187    Amy Frazier                       North Salt Lake  UT  4071    36   F      42 30-39             1:03:33.8   1:03:44.8      0:11.0     10:14/M
     188    Gay McLaughlin                    Pleasamt View  UT    4133    48   F      27 40-49             1:03:42.2   1:03:53.2      0:11.0     10:15/M
     189    Phillip Morrill                   West Point  UT       4144    24   M       6 20-24             1:03:57.0   1:04:01.5      0:04.4     10:18/M
     190    Sara Ball                         Clearfield  UT       4014    34   F      43 30-39             1:04:01.3   1:04:11.1      0:09.8     10:19/M
     191    Ashlee Ashby                      Syracuse  UT         4010    19   F       2 16-19             1:04:04.3   1:04:20.3      0:16.0     10:19/M
     192    Cindy Lapee                       Roy  UT              4119    52   F       8 50-59             1:04:06.7   1:04:19.3      0:12.5     10:19/M
     193    Kara Gerfen                                            4243    36   F      44 30-39             1:04:12.3   1:04:36.1      0:23.8     10:20/M
     194    Kristine Godfrey                  North Ogden  UT      4077    35   F      45 30-39             1:04:12.5   1:04:36.3      0:23.7     10:20/M
     195    Connie Bankhead                   Layton  UT           4015    54   F       9 50-59             1:04:40.5   1:04:52.1      0:11.5     10:25/M
     196    Jocelyn Christensen               Layton  UT           4051    33   F      46 30-39             1:05:00.7   1:05:10.4      0:09.6     10:28/M
     197    Marci Dabb                        Ogden  UT            4057    43   F      28 40-49             1:05:03.2   1:05:19.6      0:16.3     10:29/M
     198    Melissa Caldwell                  North Salt Lake  UT  4038    36   F      47 30-39             1:05:38.1   1:05:48.8      0:10.6     10:34/M
     199    Cody Carson                       Farr West  UT        4043    37   M      24 30-39             1:05:53.1   1:06:04.3      0:11.1     10:37/M
     200    Wes Godfrey                       North Ogden  UT      4078    36   M      25 30-39             1:06:14.3   1:06:36.8      0:22.5     10:40/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
     201    Kerri Kingston                    Layton  UT           4109    40   F      29 40-49             1:06:31.7   1:06:50.3      0:18.5     10:43/M
     202    Anjanette McNeely                 Layton  UT           4137    40   F      30 40-49             1:06:39.9   1:06:57.8      0:17.9     10:44/M
     203    Chandra Streadbeck                Layton  UT           4204    40   F      31 40-49             1:06:40.9   1:06:59.0      0:18.0     10:44/M
     204    Audrey Kearl                      North Ogden  UT      4103    20   F       6 20-24             1:06:43.0   1:06:57.4      0:14.4     10:45/M
     205    Maryanne Christensen              Thayne  WY           4311    41   F      32 40-49             1:06:52.7   1:07:02.4      0:09.6     10:46/M
     206    Amy McMullen                      Draper  UT           4135    35   F      48 30-39             1:06:53.3   1:07:07.2      0:13.9     10:46/M
     207    Sara McGuire                      Layton  UT           4131    36   F      49 30-39             1:07:00.7   1:07:12.5      0:11.8     10:47/M
     208    Kari Harbath                      Ogden  UT            4668    22   F       7 20-24             1:07:07.3   1:07:15.8      0:08.4     10:48/M
     209    Erica Waddell                     Ogden  UT            4221    31   F      50 30-39             1:07:16.0   1:07:29.8      0:13.8     10:50/M
     210    Leann Carlin                      West Haven  UT       4039    44   F      33 40-49             1:07:16.9   1:07:25.2      0:08.2     10:50/M
     211    Melissa Hyde                      Layton  UT           4094    24   F       8 20-24             1:07:25.6   1:07:32.8      0:07.1     10:51/M
     212    Anika Tauai                       West Valley City  U  4208    29   F      14 25-29             1:07:30.9   1:08:02.2      0:31.2     10:52/M
     213    Melissa Trujillo                  Ogden  UT            4214    34   F      51 30-39             1:07:39.4   1:07:46.0      0:06.6     10:54/M
     214    Kari Moultrie                     West Haven  UT       4146    33   F      52 30-39             1:07:58.2   1:08:04.9      0:06.7     10:57/M
     215    Randy Moultrie                    Morgan  UT           4147    59   M      20 50-59             1:07:59.3   1:08:06.6      0:07.2     10:57/M
     216    Carly Petterson                   Ogden  UT            4164    28   F      15 25-29             1:08:01.9   1:08:15.4      0:13.5     10:57/M
