Save a Sister

5k

Overall Finish List

October 20, 2012


Results By Stride Racing strideracing.com

Female Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Lily Wheatfill                    Spanish Fork  UT     6996    33   F       1 Top Fin             21:10.3     21:12.2      0:01.8      6:48/M
      2    Deanne Hill                       St. George  UT       6876    70   F       1 70-74               21:13.5     21:58.7      0:45.2      6:49/M
      3    Raquel Baker                      Washington  UT       6775    15   F       1 15-18               22:05.6     22:06.0      0:00.4      7:06/M
      4    Lily Jade Poulton                 Saint George  UT     7040    11   F       1  1-14               22:47.3     22:47.7      0:00.3      7:20/M
      5    Brandee Williams                  St. George  UT       7002    32   F       1 30-34               23:20.4     24:00.5      0:40.1      7:30/M
      6    Shellee Coleman                   Pleasant View  UT    6822    37   F       1 35-39               23:55.6     24:00.1      0:04.5      7:41/M
      7    Kristin Karras                    Pleasant View  UT    6898    41   F       1 40-44               23:56.4     24:00.5      0:04.1      7:42/M
      8    Rylee Holt                        Washington  UT       6882    11   F       2  1-14               23:56.8     23:59.8      0:03.0      7:42/M
      9    Michelle Sorensen                 Roy  UT              6975    27   F       1 25-29               24:10.9     24:22.8      0:11.8      7:46/M
     10    Merri Hackett                     Spanish Fork  UT     6858    30   F       2 30-34               25:02.0     25:10.3      0:08.3      8:03/M
     11    Jeanne Abele                      St George  UT        6768    58   F       1 55-59               25:22.9     25:25.3      0:02.4      8:09/M
     12    Brittney Fairbourn                St George  UT        6842    27   F       2 25-29               25:27.4     25:31.9      0:04.5      8:11/M
     13    Jennifer Welker                   St. George  UT       6995    33   F       3 30-34               25:29.0     25:30.5      0:01.4      8:12/M
     14    Krystal Hawker                    West Bountiful  UT   6871    38   F       2 35-39               25:30.8     25:42.5      0:11.6      8:12/M
     15    Tricia Holden                     Sandy  UT            6877    43   F       2 40-44               25:31.8     25:46.7      0:14.9      8:12/M
     16    Kylee Stevens                     Virgin  UT           6980    12   F       3  1-14               25:34.5     25:54.6      0:20.0      8:13/M
     17    Heather Massey                    North Salt Lake  UT  7046    43   F       3 40-44               26:20.3     26:31.5      0:11.2      8:28/M
     18    Amanda Doherty                    Santa Clara  UT      6831    14   F       4  1-14               26:22.9     26:41.6      0:18.6      8:29/M
     19    Amy Bracey Doyle                  St. George  UT       6800    44   F       4 40-44               26:24.4     26:41.3      0:16.9      8:29/M
     20    Deb Christensen                   St. George  UT       6820    53   F       1 50-54               26:47.9     26:50.5      0:02.5      8:37/M
     21    Breeanna Gibson                   St. George  UT       7039    19   F       1 19-24               26:58.4     27:15.8      0:17.4      8:40/M
     22    Brandee Williams                                       6758    32   F       4 30-34               27:02.2     27:03.7      0:01.5      8:42/M
     23    Jill Schill                       Newcastle  UT        6959    45   F       1 45-49               27:14.3     27:36.8      0:22.5      8:45/M
     24    Debbie Mintowt                    Sandy  UT            7015     0   F       1  0- 0               27:30.4     28:43.4      1:12.9      8:51/M
     25    Traquel Dayley                    Hurricane  UT        6827    37   F       3 35-39               27:30.9     27:57.0      0:26.0      8:51/M
     26    Hailey Staheli                    St. George  UT       6976    25   F       3 25-29               27:48.3     27:48.3                  8:56/M
     27    Kaylee Godfrey                                         6746    15   F       2 15-18               27:48.4     28:09.3      0:20.9      8:56/M
     28    Tawsha Chadburn                   St George  UT        6819    32   F       5 30-34               27:51.4     28:18.5      0:27.0      8:57/M
     29    Tera Schatz                       St. George  UT       6958    38   F       4 35-39               28:03.7     28:05.6      0:01.8      9:01/M
     30    Atia Black                        St George  UT        6789    32   F       6 30-34               28:12.0     29:02.3      0:50.2      9:04/M
     31    Leslie Bosworth                   St. George  UT       6796    52   F       2 50-54               28:20.1     28:28.4      0:08.3      9:07/M
     32    Julie McRae                       Washington  UT       6682    34   F       7 30-34               28:23.3     28:57.8      0:34.5      9:08/M
     33    Shay Williams                     St. George  UT       6735    31   F       8 30-34               28:23.3     28:58.2      0:34.8      9:08/M
     34    Madelaine Lauger                  Las Vegas  NV        6916    11   F       5  1-14               28:31.6     28:40.0      0:08.4      9:10/M
     35    Megan Earl                        South Jordan  UT     6835    15   F       3 15-18               28:36.2     28:45.5      0:09.2      9:12/M
     36    Michelle Gates                    Layton  UT           6851    31   F       9 30-34               28:47.7     30:40.9      1:53.2      9:15/M
     37    Ellen Branham                     Riverside  IA        6805    53   F       3 50-54               29:01.8     29:15.3      0:13.5      9:20/M
     38    Autumn Murphy                     Parowan  UT          6687    20   F       2 19-24               29:07.2     29:25.8      0:18.5      9:22/M
     39    Aubrey Day                        Washington  UT       7042    13   F       6  1-14               29:07.3     29:27.4      0:20.0      9:22/M
     40    Kendra Earl                       South Jordan  UT     6836    14   F       7  1-14               29:09.1     29:17.8      0:08.7      9:22/M
     41    Heather Black                     Toquerville  UT      6788    28   F       4 25-29               29:19.3     30:00.8      0:41.4      9:26/M
     42    Maddison Black                                         6745    16   F       4 15-18               29:19.4     30:00.9      0:41.4      9:26/M
     43    Melissa Ericksen                  Saint George  UT     6837    26   F       5 25-29               29:49.1     30:18.7      0:29.6      9:35/M
     44    Heidi Monson                      Washington  UT       6685    35   F       5 35-39               29:52.5     30:10.0      0:17.4      9:36/M
     45    Shanel Stevens                    Virgin  UT           6979    14   F       8  1-14               29:53.8     30:13.7      0:19.9      9:37/M
     46    Leslie Johnson                    St George  UT        6896    27   F       6 25-29               29:55.6     30:07.8      0:12.2      9:37/M
     47    Julia Johnson                     Santee  CA           6893    34   F      10 30-34               30:04.5     30:08.1      0:03.6      9:40/M
     48    Diana Bunderson                   Erda  UT             6810    29   F       7 25-29               30:04.7     30:07.9      0:03.1      9:40/M
     49    Ardawn Bayles                     St George  UT        6782    52   F       4 50-54               30:05.6     30:14.5      0:08.9      9:40/M
     50    Kim Sawyer                        Panguitch  UT        6956    28   F       8 25-29               30:06.0     30:09.5      0:03.5      9:41/M
     51    Janice Heller                     St George  UT        6873    63   F       1 60-64               30:08.3     30:38.8      0:30.4      9:41/M
     52    Melissa Gali                      Santa Clara  UT      6850    20   F       3 19-24               30:21.9     30:46.5      0:24.5      9:46/M
     53    Kari Gali                         Santa Clara  UT      6849    49   F       2 45-49               30:22.4     30:46.5      0:24.0      9:46/M
     54    Kari Cox                          Mesquite  NV         6514    34   F      11 30-34               30:38.4     31:10.8      0:32.4      9:51/M
     55    Jennifer Hafen                    Mesquite  NV         7018    36   F       6 35-39               30:39.1     31:11.5      0:32.3      9:51/M
     56    Cindi Blevins                     St George  UT        6790    51   F       5 50-54               30:50.9     30:58.6      0:07.7      9:55/M
     57    Kayli Hardy                       Washington  UT       6868    13   F       9  1-14               31:00.0     31:05.9      0:05.8      9:58/M
     58    Jeanne Wittry                     Washington  UT       7011    51   F       6 50-54               31:21.6     31:32.8      0:11.2     10:05/M
     59    Laurett Winterton                 Pine Valley  UT      7008    62   F       2 60-64               31:27.2     31:32.6      0:05.4     10:07/M
     60    Jessica Christensen               Newcastle  UT        6821    39   F       7 35-39               31:34.6     31:58.5      0:23.9     10:09/M
     61    Sara Bingham                      Saint George  UT     7028    36   F       8 35-39               31:56.3     32:11.9      0:15.5     10:16/M
     62    Camber Simmons                    Saint George  UT     7030    16   F       5 15-18               31:58.5     32:00.0      0:01.4     10:17/M
     63    Mckell Simmons                    Saint George  UT     7031    18   F       6 15-18               31:58.6     32:00.1      0:01.5     10:17/M
     64    Patrea Camacho                    Draper  UT           6816    54   F       7 50-54               32:15.6     32:33.5      0:17.8     10:22/M
     65    Cindy Lamb                        St. George  UT       6904    33   F      12 30-34               32:20.4     32:58.0      0:37.5     10:24/M