     217    Bethany Tueller                   Layton  UT           4215    22   F       9 20-24             1:08:06.9   1:08:19.6      0:12.6     10:58/M
     218    Braun Tueller                     Layton  UT           4216    25   M      12 25-29             1:08:08.1   1:08:20.6      0:12.5     10:58/M
     219    Alex Eskelson                     Clearfield  UT       4068    21   F      10 20-24             1:08:34.0   1:08:43.4      0:09.4     11:02/M
     220    Jennifer Ralls                    Mountain Green  UT   4170    37   F      53 30-39             1:09:20.5   1:09:45.4      0:24.9     11:10/M
     221    Charlotte Woodward                Salt Lake City  UT   4239    22   F      11 20-24             1:09:32.0   1:09:46.8      0:14.7     11:12/M
     222    Vivian Giles                      Salt Lake City  UT   4076    38   F      54 30-39             1:10:21.5   1:10:43.3      0:21.8     11:20/M
     223    Russell Giles                     Salt Lake City  UT   4075    41   M      22 40-49             1:10:21.5   1:10:43.2      0:21.7     11:20/M
     224    Nicole Wilkinson                  Layton  UT           4233    33   F      55 30-39             1:10:27.1   1:11:00.9      0:33.8     11:21/M
     225    Susan Walton                      West Haven  UT       4223    48   F      34 40-49             1:10:58.1   1:11:06.8      0:08.7     11:26/M
     226    Tina Auer                         Roy  UT              4012    39   F      56 30-39             1:11:26.9   1:11:36.5      0:09.6     11:30/M
     227    Tim Bereece                       Layton  UT           4019    30   M      26 30-39             1:11:38.2   1:11:55.6      0:17.4     11:32/M
     228    Kevin Bereece                     Clinton  UT          4018    53   M      21 50-59             1:11:38.6   1:11:55.5      0:16.8     11:32/M
     229    Renee Nelson                      Hooper  UT           4149    28   F      16 25-29             1:11:54.2   1:12:17.5      0:23.3     11:35/M
     230    Kim Kap                           Pleasant View  UT    4102    53   F      10 50-59             1:12:10.3   1:12:28.4      0:18.0     11:37/M
     231    Matt Wilkinson                    Layton  UT           4232    32   M      27 30-39             1:12:11.5   1:12:46.0      0:34.4     11:37/M
     232    Ashleigh Mark                     Kaysville  UT        4126    32   F      57 30-39             1:12:20.7   1:12:54.0      0:33.3     11:39/M
     233    Sarah Stiles                      Layton  UT           4198    32   F      58 30-39             1:12:48.6   1:13:00.9      0:12.3     11:43/M
     234    Elizabeth Wilder                  So. Ogden  UT        4230    47   F      35 40-49             1:12:52.2   1:13:04.5      0:12.3     11:44/M
     235    Pete Wilder                       So. Ogden  UT        4231    58   M      22 50-59             1:13:06.0   1:13:19.1      0:13.0     11:46/M
     236    Natalie Keller                    Clinton  UT          4107    10   F       1  1-10             1:13:08.9   1:13:32.5      0:23.5     11:47/M
     237    Jason Keller                      Clinton  UT          4105    35   M      28 30-39             1:13:09.0   1:13:32.5      0:23.5     11:47/M
     238    Mandy Howard                      West Point  UT       4092    31   F      59 30-39             1:13:09.4   1:13:32.4      0:23.0     11:47/M
     239    Laura McBrayer                    Layton  UT           4128    44   F      36 40-49             1:13:15.9   1:13:36.1      0:20.1     11:48/M
     240    Rachael Lyon                      Salt Lake City  UT   4124    35   F      60 30-39             1:13:24.6   1:13:28.0      0:03.3     11:49/M
     241    Jenny Carson                      Farr West  UT        4044    32   F      61 30-39             1:14:56.9   1:15:07.7      0:10.7     12:04/M
     242    Denise Lovelace                   Herriman  UT         4121    39   F      62 30-39             1:16:46.5   1:17:04.2      0:17.6     12:22/M
     243    Candace Stone                     Layton  UT           4199    33   F      63 30-39             1:18:26.6   1:18:46.0      0:19.4     12:38/M
     244    Brittany Roskelley                Layton  UT           4183    34   F      64 30-39             1:18:27.4   1:18:46.6      0:19.2     12:38/M
     245    Brad Polokoff                     Ogden  UT            4166    33   M      29 30-39             1:19:27.8   1:19:31.9      0:04.1     12:48/M
     246    Casey Davis                       Ogden  UT            4060    30   F      65 30-39             1:23:51.1   1:24:04.0      0:12.8     13:30/M
     247    Melisa Andreasen                  North Salt Lake  UT  4008    39   F      66 30-39             1:28:26.5   1:28:37.4      0:10.9     14:14/M