     66    Shelley Godfrey                                        6747    47   F       3 45-49               32:21.0     32:42.6      0:21.5     10:24/M
     67    Ginny Cannon                      St. George  UT       7020    50   F       8 50-54               32:31.9     32:55.9      0:24.0     10:27/M
     68    Kristina Fields                   Draper  UT           6604    33   F      13 30-34               32:35.1     32:41.0      0:05.8     10:29/M
     69    Ashlee Bench                      Washington  UT       7021    31   F      14 30-34               32:35.5     32:58.8      0:23.2     10:29/M
     70    Lory Mattucci                     St George  UT        6921    52   F       9 50-54               32:39.6     32:47.8      0:08.2     10:30/M
     71    Rebecca Rhodes                                         6741    42   F       5 40-44               32:49.9     32:59.3      0:09.3     10:33/M
     72    Carrie Ash-Mott                   Ivins  UT            6771    53   F      10 50-54               32:52.7     32:54.8      0:02.1     10:34/M
     73    Chery Hulet                       Newcastle  UT        6889    43   F       6 40-44               32:56.7     33:20.5      0:23.7     10:35/M
     74    Stephanie Jourdain                                     6752    27   F       9 25-29               32:59.2     33:06.2      0:06.9     10:36/M
     75    Trisha Prisbrey                   St. George  UT       6940    39   F       9 35-39               33:04.5     33:33.5      0:28.9     10:38/M
     76    Jamie Barbeau                     St. George  UTAH     6779    27   F      10 25-29               33:05.9     33:22.9      0:16.9     10:38/M
     77    Deedra Wilkerson                  Washington  UT       7000    31   F      15 30-34               33:12.0     33:21.9      0:09.8     10:41/M
     78    Andrea Burgess                    Santa Clara  UT      6813    45   F       4 45-49               33:27.9     33:46.3      0:18.3     10:45/M
     79    Mary Walden                       St George  UT        6990    53   F      11 50-54               33:29.9     33:36.7      0:06.8     10:46/M
     80    Marianne Van Stavew                                    7025    52   F      12 50-54               33:31.4     33:35.5      0:04.0     10:47/M
     81    Christie Benton                   St George  UT        6786    60   F       3 60-64               33:45.3     34:02.5      0:17.1     10:51/M
     82    Angela Johnson                    St. George  UT       7022    26   F      11 25-29               33:47.1     34:15.2      0:28.1     10:52/M
     83    Annette Orton                     Panguitch  UT        6932    41   F       7 40-44               33:55.9     34:05.7      0:09.7     10:54/M
     84    Kara Hubbard                      St George  UT        6884    36   F      10 35-39               34:00.7     34:01.7      0:01.0     10:56/M
     85    Sarah Thayer                      Cedar City  UT       6983    20   F       4 19-24               34:02.0     34:17.4      0:15.3     10:57/M
     86    Chelsea Skillin                   Cedar City  UT       6965    20   F       5 19-24               34:02.2     34:17.5      0:15.3     10:57/M
     87    Ciera Belyea                      Bountiful  UT        6785    19   F       6 19-24               34:18.0     34:53.6      0:35.5     11:02/M
     88    Holli Slack                       Ogden  UT            6966    32   F      16 30-34               34:26.1     34:29.4      0:03.3     11:04/M
     89    Mary Ballard                      Ogden  UT            6776    43   F       8 40-44               34:36.0     35:19.9      0:43.8     11:08/M
     90    Julie Grow                        Layton  UT           6855    36   F      11 35-39               34:44.3     36:37.3      1:53.0     11:10/M
     91    Jennifer Stewart                  St George  UT        6981    37   F      12 35-39               34:49.9     36:18.1      1:28.2     11:12/M
     92    Brigitte Chatelain                Saint George  UT     6633    42   F       9 40-44               34:51.4     35:27.7      0:36.3     11:12/M
     93    Aimee Mertz                       St. George  UT       6923    43   F      10 40-44               34:55.6     35:24.8      0:29.2     11:14/M
     94    Helen Holzknecht                  Hurricane  UT        7041    50   F      13 50-54               34:58.3     35:03.9      0:05.6     11:15/M
     95    Madison Smith                     Salt Lake City  UT   6972    17   F       7 15-18               35:44.2     35:58.0      0:13.8     11:29/M
     96    Janae Smith                       Salt Lake City  UT   6971    42   F      11 40-44               35:44.6     35:58.3      0:13.6     11:29/M
     97    Makenna Smith                     Salt Lake City  UT   6973    15   F       8 15-18               35:45.6     35:58.2      0:12.5     11:30/M
     98    Amber Lamborn                     Lehi  UT             6907    13   F      10  1-14               36:05.1     36:15.0      0:09.9     11:36/M
     99    Leah Laub                         Beryl  UT            6914    43   F      12 40-44               36:37.7     37:00.5      0:22.8     11:46/M
    100    Jessica Jones                     St. George  UT       6897    30   F      17 30-34               36:39.6     37:22.8      0:43.2     11:47/M

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
    101    Susanna McConkie                  St. George  UT       6922    33   F      18 30-34               36:40.0     36:50.6      0:10.5     11:47/M
    102    Sherry Ruesch                     Toquerville  UT      6953    31   F      19 30-34               36:40.7     37:00.2      0:19.5     11:47/M
    103    Lori Baer                         St George  UT        6774    39   F      13 35-39               36:42.9     37:43.9      1:01.0     11:48/M
    104    Amber Heppler                     St George  UT        6874    29   F      12 25-29               36:45.4     37:07.1      0:21.7     11:49/M
    105    Rilee Hardy                       Washington  UT       6869    11   F      11  1-14               36:45.4     36:52.4      0:06.9     11:49/M
    106    Dixie Young                       Clinton  UT          7013    39   F      14 35-39               36:47.6     36:52.5      0:04.9     11:50/M
    107    Cathryn Halvorsen                 Sandy  UT            6863    47   F       5 45-49               36:49.1     37:31.2      0:42.1     11:50/M
    108    Gracie Halvorsen                  Sandy  UT            6864    10   F      12  1-14               36:49.5     37:31.2      0:41.7     11:50/M
    109    Kasi Hardy                        Washington  UT       6866    31   F      20 30-34               36:50.3     36:57.1      0:06.8     11:51/M
    110    Tiffany Atkin                     St. George  UT       6773    38   F      15 35-39               37:16.5     37:17.4      0:00.9     11:59/M
    111    Niccole L Demke                   Saint George  UT     6828    28   F      13 25-29               37:25.3     37:33.8      0:08.5     12:02/M
    112    Tresa Doherty                     Santa Clara  UT      6832    47   F       6 45-49               37:28.1     37:47.5      0:19.4     12:03/M
    113    Carla Nay                         Ivins  UT            6926    41   F      13 40-44               37:37.5     38:18.4      0:40.9     12:06/M
    114    Alexis Hubbard                    St George  UT        6885    13   F      13  1-14               37:44.9     37:46.0      0:01.0     12:08/M
    115    Mckinley Hubbard                  St George  UT        6887    10   F      14  1-14               37:48.1     37:49.1      0:01.0     12:09/M
    116    Jennie Braley                     Veyo  UT             6804    33   F      21 30-34               37:54.4     38:07.3      0:12.8     12:11/M
    117    Jamie Mathews                     St. George  UT       6920    34   F      22 30-34               37:59.8     38:12.3      0:12.5     12:13/M
    118    Marie Rose                        Riverton  UT         6952    58   F       2 55-59               38:07.5     38:17.0      0:09.4     12:15/M
    119    Annette Gibson                    Riverton  UT         6853    49   F       7 45-49               38:07.8     38:16.9      0:09.1     12:15/M
    120    Amber Lutui                       Washington  UT       6917    35   F      16 35-39               39:15.2     39:56.9      0:41.6     12:37/M
    121    Paula Dufresne                    Washington  UT       6833    42   F      14 40-44               39:25.1     39:53.3      0:28.2     12:40/M
    122    Cheri Wawrzyniak                  Washington  UT       6994    45   F       8 45-49               39:48.7     40:18.3      0:29.6     12:48/M
    123    Mary Oswald                       Slc  UT              6934    38   F      17 35-39               40:04.8     40:25.0      0:20.2     12:53/M
    124    Janice Karren                     Salt Lake City  UT   6899    55   F       3 55-59               40:04.9     40:25.0      0:20.0     12:53/M
    125    Christy Tullis                    Newcastle  UT        6987    33   F      23 30-34               40:24.3     40:47.4      0:23.1     12:59/M
    126    Delinn Beard                      St George  UT        6783    44   F      15 40-44               40:57.1     41:25.3      0:28.2     13:10/M
    127    Abbey Lamborn                     Lehi  UT             6905     7   F      15  1-14               41:00.4     41:10.4      0:09.9     13:11/M
    128    Caitlin Lamborn                   Lehi  UT             6908    18   F       9 15-18               41:00.7     41:10.5      0:09.8     13:11/M
    129    Amanda Hallam                     St George  UT        6862    31   F      24 30-34               41:10.0     41:50.3      0:40.3     13:14/M
    130    Nicole Finlinson                  St George  UT        6845    28   F      14 25-29               41:10.2     41:50.0      0:39.7     13:14/M
    131    Barbara Belyea                    Bountiful  UT        6784    50   F      14 50-54               41:15.6     41:51.2      0:35.6     13:16/M
    132    Doreen Dillman                    St. George  UT       6829    71   F       2 70-74               41:17.8     41:27.9      0:10.0     13:16/M
    133    Annick Tolman                     Ivins  UT            6985    21   F       7 19-24               41:39.7     41:55.9      0:16.1     13:24/M
    134    Elizabeth MacKay                  Ivins  UT            6919    54   F      15 50-54               41:40.0     41:55.6      0:15.6     13:24/M
    135    Brandi Wilson                     Washington  UT       7005    29   F      15 25-29               41:41.5     42:07.4      0:25.9     13:24/M
    136    Heather Addison                   Washington  UT       6769    36   F      18 35-39               41:41.9     42:07.4      0:25.5     13:24/M
    137    Nichole Stevens                   Washington  UT       6978    25   F      16 25-29               41:42.6     42:20.7      0:38.0     13:25/M
    138    Shannon Evertson                  Ivins  UT            6841    36   F      19 35-39               41:56.8     42:11.1      0:14.2     13:29/M
    139    Sherry Paton                      Mesquite  NV         6937    67   F       1 65-69               41:58.6     42:22.1      0:23.5     13:30/M
    140    Daphne Bundy                      Washington  UT       6811    25   F      17 25-29               42:28.1     43:21.1      0:53.0     13:39/M
    141    Julie Ann Cordero                 Washington  UT       6824    30   F      25 30-34               42:35.7     42:50.0      0:14.2     13:42/M
    142    Ruth Tidwell                      Veyo  UT             6984    50   F      16 50-54               42:37.0     42:50.3      0:13.3     13:42/M
    143    Eliana Ortega                     Washington  UT       6930    10   F      16  1-14               43:15.6     43:29.2      0:13.6     13:54/M
    144    Jamie Robinson                    Salina  UT           7027    48   F       9 45-49               43:55.9     44:19.0      0:23.1     14:07/M
    145    Amie Bills                        Fountain Green  UT   6787    40   F      16 40-44               44:00.8     45:22.7      1:21.8     14:09/M
    146    Darcie Cook                       Fountain Green  UT   6823    36   F      20 35-39               44:01.1     45:22.2      1:21.1     14:09/M
    147    Alexis Barquist                   Washington  UT       6780    20   F       8 19-24               44:08.6     44:22.9      0:14.2     14:11/M
    148    Laurie Hafen                      Washington  UT       6859    45   F      10 45-49               44:09.4     44:23.7      0:14.2     14:12/M
    149    Olga Williams                     Stansbury Park  UT   7001    24   F       9 19-24               44:11.9     44:55.1      0:43.2     14:12/M
    150    Sarah Wallstrom                   Panguitch  UT        6991    32   F      26 30-34               44:37.1     46:02.5      1:25.3     14:21/M
    151    Becky Williams                    Monroe  UT           7003    52   F      17 50-54               45:05.5     45:53.9      0:48.3     14:30/M
    152    Heidi Ware                        Holladay  UT         6993    46   F      11 45-49               45:18.8     45:30.2      0:11.4     14:34/M
    153    Margaret Ososki                   Apple Valley  UT     6933    59   F       4 55-59               45:20.6     45:33.0      0:12.4     14:35/M
    154    Debbie Pryatel                    Apple Valley  UT     6941    62   F       4 60-64               45:21.6     45:34.2      0:12.5     14:35/M
    155    Erolyn Albrecht                   St. George  UT       6770    67   F       2 65-69               47:09.5     47:32.8      0:23.3     15:10/M
    156    Allison Lamborn                   Lehi  UT             6906     8   F      17  1-14               47:09.6     47:20.4      0:10.7     15:10/M
    157    Shannon Janson                    Washington  UT       6892    52   F      18 50-54               47:11.1     47:33.1      0:21.9     15:10/M
    158    Tammy Lamborn                     Lehi  UT             6909    43   F      17 40-44               47:11.5     47:22.5      0:10.9     15:10/M
    159    Leslie Bosworth                                        7026    52   F      19 50-54               47:11.5     47:33.3      0:21.7     15:10/M
    160    Gen Winterton                                          7009    32   F      27 30-34               47:24.3     47:30.0      0:05.7     15:14/M
    161    Kari Evans                        Beaver  UT           6839    56   F       5 55-59               47:27.3     47:54.6      0:27.3     15:15/M
    162    Nicole Bullock                                         7017    36   F      21 35-39               47:39.9     48:05.2      0:25.3     15:19/M
    163    Andrea Pasenelli                  St. George  UT       6936    24   F      10 19-24               47:40.6     48:04.8      0:24.1     15:20/M
    164    Alicia Hernandez                  Ivins  UT            6875    18   F      10 15-18               47:45.4     48:24.2      0:38.8     15:21/M
    165    Simcah Reid                       St George  UT        6948    33   F      28 30-34               48:06.7     49:22.8      1:16.0     15:28/M
    166    Cindy Minear                      Kaysville  UT        6924    51   F      20 50-54               48:22.9     49:04.0      0:41.1     15:33/M
    167    Brenda Blocker                    Orem  UT             6791    53   F      21 50-54               48:36.2     48:59.5      0:23.3     15:38/M
    168    Brooklyn Brooksby                 Saint George  UT     6808    10   F      18  1-14               48:36.2     50:03.7      1:27.4     15:38/M
    169    Dorothy Huntington                Saint George  UT     6890    80   F       1 80-99               48:41.1     49:26.3      0:45.2     15:39/M
    170    Jeanene Hawley                    St. George  UT       6872    44   F      18 40-44               48:44.1     48:49.4      0:05.3     15:40/M
    171    Judy Brader                       St. George  UT       6803    54   F      22 50-54               48:44.8     48:49.8      0:05.0     15:40/M
    172    Debbie MacAri                     St George  UT        6918    53   F      23 50-54               49:03.9     49:45.0      0:41.0     15:46/M
    173    Sheila Pinter                     St. George  UT       6939    51   F      24 50-54               49:30.5     50:00.3      0:29.8     15:55/M
    174    Lydia Nelson                      Washington  UT       6928    27   F      18 25-29               49:30.9     50:00.4      0:29.4     15:55/M
    175    Kaylee Sorensen                   Ogden  UT            7033    17   F      11 15-18               51:27.2     51:56.8      0:29.6     16:33/M
    176    Stephanie Sorenson                Ogden  UT            7032    17   F      12 15-18               51:27.3     51:57.1      0:29.7     16:33/M
    177    Olivia Raimondi                   Henderson  NV        6945     5   F      19  1-14               52:22.5     52:57.8      0:35.3     16:50/M
    178    Autumn Raimondi                   Henderson  NV        6944     5   F      20  1-14               52:22.6     52:57.5      0:34.8     16:50/M
    179    Paula Raimondi                    Henderson  NV        6943    44   F      19 40-44               52:22.7     52:57.4      0:34.6     16:50/M
    180    Cheyanne Myers                    St. George  UT       7016    17   F      13 15-18               52:54.7     53:14.0      0:19.3     17:01/M
    181    Sylvia Johnson                    Leeds  UT            6894    75   F       1 75-79               52:55.2     53:13.9      0:18.7     17:01/M
    182    Tippy Lastowski                   St. George  UT       6913    43   F      20 40-44               53:06.1     53:10.7      0:04.6     17:04/M
    183    Susan Wheelwright                 St. George  UT       6997    42   F      21 40-44               53:06.6     53:12.6      0:06.0     17:04/M
    184    Janell Brown                      Washington  UT       6809    58   F       6 55-59               53:50.6     54:43.6      0:53.0     17:19/M
    185    Lynette Shelley                   St. George  UT       6963    59   F       7 55-59               54:04.0     54:49.4      0:45.3     17:23/M
    186    Sydney Sorensen                   Ogden  UT            7034    13   F      21  1-14               55:43.4     56:14.0      0:30.5     17:55/M
    187    Shellie Christensen               Ogden  UT            7036    18   F      14 15-18               55:44.2     56:16.2      0:32.0     17:55/M
    188    Faun Sorensen                     Ogden  UT            7037    19   F      11 19-24               55:44.4     56:16.3      0:31.8     17:55/M
    189    Cassie Anderson                                        7035    13   F      22  1-14               55:44.5     56:15.7      0:31.1     17:55/M
    190    Sara Lang                         Washington  UT       6910    32   F      29 30-34               56:30.6     57:45.4      1:14.7     18:10/M
    191    Sandy Reid                        St George  UT        6947    68   F       3 65-69               56:40.1     57:56.7      1:16.6     18:13/M
    192    Laura Towell                      Clarksville  TN      6986    49   F      12 45-49               58:41.3     58:48.1      0:06.7     18:52/M
    193    Vickie Schwurack                  St George  UT        6960    54   F      25 50-54               58:41.4     58:48.1      0:06.7     18:52/M
    194    Amy Norton                        South Jordan  UT     6748    41   F      22 40-44             1:01:22.4   1:01:52.0      0:29.5     19:44/M


Male Finishers

                                                                                                                Chip         Gun        Chip  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Diff        Pace  
      1    Scott Sandberg                    Washington  UT       6954    14   M       1 Top Fin             19:52.6     19:53.0      0:00.4      6:23/M
      2    Jantzen Orton                     Panguitch  UT        6931    14   M       1  1-14               20:28.8     20:29.9      0:01.1      6:35/M
      3    Brayden Bracken                   Leeds  UT            6802    13   M       2  1-14               20:43.6     20:44.6      0:01.0      6:40/M
      4    Jace Muramoto                     Sandy  UT            6925    38   M       1 35-39               20:44.4     20:55.1      0:10.6      6:40/M
      5    Anson Atkin                       St George  UT        6772    17   M       1 15-18               20:58.5     20:59.0      0:00.5      6:45/M
      6    Jason Fransen                     St George  UT        6847    42   M       1 40-44               21:03.1     21:04.6      0:01.4      6:46/M
      7    Ren Quinn                         St. George  UT       6942    23   M       1 19-24               21:05.3     21:10.7      0:05.4      6:47/M
      8    Scott Hughes                      St. George  UT       6888    53   M       1 50-54               22:10.9     22:11.7      0:00.8      7:08/M
      9    Brian Spilker                     Mapleton  UT         6720    50   M       2 50-54               22:22.2     22:42.4      0:20.2      7:12/M
     10    Kevan Oswald                      Slc  UT              6935    42   M       2 40-44               22:31.8     22:37.3      0:05.5      7:14/M
     11    Benjamin Wilcock                  Hurricane  UT        6999    29   M       1 25-29               22:54.8     22:58.2      0:03.4      7:22/M
     12    Michael Gonzalez                  St George  UT        6854     9   M       3  1-14               22:59.5     23:01.9      0:02.3      7:23/M
     13    Mike Bracken                      St George  UT        6801    35   M       2 35-39               23:17.2     23:44.6      0:27.4      7:29/M
     14    Brian Ballard                     Ogden  UT            6777    43   M       3 40-44               23:19.8     23:59.7      0:39.8      7:30/M
     15    Kyler Larsen                      Tooele  UT           6911    14   M       4  1-14               24:37.6     24:40.4      0:02.8      7:55/M
     16    Mike Hubbard                      St George  UT        6886    35   M       3 35-39               25:16.4     25:17.8      0:01.4      8:07/M
     17    Dave Holt                         Washington  UT       6878    35   M       4 35-39               25:35.2     25:38.1      0:02.9      8:14/M
     18    Brent Ellsworth                   Saint George  UT     6759    36   M       5 35-39               25:44.2     25:57.1      0:12.9      8:16/M
     19    Josh Johnson                      Hurricane  UT        6895    30   M       1 30-34               26:20.2     26:32.2      0:11.9      8:28/M
     20    Dennis Normoyle                   Littlefield  AZ      6929    68   M       1 65-69               26:38.9     26:42.0      0:03.0      8:34/M
     21    Richard Holt                      Washington  UT       6881    33   M       2 30-34               26:54.0     26:57.7      0:03.6      8:39/M
     22    Kameron Ivey                      St. George  UT       7038    22   M       2 19-24               26:58.2     27:15.9      0:17.7      8:40/M
     23    Michael Kelly                     Cedar City  UT       6901    32   M       3 30-34               27:01.3     27:12.8      0:11.4      8:41/M
     24    Travis Larsen                     Tooele  UT           6912    42   M       4 40-44               27:10.8     27:14.8      0:03.9      8:44/M
     25    Curt Winterfeld                   Sandy  UT            7007    59   M       1 55-59               27:30.1     28:43.2      1:13.1      8:51/M
     26    Sean Smith                        Salt Lake City  UT   6970    41   M       5 40-44               28:26.0     28:38.7      0:12.7      9:09/M
     27    Mitchell Smith                    Salt Lake City  UT   6974    10   M       5  1-14               28:26.7     28:38.4      0:11.6      9:09/M
     28    Dustin Dayley                     Hurricane  UT        6826    36   M       6 35-39               28:33.3     28:59.7      0:26.3      9:11/M
     29    Ken Lamborn                       Lehi  UT             6670    42   M       6 40-44               28:43.3     28:54.0      0:10.6      9:14/M
     30    Efrain Romo                       Los Angeles  CA      6951    29   M       2 25-29               29:28.5     30:09.7      0:41.2      9:28/M
     31    Darell Frehner                    St. George  UT       6848    40   M       7 40-44               29:48.3     30:08.7      0:20.3      9:35/M
     32    Kenneth Ericksen                  Saint George  UT     6838     8   M       6  1-14               29:48.7     30:17.9      0:29.2      9:35/M
     33    Kory Slack                        Cedar City  UT       6969    12   M       7  1-14               29:57.4     30:00.4      0:03.0      9:38/M
     34    Blake Earl                        South Jordan  UT     6834    48   M       1 45-49               30:06.0     30:16.1      0:10.1      9:41/M
     35    Curtis Slack                      Ogden  UT            6967    39   M       7 35-39               30:13.2     30:17.6      0:04.4      9:43/M
     36    Jared Hardy                       Washington  UT       6867    36   M       8 35-39               31:10.2     31:16.4      0:06.1     10:01/M
     37    Dennis Fairbourn                  Ivins  UT            6843    66   M       2 65-69               31:12.6     31:30.9      0:18.3     10:02/M
     38    Thomas Bourke                     Dammeron  UT         6797    72   M       1 70-74               31:22.6     31:30.6      0:08.0     10:05/M
     39    Gabe Holt                         Washington  UT       6879     8   M       8  1-14               32:04.2     32:05.3      0:01.0     10:19/M
     40    Jd Holt                           Washington  UT       6880    10   M       9  1-14               32:04.3     32:05.3      0:00.9     10:19/M
     41    Jim Brazier                       Carlsbad  CA         6806    61   M       1 60-64               32:22.3     32:42.5      0:20.2     10:24/M
     42    Koby Slack                        Cedar City  UT       6968    14   M      10  1-14               32:28.8     32:31.4      0:02.6     10:26/M
     43    Kaden Nay                         Ivins  UT            6927    13   M      11  1-14               32:35.9     33:11.7      0:35.8     10:29/M
     44    Isaac Burgess                     Santa Clara  UT      6814    13   M      12  1-14               33:19.8     33:36.7      0:16.8     10:43/M
     45    Byron Camacho                     Draper  UT           6817    57   M       2 55-59               33:24.3     33:43.2      0:18.9     10:44/M
     46    Arlen Brinkerhoff                 Washington  UT       6807    43   M       8 40-44               33:32.3     33:50.9      0:18.5     10:47/M
     47    Cade Johnson                                           7023    29   M       3 25-29               33:49.2     34:17.2      0:28.0     10:52/M
     48    Gunner Hardy                      Bountiful  UT        6870     9   M      13  1-14               33:51.9     34:05.7      0:13.7     10:53/M
     49    Jerome Dillman                    St Goerge  UT        6830    70   M       2 70-74               33:54.1     34:03.5      0:09.3     10:54/M
     50    David Gubler                      Washington  UT       6857    45   M       2 45-49               34:12.7     35:10.7      0:57.9     11:00/M
     51    Chris Lauger                      Las Vegas  NV        6915    47   M       3 45-49               34:18.5     34:26.7      0:08.2     11:02/M
     52    Garvin Young                      Clinton  UT          7012    47   M       4 45-49               37:05.3     37:10.5      0:05.1     11:55/M
     53    Danell Guasp                      Washington  UT       6856    53   M       3 50-54               37:16.6     37:22.3      0:05.7     11:59/M
     54    Kelvin Williams                   Monroe  UT           7004    56   M       3 55-59               37:41.9     38:25.2      0:43.3     12:07/M
     55    Todd Wilson                                            6749    35   M       9 35-39               39:26.1     39:39.9      0:13.8     12:41/M
     56    Samuel Stevens                    Washington  UT       6977    34   M       4 30-34               41:43.3     42:21.0      0:37.6     13:25/M
     57    Karl Wallstrom                    Panguitch  UT        6992    35   M      10 35-39               44:35.9     46:02.3      1:26.3     14:20/M
     58    Randy Winterton                                        7010    38   M      11 35-39               47:24.5     47:30.9      0:06.3     15:14/M
     59    Carlyle Evans                     Beaver  UT           6840    62   M       2 60-64               47:27.7     47:55.0      0:27.2     15:15/M
     60    Angel Zavala                      St George  UT        7014    31   M       5 30-34               47:47.0     48:25.5      0:38.5     15:22/M
     61    Curtis Shaw                       Santaclara  UT       6962    28   M       4 25-29               48:24.2     49:04.0      0:39.8     15:34/M
     62    Shaun Hall                        Washington  UT       6861    52   M       4 50-54               49:59.4     51:14.8      1:15.3     16:04/M
     63    James Jr. Raimondi                Henderson  NV        6946     4   M      14  1-14               52:21.5     52:57.2      0:35.7     16:50/M
     64    Jason Taylor                      Leeds  UT            6982    33   M       6 30-34               56:31.2     57:46.1      1:14.9     18:10/M
     65    Zac Koceja                        Washington  UT       6903    32   M       7 30-34             1:01:04.9   1:01:42.0      0:37.0     19:38/M
     66    Terry Scharman                    Sandy  UT            6957    60   M       3 60-64             1:01:05.0   1:01:44.3      0:39.2     19:38/M